CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hulubelang

Terkena Buatan/Sihir Orang..?/latest by eastrun

Originally posted by fawabi at 28-11-2006 04:25 PM
hana,.. aku rasa tak semua imam dikurniakan bakat menengok orang yang bermasalah...

and tak semua orang yang kena pelalau/sihir takleh ngaji.. depends on the gangguan lah..

ko kena pelalau ke ...

tak tahu. ada kah org2 tu dengki ke hape? :hmm:

[ Last edited by  Hana at 30-11-2006 10:59 AM ]

ok aku tak quote posting ko..

dah berapa orang jumpa ko kata ko ada saka?

ASM.
adu...bab nak cerita pengalaman ni aku tak pandailah Fawabi...aku hanya manusia biasa...
Dalam urusan halus macam ni kita semua sebenarnya ada pengalaman. Dapat cerap atau tak aja bezanya...
Saka, sihir ni harus terjadi. Aku rasa kita semua perlu ada pengetahuan untuk elak jangan bagi kena. Ada orang dia buat melawak benda-benda ni, maklumlah mungkin kerana merasa dah moden atau benda-benda ni karut ja. Tak palah. Sebab belum kena, boleh lak gelak. tapi bila kena, dia gelak, orang pakat lari beb!
aku ada tip untuk kongsi:
kalau nak elak (bukan nak ubat) sihir, saka, hantu hanti ni melanda, selain selalu baca Al-Quran dalam rumah, kita elok biasakan solat sunat. Lepas maghrib tu, kita solat 2 rakaat saja, solat hajat mohon jauhkan benda-benda ni. rakaat pertama baca "Alamnashroh..." rakaat kedua baca al-ikhlas. satu lagi, kalau kita balik dari kerja ka, atau dari mana-mana pun, bila sampai kat pagar rumah tu/jenang pintu rumah, berdiri mengadap keluar dan bacakan "3 Qul" (nama popular bukan nama sebenar ) dengan bacaan jahar sikit (agak kuat). lepas tu ludah ke hadapan agak kekanan, hadapan, dan agak kekiri kita (agak-agak ja, jangan over lak!). Lepas tu sebut "ini sempadan aku engkau semua jangan ikut". Sempadan tu "lukis" kan dalam hati ikut sukalah. Lepas tu masuklah kerumah. InsyaAllah puak-puak ni tak masuk rumah lah. Gitulah adanya.........kalau salah harap maafkan. Amalan begini sebagai ikhtiar.

WaAllahua'lam.

Menulis huruf huruf yang tidak diketahui pada kertas atau atas piring putih dan menyuruh seseorang menuangkan air dan meminumnya..

oh ooo..
aku penah buat nie..
ada org ajar..tapi, org tu.. student UIA ..
aku buat masa tu aku tgh clash..sumer cara aku buat.. all in out lah..termasuk keje gila nie..
jadi..ayat2 tu.. berbunyi mcm.. pisahkan hati ku dgn hati dia..bla..bla.. bila minum lupa terus ingatan terhadap dia..ada la..bla..bla.. tulis dgn air zafran (susah tau nk dpt zafran tu) pada pinggan putih. .. 3x dlm sehari selama 3hari berturut.

[ Last edited by  Hana at 30-11-2006 11:04 AM ]

ni pun harum copy n paste aje... semoga dapat bagi manfaat buat kita semua

Gangguan Jin

Cara yang digunakan Rasulullah SAW untuk mengusir gangguan Jin.

a. Melaknat Iblis dengan Laknat Allah SWT.
b. Ditepuk punggungnya dan berdoa yang ertinya " Keluarlah kau wahai musuh Allah dan Aku Melaknat-mu dengan Laknat Allah"
c. Membaca Ayat2 Ruqyah :
Al-Fatihah, Al-Baqarah 1-4, Al-Baqarah 163-164, Al-Imran 18, Al-Hasyr 1-3,Ash-Shaffat 1-10, Al-Ikhlas, Al-Falaq dan An-Naas.

