CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

[MERGED]Forum Majlis Peguam 'Memeluk Islam: Update-Kecoh: Salah K'jaan-Dr M

Originally posted by blastoff at 11-8-2008 08:00 PM

Paste balik sini mana-mana statement aku , bukan hanya kat thread nih tapi seluruh thread di bod nih kalau kau boleh cari , yang kata atau menggambarkan aku bermati-matian pertahankan kejahat ...

takde la sampai nak mati.... tapi pertahankan jgn salah kan umno tu ada la
Sebelum berkompromi dengan DAP , PAS bukan main hebat melaungkan hukum hudud dan negara Islam , adakah sekarang PAS tetiba pilih untuk bisu kerana kehendak sendiri , atau kerana DAP akan meroyan macam nak rak bila mendengar hukum hudud dan negara Islam disebut . Takkan PAS bisu kerana kehendak sendiri kot kan kan kan , perjuangan apa kalau sekerat jalan je tetiba leh bisu lak .

Kan PAS ada dekat ngan DAP la ni, kenapa masih nak nyalahkan PROPA UMNO plak ? PAS tak leh pulihkan semula ke segala salah faham DAP mengenai hudud yang di sebabkan oleh PROPA UMNO ? Kenapa tak wujudkan forum terbuka membincangkan hudud dan negara Islam dengan DAP di negeri yang PR kuasai untuk pulihkan minda DAP balik ? Aku tak pernah tengok PAS cuba buat pun , jadi salah PAS la jugak sebenarnya sebab menurut aje rentak DAP  

UMNO Cheras minta Zaid Ibrahim letak jawatan
11/08/2008 5:56pm

KUALA LUMPUR 11 Ogos

Originally posted by peYno at 11-8-2008 06:55 PM

org islam yg menentang isle lebih hina dari bukan isle yg menentang isle..
fikir2kan la

"org islam yg menentang isle" ..... statement kau nih pelik sikit , macam mana orang yang menentang Islam kau boleh labelkan sebaga Islam pulak ? Adakah mana-mana ayat Quran ke atau hadis nabi yang sebut bahwa seseorang yang menentang Islam masih boleh remain jadi Islam .... orang yang mengaku Islam tapi menentang Islam ada laa , pengakuan tak membuatkan seseorang tu automatic jadi Islam , sekiranya tindakannya menentang Islam maka dia telah murtad dan selayaknya bergelar orang murtad aje la , mana boleh panggil dia orang Islam lagi dah .

Originally posted by tasha at 11-8-2008 08:18 PM
so, klu aku islam keturunan apemasalah dgn ko??

ni mati nanti  kita tak tau mati sebagai isle atau sebaliknya... so jgn la sombong...Tuhan nak bagi Hidayah pd siapa yg Dia mahu

isle pon isle keturunan...

Originally posted by jbtrader at 11-8-2008 07:57 PM

Kapir kapir kapir....... Tak habis2 dgn panggilan kapir utk bukan Islam.

Maka, inilah satu sebabnya ramai bukan Islam tak suka Islam. Ko salah satu punca.

betul tu jb.. dia tu pon melayu isle jenis keturunan je.. dulu ...nasib baik pedagang2 Islam dan India dtg sini sebar Isle ditanah melayu... kalau tak ntah2 la ni dia dok sembah api cam nenek moyang mereka dulu2

Originally posted by peYno at 11-8-2008 06:59 PM

pehhh sangka buruk sokmo.. maklum la bukan org kita la katakan...
kalau umno buat jahat.. mati2 nak pertahan.. kata "sebenarnya hati mereka baik"

kau kata aku berprasangka buruk kat DAP , lalu aku bawakkan statement dari website DAP sendiri sebagai bukti yang aku tak berprasangka buruk pun tapi based on bukti apa yang aku kata mengenai DAP nih, tapi tak pula kau nak address bukti yang aku bawak tu . Sebaliknya kau kata aku balaci UMNO , kata aku mati-mati pertahankan UMNO , kata aku anggap hati orang UMNO baik ........ sekarang bawak mai buktinya , paste kat sini statement aku yang kau boleh cari  kat memana pun lah kat bod nih , yang tunjukkan bahawa aku ni balaci UMNO yang pertahankan UMNO mati-mati an .

Kalau kau tak mampu nak bawak bukti , maka jelas kau tu yang berprasangka buruk tak bertempat kat aku .

