CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-IIN

Nourul Depp Diganggu Lelaki Gila Seks, No. Tel Disebarkan Pekerja Pizza Hut

honeylynn replied at 16-8-2016 03:14 PM
Budak pizza tu India la..group wasap gile seks yg budak ni share no Nurul tu pun ramai India..& yg ...

Woww..indian men mmg mabeles

Note: Thread has been banned by manager

Note: Thread has been banned by manager

walaopon iols xsuka dgn acik nurul (koser~) tapi mmg salah reveal cust. info
semoga acik trs btmbh kaya! saman, jgn xsaman~
pizzahut msti nak setel senyap2 sbb takut brand value jatuh
ka-ching~
pastu, kalo agak2 xde kesabaran nk order thru phone, order online jah
iols dah lama xorder apa2 by phone, koser nak berhuman interaction bagai~

Rasanya transaction tu x jadi, but before she ordered she has to give details..

So bila dia x puas hati dia cancel her order and cut the line..

Budak pizza tu x puas hati dah la cancel order lps tu kena kata plak, x puas hati details dh ada disebarkan..

But, etika keje mmg zero la budak pizza tu, tidak amanah..

Mr Depp xde buat apa2 ke ?!!

Follow Us
azimodin replied at 16-8-2016 09:11 AM
Domino mmg terbaik. Aku dah lama banned pizza hut (kecuali orang belanja). Pizza domino sedap, r ...

SETUJU!!!

Cheese pun uhhmmmpphh!!

Sejak makan domino, mmg jarang nak order PizzaHut dah.

jejaka00 replied at 16-8-2016 05:01 PM
Orang tanya order je kot, tak kan sampai naik suara kasar... retis retis

Kan..

Order makanan je pun sampai adoiii keluar bahasa kesat semua        

abangbeca replied at 15-8-2016 06:30 PM
Pelik aku ngorder pizza jer pun boleh huruhara... Kalo nak beli kapalselam tu logik gak la ..

lawak siotttt

Nham22 replied at 16-8-2016 07:51 AM
Kalau kite buat baik dengan orang...orang insyaAllah akan buat baik dengan kite...resam kehidopan..

So true, so true...

Sebab tu pepatah Melayu juga ada menyebut..sebab pulut santan binasa, sebab mulut badan binasa..

Aku pernah je keje kt cust service di pizza hut delivery pada zaman dulu..mmg ada je jenis customer yg berlagak dan suka memaki hamun ni..kadang2 masa ambil order tu kita nak confirm nama pun x pasal2 diorang dah start memaki hamun..pelik2 perangai manusia ni..

Pada aku dlm kes ni dua2 pun salah..ni kira kes buku bertemu ruas le..betul jugak cakap sorang forumer kt atas tu..kecohnya nak beli pizza mengalahkan org nak beli kapal selam Kalau betul pekerja pizza tu yg sebarkan no tel tu mmg tak patut le kot..tapi pengajaran jugak buat orang lain yg suka mencarut/maki hamun org ni..sesedap rasa je korang nak lahar, orang lain pun ada perasaan jugak beb..

Hehe..yang jadi mangsa tersepit kt tgh2 skang ni Pizza Hut le sbb skang dah akta kot..nasib le Pizza Hut..

mimiekiut replied at 17-8-2016 10:41 AM
So true, so true...

Sebab tu pepatah Melayu juga ada menyebut..sebab pulut santan binasa, sebab ...

Betul lah..kesilapan yang kecil2 ni event tak pernah jumpe dan akan dtg akan berurusan lg ditambah lg dunia ni kecik... di pengaruhi pulak dengan bumi ni bulat perputar....better takyah carik pasal dengan org... esok2 tak tau apa jadi.... name yg baik akan dikenang..name yg busuk akan dikenang jugak... esok lusa org yg kite maki hamun tu tolong kite... esok lusa org yg kite percaya dan sayang...lukakan kita...