Cara selepas Zaman Rasullulah SAW.
a. Zaman Imam Ahmad:
Membaca Al-Fatihah, Al-Hasyr 1-3, Ash-Shaffat 1-10, Al-Ikhlas, Al-Falaq dan An-Naas. Dituliskan, dicelupkan serta diminumkan airnya.
b. Membacakan Ruqyah pada orang yg terkena gangguan jin.
c. Menangani masalah gangguan Jin.
Menangani Masalah Gangguan

1. Langkah-langkah Pencegahan/Preventif
Mengikuti Perintah dan Menjauhi larangan Allah SWT serta mengikuti Sunnah Rasulullah SAW.
Contoh :
- Solat Berjamaah 5 waktu di masjid & Solat Sunnat
- Tilawah Qur'an
- Ta'alim
- dsb

2. Langkah-langkah Bertahan/Defensif
a.Berdo'a:
Contoh: Al-Mu'minun 97-98
"Ya Tuhanku aku berlindung kepada Engkau dari bisikan-bisikan syaitan. Dan aku berlindung (pula) kepada Engkau ya Tuhanku, dari kedatangan mereka kepadaku."
Rasulullah SAW membaca do'a diatas pada saat hendak solat, selesai solat dan hendak tidur
b.Do'a Al-ma'tsurat Rasulullah pagi dan petang.

3. Langkah-langkah Melawan Gangguan/Offensif
Surat Fathir: 6
" Sesungguhnya syaitan itu adalah musuh bagimu, maka anggaplah ia musuh (mu), kerana sesungguhnya syaitan-syaitan itu hanya mengajak golongannya supaya mereka menjadi penghuni neraka yang menyala-nyala."

Tanamkan sikap permusuhan & rasa benci dengan Syaitan.
- Laknat Syaitan tersebut dengan Laknat Allah.
- Mencari penyebab gangguan Jin pada tubuh manusia

Jenis-jenis gangguan

1. Gangguan Pelet (Ilmu Pengasih)
Tempat gangguan -> Saraf betis kanan mengeras (Lelaki), Saraf betis kiri mengeras (Wanita)

2. Tekanan Mental
Tempat gangguan -> di terapi pula dgn ubat2-an medic.

3. Tekanan Fikiran
Tempat gangguan -> Saraf otak kecil bahagian belakang

4. Mengelamun
Tempat gangguan -> Saraf otak kecil bahagian depan

5. Sihir
Tempat gangguan -> Saraf yang berhubungan dgn mata, telinga dan hidung. Seluruh tempat gangguan diatas harus diurut agar aliran darah kembali lancar dgn konsisten. Kemudian terus membaca do'a ruqyah yang diajarkan Rasulullah SAW tanpa berpaling sedikitpun dgn mengabaikan seluruh permintaan Jin kepada kita serta tetap dalam keberanian penuh sesuai keyakinan kita kepada kekuatan Allah SWT.

" Sesungguhnya tipu daya setan sangat lemah".

6. Gangguan di rumah
Membaca Surat Al-Baqarah + tanamkan keberanian.
Menghidupkan Sunnah Rasulullah SAW.

7. Keluar ke tempat yang ada suasana bersih & Suci.
Datangi tempat tersebut dan lakukan perlawanan dengan Jin tersebut. (Dianjurkan mengikuti pelatihan terapi terlebih dahulu).