Follow Us
Originally posted by ajinomotonosuga at 11-8-2008 07:15 PM
PAS nak perlihat depa pembela islam..alaa maklumlaaaa pejuang isle

UMNO nak perlihat pembela bangsa..biasa laaa nordin amad kannn

ADIL???  hok ni depan bulehh belakanggggg pun buleh..tau t ...

tu yg depa hangin tuuuu

Originally posted by peYno at 11-8-2008 07:02 PM

baru terperasan... puas dok layan.. tapi bila tgk cara dia mengkritik PAS dan mempertahankan UMNO dlm isu bersama dgn DAP ni...
jelas sebijik cam typical umno yg kecewa bila PAS tolak pinangan ...

Kat mana yang aku pertahankan UMNO nih ? Bukti please . Main tuduh-tuduh aje tak jalan le

Originally posted by blastoff at 11-8-2008 07:03 PM

mak mana lebih kejam ? Yang suruh makan kat dapur ke , atau yang tak bagi makan langsung ...... macam mak tiri kan , pantang sebut maka mula nak menyeringai .... tapi mak yang suru ...

kalau LGE DAP buat baik ...depa kata... ini mesti ada muslihat ni
kalau UMNO buat jahat... depa kata.. mereka sebenarnya baik.. nampak je camtu tapi baik.. maklumla sesama isle

Originally posted by blastoff at 11-8-2008 08:30 PM

kau kata aku berprasangka buruk kat DAP , lalu aku bawakkan statement dari website DAP sendiri sebagai bukti yang aku tak berprasangka buruk pun tapi based on bukti apa yang aku kata mengenai ...

apa nak meroyan.. dah mereka mmg bukan Islam pon... mmg logic la... yg tak logicnya  bila yg isle pon dok tolak hukum isle.. malah mempersendakannya

busuk2 DAP pon takde la Bunuh org PAS
busuk2 DAP pon takde la tindas org melayu kelantan

pedia???? depa tak perintah lagi??? ooo kena bersangka buruk jeee

Reply #932 blastoff's post

ko jenis baca last page je ke???
cuba belek2 page sebelum ni..

Originally posted by blastoff at 11-8-2008 08:22 PM

"org islam yg menentang isle" ..... statement kau nih pelik sikit , macam mana orang yang menentang Islam kau boleh labelkan sebaga Islam pulak ? Adakah mana-mana ayat Quran ke atau hadis nab ...

org munafik tu isle gak... org kafir cam Teresa Kok dan karpal singh org tak panggil munafik

Originally posted by peYno at 11-8-2008 07:10 PM
PAS dah tak nak UMNO tu udah udah laaa

Kau nak tahu pendapat aku mengenai isu PAS dan UMNO bersatu ? Next time tanya dulu aku sebelum mula nak berprasangka tak bertempat terhadap aku kay .

Apa perlunya PAS bersatu dengan UMNO ? Tak dak Pekdah . UMNO sebuah parti yang korup so nak bersatu buat apa ? Dan apa perlunya PAS bersekongkol dengan DAP ? Takdak Pekdah jugak . DAP sebuah parti yang benci Islam sedangkan PAS berjuang kerana Islam ( itu pengakuan PAS la) jadi sah tak ngam langsung  . Kalau kita membincangkan dari sudut logik la kan , kenapa PAS tak cuma bersekongkol dengan PKR aje ? Bukankah PKR adalah parti yang terbuka untuk orang bukan Islam sama , jadi soal nak pancing undi bukan Islam tak jadi masalah la dengan adanya PKR pe ? Jadi kenapa perlu bawak masuk sama DAP ? Atas reason apa ? Nak elak persaingan tiga penjuru dan pecah undi ? Walaupun DAP tolak Islam terang-terang tapi masih PAS terima DAP semata-mata kerana tak nak undi terpecah waktu pilihan raya ?

Reply #937 blastoff's post

kan dah cakap... kesefahaman  dan titik persamaan pada isu2 kebaikan lain tak menghalang mereka utk bekerjasama ... apa yg salahnya???

kalau jepun cam bini abe peyno tu pembersih pandai jaga kesihatan walaupun asal kafir.. tak salah bekerjasama utk sama2 belajar menjaga kebersihan... agama bukan penghalang kalau ia memberi kebaikan dan selari dgn isle

Originally posted by peYno at 11-8-2008 08:20 PM

takde la sampai nak mati.... tapi pertahankan jgn salah kan umno tu ada la

Aku kata gitu sebab kau tak dak bukti yang DAP tolak Islam kerana propa UMNO laa, dan bukan kerana aku sokong atau pertahankan UMNO   . Bukti yang penting bagi aku , tanpa bukti tuduhan kau tu tak laku . Aku kena adil , Allah tak benarkan aku berlaku tak adil kat orang semata-mata kerana aku tak sokong atau benci orang tu . So nak tuduh sapa pun , hatta nak tuduh presiden Bush atau pemimpin Israel sendiri , maka kena laa bawak bukti baru aku percaya .