Customer service Mesia ni makin hampeh. Yang marah customer lain

honeylynn replied at 16-8-2016 07:14 AM
Budak pizza tu India la..group wasap gile seks yg budak ni share no Nurul tu pun ramai India..& yg ...

ohh yeke keling...ingatkan cina sbb nama ah boy

boleh tak aku rasa macam Nurul actually yang bg tau die ni Nurul Depp  penyanyi fofular... atau pun ada insident while ordering was being made?

budak tu bengang.. habis la no di sebarkan..

aku rasa order is easy, kau order, mmg dorang ada no dalam system, if you really care about your privacy and where you live, dont mention who you are, dornag cume nak alamat je..

or.. aku tak rasa budak customer service tu tau tu Nurul.. cume geram..

Edited by honeylynn at 17-8-2016 03:09 PM
MH3703 replied at 17-8-2016 11:06 AM
ohh yeke keling...ingatkan cina sbb nama ah boy

Baca kat blog dia..https://nourulwahabdepp.wordpres ... ta-pizza-itu-kesal/

CERITA PIZZA ITU…. KESAL!

Okay tak boleh tidur.. apa yang boleh dibuat? Semua isi rumah dah tidur. Marilah kita menulis. Supaya hati lebih tenang.

Perasaan bercampur baur. Rasa takut dan macam-macam lagi. Aduh.. Rasa juga nak salahkan diri sendiri. Risau serta bimbang akan keadaan seharian, esok, lusa dan selanjutnya.

Mungkin ada antara kalian yang dah tahu akan kes berkenaan operator call centre syarikat Pizza Hut.

Sigh… benda tak sengaja terkeluar dari mulut aku. Nasib baik selepas apa yang aku letakkan di Twitter dan Facebook Fanpage semalam, segera dijawab oleh pihak Pizza Hut. Pujian harus diberikan di atas tindakan yang diambil oleh pengurus call centre Pizza Hut.

Cuma, perkara ini berlaku semuanya kerana pekerja mereka. Kalau dia tak sebarkan nombor telefon aku, tidaklah nama Pizza Hut panas dan tidaklah aku berjaga sebegini. Sebagai seorang perempuan, isteri dan ibu, aku bimbang akan keselamatan diri aku dan keluarga.

Panggilan yang aku terima dari beberapa lelaki yang terutamanya berbangsa India, merisaukan lagi otak kepala aku ni. Badan dan otak dah letih sangat sebab banyak aktiviti dan banyak berfikir.

Berfikir soal kes ini yang lebihnya. Mana taknya… soal keselamatan. Siapa pun akan risau. Lebih-lebih lagi, aku ada anak.

Laporan polis telah aku buat petang tadi (12 Ogos) sebagai ‘covering’ bagi tujuan perlindungan. Tapi aku masih juga takut. Manusia sekarang, semuanya berani nak buat apa pun. Tak kira tua atau muda. Lebih-lebih lagi operator itu telah digantung kerja. Mesti marahnya bertambah-tambah.

Aku akui aku buatkan operator itu naik berang setelah satu perkataan yag aku keluarkan sebaik sahaja aku putuskan untuk tidak buat pesanan makanan dengan mereka. Itu pun bukan kerana suka-suka nak batalkan.

Semuanya kerana sikap operator itu yang kurang menyenangkan. Nada suara yang kurang sopannya itu, membuatkan aku bertanya andai dia okay untuk mengambil pesanan aku.

Dengan nada yang lebih tidak selesa bagi aku, membuatkan aku berkata aku tak mahu buat pesanan andai dia sedemikian. Itupun tidaklah meninggi suara atau kasar. Aku langsung hentikan talian itu. Tapi sebelum menekan butang telefon ku itu, aku tersebut 1 perkataan yang agak kurang baik.