Rate

1

Originally posted by fawabi at 30-11-2006 09:57 AM

:hatdown::hatdown::solute::solute:
ko baca ayat ruqyah cc?.. terel la ko,.. aku sampai la masih terabur lagi,, takat dengar aje kat cd player..

aku doakan ko cepat sembuh and lagi kuat sema ...

aah la bi...aku baca malam semalam...aku print dari cd qur'an...aku paste satu2 ayat ruqyah ikut turutan
b4 that aku buka qur'an, tapi ko paham2 la, ayat2 tu kan dari pelbagai surah..nanti kena flip2 kan, takut tersilap flip...jadi cc pun print dari cd...

so, mlm tadi tengkuk cc yg bengkak tu sakit benor...ni sakit lagi..sampai ke leher...ntah apa laaa malaun tu buat and setan mana la yg dia upah...cuma malam semalam ada sendawa kuat

Follow Us
Originally posted by fawabi at 30-11-2006 10:05 AM

"benda" tu tgh kepanasan melecur satu badan la kot? tak pun terbakar yerus.. weh aku masih kagum pasal ko baca ayat ruqyah ni...

pandai la ko bi nak bagi hati cc sedap...aku risau ni sebenarnya...
aku harap aku mampu lawan laa...masa kat pej smlm, tgn kiri cc panas mcm kena cengkam je sengalnya...nak kata buat keja berat tak de la pulak...pastu sakit tgkuk bengkak tu cam biasa la kan...arrrrrrrrrrrrrrrgggggggggggggghhhhhh nyampesnya setan gondol kepala hitam dan setan gondol upahannya itu...

Originally posted by fawabi at 30-11-2006 10:20 AM

pat ni aku penah alami,.. tak semena-mena time tgh baca yasin, hati rasa sayu, hiba, sebak.. terus aku meraung.. sediiiiiiiiiiiiiiiiiiiih sangat tapi tak tau kenapa.. time tu banyak plak memori enter-frame...

:setuju::setuju::setuju::setuju::setuju::setuju::setuju: banyak setan / jin kot dalam badan kita bi....

Originally posted by sikomeng at 30-11-2006 10:53 AM
ASM.
adu...bab nak cerita pengalaman ni aku tak pandailah Fawabi...aku hanya manusia biasa...
Dalam urusan halus macam ni kita semua sebenarnya ada pengalaman. Dapat cerap atau tak aja bezanya... ...

waaah ko memang cun la komeng...thank you pesanan nak elak sihir, jin2 ifrit yg jahat dan momok2 yg jahat tu ekkk...:love:

kalau nak elak (bukan nak ubat) sihir, saka, hantu hanti ni melanda, selain selalu baca Al-Quran dalam rumah, kita elok biasakan solat sunat. Lepas maghrib tu, kita solat 2 rakaat saja, solat hajat mohon jauhkan benda-benda ni. rakaat pertama baca "Alamnashroh..." rakaat kedua baca al-ikhlas. satu lagi, kalau kita balik dari kerja ka, atau dari mana-mana pun, bila sampai kat pagar rumah tu/jenang pintu rumah, berdiri mengadap keluar dan bacakan "3 Qul" (nama popular bukan nama sebenar  ) dengan bacaan jahar sikit (agak kuat). lepas tu ludah ke hadapan agak kekanan, hadapan, dan agak kekiri kita (agak-agak ja, jangan over lak!). Lepas tu sebut "ini sempadan aku engkau semua jangan ikut". Sempadan tu "lukis" kan dalam hati ikut sukalah. Lepas tu masuklah kerumah. InsyaAllah puak-puak ni tak masuk rumah lah. Gitulah adanya.........kalau salah harap maafkan. Amalan begini sebagai ikhtiar.

Pat nak ludah tu tak tergamak plak aku, kang TERlebih sukatan air liur kang.. heheh takat ni aku amalkan surah al-fatihah aje komeng, eh tapi since ko penah post pasal baaiah aritu kan, aku nak tanya kalau kita berzikir surah al-fatihah jadik amalan ni perluke kita mendapatkan baaiah dari guru? Ke itu atas kita aje, sebab niat kita amal kerana Allah jugak kan?

Insya Allah, aku akan amalkan 3 Qul tu mulai petang ni on the way nak balik umah.. thanks komeng!