Baik kita refer balik kenyataan Lim Kit Siang sendiri yang memperlihatkan dengan jelas yang dia berprasangka buruk terhadap Islam sebab apa yang berlaku kat dunia luar sana dan bukan sebab propa UMNO .

http://dapmalaysia.org/all-archive/English/2003/jun03/lks/lks2391.htm
One is reminded of the Shariah law passed by North West Frontier Province  (NWFP) in Pakistan earlier this month which has raised fears from both Muslim and non-Muslim Pakistanis  of a Talibanisation of Pakistan, although  the six-party Islamic coalition,   the Mutahida Majlis-e-Amal (MMA), which passed the Islamic law gave assurance that the Islamic law  would not apply to non-Muslims.
It has been reported that even before the passage of the Shariah Bill, the hard-line MMA government had begun cracking down on what it considers un-Islamic activities. Several movie houses had been shut and the remainder had been forced to paint over posters of women in Western clothes.  Earlier, the authorities banned male coaches from training female athletes in the province and barred men from watching women抯 sports events. In addition, they have called for compulsory reading of the Quran in schools and passed a resolution that only women doctors should carry out medical tests on female patients.

There had been negative reactions to the NWFP Shariah law from the  Pakistani civil society, moderate Muslim groups and non-Muslims, like the Christian community, a typical reaction being the one from  Father Jacob Dogra of the Catholic Diocese of Islamabad-Rawalpindi, which covers the whole province: 揥e are in God抯 hands. We are very concerned; we never imagined that the bill would be approved by the legislative council.

Originally posted by peYno at 11-8-2008 08:37 PM
ko jenis baca last page je ke???
cuba belek2 page sebelum ni..

Kau ni jenis berprasangka yang bukan - bukan kat orang sesama Islam je ke ? Bukti nya , ternyata kau tak berfikir dua kali untuk tuduh aku itu ini . Kerana satu statement aku ( yang kau salah faham maksudnya ) maka berjela keluar prasangka buruk kau kat aku ye .  Kat orang bukan Islam memanjang kau pertahankan tindakan depa plak . Cuba belek-belek balik segala statement aku kat thread nih sebelum sewenang-wenangnya nak label aku sebagai balaci UMNO .

[ Last edited by  blastoff at 11-8-2008 09:09 PM ]

Originally posted by peYno at 11-8-2008 08:28 PM

betul tu jb.. dia tu pon melayu isle jenis keturunan je.. dulu ...nasib baik pedagang2 Islam dan India dtg sini sebar Isle ditanah melayu... kalau tak ntah2 la ni dia dok sembah api cam nenek m ...

peyno,

Ko nie.... Pecah perut saya baca posting ko, hehehe....

Tapi hujah yg peyno beri itu ada point dia.  Tanpa penyebar agama, dia tu mungkin tengah sembah api.  Tanpa mewarisi agama jenis keturunan, dia tu pun entah dah sembah berapa jenis batu, api, patung ayam, itik dsbnya.:bg:

Originally posted by peYno at 11-8-2008 07:24 PM
beiya2 buat kajian ttg dap sampai bangga kununnya dapat tahu dap tolak isle

UMNO tu sah2 ler tak berkait dgn PAS, tetapi DAP yg menolak keras Islam bersama ngan PAS

Originally posted by blastoff at 11-8-2008 07:28 PM
Hudud bukan satu isu yang boleh dipermainkan , ia berkait rapat dengan perintah Tuhan . Memang la utusan meloya dan TV3 serta UMNO sendiri akan mempermainkan isu hudud just untuk membuatkan rakyat reject PR sekiranya PAS mengadakan forum terbuka mengenainya  , kitakan sedia maklum sifat batu api UM, TV3 dan UMNO nih ,  tapi itu tak boleh di jadikan alasan pulak oleh PAS untuk mendiamkan dan berhenti dari bersuara mengenai hudud dan negara Islam kalau mereka betul berjuang kerana kerana Allah. Dulu waktu zaman nabi , kan banyak usaha dari para pemimpin kafir quraish untuk membuatkan penduduk mekah anti dengan nabi , tapi tak pulak nabi berhenti berdakwah , atau merasa gentar akan tohmahan dan fitnah yang dilemparkan tu .

main2 kat sini bukannya mana mempermainkan hudud, maknanya dicanang2kan
bolehlah kita lebih banyak timbulkan isu hudud

Originally posted by jbtrader at 11-8-2008 07:57 PM

Kapir kapir kapir....... Tak habis2 dgn panggilan kapir utk bukan Islam.

Maka, inilah satu sebabnya ramai bukan Islam tak suka Islam. Ko salah satu punca.

kenapa terasa ker?

dengar kata org Melayu dan Islam jer jenis sensitif2 ni