CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {13} Kajian: Siswazah baru kerja dah pokai ! pic

hermm budak2 sekarang mmg nk berbranded item jer.. nk buat macam mana.. salah mak pak jugak.. masa kecik2 dulu membeli baju anak2 pun nk berbranded2.. dh besar berbranded2 la...

ninja boy posted on 15-4-2014 12:07 PM
tak ramai org yang boros berbelanja sekarang, fresh graduate sekarang i tgk hidup sederhana aje, man ...

Betul sgt, ni sy setuju. Tak semua yg fresh grad kuat joli. Bos mmg ambil bnyk fresh grad sbb nk bayar murah. dan fresh grad ni kita offer bwh 2k pun diorg sanggup terima. X semua fresh grad memilih keje tau. Sy pun starting 1.5k je, kalau rajin nnti bos naikkan lah gaji lepas confirm. Alhamdullillah lepas 3 taun keje gaji dah stabil dan bayar dah ptptn. Sy muda lagi jugak, bukan jenis keluar sgt, last tgk wayang pun tahun lepas. Jenis dduk rumah sbb nak jimat. Tp tetap nk tekankan zaman sekarang 2.5k tu dah kira susah, x macam 2.5 hidup zaman dulu. Kawan sy degree gaji bwh 2k, mmg boleh hidup, bg mak ayah, tp x lepas menyimpan dan ptptn. Zaman dulu gaji 2.5k ayah sy boleh beli rumah dah. Zaman skrg, kereta local je mampu dgn gaji tu.

ala klu mula keja tu thn pertama adalah msa utk korg adjust bajet...brapa % utk saving, insurans, ptptn, parents, joli, mkn, transport..ada 12 bln, so 12x bleh try mna 1 cra yg korg selesa...

ini keja bru 4 bln, dah ada loan keta 0 dp, hp contract 2 thn, ptptn byr sikit dr bunga yg dicaj...mmg la x bahagia hidup... pastu cita2 nk beli rumah bising rumah mahal itu ini....hutang yg belit leher tu xnk plak bising...

kdg2 aku bersyukur parents aku jenis kawal hidup n financial ktorg....bleh byk joli dr berhutang....syokk wooo

cfa posted on 15-4-2014 12:19 PM
baru grad gaji 2500 tak cukup...? korang belanja macam mana haa..? aku gaji dalam 2900 pun rasa maca ...

tu baru bujang kan..klau kawen sok2 mcm mana tu...tmbh2 klau pasangan pun bergaji biasa2...
yg penting sebenarnya...bagaimana duit tu diuruskan + rahmat pada rezeki tu sendiri...

kesian budak2 skrg kan..... nak buat mcm mana, belum habis study dh pakai hp lg mahal dr akak yg dh keje lebih 10 thn ni.....

Orang muda la ni sangat mementingkan gaya dan kehendak. Tengok aje kengkawan aku..orang beli rumah, dia beli rumah. Orang tukar keta..dia tukar keta. Keter pun nak yang cap luar punya, sekadar cap mesia ni takmau pandang langsung. Beg pun kena memahal. Ceit!

Follow Us
axl_bach posted on 15-4-2014 10:26 AM
abis tu nak pakai Kelisa???mana aweks nak pandang...

cam aku dulu lepas abis grad jer terus sam ...

Dulu aku pakai kelisa, awek pandang jer asalkan bukan motor

sekarang kelisa tu kt adik aku, memg rezeki dia pas pratikal trs offer kerja kt situ, blm grad

biarpun xsmpai 2K, tpi tempt tinggal dan pengangkutan disediakan,

Adik aku tu gegurl...

elakkan hutang...simple..

Hessa posted on 15-4-2014 02:21 PM
tu baru bujang kan..klau kawen sok2 mcm mana tu...tmbh2 klau pasangan pun bergaji biasa2...
yg  ...

betul tu..lagi pun aku mengamalkan ukur baju kat badan sendiri bukan badan orang lain...

vespa_oren posted on 15-4-2014 01:37 PM
Dia tgk pengalaman, abg ai dok lompat2 kerja skrg dh jdi resident engineer gaji lbh rm5K,

past ...

kalau IT ade cert jugak...
ade senior aku 3 thn keje gaji 7k ko..sbb cmpany ni anta dia amik cert itu ini...
yep betul kalau pindah2 gaji bnyk...

lylea posted on 15-4-2014 01:57 PM
hermm budak2 sekarang mmg nk berbranded item jer.. nk buat macam mana.. salah mak pak jugak.. masa k ...

