CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

ok....berhati2 di perjalanan...semoga selamat pergi dan pulang...kalau jumpa budak2 kecik tepi j ...
juragan_malam Post at 5-5-2011 11:58

wakkk.....mana ada kaitan ngan ilah.....takperlah mungkin sajer 2 singgah nengok wak selalu sangat porem ...memalam....

Reply 1153# lampu_liplap

Salam, terima kasih kerana sudi bercerita.... Den nih mcm dah nak kering idea dah nak tulih... Kalo ekau sudi bercerito lagi, den mmg tak kesah sgt2.... Wat mcm uma sendri jek.... Hokeyhhh...jgn segan2....hehehehehe..

Tp cerito ekau psl roh benggali tuh, kawan ekau plak skrang msh tinggal kat uma tuh ker....?

Reply  SangPertala

ekau taw x...penangan citer pasal posh + mknan + bundle tu, semalam den dpt c ...
BiancoFisso Post at 5-5-2011 08:23

hehehe.....bg cekolat...? Huishhh...len kali kalo was2 jgn amik....tolak dgn berhemah.... Kalo nak makan jugak, baca ''tiap2 rezki itu dtg dr Allah'' yakin dan makanlah..... Kalo bole, tiap2 kali nak mkn mesti niat mcm tuh.... Kerna Allah sebaik2 pemberi rezki....

Assalammualaikum.....
ape khabar sedari sedari sume.... dah mamam blom...?? hehehehehe.... jgn riso...kuah tumpah ke nasik, nasik tumpah ke perut... hahahahaha.... memandangkan korang asyik tanye jek aku mana citer mana citer....hehehehehe...jd aku perah kepala hotak aku nih sampai mengong utk ingat balik kisah2 lama nih....

kisah nih dah lama sgt... masa tuh umo aku pon baru 6 tahun. Masa umo 6 tahun, dari kecik aku membesar kat umah nenek aku kat batu pahat. Umah nenek aku nih rumah batu lama. Rumah nih ade 5 bilik. 2 bilik di bawah dan 3 bilik dtingkat atas. masa aku kecik dulu rumah nenek aku nih yg tinggal cuma nenek, atok, mak su aku, abg aku yg tua setahun dr aku dan aku sendiri...

so, kitorang berlima saje. sejak dari kecik aku mmg sebenarnye da lalui mende2 halus nih. umah nenek aku nih sebenarnye ada laluan  bunian di tingkat atas. Laluan tuh betul2 di bilik paling besar rumah tuh. Dari tandas belakang hingga ke beranda depan. Aku dgn abg aku nih mmg selalu perasan ade org naik kat tangga rumah tuh.

tp kitorang cuma takut budak2 jek. budak umo besar cam aku nih dulu manalah tau sgt bende2 nih. kekadang dengar nenek aku panggil dr atas bilik. bila naik ke bilik, nenek aku takde. ishhh... berlari turun bawah. tgk2 nenek aku tgh siram pokok. biasanye nak senje ade suara org panggil... tp aku ngan abg aku tak pernah ckp kat sesape kecuali maksu aku... dah mcm upin ipin dah aku nih...hehehehe... maksu aku plak suka herdik..." ah korang nih...camtu pon nak takut..."  

nenek aku pulak kalo nak masuk senja, mmg suruh kitorang siap mandi pukul 6.30ptg. pastu tunggu maghrib. pastu pegi ngaji. hurrmmmm...hari2 mcm tuh. kalo lmbat sket,kene marah. bila mlm, selalunye bilik atas mmg kosong. takde sape tido kat atas. nenek aku tido ngan maksu aku. atok aku tido sorang kat bilik depan. aku tido ngan abg aku kat hall tgh atau dlm bilik nenek aku... tp kitorang bentang tilam lah kat bawah...

satu mlm nih, aku nak pegi tandas..... masa aku bangun dan berjalan nak ke tandas tuh, aku lalu depan bilik stor. bilik stor nih simpan barang2 lama.... ade periuk belanga, kuali lama dan dulang2 tembaga hantaran tuh... bila aku sampai depan bilik tuh, pintu bilik stor tuh terbuka separuh... aikkk.. camner lak pintu bilik nih terbuka... biasanye pintu stor nih mmg tertutup rapat.

aku dah pk, nih mesti maksu aku lupa tutup nih... aku pegi jek tandas belakang.. pastu bila aku lalu balik... aku tgk nenek aku kuar bilik dia... aku ckp ler..."nek, pintu stor tak tutup.." nenek aku diam jek... aku lalu jek depan bilik stor tuh, ade bunyi periuk jatuh... pergghhh... mende nih mmg setan btul lah... aku berlari tido balik... nenek aku pegi kat stor tu pastu dia tutup pintu stor tuh..

