CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Reply  KAULAT

sepanjang hidup manja ni...manja rasa manja tak pernah kena histeria. Cuma k ...
manja377 Post at 29-11-2011 12:12

mmmm....mata ke atas tu xpe...
apa yang saya tau lee..biasanya kalau kena tindih niii...biasanya bila kita ke tempat2 baru..atau pertama kali pegi..
dan kalau biasa ternampak jelmaan yang penampakkan seperti orang yang kita kenal,orang yang rapat dengan kita..elok laaa ditanya kepada mak ke,nenek ke,makcik ke..kot2 laaa ada cerita disebalik semua yang kita alami....

cam mungkin orang2 tua niii...dia tau salah silah dulu2...
manja cuba2 laaa risik2 ngan kakak ke,adik ke,sepupu2 ke...ada tak diorang alami benda yang sama macam manja kena...

insyaallah,apa yg sy alami ni x prnh sy bgtau sape2 termasuk family sy.cuma tiba2 tergerak ...
masariesya Post at 29-11-2011 12:22

Insyallah takkan disalah ertikan..lagi pun forum ni dicipta untuk kita berkongsi dan bertanya pendapat serta pengalaman..
so...kongsikan...{:4_182:}

Reply 1061# KAULAT

pernah bercerita dgn adik beradik..tetapi semuanya tak mengalami macam manaj alami. Bila bercerita dgn mak..(ayah dah meninggal)..mak tak pernah kata apa2...dia dgr jelahh dan komennya:"tak baca doa sebelum tido..fikir bukan2 lah tu". Yalah manja pun tak derlah mabik kisah sgt apa yg manja alami. Penat tu memang terasa lahh bila dah tersedar..kadang2 ada part tu..mcm dah mampu lawan situasi yg menakutkan tu..bila dah manja laungkan "allah huakbar 3kali rasa mcm dah terlepas ke stuasi yg ringan tapi berdepan lagi dgn situasi yg lain...belum dpat sedar. Macam mlm tadi...rasanya alami 3 kali berturut2...dan dlm sitauasi tu..makhluk yg serupa wajah suami tu..manja siap boleh sound lagi kat dia.."aku tau kau bukan suami aku"..hinggalah suami manaj sendiri yg kejutkan manja dari tido/mimpi tu. Pagi tadi masa nak siap2 pakai tudung...suami manja baru selesai solat subuh dan zikir...semasa dia tgh sidai sejadah..suami manja tanya.."malam tadi mimpi apa..teruk sgt daripada biasa.?" Manja tak sempat nak cerita apa pasal bby dah buat sound mintadidukung...so manja jwb.."biasalahh tak habis2 gangguan iblis syaitan ni.."

Reply  KAULAT

pernah bercerita dgn adik beradik..tetapi semuanya tak mengalami macam manaj ...
manja377 Post at 29-11-2011 12:42

Mungkin apa yang manja alami ni adalah sebahagian daripada ujian atau dugaan untuk manja sekeluarga..dan mungkin juga sebahagian dari mainan tido yang dibawa oleh syaitan...
manja dah risik2 belah suami....
kerana mimipi yang berlarutan dan berulang-ulang mungkin juga petanda atau ada sesuatu msg yang ingin disampaikan...

Anak manja tido ok?selalu meragam tak?

anak manja yg 7 bulan ni memang lah kerap juga meragam.But mostly hubby akan dukung, azankan dan bacakan surah2 kat telinga dia..sampai lena sikit then pass kat manja utk ditetekkan until lena betul. Yang sulong dulu teruk gaklahh tapi sekarang dha tak der meragam mcm  dulu..seleaps bawa jumpakan dgn suami sepupu manja(ustaz/agak serba tahu dlm hal agama)..dia bacakan ayat kat ubun2 anak sulong manja..then bagi suruh minum air yg dah ditawarkan campur dlm susu...masa tu anak yg sulong bawah umur setahun. Kalau terjaga jer dari tido espiclly after isyak org midnight mesti mengamuk...menangis meraunglah..sampai maaj tak tahu ak buat mcm mana masa tu. Suami dukung azankan 7kali..and bacakan al kursi hinga dia berhenti meronta...dan tido semula.dah berlau kisah ngeri yg sulong tu..now alhamdulilllah takd er masalah sgt..cuma ada lahmula2 awal tahun hari tu kadang2 dia tersedar dari tidodia menangis...tapi manja kerap baw adia basuh kaki dan sapu muka dgn air sambil selawat...dan ckp dgn dia..skrg kita masuk tido yer..esok kita main lagi..(psikologi approach..takut ada yg unfinish business masa hari siang terbawa ke mimpi).Alhamdulillah da kurang dan elok tidonya...walau ada hari tu tak sempat nak bawa dia basuh akki dan cuci muka..dia dah tertido. Tak der dah terjaga  dan menangis lagi.   