mesti laa nak branded masa kekecik dulu, kalo x KIKI LALA mesti KIKO...so sampai skang baju aku KIKI LALA dgn KIKO jer....hatta baju pegi keje pun KIKO gak aku beli...nih sumer salah mak pak laa nih,heheheheheheh

scents posted on 15-4-2014 09:29 AM
Yg gaji 6-7 ribu macam tu la jugak, bila gaji da banyk diaorg akan berbelanja lebih skit, beli kita  ...

sejuk hati mendengar..macam nasihat seorang bapa kpd anaknye...

vespa_oren posted on 15-4-2014 02:27 PM
Dulu aku pakai kelisa, awek pandang jer asalkan bukan motor

sekarang kelisa tu kt adik aku,  ...

mmg ler kalo naik kelisa awek pandang, deme pandang sebelah mata,hahahahahhaha

semua org tak mau berhutang tapi kena berhutang jugak, kalau dah umur mencapai 30 mesti la kena beli rumah, loan rumah 30 tahun, makin tua makin susah buat loan rumah, sbb itu afdal beli rumah sblm 30 tahun biar susah dulu masa muda2, takkan nak bercita2 duduk rumah parent sampai ke tua berkongsi beramai2 menantu ipar semua duduk serumah semata2 nak jimat dan asik berebut pinjam parent sibling kereta. yg kereta pun wajib ada untuk bekerja jika outstation ka yg memerlukan pergerakan sendirian. aku tgk ofis aku ni ada org kesian sungguh kehidupannya, gaji mahal tak beli rumah tahan menyewa bayar 500-700 berbelas tahun kepada tuan penyewa, ada yg gaji mahal pun tak berani beli kereta dan bawa kereta walaupun ada kemampuan tapi takut, tahan suruh driver ofis hantar sana sini pergi kerja balik kerja pergi bank. sepatutnya gaji mahal biarlah menjadi bijak dan semakin berguna kepada ahli keluarga dan org sekeliling, bukannya berjimat cermat hidup terkongkong terdapat banyak sekatan sebab takut duit habis. bak kata bos aku, kalau ada org dapat kereta serta merta dalam setahun boleh drive seluruh malaysia singapore dan thailand. kalau ada pc dan internet serta merta pandai macam2 perkara. kalau ada duit serta merta duit diguna untuk yg sepatutnya membeli aset spt rumah dan tanah. bukannya kereta simpan dalam garaj atau buka pc tiap2hari bertahun2 tapi tak pernah pandai sbb main fb dan games ja atau duit simpan banyak2 tapi takdak rumah takdak keta menyusahkan org keliling.

axl_bach posted on 15-4-2014 03:37 PM
mmg ler kalo naik kelisa awek pandang, deme pandang sebelah mata,hahahahahhaha

Jika xhensem memang awek pandang sebelah mata, jika hensem naik motor ex5 pun awek pandang dua2 mata

apatah lagi jika jenis mcm ustaz don, naik pengangkutan awam pun xkisah

Gaji 2.5k dianggap miskin bandar.. Baik naik lrt je..tak yah gigih nk tayang kete Last edited by poison_paradise on 15-4-2014 04:02 PM

vespa_oren posted on 15-4-2014 03:58 PM
Jika xhensem memang awek pandang sebelah mata, jika hensem naik motor ex5 pun awek pandang dua2 ma ...

tgk gak awek yg memandang tu kategori mana yer dok.......kalo tahap kebanyakan xper laa x pandang pun x kisah,bleh gitu....hahahahaha

btol gaji x ckpppp. abes blaja je kne stat byr utang..uwaaaa yelah.da pnjam x gheti nak bayoooo ke?

my sil ari tu,ms nk buat latihan industri merengek kat mak nk kete.sbb jauh..mil pun beli viva..dah abes study skrg keje astro.keje customer service..aku tya gaji bp?sbb klu blh aku nk suh dia blk dok klantan la.jg mak dia ni.lgpun nak ppuan kan..xnak.nak dok kl.xlama lps tu kawan dia(sekampung)wat balik kete viva dia.upanya dia dah tukar myvi 1.5se plk..

ari tu dia blk aku tgk pakai samsung note..pastu mlmnya plk aku tgk ada tab.gila mewah..bila dia blk aku tgk kat tgn ank aku ada singgit.aku tya sape bg duit.dia ckp che la...aku xtau,nk gelak ke nak marah.bg singgit je kat anak aku..aku kat anak sedara xpnh below dr 10hengget pun..

kat tempat aku ni aku tngk gaji x sampai RM2.5k pun rilek jer beli keta myvi atau viva baru.....

kalu x cukup xkena ler beli keta baru....