CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dhiyaya

Suami tp mcm tak suami. Mohon bg pandangan

entah mcm mana plak wa bleh termasuk dlm bod ni dan bleh terbaca posting dari tuan umah ni... dan bleh plak rasa mcm nk komen jer... ishhhh...

wa rasa tuan umah ni ada magis la hingga mampu membuatkan wa bleh komen dlm trid ni... komen wa ni bodoh-bodoh jer...

wa rasa dlm bab ni x la rumit mana... yg nmpk rumit sbb duit... ada org xde masalah dgn duit tp laki plak jenis kaki pempuan...kaki minum... kaki pukul bini... dlm kes ni laki lu ni jenis mcm bebal skit ni... dlm bahasa kasarnya laki lu nie jenis spesis LEMBU KENYANG... jenis wat bodoh jer padahal dia tahu tu tanggungjawab dia... mcm LEMBU KENYANG ler... lembu tu dah tahu yg kete nk lalu kat atas jalan tu...tp di sbbkan kekenyangan dia wat bodo jer x nak lari lepak kat situ jgk...

wa rasa dlm bab ni kalo lu tak tahan... ada baiknya lu pegi mengadu kat pejabat agama... biar pejabat agama keluarkan surat perintahkan laki lu datang ke pejabat agama utk sesi kaunseling...

buat masa ni wa rasa laki lu mesti berada dlm keadaan zon yg teramat selesa ni... dia tahu lu berasa hati kat dia...tp dia pikir mungkin takde apa yg bleh lu buat melainkan memendam rasa... so dari situ dia rasa teramat selesa...

dari pengamatan wa la... wa rasa laki lu ni bukan lah jenis yg ganas ni... wa rasa dia xkan bertindak agresif kat lu... ada baiknya jugak lu pi report ke pejabat agama... biar dia terasa skit yg selama ni dia byk wat silap...

kalau otak belah kanan dia masih berfungsi bermakna dia akan berubah ke arah postif...tapi kalau sebaliknya memang tidak salah lah jika wujudnya istilah "BIAWAK HIDUP" kat atas muka bumi ni...

lu pernah slow talk x dgn dia... kalo x pernah ada baiknya slow talk dulu... tapi agak berisiko la jugak... kot dia naik angin dia terkeluar perkataan yg x tak sepatutnya dia lafaz... tapi itu ler...

wa nak komen lebih2 pon x reti jugak... sbb wa ni sekolah setakat darjah 6 jer... upsr pon x sempat nk ambik... baru pakai baju skolah nk pi jawab exam... terpaksa cancel balik sbb jepun attack malaya...

so takat ni jer la yg wa bleh bagi komen... penutupnya dari komen wa ni... wa ada satu soalan...

masalah lu ni lu dah khabarkan belom kepada Tuhan? seelok-eloknya khabarkan dulu masalah lu ni kepada Tuhan... mintak dia beri petunjuk dan kekuatan utk lu membuat sesuatu keputusan... sbb hanya DIA Yang Tahu Segala-galanya...

cmf_premierleag replied at 19-2-2015 08:56 PM
Kadang2 aku heran dgn bab jodoh ni
Aku bagi contoh la ek
Kawan aku ni gaji besor, baik, umah dah b ...

hahaha..asal berlaki kejadahnya tu.
ada orang kawen tu ultimate goal in life tau.
keje takde takpe, tapi, jangan takde laki.
sis in law aku pun boleh dijadikan contoh. cari laki dulu utk dibuat laki pastu baru cari keje.
kiranya dia bertunang dulu dari dia cari keje.
kalau kita kita (cehway) misti cari keje dulu dari cari boifren kan?   

hmm solat malam, tobat isthikarah mohon petunjuk. kalau boleh selamatkan rumahtangga dulu, pergi sesi kaunseling mintak nasihat dari pakar..lepas dah buat semua ni, kirenya memang dah tiada sayang pada suami, seeloknye berpisah la... sobsob sedih plak nak suggest nih..

byk saranan bagus dekat sini..
yaya ikutla saranan2 diatas..hubungi majikan..
suami yaya belum ada kesedaran tntg tggjawab..
saya kira yaya ni mesti seorang yg lembut..

yaya, solat malam itu sangat hebat kesan dia
bak kata ust ebit lew; tidak akan kecewa keluarga yg mengamalkan sunnah

Wake upppppp..
Jgn bertahan bodoh2.. jgn bekorban bodoh2
Penyesalan akan bertandang bila kau tua
Contoh terbaik aku bg untuk perempuan yg nak sgt redha,bertabah bersabar
Adalah mak aku sdiri.aku dh nmpk depan mata.so pls bertindak

Takut pulak aku nak.kawin if mcm.ni...
Hurm saya ni yang gaji 2.4 k terasa tak cukup sangat2 untuk diri sendiri.

apatah lagi nak menanggung anak.dah la kembar lak tu.. bertabah la kak yaya.sy nk nasihat pon kawin pun belum lg.akak doa banyak2 moga akak diberi petunjuk olehNya untuk your future ya..gud luck to u sis.

