CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: gammbir33

Susah ke nak buang saka?

Amik gambar dan tepekkan kat sini ...
Rasanya tak perlu nak di tebang ... kalau waktu panas , boleh jua di buat tempat berteduh ..

Kalau di perdu pokok tu ada gejala perbuatan khurafat maka bolehlah di tebang ...

tebang je..kayunya buat api masak kenduri masuk umah baru.. pastu ganti dgn pokok buah2an..durian, rambutan dan mempelam..sedapnyaaa..berbaloi-baloi...

Nanti yang bernaung adalah semut kerengga pulak dan juga pemanjat pemanjat buah ...

FANTAGHIROSE posted on 6-10-2012 04:56 PM
Kurang pasti pulak..tapi rupa dia macam pokok durian, tapi bukan pokok durian,cuma tinggi..dekat a ...

Ramai orang tebang pokok, sembah pokok, sayang pokok, puja pokok, walhal pokok tu hanya pokok.... kalau kebetulan ada yg tumpang berteduh atau berumah disitu, ditebang pun pokok tu, takkan ranapnya rumah jin tu, sebab mereka di'alam' lain...

sayang pokok tu kalau ditebang, penghasil oksigen untuk kita bernafas tu

FANTAGHIROSE posted on 6-10-2012 04:02 PM
Oo..baru saya faham..

Emm..saya ada nak tanya..berkenaan rumah baru saya yg akan pindah dalam b ...

Kalo pokok tu membahayakan diri dan keluarga..contoh batang dia dah reput.dahan reput dan ade kemungkinan akan tombang bila ribut..yer bagusnyer di tebang..kalo pokok tu menyemak pandangan atau mmg tak suke tengok pokok tu..boleh gak di tebang..hehehe..tanyer hati..

kalo ade org ckp pokok tu berpenunggu yer lagi bagus di tebang aje...

gammbir33 posted on 31-10-2012 10:46 AM
Kalo pokok tu membahayakan diri dan keluarga..contoh batang dia dah reput.dahan reput dan ade kemu ...

kebanyakkan orang ingat kat pokok atau tempat terceruk tu banyak penunggu, walhal jin penunggu paling banyak kat tempat yg ramai manusia.....

Dan banyak jugak jin bertumpu kat rumah yg penghuninya kerap memanggilnya......

Follow Us
Memang kepercayaan org2 kiter..pokok besor,utan semak,belukar, tempat tersorok2 tu tempat rumah jin jembalang bagai..hehehe

Penghuni rumah kerap memanggil jin2..tu sebenarnyer perbuatan tanpa sedar atau tak sengaja,,sbb kepentingan diri..cth: baca yassin untuk sesuatu hajat dunia...maka berduyung2 laaa jin islam dtg untuk berkhidmat menunaikan hajat tuuuuu...

nanti ade yg ckp baca yassin salah???...takkkk tak salah malah sangat bagus baca jekk berapa kali nak baca tetapi baca yassin lah.baca quran..bukan baca jampi mentera..hehehehe

saka.....

rata rata yg datang berubat, rata ratalah ada sakanya..... sakit kepala atau mighrin pun kebanyakkannya sebab saka.... tapi kalau setakat buang jek saka tu, hilangkah sakit kepala tu?????  

Biasanya tidakkkkkk, sebab sakit kepala@mighrin tu walaupun puncanya saka, tapi dah melibatkan saluran darah...

gammbir33 posted on 31-10-2012 12:09 PM
Memang kepercayaan org2 kiter..pokok besor,utan semak,belukar, tempat tersorok2 tu tempat rumah jin  ...

Niat..... kalau niat baca kerana baca yaasin atau baca quran, tentunya jin tak datang, tapi kalau niatnya atau tujuan baca tu kerana selain tu, kebanyakkannya jin leh datang..... lagilah kalau baca 7 mubin... hehehe

Betul tu Wak tom...

Bila meletakkan ayat lebih dari sepatutnyer...baca ini,itu semuanyer untuk kepentingan diri,

tapi yg kelakornyer ade gak ustaz yg ayat rukyahnyer lancorrrr jeee baca..tapi ayat lain dlm quran tergagap membacanyer..
kan malu tuh...kikiki

hantukiller posted on 5-11-2012 02:13 PM
saka.....

Kalau saka x boleh buang, mcm mana nk hilangkn sakit kepala?

