CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bawangkecik

"Ada Anak Kecik, Tak Payah Keluar Rumah!" - Netizen Berdebat Isu Strol

Aku tatau kenapa mak pak skang takut bawa anak kuar. Takut anak kena virus itu ini. Takut anak demam.. DemM tu bagus utk build immune badan.. Anak aku 1st n 2nd sampai 2 thn asik demam je.  Mmg aku slalu bawa dorang kuar. Tp lepas 2 thn jarang dh. Nak katakan setahun sekali je demam and ada yg x demam lansung.  Anak 3 n 4 aku x bawa kuar sgt. N mmg jarang ar dia demam waktu baby. Tp tataulah dh besar ni slalu plak demam. Risau gak aku..

Nak bawak baby pegi mall bawak la.. whatever happen parents jugak yang menanggung ...lain orang lain pendapat..no need to insult other...be positive instead of negative .. cewah ..poyo jew

pada i bw stroller adalah satu perkara yang leceh
so i mmg x mempunyai stroller
i lagi rela dukung anak i kalau ke shopping mall dan bersiar2 bersama suami
biar je anak i melekap ke kat i
moment untuk peluk anak ni bukan  kekal lama pun
dukung anak naik eskalator lagi cepat gerak sambil cuci2 mata tengok outlet2 yang ada
kadang i tengok anak2 yang dalam stroller tu rasa kesian
macam terabai
mak ayah sogok dengan hp je depan mata anak

salmon-suki replied at 12-4-2019 02:02 PM
Aiolzs penah tgk satu parents ni,anak2 toddler and sorg infant..stroller bwk dua..satu ltk infant tu ...

well
stroller beli mahal2 ratus2 ribu2
haruslah digayakan di mall
baru la urban

Edited by MissVixen at 13-4-2019 07:45 PM
dokupangg replied at 13-4-2019 11:26 AM
Salah bawa baby ke mall? Are you sure??

Kalau sakit lutut tp menapak juga ke mall buat apa? Nai ...

Bagus ke bawa baby tempat ramai orang dengan banyaknya anti vax? Bawa baby untuk mak pak shopping dan cuci mata. Pergi jalan tar pon nak bawa stroller. Ini siket2 orang malaysia lepak ke mall.
Dah duduk negeri mat saleh tu kenapa tak bawa baby tu jalan2 ke parks atau tempat lain.
Nampak tak gambar dekat lif tu? Ada gambar orang bertongkatkan? Kenapa orang tua2 , orang sakit lutut kena utamakan mak pak bawa stroller je? Orang jepun bawa stroller pon elok je beratur nak naik. Takde pergi tangkap gambar dan viralkan orang.

Ehhh. Dapat aids? Ingatkan you urban sangat.

ejans replied at 13-4-2019 01:38 PM
Aku tatau kenapa mak pak skang takut bawa anak kuar. Takut anak kena virus itu ini. Takut anak demam ...

Sekarang banyak mak pak google. Jadi anti vax. Konsep herd immunity campak tepi.

Follow Us
kalau nak anak immune daripada penyakit, pegi la vaccinate. ada ke bawa pegi khalayak ramai pastu harapkan budak tu immune sebab berjangkit daripada orang tak basuh tangan lepas berak.

meols tak kisah kalau ibu2 naik lif bawak stroller bagai..

tapi selalunya depa2 ni selalu bawah segerombolan people with them.. asal naik lif jer jarang jumpa ibu bawak stroll sendiri2 or only with their husband..mesti ada nenek la, makcikla, anak buah la...depa2 ni menyempitkan lif sebenarnya

Aku ok je nk bagi priority kpd yg dh ada anak kecik naik lif dan untuk bnda2 lain..tp aku kdg2 rasa terkilan esp bila org tu bujang kena tuduh inconsiderate kalau xberalah dgn mak bapak ada stroller ni. U never know kalau org tu mmg sakit kaki ke apa ke..dont judge

sis dulu anak kecik x bawak anak keluar kat public sesak2 ...leceh nak control dgn environment yg x sihat, anak dah boleh jalan baru sis rajin  bwk..