Follow Us
Pegi tuntut fasakh je lps tu kalo laki ko tu nak perbaiki hubungan suruh dia sign doc persetujuan yg dia harus tanggung segala beban ni.. Lps tu ko pg chop kat lawyer.. Kalo dia x nak selamat jln romeo je la.. Jantan mcm ni humbankan ke sg rejang je bg buaya makan je bgs nya

poyohabis replied at 26-2-2015 05:37 PM
Pegi tuntut fasakh je lps tu kalo laki ko tu nak perbaiki hubungan suruh dia sign doc persetujuan yg ...

Buaya pun tak lalu nak makan gamaknya

perghhh teruk laki ko..

dayus la laki ko nie..

sorry to say la..

kawen nak, ade anak bini sume nak..

tp tak tgjawab..

ko bgtaw jea mak die..

kesiannya dpt jenis laki mcm ni..bertabahla yer, smg Allah bg terbaik utk u..

Turut simpati dan rasa geram jugak.

Ades , mintak semuanya selesai dgn lancar.

Bab financial Management mmg betol2 critical time berumah tangga. Kalau tak diuruskan dgn baik, tak kiralah gaji laki tu byk mana pon, tetap kelaut hujung nya nnti.
Pasal bpk ak sndiri mmg gaji 15k / month bonus 6 bulan. Kerja Oil and Gas Company. Dah habis kerja pencen dah pun ujung2 mslh jugak dlm financial dan keluarga. Ak xmmpu beri pandangan sbb blom kawen dan msih memperbaiki diri utk redi naik pelamin.:

pasai pa kebanyakan kes kat sini saya baca..seolah olah sang suami tu macam budok2 punye pikiran ye? soooo childish..pasai pa?

pasai pa saya baca yang isteri plak keje tungkus lumus nak jayakan rumahtangga

eventually jadi penceraian seme tu haa.. pasai pa salu kes cam tu

dari dulu saya dah kata anak jantan melayu tidak di didik di asuh dengan betul oleh mak pak depa..

terutama oleh sang ibu, terlalu di manjakan, kendian bila dah tua kawin, isteri plak amik tugas ibu tu dan manjakan suami

macam heran..depa tak tau ka napkah zahir batin tu wajib atas suami? isteri boleh amik duit suami dan tidak di anggap curi pun tapi suami kalo amik duit bini tanpa izin isteri tu..namanya curi. harammm  haa

ada macam tak kene dalam society melayu, gah islam nya nampak merata rata dengan media dengan ceramah magrib dengan lagu2 arab nasyid seme tu..sana sini seme bunyik erebbbbb.. tapi masalah still macam tu..pasai pa?

saya dah kemukakan cadangan, suruh tiru macam askar..gomen buleh buat legislation or undang2 baru, bahwa setiap kompeni di mana suami keje WAJIB mencarumkan duit gaji tu sikit ke dalam akaun bini..mana2 kompeni tak buat, buleh di denda berat !!

saya dah lama cadang macam tu..pihak tentera buat cam tu..duit gaji depa sikit pi kat ibu dan sikit pi kat isteri.. tak salah saya lah

so kenapa gomen susah nak buat? ada adun mp seme tu keje depa apa? tiap ari baca isu masalah cam ni tak bosan ka..pi mai tang tu?

kalo anak tu masih bujang, duit tu kompeni carumkan pada ibu bapa sikit..kalo anak tu sudah punye isteri, duit tu carum masuk bank akaun isteri sikit

bergantung suami..kalo dia suka dia bleh uppppp rate caruman tuh tak ubah macam kwsp gak laa..