[ Last edited by  fawabi at 30-11-2006 11:25 AM ]

ASM.
Dalam urusan halus macam ni kita semua sebenarnya ada pengalaman. Dapat cerap atau tak aja bezanya... ... bila sampai kat pagar rumah tu/jenang pintu rumah, berdiri mengadap keluar dan bacakan "3 Qul" (nama popular bukan nama sebenar  ) dengan bacaan jahar sikit (agak kuat). lepas tu ludah ke hadapan agak kekanan, hadapan, dan agak kekiri kita (agak-agak ja, jangan over lak!). Lepas tu sebut "ini sempadan aku engkau semua jangan ikut".

komeng, sebut nama ko ni aku teringat buah kelapa...ko jgn mare aku ehhh...hehehe..tapi cute la nama...

ni cc nak tanya yg cc bold tu...cc duk apartment, takkan cc nak ludah...mau indon sebelah umah kutip ludah aku p anto ke tok dukun sabit kesalahan atas tuduhan cubaan meludah dia...hehehe (aku ni saje je nak gembirakan ati aku yg gundah gulana kesakitan ni...) ...kalau buat2 acting konon2 meludah (tapi tak kuar ludahnya...) bole tak?

Originally posted by caricari at 30-11-2006 11:23 AM

komeng, sebut nama ko ni aku teringat buah kelapa...ko jgn mare aku ehhh...hehehe..tapi cute la nama...

ni cc nak tanya yg cc bold tu...cc duk apartment, takkan cc nak ludah...mau indon sebe ...

haha... part ni harum pun nak tanya... tak sampai hati pulak nak ludah...
dulu ada orang pesan kalau kita balik dari tempat yang kurang elok.. (hutan @ tengok orang mati ke) sebelum langkah masuk kekawasan kita tu ludah, pastu jangan toleh lagi ke belakang...

sikomeng punya petua lagi ok sebab ada bacaan 3 qul... orang yang pesan kat harum tu tak suruh baca apa2, just ludah... kalau kat apt sblm masuk blok tu ludah la kot?

aiyana This user has been deleted
salam...
Berikut adalah perkara-perkara yang saya alami baru-baru ni:

1) lately, saya selalu terasa jari telunjuk kanan saya seperti ditusuk jarum. kejadian berlaku lebih kurang pukul 2.00 -3.00 am...kekadang tgh
    tido pon tesedar sebab terkejut. saya alami lebih kurang 3, 4 kali

2) hubby saya pon pernah terasa mcm tu jugak, time tu x tido lagi..around pkl 2.30 am

3) susah sgt nk tido memalam, mcm insomia pulak..bila tido..rasa mcm pelik, macam takut-takut. so..bukak semua lampu dalam umah & bilik
    dan baru buleh tido

4) saya ada bela 2 ekor burung, minggu lepas seekor telah mati dgn tiba-tiba..taktau kenapa sb dia tak tunjukkan ciri-ciri sakit pun.
    kawan dia yg masih hidup tu mcm takut je, mengigil badan dia. pastu, sekarang dia selalu pandang satu arah & berbunyi kuat mcm marah
    something

5) semalam kucing saya pulak mati,keluar banyak darah dari bontot dia ,sedangkan 2,3 hari lepas kucing tu sihat waalafiat saja

6) saya selalu jumpa seekor belalang kaler kuning hijau sekat pasu bunga saya, boleh dikatakan tiap-tiap mesti nampak belalang ni

Tolonglah pada sesiapa yang tahu ....kenapa perkara ini berlaku? apakah tandanya ini semua? apa yang patut saya lakukan?
saya & hubby  dh baca yassin & renjiskan air yassin tu kt sekeliling rumah
apa lagi yang patut kami buat?

Suka12 ada dapat ilmu ludah ni..juga...tapi katanya ludah cam ambik syarat aje....

Originally posted by aiyana at 30-11-2006 12:46 PM
salam...
Berikut adalah perkara-perkara yang saya alami baru-baru ni:

1) lately, saya selalu terasa jari telunjuk kanan saya seperti ditusuk jarum. kejadian berlaku lebih kurang pukul 2.00 -3.0 ...