tapi org zaman skrg ni suka bawak baby kat tmpt sesak2

pernah 1 case last year p  jalan TAR nak cari baju raya ada kakak ni bawak stroller 2 anak kecik ditempat yang sesak padat tu.... cuba bayangkan, kerana stroller dia tu laluan pejalan kaki yang sesak padat tu jem x gerak...aku igt ade org pengsan kat tgh tmpt sesak tu...rupanya kakak bawak stroller ni punya pasal, pas tu jadi bergaduh mulut bila ada sorang pempuan ni sound dah anak kecik2 buat apa bawak kat sini sesak ramai org...duduk rumah je lah, than kakak stroleer pun soud ehh anak aku suka hati akulah...lalu terjerit2 la 2 2 org pempuan itu bergaduh disitu dan menambah kesesakan disitu.

me merasakan tindakan kakak stroller yg salah ko bawak anak ko baby kat tempat sesak tu dah knp setannnn...kau tahu tak kat sini dgn bau rokok, bau ketiak dan segala bau n virus berterbangan..ko x sayang anak ke?

pelik aku ngan org zaman skrg...ko nak shopping lagu mana kalo dok kelik anak kecik sekali

Edited by Nenolen at 14-4-2019 09:57 AM

Benda simple netizen mesia oiii...priority elevator utk mereka seperti yg tertera...hangpa yg sihat dan tak guna trolly or stroller pi la guna escalator...yg nie pun nak ajaq ka...

Lagi satu lepaih guna trolly kat tesco dan tmpt2 yg sewaktu dgn nyer...boleh tak pulangkan blk ke tmpt trolly...hang pi tinggai camtu jer...pastu org lain nak masuk parking tak bole sebb trolly halang...yg tolak trolly pulak kena alih2 trolly lain yg halang laluan...mmg pprt pastu claim malaysia baru...baru lah sangatt

Edited by d_anne04 at 14-4-2019 12:01 PM

masa zaman berdua dgn suami dulu x penah ambik tahu kat mana lokasi lift..mmg guna sepenuhnya escalator / tangga..

zaman dah ada anak ni jarang sangat ke mall..kalau pegi pun masa org tak ramai...

akak lebih suka guna ssc (soft structured carrier) senang..

dokupangg replied at 12-4-2019 10:33 PM
bas kat england pun mmg disediakan tempat khas utk mommies with strollers sbb mommies kat england  ...

Thumbs up!! Baguih2.. Good point..
ada ka patut compared anak sedara dengan anak sendiri..tak dak anak lagi, boleh la sembang kemas..

Kot2 nnti dah ada anak2 kecik menghenyut, beza umo setahun dua ja, baru la rasa malu atas ignorance dulu tu..

Actually simple ja. engineer design vertical elevator a.k.a. Lift and escalator to suit the purpose la kan. Ada pulak nak sentap angin kus kus tapioca bila ada parents usung dua stroller, one with infant and satu letak barang. Pertikai pulak kenapa toddler tu tak duduk dalam tu..

Speechless..

Last2, advice pulak mommy2 yg ada baby tu tak payah kluaq pi mall.. hahahahaha.. rosot sungguh.. bnyk benar fallacies dimindamu itu..

MissVixen replied at 13-4-2019 07:40 PM
Bagus ke bawa baby tempat ramai orang dengan banyaknya anti vax? Bawa baby untuk mak pak shoppin ...

RE: AIDS. Kesian acik ni tak paham sarcasm, bahana kecik-kecik dulu tak dibawa keluar terus jadi lembam sampai ke tua

Nasib baik ye masih faham instruction dekat lift tu utk org tua, kanak-kanak, oku, pregnant ladies dan parents yg bawa baby. So at least ko paham kan priority utk golongan tersebut. So what's the issue?

Tu kat Jepun or Britain dorg mmg patuh dgn queue. Org Malaysia??? U ni pernah keluar rumah ke tak sistur? Kesian plak aku tgk.

Ko nak kurung anak ko jadi lembam mcm ko jugak silakan lah sistur, that's your choice ko nak limit hidup ko. Koser aku nak paksa-paksa org ikut cara aku. Keluar rumah byk penyakit la yada yada yada mampus anak tak boleh keluar nak ke sekolah takut probability dia duduk kat sebelah anak antivax. Homeschool mcm sohai la selamat kot... Hai sohai ada kekosongan tak?

