CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: husz

NOVEL MELAYU YG PLG KRG SUKA

haku pun minat ombak rindu ..

aku minat satu janji- ramlee awang murshid

Originally posted by bebeh at 24-1-2006 08:10 AM
TAJUK MACAM BEST........
HUS tolong bui sinopsis dia...
novel tu keluaran bila
siapa penulis novelnya dan harga berapa eeek...........
rasa cam best ..........kalu best aku nak terai cari satu. ...

Keluatan Alaf21...penulis~Ramlee Awang Murshud..

husz This user has been deleted
Originally posted by bebeh at 24-1-2006 08:10 AM
TAJUK MACAM BEST........
HUS tolong bui sinopsis dia...
novel tu keluaran bila
siapa penulis novelnya dan harga berapa eeek...........
rasa cam best ..........kalu best aku nak terai cari satu. ...

nah beh sipnosi utk rahsia perindu...

Sinopsis : RAHSIA PERINDU
Amylia bersetuju membela seorang penjenayah yang kemungkinan besar akan menghadapi hukuman mati mandatori kerana membunuh. Setelah meneliti mental anak guamannya, Amylia mendapati sesuatu yang tidak munasabah berlaku. Dia memohon perintah mahkamah untuk mendapatkan khidmat doktor psikiatri bagi melakukan psikoanalisis.

Dr. Azlan mendapati anak guaman Amylia; Leopard mengalami gangguan mental. Pada masa yang sama, usahanya membela Leopard mendapat rintangan. Amylia yang diburu ketakutan mengalami perubahan emosi. Namun begitu, dia tidak mudah mengalah walaupun nyawanya sentiasa diburu maut oleh pembunuh yang sentiasa mengintai pergerakannya.

Perjuangan tetap diteruskan juga. Oleh kerana tidak tertahan menanggung pelbagai dugaan, suatu hari Amylia jatuh pengsan. Dan apabila dia sedar semula, segala-galanya telah berubah.

Pengarang : Ramlee Awang Murshid
Harga : RM19.90 kalo tak silap aku..

tp citer nie..mcm berbelit sket..sebab citer nie meneroka minda org psycho..kalo ko tak minat buku2 camnie payah sket le...

aku yg hantu novel pun merangkak gak nak abiskan sebab nak kene bagi paham bebetul...

tp buku nie best..thumbs up..

Rate

1

Ombak rindu paling best.... and keluaran novel alaf 21

Originally posted by ros_merah at 12-5-2005 12:41 PM
donia tu novel yang terawal saya baca (masa study)...memang best...sampai esok nak exam SPM..sempat khatam lagi 1 round

Donia best??!!!

Laa..apsal lepas abis aku baca buku tu, aku CAMPAK jer.....tak best langsung...!!!

Follow Us
Originally posted by husz at 26-1-2006 01:28 PM

nah beh sipnosi utk rahsia perindu...

Sinopsis : RAHSIA PERINDU
Amylia bersetuju membela seorang penjenayah yang kemungkinan besar akan menghadapi hukuman mati mandatori kerana membunuh. S ...

ceritanya nampak cam....kener concentrate betul kalu nak baca ney........tak leh..........ler larikan fikiran yerk....kalu tidak misti tak masuk....dan kurang berkesan....bila baca sinopsis nyer memang dah terasa macam berbelit sket..........munkin aku kurang minat ler......sbb aku suka yang...berperasaan sket..sedih sedih, syahdu....tankap lentok cintan cintun.........ala ala cam dustang skek ler hus.....
Agaknyer kemudian apa yg terjadi.......yer.......misteri ler pulak.......yg akhir tuh.......tak di habiskan......sebagai daya tarikkan untuk orang terus mendapatkan buku ney.....
telanjur ko dah baca bagi tau jer lah kat aku apa kesudahannyer, apa yang berlaku actually......
ko sambungkan eek........

[ Last edited by bebeh at 6-2-2006 09:21 AM ]

Novel melayu yg aku paling suka...
rasa mcm banyak ja yg 'PALING' suka...
nih la antaranya, xda ranking

-Pesanan terakhir seorang lelaki : norhayati berahim
-Sehangat asmara : aisya sofea
-Saat rindu berdetik + Rindu berdetik lagi : zuraidah othman
- Keruh di muara : ??? x igt penulisnya (cerita bersiri ala komik dlm majalah gelihati x salah aku , dikompile  jd novel-buku lama)
- Cemburu seorang perempuan : siti hazneza abd hamid
- Tangisan bulan madu (yg 1st aja) : Shamsiah mohd nor
- Helang bebas di angkasa : shamsiah mohd nor
- Jangan ada benci : Zuraidah othman
- Manisnya cinta : anis ayuni

jeng...jeng. kan aku dah kata banyak..
ada lagi ni tapi rasa2 cukup la kot utk nak wartakan kat sini.
ada yg teringat nanti aku post lagi ek.