Rasa2nya aiyana memang dah ada tanda2 kehadiran sihir atau jin2 di rumah anda. Masa Suka2 dulu pun kerap di datangi belalang hijau tu...Ada org. tak percaya...tp...kalau rasa tak kena aje..Suka2 selalu perasan mesti ada belalang hijau tu...org. kg. kita  panggil "belalang pelesit".

Originally posted by harumanisz at 30-11-2006 12:33 PM

haha... part ni harum pun nak tanya... tak sampai hati pulak nak ludah...
dulu ada orang pesan kalau kita balik dari tempat yang kurang elok.. (hutan @ tengok orang mati ke) sebelum langkah ma ...

tak gamak nak ludah kat bwh tu la harum...aku tengok kat basement tu pun banyak air ludah org lain...heheheh

aiyana This user has been deleted
hmm..nk buat mcm mana ni agaknya...

lagi..yana dh kawen 3 tahun, tp belum dikurniakan cahayamata....lepas kawen..selalu alami gangguan period.
dlm minggu lepas, yana ade mimpi kena patuk ular & ular tu tinggalkan taringnya pd badan yana.

suka-suka,
belalang yg suka-suka jumpa tu besar ke tidak? yan jumpa besat jugak..panjang dlm 3inci & lebar dlm setengah inci.
kaler kuning & hijau & hitam sikit. selalu ade kt pokok serai yana

Originally posted by suka-suka at 30-11-2006 12:50 PM

Rasa2nya aiyana memang dah ada tanda2 kehadiran sihir atau jin2 di rumah anda. Masa Suka2 dulu pun kerap di datangi belalang hijau tu...Ada org. tak percaya...tp...kalau rasa tak kena aje..Suka ...

setuju ngan SS...cc kalau ternampak belalang pelesit kat umah, aku kejar sampai dapat, kasi pukul sama penyapu lidi...bukan apa, selalu kalau aku wat dek je, esok pagi kat kaki la kat tgn la sure ada lebam biru...

siannya kat aiyana... ada baiknya rujuk kepada yang lebih pakar... cubalah ke darul shifa' atau jumpa mana2 ustaz... hati hati memilih perawat...
orang kata kalau mimpi ular saka, pas tu kalau haiwan peliharaan mati tiba2 tanda2 sihir... wallahualam

Alhamdulillah macam pengalaman kita dah kongsi kat sini, kebanyakan menunjukan tanda tanda positif ada gangguan.  Tentang rasa mengantuk lepas baca Quran sampai tertidur atas sejadah, ada yang menangis dan meraung tu memang antara yang banyak berlaku.  Kalau tertidur maknanya kita kalah dengan dia, cuba lawan terus tak lama rasa mengantuk akan hilang sendiri, InsyaAllah.

Disertakan beberapa link yang bersangkutan semoga ada manafaatnya.

Hand Book Ruqyah boleh dapatkan disini edisi Surabaya, Indonesia dalam .pdf file. (belum semak keseluruhan isi kandungan, sila bagi feedback):

http://d.1asphost.com/assalamghoib/Buku%20Saku%20Ruqyah.pdf

MP3 Al-Quran bacaan Sheikh Saad Said Al-Ghamidi dapatkan disini (lengkap 114 surah):

http://www.bris.ac.uk/Depts/union/IslamicS...ran_audio1.html

Ada banyak ceramah mengenai rawatan Al-Quran dan ancaman sihir di sini oleh Ustaz Prof. Dr. Jumadi Mustar - banyak module yang sangat berfaedah diikuti:-

http://www.ceramahislam.com/audio-lectures.html
(dulu ada CD Ruqyah disini saya tak pasti sekarang sila check link ni - dulu ada audio dialog dengan jin oleh Ustaz ni)

Link ini Ustaz ceramah dalam bahasa Indonesia (audio) - kena faham bahasa Indon tapi sangat berfeda isinya.  Kalau guna IE browser boleh dengar macamana jin meraung kesakitan akibat pukulan Al-Auran.

http://d.1asphost.com/assalamghoib/