CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-IIN

[Tempatan] Suami Atau Isteri 'Kawal Gaji'?

fire_place: Pakcik aku kena gini.dia mmg hensem.bini rasa xselamat.kad bank,apa semua dia pegang..kesian pakcik aku mcm pak turut.dia bg duit belanja cukup2 tamba ...

laaa.... hai. Kesian nya pakcik kau. Baik nya...untung macik kau....Kalau jenis certain orang tu..dah tentu modal muka tu guna simpan awek ke bini tambahan ke....

aHoi83 replied at 20-8-2015 02:31 AM
tak pecaya kehulu , tak pecaya ke hilir ... dah tu apesal kawen??? bodoh

Apsal kawen? Sbb :
- nak mengeseks
- takut dicerca sbg andartu

cmf_premierleag replied at 20-8-2015 10:14 PM
Apsal kawen? Sbb :
- nak mengeseks
- takut dicerca sbg andartu

jawapan ni win

fire_place replied at 20-8-2015 08:50 PM
Pakcik aku kena gini.dia mmg hensem.bini rasa xselamat.kad bank,apa semua dia pegang..kesian pakci ...

kesian... . nk buat mcm mana, jd ketua kuarga tp lembik. tp selalunya laki yg di control2 sebegini akan lebih panjang akalnya.

#antifaministsm
#antilakihapraktapifeelingnakberpoligami

Oklah aku ulasss jugak psl ni. Masa bercintaaa n baru2 kawin je aku nak controllll semua termasukkklahh bab duitttt lol dulu mata duitann skit jugaklah. Tp lps dpt authority penuhhh hb serahh kad gaji dia segala aku mcm malasss pulakk kena urus kewangan termasukk bill2 walaupun online je kan. Lagipun aku tgk hb aku terlaluuu baikkk sgtt walaupunn gajii dia tp dia nak guna utk diri sendiri beli something yg murahhh sgtt pun sekadarrr lebih kurang rega 10rm pun informm n ala2 mintak kebenarann aku pulakk, terasaa mcm boss pulak aku lol so aku menghargaiii sikap hb yg apa saja akan inform aku dulu walaupun sesetengah tu tak perlu punn . Lagipun aku nak beli apa semua dia bagi (tp aku bukan jenis shopping sgt pun, cuma klu nak apa2 tu mmg senang sgt dgn dia n dia pun selalu suka tanya aku nak apa2 tak) n yg paling penting aku suh bg duit kat mak aku bulan2 pun dia setuju jahhh tanpa pertikaikan walaupun duit gaji dia. So rasa berada dlm zon yg bery d selamatt n selesa sgttt, jd aku serahkan balik segala kad n urusan bayaran bill kat dia, tak perlu controllll pun dia dah cukuppp baikk......syayangggg abanggg....muahhhhh lol. Sila muntahhh hijauu! Ada aku kesahh? Akak tetapp vogggueee!

Ha panjang pulak dah maaflah takde perenggannn ada aku kesahhh?

Follow Us
tak pernah tanya my husband or ingatkan dia kena bayar bill itu ini..
me tahu itu tanggungjawab dia, so far dia jalankan dengan amanah.

kalau me perlu beli barang, swipe aje cc or debit card dari our joint akaun.

rasanya me tak pernah lagi bayar bill selama kami berkahwin.

dan my husband tak usik or minta my gaji.. its up to me nak buat apa...

Aku dgn myhubby msing2 kj..tiap2 bulan kj aku buka acc myhubby utk bayar hutang..password dia mmg dia yg bgtau dan dia yg ajar aku semua bnda ni..dan aku pon ada buka acc simpanan atas nama aku tp duit dlm tu bukan aku yg punya tp myhubby yg punya..setakat 6thun kawin ni Alhamdulillah syukur coz myhubby jenis x bkira klau aku nk bl apa2 pon.smpai aku plak yg x tau nk bl apa..segala hutang semua dia yg settle.aku cuma jaga mkn dia   je..

nafkah wajiblah suami...so bill semua duit belanja dapur under husband....
gaji iols bayar installment iols cam asb loan

nafkah wajiblah suami...so bill semua duit belanja dapur under husband....
gaji iols bayar installment iols cam asb loan, ptptn, insurans iols, duit kutu yg memang nama iols la...
balance simpan in case ada emergency esp. ujung2 bulan keta rosak or sakit demam....begitulah rutin bulanan.....

nafkah wajiblah suami...so umah, bill semua duit belanja dapur under husband....
gaji iols bayar installment iols cam asb loan, ptptn, insurans iols, duit kutu yg memang nama iols la...
balance simpan in case ada emergency esp. ujung2 bulan keta rosak or sakit demam....begitulah rutin bulanan.....

tak kisah sapa control siapa janji... tunaikan tanggungjawab masing-masing....jangan sembunyikan pendapatan dekat isteri... karang Allah tarik balik rezeki tu

Topik sampah. Perempuan yg takde value dan lelaki tak bertanggungjawab je yg bincang isu mcm ni

Kepada wanita yang pegang duit gaji suami jgn lupa sisihkan duit setiap bln utk ibu bapa suami. Bknnya dah kawin suami hak milik isteri sepenuhnya.. Barulah berkat hidup. Skrg ramai wanita yang abaikan org tua suami.. Pentingkan org tua sendiri ja.

BEST HB IN DA WORLD

mah: aku nk hermes, bang jib!
jib: ok, sok sy gi ambil dgn tabung haji

mah: aku nk prada, bang jib!
jib: ok, sok sy gi ambil dgn 1mdb

mah: aku nk cincin, bang jib!
jib: ok, sok sy gi ambil dgn putera saudi

mah: aku nk beg cap buaya, bang jib!
jib: ok, sok sy gi ambil dgn epf

www.youtube.com/watch?v=eis-GO82Jdw
siapa kawal siapa ye?

My fren meninggal mengejut, muda lagi. Anak 3 org kecik2, wife x kerja. Wife dia dtg clearkan meja kerja arwah (yg hal2 kerja, kitaorg dah sisih awal), n she asked, kalau ada duit org dalam simpanan arwah.
Rupanya sewaktu meninggal dlm poket ada duit n she knows tu bkn duit husband dia sebab semua duit dia pegang. Patutla, masa hayatnya arwah cukup berkira nak belanja kitaorg..
Gud thing, despite umur yg muda, rumah dah habis byr, hutang keter settle, saving n saham pun agak banyak juga. Berkat bg isteri uruskan gaji kot..
N duit dlm poket tu pun kitaorg boleh trace dan bayarkan sebab arwah ada tulis note, dia tu ajk kelab giteww.

Insafff betul iols masa tu

Pd ai mudah, xde sp yg kontrol. Duit sendiri2 pgg tp mesti ada persefahaman nk settlekan household punya spending. Suami mesti ingat tanggungjawab die, wife pulak jgn la hati kering sgt, spend la jgk utk bantu sikit2. Lps tolak saving &tanggungjawab pd parents & siblings, sukahati la nk joli pon.  

My Colleagues esp yg lelaki ramai pgg kad atm wife dieorg. Bl ty sbb apa, wife dieorg mls nk renyah2 queue kat bank. Bl nk duit mtk tlg hubby keluarkan. Ai is x sanggup.