Tentang riisk sebelah suami tu..susah sikitlah..kerana actual manja ada masalh sikit dgn ahli keluarga  suami..(ada family meber dia yg tak sukakan manja..kisah ni dari awal kawin lagi..malas nak cerita apsal kisah keluarga kan). Kalau tanya kat hubby pun mesti dia cerita yg elok jer ttg keluarga dia.
Pernah manja hubungi seorg perawat yg ada dlm MPS ni..muadjlim-mohammad, contact nak panggil ke rumah masa tu tgh pregnant anak kedua..tapi tak jadi pula..masa utk menjemput dia. Suami ada urusan kerja..until dah 7 bulan bby ni..pun macam takd er kesemptan..Memang ada yg Allah nak manja ubahkan dan baiki diri manja agaknya...dah kurang amalan agaknya sekarang.

anak manja yg 7 bulan ni memang lah kerap juga meragam.But mostly hubby akan dukung, azankan dan bac ...
manja377 Post at 29-11-2011 14:54

mmmmmm...mungkin juga...ada hikmah disebaliknya...
sebab kadang2 bila budak kecil menangis ada beberapa faktor...antaranya memang ditegur,masuk rumah baru,kita gi holiday ke so tempat baru,balik Kg ke,keluar wktu maghrib...itu antara faktor2 yang menyebabkan baby kita akan mengalami gangguan...

Sama juga kalau kita bawak anak gi berkelah,tasik,lalu perkuburanpun sama..kena hati2 sebab kadang2 makhluk ni menegur dengan sebaris ayat sebagai contoh "comelnya budak tu","comelnya budak nii",itu pun boleh membuatkan anak kita meraung dan meragam,biasanya kalau dalam keturunan ada belaan,ia akan menegur zuriat atau waris paling kecil terlebih dahulu,sebagai contoh sekiranya anak manja merupakan cucu atau zuriat baru dalam keturunan biasanya belaan akan memerhati atau sering kali menjelma...sebab tu baby akan menangis sebab dia nampak...

tujuan penjelamaan mungkin berniat menjaga atau sekadar ia ingin melihat waris dan mugkin orang baru dalam keturunan samaada dari sebelah manja atau husband...

Ni saya tulis bukan berdasarkan cerita orang,tapi pengalaman....yee....

Follow Us
Reply  Bella_Lun@

awak orang pekan ke...tu area kampung mana yek..memang seme orang kenal  ...
alinoor Post at 23-11-2011 15:44

Aa ah la, saya org Pekan. Area kampung yang arwah cikgu tu cite kat ibu saya kat area Kg Pulau Jawa tu

Lama tak masuk sini, banyak sgt keje lately...

Tp rindu nak baca kisah² chef ngan TT Kaulat.
Yang lain pun banyak dah share cite...
TQ atas cite2 korang tu

Lama tak masuk sini, banyak sgt keje lately...

Tp rindu nak baca kisah² chef ngan TT Kaulat.
Yang lain pun banyak dah share cite...
TQ atas cite2 korang tu

errkk.. Kelambu? Nnt ramai pulak bergantung harap dengan kelambu. Hehe..

salam

saya nak kongsikan jugak kisah family saya. malam kelmarin ada pasukan perubatan islam datang rumah saya untuk clearkan rumah. punca asalnya sebab anak buah saya yang sakit. panjang sangat cerita kalau nak diceritakan. nanti saya akan ceritakan apa yang berlaku dari awal. tapi saya nak kongsikan dulu apa yang ditemui di rumah saya.

