CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: teletubis

Sampai bila isteri perlu berkerja

yup....bak kata mel gibson

I love women. They're the best thing ever created.
If they want ...
my-alja Post at 22-4-2010 15:38

come down to our level tu aku lebih faham maksud se iring i.e as TEMAN, berpasangan, sebelah, sisi

is not that macam lelaki, pakaian perangai kepala otak etc

dalam sengah keje di dunia kene WATAK lelaki misal kene berkasar or garang so kaum ibu come down to that level but dia mesti menten kewanitaan i.e substance while form tu 'macam lelaki'

kalo misal keadaan genting or kronik or critical kene decisive tokleh sentimen tokleh kesian kesian so come down to that level pompuan pun buleh pada aku but sense and sensibility kewanitaan tu dia kene menten ler

akar di bumi tangan mengapai bintang gituk , kalo lelaki buleh pompuan pun buleh but pompuan kene menten dia tetap pompuan, role or fungsi as pompuan so baru lelaki tu rasa BERTEMAN, berpasang dengan lawan nya, dia rasa kewanitaan tu walo bini dia kasorrrrrrrr walo bini dia kuat keje cam dia walo bini dia jealous or apa pun , suami tu bleh rasai kewanitaan nya.

tapi sebaliknya berlaku maybe asakan dari barat yang tidak di teliti btui2 oleh ramai kaum ibu seolah nak jadi macam entiti lain, akar tu tak di menten
itu ler pendapat gue

'An effective person does not make measurement for somebody else clothes base on his body measur ...
ajinomotonosuga Post at 2010-4-22 14:31

tuan aji tanya saya? saya tulis dlm konteks ni....yg tred satu lagi tu tak sempat tgk lagi, nak siapkan keja kat boss dulu, kang terkeluar
maybe yg sana nun konteks lain kot, ada kait mengait ngan common beliefs and principles gitu
kang aku dah melalut

come down to our level tu aku lebih faham maksud se iring i.e as TEMAN, berpasangan, sebelah, si ...
ajinomotonosuga Post at 22-4-2010 15:49

oo..aku paham lain plak
pengalaman dgn kekawan yg ada kerjaya mantopss nie
kekadang i sendiri tak paham....

dgn somi sendiri pun nak compete, nak tunjuk sapa lagi terrer
kena buktikan yg dia pun berbaloi jadi bini yg menyumbang
w/pun kekadang keadaan tak memerlukan....bila self worth letak pd "sapa dia"
mestilah gaji sapa byk, rumah sapa lagi besar....sapa ada qualification yg tinggi
perlu ke?....for me tak perlu....i dunno, myself sajalah nie

pernah my pren tanya i, u tak rasa insecured ke dpt somi camtu?...
why?....i tanya, so....berderet-deret dia citer somi yg camtu
kena dpt bini yg sama taraf cam dia?...is it true?...
i choosed not to compete but to cooperate...for the sake of my family
being a human ajik....u bagus part nie, u lompang part lain
camtu jugaklah somi dan isteri.....
so kita bersaing demi tingkatkan self-worth sendiri....productive, bak kata ajik tu

oo..aku paham lain plak
pengalaman dgn kekawan yg ada kerjaya mantopss nie
kekadang i sendiri  ...
my-alja Post at 22-4-2010 16:16

compete or complete, compete or teamwork seme ni actually 2 dalam 1, kene teliti dan bijak laa..kene rajin pikio laa but aku doubt la acik2 sini rajin pikio

tak salah compete pun anik..bini nak bertanding ngan suami pun tak salah, dalam quran pun dok galak manusia berrrrrlumba lumba carik dan buat kebaikan

i think dari sudut individu dari pandangan 1 orang manusia walo diri tu suami, dia akan sentiasa melihat kelainan or apa pun as cabaran positif walo dari isteri and pompuan pun bleh macam ni dari sudut soang manusia laa..aku tak tenguk sudut wanita or lelaki sebab to me LABEL ni untuk kemudahan keje saja but not sesuatu yang REAL..yang real tu ialah manusia, khalifah di bumi

as long ada productive work dan ada PERKEMBANGAN positif dari sudut apa pun mental fisikal pada diri terutama nya kendian pada sekeliling or society akhirnya, self esteem tu terpelihara so soal label status darjat seme tu tak jadi hal sebab to err is human being, manusia capable making mistake or not infallible so bukan mustahil  soal nak menyaingi suami or isteri tu stem from low self esteem buleh berlaku, kita sebut pseudo self esteem

pada aku dalaman manusia yang akan tentukan luaran camna trmasuk apa jadi society, luaran TIDAK SESEKALI ada pengaruh apa apa pada pembentukan sikap manusia (yang bermula soal self esteem)

tenguk contoh nabi sudah cukup as BUKTI, dia hidup zaman camno? kan?

how u react to what happen to you is more important that what is really happen to you.