Dzulqarnain posted on 7-11-2012 05:26 AM
Kalau saka x boleh buang, mcm mana nk hilangkn sakit kepala?

saka kalau dibuang, pasti datang balik, sebab tu sebaiknya bunuh habis saka saka tu semua

Sakit kepala atau mighrin, kalaupun punca asalnya saka, dibuangpun saka tu, takkan pulihnya sakit kepala tu sendiri, kene la buat urutan untuk pecahkan sumbat salur darah yg menghalang darah beroksigen tu ke otak

Kalau tak jumpa perawat yg mampu buat urutan tu, silalah ngadap aku kat JB nih, inshaAllah dah ramai yg beritau hilang mighrin yg ditanggung belasan tahun, ( asik bedal poston tak hilang jugak sakit)

hantukiller posted on 7-11-2012 10:14 AM
saka kalau dibuang, pasti datang balik, sebab tu sebaiknya bunuh habis saka saka tu semua

Tambah simpul sikit:-

Bila sakit krn gangguan, biasanya ia akan mengganggu kelancaran sistem dlm tubuh bdn. Berrmakna fizikal juga akan menunjukkan kesan yg nyata dr gangguan yg mulanya bersifat 'halus/halimun' tu.

Jika pesakit tlah jalani rwtn secara fizikal dan x jumpa solution...silalah pergi ke peringkat seterusnya iaitu rwtn alternatif atau apa jenis rwtn yg sewaktu dgn nya.

Then..slps itu...kembali lah semak keadaan pesakit itu pd fizikaliti semula. atau buat check semula status kesihatan.

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

dah tenggelam thread ni.... hehe

kikiki..sbb tuan tanah duk bertandang kat rumah org..

ahli majlis tingkap..maklumlah. ekekeke

pe citer..pe citer.. hahaha

Ada satu kes dulu, tapi bukan kes aku la, kes org lain, kawan aku.... dia ada saka, dia pun pandai zasst, tapi sakanya terlalu lalu banyak, banyakkkkkkk sangat...... dan jin nya pulak dari jenis azazil..... dia buang tu dari umur dia 20an, umur 40 baru boleh habis... tu pun aku bantu sikit......

saka azazil tuuuuu, zasst satu, terus masa tu juga timbul berjuta... huhuhu, punyala susah dia nak habiskan....

huhuhu..perlu semangat yg kental tu..bertarung puluhan tahun..

khatam pun baca.. letih mak.. rasa mcm baru balik perang.. baca soal jwb korang..
maka nya aku terima lah hakikat yg bapak aku tu mmg ada saka.. & mungkin aku pun ada sama lah kot..

7 tahun lps saudara kandungku meninggal kerana kanser darah. mmg lah dari segi perubatan, doktor kata kanser.
tp skrg ni, aku pulak yg dpt tanda2 penyakit yg sama.. tp sbb dah ada genetik kanser dlm family ni, kita selalu buat check up. aku pernah masuk ward 11 hari sbb platelet darah aku tinggal 54 saja sdgkan kalau manusia normal 200++..
aku ada clumping platelet.. sum-sum tulang tak berkembang dgn sempurna... tp tanda2 leukimia tu belum ada.

berat rasa nak tanya bapak kalau2 semua ni berasal dari keturunan dia. bergaduh pulak kami anak beranak nanti. kalau pun aku beria-ia nak berubat, kalau bapak aku yg simpan leadernya.. haaa.. takde gunanya pun.
tp dlm kehidupan seharian aku ok aje.. takde gangguan..  tenteram. beribadah pun semuanya alhamdulillah..

cuma tak lama dulu, ada org dok tegur aku, berat jodoh mungkin sbb aku ada pendamping.. mmg la aku tersentap. tp kita bulih tipu org lain, jgn kita tipu diri sendiri.. yg jadi kemusykilan, ke mana aku nak confirmkan segala keraguan ni?
dan kalau lah saka tu boleh diturunkan, kalau aku mati dgn takde keturunan, takde lah aku turunkan pd sapa2 kan?

sesuatu kejadian tu tentu ada hikmahnya..

zehra2 posted on 10-12-2012 04:16 PM
khatam pun baca.. letih mak.. rasa mcm baru balik perang.. baca soal jwb korang..
maka nya aku teri ...

bgs la klu dh tahu...

so tak perlu fikirkan ayah tu...yg penting skrg diri sendiri..

rawat/buang apa yg ada kat diri tu dulu klu betul ada la..
lepas rawat/buang tu kuatkan rohani sendiri agar yg masih berkeliaran kat luar tu susah nk hinggap kat bdn kita..

cam ne nk confirmkan?? carilaa perawat... kat MPS ni pun ramai yg bole tolong