rumah saya di terengganu,ustaz yang terbabit untuk clearkan rumah ni dari kelantan. ustaz tu masa dalam perjalanan lagi dah dapat rasa yang gangguan kat rumah saya ni kuat,sampai ustaz tu rasa tak larat sepanjang perjalanan.

lepas ustaz tu usahakan untuk ubatkan rumah,antara barang yang berjaya ustaz tu tarik keluar ialah 3-4 botol minyak mati bunuh, patung buddha, dan anak kerak..anak kerak ada dua,satu kat belakang rumah saya,satu lagi kat rumah kakak saya..anak buah saya tadi adalah anak kepada kakak saya yang ni. kakak saya punya lagi teruk, berbungkus sama2 dengan anak kerak tu gambar kawin kakak saya tengah sarung cincin

saya nak tanya pada chef atau sesiapa yang pandai kat sini,apa tujuan diletakkan anak kerak dan patung buddha tu ya?minyak mati bunuh pulak untuk apa?

Assalammualaikum wbkt..

Haaaa baru masuk opis terlambat bangun lak ari nii...

selamat tengahari semua...

salam

saya nak kongsikan jugak kisah family saya. malam kelmarin ada pasukan perubatan islam data ...
oompa-loompa Post at 30-11-2011 11:15

Terlebih dahulu diucapkan selamat datang dan selamat melayari Thread "Tetamu tak diundang" buat Oompa-loompa dan pengalaman serta cerita mistik anda ditagih serta dihargai disini...

Ok apa yang boleh dikongsi disini berdasarkan apa yang oompa cite...dan berdasarkan apa yang saya tahu melalui pengalaman dan bacaan kebiasaanya...

Patung budha diletakkan atau digunakan bertujuan menyakiti atau membuatkan seseorang yang disihir menjadi tidak tenteram,panas,tidak selesa dan sebagainya...

Manakala minyak orang mati pula kebiasaanya kita sedia maklum ia mengandungi penunggu atau mempunyai makhluk yang mendampinginya..yelaaa dah dengan cara pembuatannya pun kita sedia maklum..ia diambil dari mayat yang memiliki beberapa syarat antaranya perempuan mati bersalin,mati dibunuh ,mati bunuh diri..jadi bila sihir ini dituju kepada mangsa tujuan minyak ini adalah mungkin sebagai pemerhati sebagai contoh kadang2 mangsa akan terasa seperti diperhatikan,sering melihat kelibat@bayang yang menakutkan,rumah sering diganggu dengan bunyi-bunyian,diganggu waktu tido dan mungkin terdapat berbagai-bagai lagi gangguan...

Anak kerak pula saya tidak pasti apa tujuan asasnya,sebab setahu saya anak kerak digunakan sebagai belaan dengan tujuan tertentu...mungkin kita bole tunggu cheff untuk penerangan yang lebih jelas...saya ni sikit2 bole lee...

Apa kata oompa cite sikit apa yang family oompa kena...mayb akan lebih jelas dan  forumer lain boleh share disini...

w'salam...TT lambat tak pe..asal jgn tak masuk terus...apa citer hari ni????

w'salam...TT lambat tak pe..asal jgn tak masuk terus...apa citer hari ni????
manja377 Post at 30-11-2011 11:55

Tu ada oompa...tanya pendapat kita semua...so manja tak nak ulas sikit...

maaf sgt2 TT...manja memang tak tahu ttg bab2 mcm tu. Manja sendri pun tak pernah berdepan dgn istilah saka..mungkin keluarga ada saka atau keluarga suami yg ada saka..tapi setakat ni manja tak der berdepan dgn mana2 perawat lagi yg dapat ulas ttg gangguan dlm hidup manja. Tak pandai manja nak ulas. Tumpang baca citer dan komen sikit2 tu bolehh lahhh

maaf sgt2 TT...manja memang tak tahu ttg bab2 mcm tu. Manja sendri pun tak pernah berdepan dgn istil ...
manja377 Post at 30-11-2011 12:08

No problemmm.....pembaca yang setia juga adalah satu penyumbang kepada kemeriahan sesuatu threadkan...