sok nenek aku ckp..." len kali kalo pintu bilik stor tu terbuka, jgn tutup tau...biar jek..." aku nih budak lagik. mana lah tau... mlm yg lainnye...abg aku plak kene.... dia kata, masa nak masuk tandas belakang tuh, pintu dapur yg kat luar tuh terbuka... abg aku pergi lah tutup... bila dia pusing jek belakang, lampu tandas tu berkelip2... dia nak tutup jek lampu tandas tuh, tiba2 pintu tandas tuh tertutup sendri di hempas... hurmmm... kalo angin, mana ada angin...!! dlm kawasan dapur lagi ma..... abg aku ckp dia meremang masa tuh...dia pon berlari lah tido...

kekadang aku gaduh ngan abg aku tgh2 mlm pasal bila dia takut, dia tarik selimut kat dia jek... hishhh... camtuh lah budak2 kan kan kan.... yg aku pulak suka mengalah.... yg selalu kene himpit, abg aku juga... suka sgt tido meniarap.. pastu bila tgh mlm...tido terlentang plak... mmg ler kene himpit...

Rate

1

perak yek halimi..tenkiu...
ilahkhatibrani Post at 5-5-2011 11:59

haa...aaah..... kat belah tepeng....

nak citer lagik..........

Follow Us
hallloOOOOOOOOO... maner pegi sumer nih..... mano TT

aku cukup x suka ngan baby yang nenen ngan mama dia....kedekut! x nak syer ngan bapak dia,  ...
juragan_malam Post at 5-5-2011 00:05

waaakakakakakaka...   abis la wak...!!!! bila nurul nak bersalin? bulan 7 ekk..???? berebut la wak oiii...

Reply  juragan_malam

gunung semanggol kat perak kalo x silap...

*gue nak lik kg..:bye ...
halimi78 Post at 5-5-2011 11:51

ha'ah.... dekat2 ngan Tepen (Taiping)...

hehehe.....bg cekolat...? Huishhh...len kali kalo was2 jgn amik....tolak dgn berhemah....  ...
SangPertala Post at 5-5-2011 14:05

teringat masa zaman2 muda remaja kat kolej dulu.... bila boyz bagi makanan jer.. kami2 yg 1 dorm ni ada 8 orang sumer dok lompat melangkah makanan tu.. konon2 takut kena mandram... yg giler babas nyer tu.. dah langkah ramai2 tu... selamba badak jer makan.... ...hhhmmmm....

teringat masa zaman2 muda remaja kat kolej dulu.... bila boyz bagi makanan jer.. kami2 yg  ...
twins Post at 10-5-2011 10:02

kan...takot ader niat jahat plak...kenapa kena langkah? seb bek x kangkang kn..

xder org nk share cerita ker? aku mlas nak taip cerita....sesapa...cerita baru plis....arini lom meremang lagik... x lengkap idopku tanpa kisah2 seram..

kan...takot ader niat jahat plak...kenapa kena langkah? seb bek x kangkang kn..

xder org  ...
BiancoFisso Post at 10-5-2011 10:35

alaaa.. budak2 la katakan... umur rata2 18 tahun masa tu... bukan boleh pikir stret sangat pun...
bila sorang kata nak hilangkan power mandram tu kena langkah 3 kali...habis sumer 8 orang lompat ke hulu ke hilir 3 kali...

alaaa.. budak2 la katakan... umur rata2 18 tahun masa tu... bukan boleh pikir stret sangat ...
twins Post at 10-5-2011 10:43

tapi betul ke nak tumpulkan ilmu madrem tu petuanya kena langkah makanan/benda tu?
sbb selalu gak dgr org ckp mcm ni
benang ni dah slow sbb org2 dah tak ada cerita nak share

mana sang pertala nie bila nak hapdet......wak ju dah hapdet sang pertala bila lagih..

salam korang..teddy sokmo SR je..mmg layan umah ni..kali nih nak nyampuk..
errr...kalu kita ternampak2 thru ekor mata orang kata...betul ke ada mender..ato mainan
mata n hati adanya..

cth cam;
thru ekor mata nampak cam ada mender putih, kain putih etc
ato feeling rase cam ada rambut panjang kene badan kita walhal rambut kita tak sepanjang itu..
ato..bila kita pejam mata..nampak cam kelibat melintas etc..

satu lagi nak tanya..dalam arik2 kita nak tido..dalm few minit kita tutup mata tuh..kalu kita tup2 mengigau 'mereka'2 ini..adakah ia mainan tido semata..ato mmg ada sesuatu..