Reply 104# ajinomotonosuga

yup.....bole compete utk jadi lebih productive
and as u said, tak kisah laa kan buat keje apa sekalipun

my concern nie compete sampai nak replace keje somi sebagai nakhoda
i rasa benda yg ajik pointed out fr ur previous post....
lambakan wanita dlm kerjaya, merendahkan self-esteem si lelaki..or somi

bukan tu ke...ke aku yg pikir lain

Reply  ajinomotonosuga

yup.....bole compete utk jadi lebih productive
and as u said, tak kisah  ...
my-alja Post at 22-4-2010 17:06

compete untuk productive dan kembangkan self esteem DIRI sendiri tu ok laa

sebab nature lelaki tak kan bertanding ngan pompuan, lelaki di tuntut melindungi yang lemah ie. kaum ibu, kanak2 dan orang tua

bentuk cabaran pompuan tentu lain walo pun nilai cabaran tu malah kekadang lebih dari nilai cabaran lelaki

contoh zaman nabi, PERINGKAT AWAL kaum ibu sama2 pi perang haaa..obati oang sakit seme haa macam di Badar
kendian bila umat islam berganda2 ramai, dan ramai jajahan dan ramai lelaki, kaum ibu dah tak di amik or suruh pi perang but bentuk tu jadi lain bila turun ayat quran tu bila kaum ibu mengadu kat nabi sebab depa pun nak pi perang gak, nak fisabilllah gak so nabi sampaikan wahyu tu..hangpa pi carik apa wahyu tuh

ni bab penguasa la anik..camna depa nak selaraskan kegunaan kaum ibu dalam memodenkan negara dan umat or society sejajar pada syariatNYA dan bukan tolak depa hanya sebab depa pompuan

menangani perubahan zaman tu memerlukan KETAJAMAN intelek  kendian di sertai ketangkasan tindak balas pada CHANGES
bukan takat paham syariah kendian isu semasa or sezaman kita tak pikio or just pikir pasal zaman berubah tapi takmo blajo pasal agama or bab2 syariah, dedua kene tau tapi ramai kita masuk bab hukum carik lebai or ostad kendian keliru dan lebai ostad lak tak peka perubahan zaman dok di kepompong lama so dia pun keliru last2 seme keliru jadi cam cicak telan kapoq

Follow Us
mmg betul stmt mder ku melampau sungguh..he..he..
sikit tp medlam bisa & pedihnya.. ...
hereana Post at 21-4-2010 13:26

Anak bungsu ku pun selalu tanya macam tu.  Pagi ni ummi pergi kerja lagi?  Jgnla pergi kerja, nak duduk dengan ummi.  

Sebenarnya dari anak 1 sampai anak 5, semuanya cakap benda yg hampir sama,  lagi2 kalau lepas pantang .... airmataku yang meleleh nak tinggalkan baby...

steno pn kalu ada anak nk benti keje gak...skrg keje just nk isi masa. tp balik umah pn penat gak.nk masak utk dinner.wkend plak basuh baju, iron bj utk seminggu. kemas umah,mop dll.
kalu ada anak x sanggup bekerja. lebih balik jd fulltime housewife. anak dok nusery pn x terjamin.biarlah anak membersar dpn mata. & tangan ini yg mendidiknya.rezeki??? insyaallah jika niat kita utk suami & keluarga, Allah akan bagi rezeki yg kita x nampak. chtnya. keta yg kita guna wpun dh lama 10 thn x penah mengalami kerosakan kritikal juga adalah rezeki. kita x perlu kuarkan duit ribu2 utk baiki keta itu.
fulltime house wife jugak bleh buat parttime kalu pandai menjahit,buat kuih, internet business. at least bleh buat saving, topup apa yg patut utk keluarga dll.