Itu aku mengaku. Aku pun tak tahu macam mana perkataan itu boleh terkeluar. Tak gunakan setiap hari pun. Jarang sekali nak mengeluarkan kata-kata kesat pada orang yang aku temui atau aku bualkan.

Aku tahu perkataan itu yang buatkan operator itu berang. Dari percakapannya, cara bercakap dan pelatnya, dia seperti seorang lelaki berbangsa India.

Tak lama selepas pesanan yang aku batalkan dan perkataan @%^#& yang aku tak sengaja tersebut, telefon aku terus panas. Aku dihubungi oleh 4 lelaki yag berbeza dan kesemuanya adalah berbangsa India.

Ada sorang tu yang mahu dikenali sebagai Raj, siap kongsi pengalamannya. Katanya mereka semua menerima satu gambar dan nombor telefon aku melalui 1 kumpulan di aplikasi Whatsapp yang mana semuanya lelaki . Semua bangsa ada katanya.

Naik seram juga bila mereka berkata aku boleh dibawa ke hotel dan boleh dikacau. Siap dia bilang yag aku ini janda!

Yang lebih membuatkan aku risau, apabila aku dihubungi lelaki pertama 3 kali semalam dan hari ini. Itu yang buat aku rasa tak best dan takut. Aku ada menghantar sms kepada pemanggil pertama itu. Bukan ugutan, cuma aku berkata sila beri kerjasama dari siapa dia dapat phone number aku.

Aku nyatakan aku mahu buat laporan polis. Dia tak baca message tu semalam agaknya. Hari ni 2 kali dia telefon dan agak berang kerana aku ada sebutkan di dalam sms nya yang aku akan berikan phone number nya untuk bantu siasatan.

Langsung dia bertanya aku dari mana, tinggal di mana dan di mana sekarang… agaknyalah, kalau jadi pada kalian, takut tak?

Semuanya kerana aku tegur cara operator Pizza Hut itu menjawab panggilan. Itupun dengan cara yang baik. Cuma perkataan aku yang akhir saja. Itu pun tak sengaja . Dan perkataan itu sebenarnya bukan untuk dia pun. Kalau sekalipun marah, patutkah disebarkan data peribadi aku? Bukan aku sahaja, pelanggan yang lainnya juga. Ini sangat bahaya.

Situasi panggilan itu dibuat, ketika aku agak sibuk dan mahu pesan makanan secepat mungkin untuk pembantu rumah yang mana setiap tengahari aku akan masakkan untuknya atau aku beli. Pizza Hut kerap juga aku call lately ni. Jadi, ini kali ketiga kalau tak silap aku yang aku buat pesanan untuk bulan Ogos ini.

Pernah tak berlaku, kalau kalian rasa sedikit tertekan dengan jadual yang padat, dan semuanya nak segera buat tapi tak cukup masa dan tangan. Perkara ini biasanya perempuan yang punyai anak yang akan rasa.

Jadinya, bila aku nak letak telefon tu, aku sebut perkataan itu bagi situasi itu. Keadaan diri aku yag kelam kabut dan juga aku tak suka dengan keadaan penerima panggilan pesanan makanan yang aku nak buat. Jadi aku katakan pada diri aku dan situasi itu.

Mungkin budak muda (mengikut fakta dari Pizza Hut yang dia ni budak remaja lagi) ingat aku katakan padanya. Budak muda, maklum saja. Lagi pulak dia semacam tak ada mood nak berkerja semasa dia angkat panggilan aku itu. Terus dia fikir untuk dia agaknya.

Aku tak tahu keputusan apa yang akan aku dan suami ambil selepas ini. Perasaan masih bercampur. Macam-macam rasa dan fikiran jauh betul melayang. Sampai terkenang semula kes Arwah Dato Susilawati. Yang buat kerja tu semua kepada arwah, semuanya budak muda dan mereka India. Lagilah aku tak boleh tidur!

Bingkas bangun dan duduk di meja. Terus menulis! Haaa… lama sangat tak menulis. Ini agaknya ubat!