terima kasih,kaulat

memang banyak yang nak diceritakan,saya akan cuba ceritakan satu persatu. berkenaan gangguan kat rumah tu,memang dari kecik sampai sekarang saya dah berkahwin tak pernah putus keluarga kami diduga dengan benda2 mistik ni..dah macam2 cara dibuat,tetap ada orang tak puas hati hantar lagi..sebenarnya benda2 yang ada kat rumah tu bercampur-campur..ada yang memang asal duduk tapak rumah tu (tapi yang ni tak mengganggu pun), ada yang orang hantar,dan ada jugak yang singgah sendiri..terlalu banyak

pasal gangguan,saya ceritakan dari masa ke masa,tapi bayangan orang melintas dan rasa diperhatikan tu memang sentiasa ada..saya ni penakut,tapi ada masa nye sampai saya rasa dah malas nak layan..ada masanya saya rasa seram sampai tak boleh nak tolerate,tapi ada masanya saya ignore je

saya ceritakan background keluarga dulu. family saya ni ada bisnes,kiranya keluarga yang berjaya dan orang hormat la kat tempat saya..ayah dah meninggal,basically orang hantar kat ayah la dulu..saya bukan nak puji ayah saya,tapi ayah saya ni sangat baik orangnya..dia tau sapa yang aniaya dia,tapi dia tetap buat baik dengan orang tu..mak saya pun macam tu..mak saya kata dari dia muda sampai dah umur 70 ni tak habis2 orang tak puas hati,tak tau apa salah kami..kami tak kacau hal orang pun..

sebelum ni kitorang memang tau ada benda kat rumah tu,tapi tak sangka sampai ada minyak,patung buddha,anak kerak apa semua tu..saya nak pergi lunch kejap,balik nanti saya sambung

terima kasih,kaulat

memang banyak yang nak diceritakan,saya akan cuba ceritakan satu persatu.  ...
oompa-loompa Post at 30-11-2011 13:54

Itu laaa adat orang melayu...bukan saya nak mengutuk bangsa sendiri ..tapi itulaaa hakikatnya...
melayu tidak bole melihat melayu sendiri maju,lebih sikit...dan caranya hantar sihir,hantar makhluk untuk merosakkan peniagaan orang,rumahtangga orang,parak peranda keluarga....

Dan semua tu memang sudah sebati dalam masyarakat kita....

nanti sambung cite lagi yee  oompa...

Sedikit petua...dan amalan...

~ Demi Kesejahteraan Diri & Keluarga

► ANDA SUKA MAKAN DI LUAR?

-Cara Mengenali Perniagaan Yang Menggunakan Pelaris-

Cara mudahnya nak tahu kedai itu ada pelaris (Khadam jin), baca Ayat Qursi 3kali di luar dari kedai. Sebaiknya semasa dalam kereta. Kemudian buka tingkap dan tiup 7x ke arah kedai. Tak perlulah tiup macam bomoh pooh kiri pooh kanan.he..he.. Tiup perlahan-lahan sampai habis nafas(mcm ustaz Ismail Kamus ajar)

Sekiranya ada pelaris di kedai tersebut, “khadam” tu akan marah dan kita akan rasa seperti satu angin menerpa ke muka kita. Kalau dah macam tu, eloklah kita jangan makan dikedai tersebut.

Beberapa cara di bawah bolehlah diamalkan untuk mengelak sihir :-

1) Al-Fatihah.

2) Membaca tiga surah terakhir atau 3 Qul setiap hari.

Ia berdasarkan hadith :

قال لي رسول الله صلى الله عليه وسلم : إقراء قل هو الله أحد , والمعوذتين , حين تمسي و حين تصبح , ثلاث مرات تكفيك من كل شيء ( رواه أبو داود والترمذي )

Ertinya : Baginda S.A.W telah berkata kepadaku : “Bacalah Qul Huwa Allahu Ahad” (al-ikhlas) dan (surah an-Nas) dan (surah al-falaq) sebanyak 3 kali ketika pagi dan petang, ia mampu mencukupkan kamu dari segala sesuatu.( At-Tirmidzi, Bab Doa yang disebut Ketika Ingin Tidur, no 3570 ; Sunan Abu Daud, Bab Apa Yang Dibaca Ketika Subuh, no 5072 ( Nuzhatul Muttaqin, no 1457 , 2/229 ) At-Tirmidzi : Hasan Sohih, An-Nawawi : Sohih.

★ Anda digalakkan buat kajian peribadi,
menambahkan lagi ilmu & menghilangkan keraguan.