Reply 103# my-alja

apala kawan u ni..bukan lagi nak memotivasikan kawan tapi lebih megdowngrade kawan..

i pun kekadang ada fikir nak berhenti keje jugak.. skrg ada 1 anak umur 2 tahun tinggal dengan maid... selalu balik umah sampai 7ptg.. so i just have a few hours jer main dengan dia sampai dia tido.. tapi bila blk umah, badan dah penat, so kalo anak nakal sgt, tak dengar cakap, i mudah naik angin.. kekadang kesian kat anak... and recently, boleh plak anak i panggil i 'BIK' (panggilan untuk bibik). bila fikirkan memang geram dan sakit hati tapi it's not her fault because most of her time, dia spend dengan bibik. pagi2 bangun tido, i dah pergi kerja... thinking of quitting my job but not now... i tak rase puas lagi keje...

dulu waktu i membesar, i teringat jugak yg i tak banyak bercakap dengan my parents sbb cuma malam jer jumpa (parents are working). makcik yang jaga i... so bila fikir semula, so much moments that I lost between me and my mum... bila dah masuk U, dah tinggal berjauhan, baru i betul2 close to my parents. waktu tinggal sebumbung, tak terasa sgt kasihnyer...

so i will quit my job but mayb bila anak i dah start sekolah.. so that i can manage their schooling, study and etc...

masa kecik2 yer lah rasa nak dok jek jaga anak

nanti anak da beso dah dah busan dok umah..cik kak soang2 cakap indon ngan bibik

mula la bosan mula laa kesal tak keje mula la sibuk nak buat mende2 aktiviti2 sosial ke

kan?

Reply 111# ajinomotonosuga

amboi mengata aku laa tu

anak2 masa kecik saja hadap sgt ke kita...
akan tiba masanya, kita hadap ke dia...
masa tu nanti, dia pun tak hingin..
so buatlah aktiviti sosial...

Reply  my-alja

apala kawan u ni..bukan lagi nak memotivasikan kawan tapi lebih megdowngrade kawa ...
aryssaharris Post at 23-4-2010 14:20

kekawan nie macam2 background kann.....
yg tak larat nya, kalo dia pikir semua kita2 macam dia..

aku pun cam nak tanya gak...
dia tak risau ke, anak tido dgn maid sampai tak kenal mak sendiri
nanti sedih plak kann....tak sampai hati nak sedihkan kawan sendiri plak

Post Last Edit by Hana at 23-4-2010 18:13

aritu aku dpt berita, aku terpikir maybe la kot nak quit keje ikut laki gi obersea.
tapi, sesuatu berlaku hari ini. sgt kritikal. perlukan duit cash on spot yang banyak (bagi rakyat marhain). nasib baik aku kuat menyimpan. boleh la nak harungi dugaan lakibini ini. (dugaan ke? )
so, aku pikir, keje la. tanak behenti. sebab, bila kita susah, betul2 nak kan bantuan akan sesuatu, TAKDER SAPA PUN NAK TOLONG.

duit ler penyelamat. itu pendapat aku pada hari ini.
keputusan aku, aku tak kan behenti keje walaupun laki gi obersea utk beberapa tahun sekali pun kecuali aku dibuang keje.

Post Last Edit by Hana at 23-4-2010 18:13

aritu aku dpt berita, aku terpikir maybe la kot nak qui ...
Hana Post at 23-4-2010 18:11

aku plak... lepas tawen menggelupor ikut laki pi oberse padahal dah keje pegawai gomen. skop keje besh plak tu. tak toleh depan blakang kiri kanan... zuzzzzz terbang. yg haku igt, aku nak poluk2 laki 24/7. musim2 sejuk besh jugek peluk2 hahahhaha
ko takleh mintak coti tanpa gaji ke hana?

ps: aku tak nyesal dgn keputusan tu. besh ooo dok obersea. duit???? cost of living kt sini murah la jugek. bole la utk berpoya2 sikit.poluk2 24/7. jauh dari sedara mara. takde sape kaco.tak heboh balik kg bagai.