Sebenarnya blog ini bakal di revamp. Wajah baru sempena ulangtahun ke-4 pada bulan ini.

Sila kemari lagi tanggal 28 Ogos insyaAllah. Segalanya mungkin baru.

Moral of the story… any company yang nak ambil pekerja terutamanya yang muda remaja, kena benar check background mereka. Dan kita yang buat panggilan untuk memesan apa apa saja pun, jangan terlepas kata. Memang bawa padah.

Aku tak nak lagi buat panggilan untuk pesan makanan di mana-mana atau dari mana-mana syarikat. Bimbang data peribadi disebarkan dan diguna pakai oleh pihak yag tidak bertanggungjawab seperti kes ini.

Ladies, especially us.. kita kalau stress dan naik hantu, kadang-kadang terkeluar macam-macam perkataan. Jaga-jaga. Jangan terjadi kes semacam ini.

Tindakan menyaman Pizza Hut ada juga aku fikirkan. Sedang menimbang tara keadaan dan kes ini. Bukti panggilan semuanya aku ada. Telah direkodkan Sarjan Shahrul lewat petang tadi.

Doakan segalanya berakhir dengan baik dan tiada apa-apa yang bahaya berlaku kepada aku dan keluarga.

Setakat yang aku tuliskan ini, aku masih ada rasa ragu-ragu dan takut nak ke mana-mana.. How thing like this can make ones life miserable!

Selama aku menulis bermula jam 12.20 tengah malam sehingga kini jam 1.37 malam, dah ada 2 lelaki miang say hello! Ada yang siap copy dan paste gambar dan nombor telefon aku! Aduhai Pizza Hut! Tighten up your policies please with your operator. This is unacceptable!

Number aku untuk Herbalife pun aku tak bagi dengan cara yang senang. Aku yang akan hubungi mereka selepas mereka beri number mereka.

Tak tahu, ujian ini untuk apa, buat kali ini……

P/S : cerita Gleneagles Hospital pun belum sempat nak buat. Yang itu kes lain pula. Dah beri masa 60 hari pun, masih lagi belum ada apa-apa tindakan. Lain kali aku cerita. Yang itu, tak ada sesiapa di sana yang sebarkan nombor telefon aku!

Kesian noorul depp

honeylynn replied at 17-8-2016 03:02 PM
Baca kat blog dia..https://nourulwahabdepp.wordpres ... ta-pizza-itu-kesal/

CERITA PIZZA ITU…. ...

serabutnya cara dia bercerita nih...dok ulang2 benda yg sama..ayat yg sama
sibuk nak salahkan pizza bnyk kali...tp ayat yg ko sebut smpai buat org tu dendam kat ko x nak pulak
ko sebut...choiiiiiii...

pefeeling victim sbb ko artis..ada medium nak tunjukkan ko mangsa...dey machaaa kalo nak tulis
kasi tulis perabis la...ayat apa yg ko ckp tu pon ko tulis...jgn la nak nmpk baik je side ko

takut la tuewww elok2 org simpati kat ko, pas dgr ayat apa ko sembur kat operator tu silap2
org hencap ko pulak

lolen replied at 17-8-2016 03:55 PM
serabutnya cara dia bercerita nih...dok ulang2 benda yg sama..ayat yg sama
sibuk nak salahkan piz ...

Kan? Aku baca pun rasa macam acah2 konon dia tu tak bersalah..padahal dia yg dulu tak jaga bahasa!

Lg satu perlu ke dok citer perihal geng2 india tu? Bahaya ooo sebut2 kaum ni!! Kok ye pun betul!. Habis dgn kes bunuh Dato' Sosilawati pun dia dok kait sekali!! Konon takut keselamatan terancam!  

x lama nnt ada la si nourul depp ni kena hencap sbb racist...
ko pon dh mcm muka india nok...
menda la nak takut sgt ngan india tuh