Reply 371# SangPertala

ko selalu kene tindih.....????? huishhh.... bahaye lah ko nih..... jgn biarkan camtuh....tu bukan perkara yg boleh ko amik ringan tau........!!! meh aku ajar ko nak elak kene tindih.....
mcm biasa sbelom tido kalo boleh atau kalo rajin lah, amik wudhu, pastu just wat solat sunat dua rakkat jek...pastu da abis baca fatihah sekali pastu berdoa. masa nak tido, kibas ngan selimut dr kepala ke kaki baca auzubillah, kibas tiga kali..... nak baring tu, baca lagik auzubillah sekali pastu baring.... da baring tu istighfar seberapa kali...... kaki silangkan pastu tapak tgn kiri letak tepat kat pusat cam ketika solat tu, tarik nafas dan ucap lailahaillallah, lepaskn nafas sambung muhammadurasulullah...... pastu mengiring samada ke kiri atau kanan......terpulang.......... lagi satu aku nak ingatkan lah.......kalo boleh tempat tido jgn tepi tingkap...... yg penting jgn kepala atau kaki melunjur ke tingkap......... riso aku ko ckp ko selalu kene tindih nih......... tak boleh biarkan tu......kalo mlm mimpi bukan2........... cepat2 baca li ila fikurays ila fihim reh latash.... insyaallah takde gangguan tido lagi.......

aku leh bygkan ko bg tips ni sambil wat gaya muka n tangan mcm avvy ko ni.....

btw thanks for the tips..sgt berguna gituewww...

salam korang..teddy sokmo SR je..mmg layan umah ni..kali nih nak nyampuk..
errr...kalu kita ternampak2 thru ekor mata orang kata...betul ke ada mender..ato mainan
mata n hati adanya..
TeddyBear Post at 10-5-2011 12:29

wsalam,nyampuk boleh, nyanyuk jangan... hahahaha.... ekor mata...?? hurmmm... maksudnye mata putih ler tuh... mmg btul tuh... aku pernah alami bende mcm tuh dulu. Aku tgh berdiri, tetiba aku rasa cam ada org berdiri btul2 sebelah bahu aku.. aku nmpk kabus putih btul2 cam org... aku diam jek... dlm hati berzikir jek.. lama gak ler.. tp aku bior jek sebab tak meremang pon..!! hehehehe.. pada aku itu mungkin roh yg baik2 kot... kita mana tau kan kan kan...

tp for sure, mmg ekor mata kita yg nmpk.. sbb mata hitam tuh masih tak 'bersih'... kalo dah bersih, mmg nmpk terus ler...ermmm...itu mmg susah selagi kita tak bersihkan mata hati kita nih dulu.. nak bersihkan mata hati nih kene kosongkan segala keduniaan dan tumpu pada baitullah agar kiblatullah itu sentiasa dlm hati kita.....lepas tu...ape yg kita nmpk, adalah rahsia kita dgn Allah saje...

satu lagi nak tanya..dalam arik2 kita nak tido..dalm few minit kita tutup mata tuh..kalu kita tup2 mengigau 'mereka'2 ini..adakah ia mainan tido semata..ato mmg ada sesuatu..

huhuhuhu...yang nih...ekau keno cepat2 lah pegi menikah...ooopppsss...sory... salah... hehehehe... pegi cari tukang tenung....opocot...salah lagik.... pegi cari org pandai dan selayaknye org yg bertaraf yg arif dlm bidang hal2 alam ghaib..sebab ianya melibatkan alam yg kita tak nmpk kan kan kan... calon2nye ialah org yg rumahnye dekat ngan masjid or surau...itu jek klu nye............ hehehehehehe....

kalo aku merepek nih sory ehh...amik yg btul jek kat situ....

aku leh bygkan ko bg tips ni sambil wat gaya muka n tangan mcm avvy ko ni.....

btw thanks for the tips..sgt berguna gituewww...
idakamaruddin Post at 11-5-2011 17:33

hamboi2.... siap imagine lagik tuh...cehh... sharing is caring but dont daring hokeyhhh....

maghrib sudah...........

TT bole tumpang bercerite x? Teigt dulu2 pkcik penah mengubat org kt umah iols. Skali bnde yg dok ikut org tu tinggal kt umh iols pulak. Seb bek x lame 2 3 ari je.