Huk alohh..manja bebenor mak pak skang ni..ak smpai ank ak da nk umo 2thun xpkai stroller..ak gigihkn pkai wrap n glir2 dkung ngn laki aku..kengkadang yg bwak stroller ni bukan mmbeli brg pape pun, pstu trpksa berebut ngn org yg bwak troli sbab xde eskalator khas kt mall miskin yg bjet rndah cm kt Aeon Tebrau tu..sume eskalator jnis brtangga je da trpksa myusahkn org bwk troli berebut ngn mk pak stroller ni

salmon-suki replied at 12-4-2019 10:22 PM
Ek?as a parent takkan xde tetapkn waktu tidur anak2?patut laa anak2 tak berdisiplin..cth kalau ana ...

Hat ni meollss terpksa stuju ngn chuolllss..aku klu nk kluar g mall aku akn pstikn kluar jgn tme ank ak tdo..bese ktorg akn elakkn kluar dlm pkul 11pg ke 1tgahri sbb tme tu tme tdo dy..t ps pkul 1 dy bgun n mkn tghri bru la ktorg akn kluar sbb xnk ank ak mengamuk dlm mall..plg bsuk pn stat enjin kete pstu blik uma je la sbb ak mls nk lyan dia mngamuk sbb tw dy sme ad pnat @ lpar..tu je..

mialunar replied at 12-4-2019 12:53 PM
Selalunya jarang orang negara maju bawak baby pegi mall.. dorang hired babysitter je..sebab ape.. do ...

takdanya, merah merah dah bawa keluar...
hari ni kebetulan jumpa ex classmate, anak umur sebulan
dah bawa jejalan..

tapi sini cam emm susah nak demam setakat pergi shopping mall
sebab me pun ligat bawa anak jejalan masa dia newborn, susah demam
dia, masa masuk playschool usia 18 bulan baru asyik flu
atau demam..

Penampakan low class mentality netizen kat Malaysia. Berani plak tu menunjukkan kebodohan yg amat2 pada public. Dah terang2 mmg priority orang letak lift dalam satu2 building tu untuk MEMUDAHKAN golongan tertentu. Lagi nak bising2.

Menunjukkan banyak la manusia esp lelaki jadi hero kat socmed je. Nak panjat tangga pun pancet.  Selalu je aku jumpa badan boleh berdiri buat2 tak nampak bila ada parents bawak anak kiri kanan, dgn stroller bagai. Cepat2 plak tutup lift.

Dasar selfish. Dah tu sibuk tanye dah tau anak ramai apsal nk pegi mall??
Anak sapa lah bodoh nye bertingkat2. Dah tu ko pikir peniaga2 kat mall tu hadap muka ko je datang? banyak benor investment ko sorang masuk mall tu? Mall tu dibina untuk khas untuk makbapak engko? Berjuta makbapak engko invest kat mall tu untuk ko sorang masuk?

Hello....orang bisnes la dlm mall tu ada target market dia la. Semua golongan ada.Kalau budak2 tak boleh masuk mall...pejadah ada playground penama kat dalam tu? untuk uols yg dah tua bangka bervulu tu main2 ke?

Dah nama pun PRIORITY. Siap LABEL kot....kalau muka ko takde dalam LABEL tu silalah merendah diri. Mengalah la...tak mati pun guna tangga. Ke tak reti membaca?

Mesti kecik2 makbapak tak pernah bawak pegi mall....

dokupangg replied at 14-4-2019 02:27 PM
RE: AIDS. Kesian acik ni tak paham sarcasm, bahana kecik-kecik dulu tak dibawa keluar terus jadi l ...

Yolar acik 20sen. Golongan tua dan sakit atau cacat lain kena tunduk hormat dan mengalah pada golongan mak pak anak kecil dengan strollers. Mereka bawa bakal pemimpin negara. Hanya anak2 yang jalan ke malls sahaja tak lembam. Di malls boleh belajar macam2. Skil unuk interaksi dengan jurujual. Nama2 jenama baju dan pelbagai jenis makanan.

MissVixen replied at 15-4-2019 01:28 PM
Yolar acik 20sen. Golongan tua dan sakit atau cacat lain kena tunduk hormat dan mengalah pada golo ...

Haa pandai pun... tepukkkk!!