aku plak... lepas tawen menggelupor ikut laki pi oberse padahal dah keje pegawai gomen. skop ...
penmerah Post at 23-4-2010 07:13

penmerah...
baca ni buat me terpikir,
kan selalu org kata dorang tak mau benti keja sbb takut laki mati, curang cerai..
takut tak hidup... tapi me tertanya boleh pulak
sesetengah org tu laki pegi ovc sambung study sebagai contoh,
atau keja sekejap kat sana, boleh pulak benti keja (kalau cuti tak masuk cita ni)
time tu tak terpikir pulak dorang, buatkan masa kat ovc laki meninggal curang..
lain ke impact jika berada di msia dan tak keja?..

oh ya.. u tak termasuk dlm org org yg me tulis ok,
sbb fokus u lain dr jalan cita me...

penmerah...
baca ni buat me terpikir,
kan selalu org kata dorang tak mau benti keja sbb takut  ...
faraway1 Post at 23-4-2010 20:36

fara... aku lah golongan yg ko sebut di atas tu
itulah waktu tu pikir nak feluk2 laki jer kejenya
tak pikir pun akibatnya kalo jadik janda/balu

skang ni aku kan further stadi dan kekdahnya aku nak sgt balik msia (penangan winter yg terlalu sejuk pada taun ni)
dan kalo balik mesia aku nak keje. sbb cost of living tinggi.nafkah £100 dan RM100 sgt banyak bezanya
lagipun kami laki bini bukannya PR pun. bebila jer bole kene tendang dari sini

jawapan aku utk fara dan lenlain (mengapa aku tinggalkan keje utk ikut laki padahal; kewangan nan hado je waktu tu) ialah... AKU GATAI

fara... aku lah golongan yg ko sebut di atas tu
itulah waktu tu pikir nak feluk2 laki jer kejen ...
penmerah Post at 23-4-2010 09:08

me tak maksudkan U sebab me pun cam U..
dan laki u dah direct keja kat sanakan sejak habis study..
me pun benti keja sbb ikut laki, 5 tahun dah sambung study dan
tak keja...

me maksudkan untuk golongan golongan yg
takkan benti keja kalau laki keja dekat msia,
tapi bila ditukar ke ovc... voila.. tak benti panjang
pun berpikir nak benti.. terus hilang apa yg ditakutkan....

me tak maksudkan U sebab me pun cam U..
dan laki u dah direct keja kat sanakan sejak habis stud ...
faraway1 Post at 23-4-2010 22:12

ai paham fara. ai tak terasa hati pun. tau fara tak maksudkan ai or sesapa. maaf la kalo buat fara salah anggap lak

rasanya kalo org berenti keje sbb nak ikut hubby ke oberse ni sbb perlukan kasih sayang, idup tak lengkap, nak tut tut dsb

dan alasan2 tu pun ai guna pakai. apelah ertinya wang ringgit kalo malam peluk bantal jer fara woiii
hikhikhik kalo ko la kan fara.. mana ko pilih...
1. RM sikit or tapi peluk laki or
2. RM banyakkkk tanpa peluk laki

aku pilih nomot 1. sbb penah xperience no. 2 tu. tak besh wooo

ai paham fara. ai tak terasa hati pun. tau fara tak maksudkan ai or sesapa. maaf la kalo buat fara salah anggap lak
rasanya kalo org berenti keje sbb nak ikut hubby ke oberse ni sbb perlukan kasih sayang, idup tak lengkap, nak tut tut dsb
dan alasan2 tu pun ai guna pakai. apelah ertinya wang ringgit kalo malam peluk bantal jer fara woiii
hikhikhik kalo ko la kan fara.. mana ko pilih...
1. RM sikit or tapi peluk laki or
2. RM banyakkkk tanpa peluk laki
aku pilih nomot 1. sbb penah xperience no. 2 tu. tak besh wooo
penmerah Post at 23-4-2010 09:21

susah nak cakap kat fd ni, salah tulis, terasa..
kang kata me mengumpat... kang kata me merendahkan org....
heheheheh..

kalau kat ovc ni penting yek kasih sayang..
kalau kat msia, lantaklah...

well me tanya laki, kalau me keja, ok tak..
dia cakap terpulang, me tanya lagi, elaun mingguan jalan ke kalau me keja..
dia kata iya...... wah me cam rambang mata lah masa dengar,
mana tau membuatkan me kaya sedikit dr sekarang ni...