melalui cara ini setidak nya sang isteri seme tu tarik napas legaaaaa..tak ler stress sangat esp depa dok jaga anak kecik2 masih bayi haaa

lagi bagus, para suami sendiri buat sukarela, cakap kat boss kompeni suruh masukkan sikit ke akaun atas nama bini..kasik bini kad bank tuh..sure malam tu sebis baikkkk punya..alaaa aaabangg

ni main dok sorok2 berapa dia dapat sebulan..kendian lakun seolah keje tak banyak gaji, kendian bini pulun keje cam hamba abdi di luar rumah kendian balik keje2 di rumah plak..jantan dok hobi itu ini cam bangang..kendian ada ati mengaku orang islam

ajinomotonosuga replied at 9-3-2015 08:22 PM
pasai pa kebanyakan kes kat sini saya baca..seolah olah sang suami tu macam budok2 punye pikiran ye? ...

betul tu bang aji...duk nmpk, anak laki ni makpak bg manja...
tak didedahkan dgn tanggungjwb... bila kita tegur, mula la kata...hg tak pnh ada anak, kalo ada tau la mcm mana...
so diam jer la kita....

teddpapel replied at 25-2-2015 12:41 PM
Takut pulak aku nak.kawin if mcm.ni...
Hurm saya ni yang gaji 2.4 k terasa tak cukup sangat2 untuk  ...

itu tandanya ko belum capai taraf - truly,madly, deeply  & blindly in love.
kalau ko dah capai taraf ITU (truly, madly, deeply & blindly in love), NESCAYA, gaji 2.4k tu ko rasa banyak sgt sgt.
seriusly.
itu pasal kekandang student yang takde gaji pun, just harapkan biasiswa pun boleh rasa NAK KAWEN.
dgn anggapan elaun biasiswa tu boleh tanggung kehidupan selepas kawen.
janji kawen - utk elak maksiat.

kalau ko nampak DUIT dulu dari kawen, itu belum lagi tahap cinta itu buta. cinta itu mengasyikan. kawen itu PASTI, or else, till death do us apart.
belum sampai lagi..belum..
so, teruskan mencari lagi.. lelaki...

Hana replied at 10-3-2015 10:00 AM
itu tandanya ko belum capai taraf - truly,madly, deeply  & blindly in love.
kalau ko dah capai ta ...

Mmg pun x cukup.kdg2 x bernafas pun ade gak.

Tu la aku rasa pun aku x capai taraf truly n deep2 in love lg.hati tu kdg2 rasa nk kawin  da sedia sgt la kekdahnya.tp ble pk2 bab financial tu..hilang semua rasa.ye..penah dgr rezeki terbuka luas if da kawin.tp tu la,
seru nya x smpai lg.hehe..
lelaki ni x perlu dicari.tp usaha tu kene la ade ckit khennn..

Yaya boleh mintak fasakh. Suaml yaya tak bagi nafkah kat yaya. Baik awak bercerai je. Mintak petunjuk dari Allah.

sesak dada baca cite nih..
jantan tu mcm xde function langsung..
bole pulak u hidup gini..

dari awal lagi dia nampak u bole handle semua sendiri, tang anak dan byr bil bil sumer
sebab tu dia lepas tangan..
mcm xde kasih syg kat anak bini jer..

Yaya, akakbsgt sgt simpati dgn apa yg telah dan sedang Yaya lalui. Yaya kena try dptkan payslips dia, sebanyak yg boleh Yaya dptkan. Kumpulkan semua payment slips dan receipts utk semua payment yg Yaya buat. Copy surat nikah, pi minta kat jabatan agama Islam di negeri tempat nikah.
Lepas tu cari lawyer dan ambil la tindakan yg sepatutnya... ::::::

tennis replied at 9-2-2015 01:14 PM
betul tu Oshin. saya pun pening bila baca cadangan "cerai jer laaa". aduishhhh.
kalau cerai tu se ...

Yaya blh kumpul semua payslip suami, documents and receipts yg menunjukkan dia yg menanggung semua perbelanjaan selama ni. Then blh mohon utk potongan gaji dr majikan suami terus. A family member ada buat gitu kat suami dia yg culas dan lepas tgn gitu. Tp suaminya tu kerja gomen so mudah bekerjasama dgn ketua jabatan. Kalau kerja swasta, ada yg kata payah sikit. Tp worth a try.
Benda ni yg akak maksudkan kat komen yg awal tu. Cerai bila dah betul2 xde penyelesaian, the last thing to do.. Selagi blh selamatkan, kita selamatkan, ye tak..

tiputipujah replied at 12-2-2015 08:46 AM
ramai lelaki spesis gni...
maaf nak cakap mayb sbb mentaliti org melayu banyak memanjakan anak2 lel ...

Kesiannya kakak tu... Mmg ada lelaki gitu,kan.. Moga anak2 kakak tu berjaya dunia dan akhirat...