Rate

1

1. Pesanan Terakhir Seorang Lelaki - Norhayati Berahim
2. Donia - Lamia Aimal
3. Jangan Ada Benci -  Zuraidah Othman
4. Ombak Rindu - Fauziah Ashaari
5. Satu Janji - RAM
6. Bicara Hati - Damya Hanna

Banyak lagi.. tapi dah x ingatlah.. ni antara yang paling bestlah..

Rate

1

Its so obvious Pesanan Terakhir seorg lelaki beshhhh !!

Originally posted by KRUfan at 9-2-2006 05:14 PM
Its so obvious Pesanan Terakhir seorg lelaki beshhhh !!

yess.. aku dah beli dan tengah baca....tinggal separuh gik nak abis....Alhamdulilah best gak....akceli olahan NB dulu2 mmg boleh tahan...aku baca cetakan ke-7 tahun 2005 nyer...thanks sbb rekomen novel ni best.

Pesanan Terakhir Seorang Lelaki  memang best....baru jer abih ulang baca lagi sekali...tak hingat dah berapa kali ulang baca.....

unfortunetly saya kurang berpeluang membaca buku melayu.... bukan kerana tidak suka, tapi tidak berpeluang memperoleh bahan bacaan melayu..... antara novel2 melayu yang saya pernah baca hasil penulisan khadijah hashim kalau tak silap... masih ingat tajuk badai semalam (or is it ombak semalam) dan few books by adibah amin (harap2 nama tu betul)....

last month ketika meninjau2 di MPH, saya terniat utk membaca buku melayu.... pekeja di sana mencadangkan saya membeli adam & hawa... buku baru... dan saya start baca buku tu since 21 Jan 2006....sehingga kini baru suku yang saya baca.... (normally buku2 medeiros, Quick, Robert... saya mampu habiskan 2 hours).... mungkin juga market target untuk buku tersebut adalah remaja maka tidak sesuai dengan jiwa saya yang bukan remaja.... the only malay book yang ada dalam koleksi saya adalah senjakala (1986 or 1987... tak ingat).....

mungkin saya patut mencuba buku pesanan seorang lelaki.....

Originally posted by sorceress at 11-2-2006 05:35 PM
unfortunetly saya kurang berpeluang membaca buku melayu.... bukan kerana tidak suka, tapi tidak berpeluang memperoleh bahan bacaan melayu..... antara novel2 melayu yang saya pernah baca hasil penul ...

u boleh cuba novel2 melayu terbitan CESB sbb dia lebih kepada kisah cinta dewasa....mungkin akan memenuhi citarasa u.

haha..mgm pendapat setiap orang berbeza...

tapi pada aku citer pesanan terakhir seorang lelaki tu tak besh..pada yg minat jgn mare a..nie personal thought aje..
sebab ..ape yg die terangkan mengenai komputer tak betul...pastu..watak hero tu tak best...

pendapat aku je la...

Originally posted by husz at 14-2-2006 09:04 AM
haha..mgm pendapat setiap orang berbeza...

tapi pada aku citer pesanan terakhir seorang lelaki tu tak besh..pada yg minat jgn mare a..nie personal thought aje..
sebab ..ape yg die terangkan men ...

ermmmm betul le husz memang setiap pendapat org berbeza.... but i agree with u..... bukan kata novel tu tak best... hehehehe tak baca lagi pun, mana nak tau... cuma i agree yang mood membaca kita adakalanya dipengaruhi oleh maklumat yg dihidangkan dalam buku tersebut... so for me la kan.... sebelum penulis tu buat sesuatu dia kena do research dulu.... sama le macam drama tv kan... kalau kita tak tau pasal tu, takpe le kan..... tapi kalau kita arif pasal benda tu... then dalam cite tu pula dia cita salah.... sakit hati le juga kan....

Originally posted by Acun at 14-2-2006 08:56 AM

u boleh cuba novel2 melayu terbitan CESB sbb dia lebih kepada kisah cinta dewasa....mungkin akan memenuhi citarasa u.

tq acun.... saya akan try cari one of the novel...

Originally posted by sorceress at 14-2-2006 10:40 AM

ermmmm betul le husz memang setiap pendapat org berbeza.... but i agree with u..... bukan kata novel tu tak best... hehehehe tak baca lagi pun, mana nak tau... cuma i agree yang mood membaca ki ...

haha right...mungkin sebab saya tau pasal comp..jadi bile salah fakta buatkan saya tak minat...

Sini DK vote for : Dia lebih Mengerti ( NB)   sebab ni je yang beru habis baca,,

Dlm list tu,, yg dah baca sepi tanpa cinta, setia menanti..  so tak leh nak pilih yang lain,,

Kalau yg mana suka

1.  Tangisan bulan madu (1, 2, 3)
2.  Dia Untukku - Aisya Sofea
3. Tak Seindah Mimpi,  Seindah impian - Dan sambungannya (Fauziah Ashaari)
4.  Antara aku dan dia (keluaran Creative tak ingat siapa penulis)

itu dulu nanti sambung lagi,,

Rate

1

selama-lamanya..aku suke salina by a samad said..hihi