CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: thoyol

[HOT SPOT]Rumah/Kawasan Berhantu

yg orb tu mmg ada 1-2,tpi kena tenung betul2 la sb x clear.

Reply 1199# ^pomen_GTR^

beraninyaaa bt eksplorasi....huhu masa p sana xde dengar or nampak papa ke?

alhamdulillah tak jumpe ape2 secara direct....

tapi dok terasa jugak lah time snap gambar rumah yang bertentang dgn tanah runtuh tu macam ada benda dok tinjau dari tingkap rumah sebelah....deret tu mmg takda yang tinggal..semua kene pindah.....

dalam gambar pun tak nampak ape-ape yg pelik...so boleh jadi mainan perasaan je....

cuma biasanya kalau pegi tmpt macam ni firasat dalam hati macam tau samada makhluk halus ni ada berhampiran atau tak.....n biasanya datang arah belakang....n lenyap bila kita pusing belakang.....

dalam gambar umah frenzy tu lepas snap gambar bawah porch tu kitorang tgh panjat tangga nak keluar...den kat depan sekali (kira paling atas la) tros toleh belakang dan snap gambar membe panjat tangga yang time tu tengah merungut kata rasa panas macam udara terperap dalam bilik sempit.....

thats why most gambar bergegar....sbb grup den akan snap secara random...ikut gerak hati......

ada gambar pasal rumah banglo besar sec.12 s.alam tu nampak entiti...kejap den pegi kutip dalam porum sebelah jap...

tibe2 je rase semacam pas tgk gmbar2 ko ni..

ni yang dekat sec.12 s.alam tu hasil kitorang....

http://img708.imageshack.us/i/entiti022sg7nn3.jpg/

http://img191.imageshack.us/i/entiti023cl6db7.jpg/

http://img607.imageshack.us/i/entiti019ip2pl3.jpg/

p/s:imageshack ni menyusahkan btol la skang...adoiii

halo sori ler aku baru je join cari ni sumernya pasal citer rumah hantu sec 2 tu haha
syok juga akhrnya aku jumpa tmpt yg betul.. but sory dlm group member aku hanya aku je yg catch up benda ni, sorg dah mcm nk retire disebabkan kecedaran 'halus' semasa memburu hhoho yg lagi 3 dan bergaduh terus tak jumpa smpi skg (bguslah tak jumpa) and baru merekrut ahli baru sorg, (jawatan - captionist) tp aku mmasih kurg lagi utk jawatan (wheelman dan sidekick) dah mcm geng mafia aku ni hoho

aku bg penrangan ringkas - dulu grup memburu hantu aku ni aku 5 org - leader, sidekick, wheelman, scan, captionist (aku sebg scan) skg tinggal berdua, aku dan leader - dan ahli baru aku ni aku gelar sbg caption (sbb dia pakar hal mengambil gambar) geng2 lain kitorg dah putus di tgh jalan haha dan yg tak bestnyer ialah sumer koleksi kitorg di bawa bersama mereka  (pic, video, audio) so pe yg tinggal aku citer je la kt korg k?

p/s - klo bleh buka threads baru aku buka khas utk ni tp aku tak reti n taktau cukup syarat or tak hehe,

dari 3 citer aku dgr - mimaland, bukit antarabangsa, rumah frenzy

mimaland - aku dah cari byk kali tp haram tak jumpa2 dari batu 8 smpi ke genting sempah pun tak tahu yg mana satu, sapa2 bleh bg exact place dia.. waktu kecik aku penah pergi, waktu beroperasi la...

bukit antarabangsa - aku tak pernah amik tahu lgsg ttg tanah runtuh kat situ... but bila tgk pic kat atas ni, aku cam penah tgk, waktu aku form3 kitorg penah buat rombongan cik kiah ke rumah hantu katanya... dlm 8 org sumer kaple (cantik bukan) aku cuma igt jalan tu ada lah jalan yg menuju ke vila duta kondo, tp smp simpang mana tah kena turn left and smpi ke satu kawasan umah besar2 kawasan rumah tu umah banglo berderet dlm bentuk melintang (dari sisi jalan besar) dan dihujung nya ada satu deret rumah selari dgn jalan besar (dlm 7-8 rumah ) terbengkalai, rumahnya dah ada rangka dinding sumer cuma takde tingkap takde pintu dan the most weird things ialah takde jalan kerana tiada space utk membuat jalan di situ... aku bg korg bayangkan, klo rumah tu siap korg kuar pintu pagar je gaung sedalam hampir 100meter, aku pun pelik pasal apa dorg wat rumah tu kat situ n mcmana, si the plan is kitorg nk masuk rumah tu, so mula2 ikut jalan depan dekat rumah banglo tu, lagi 20 meter nk sampai , petir n kilat sabung menyabung diikuti dgn angin yg kuat sgt cam dalam filem plak. situasi itu je dah cupu buat 2 dak pempuan grup aku tewas, laru mereka berdua dan ditemani ssorg lagi lelaki (yg kononnya sakit perut) tinggal kat tmpt permulaan, so baki 5 tapi sorg kaple ni berani smpi depan kawasan semak tu je hasil aku dan gf lu dn sorg kawan perempuan je yg gi smpi ke dalam kawasan semak tu.. waktu tu kitorg pergi ke rumah pertama mmg semak tinggi smpi ke kepala.. dah tgk umah pertama takde pape pun so kitorg balik ikut jalan belakang rumah banglo td, dgn tidak semena2 kawan pompuan aku tu tergelincir terus sliding masuk celah kaki aku straight ke bawah menuju ke gaung aku trus slidekan diri aku n dpt tarik tgn dia, pastu kaki aku seblah tahan tanah seblah bg kaki dia pijak utk bertapak, bila dia dah stabil , gf aku cuba capai tgn aku pastu dia plak tergelincir juga sebaik tgn aku seblah lgi dpt tarik dia, so aku sorg tahan tarik 2 org yg dah tergelincir, mujur dorg dpt betenang n cuba daki slow2 pas dah selamat , aku igtkan takde pape berlaku so kitorg bleh balik dgnb aman tiba2 hujan lebat so kitorg terpaksa post sekejap kat umah member pompuan kitorg di vila duta kondo, petg tu pas ujan benti kitorg pergi ke petronas utk amik teksi, sumer teksi tak mahu turun ke bawah dan sumer teksi yg kitorg call tak mau naik atas (alasan takut hantu, tak munasabah) hingga ke pukul 12 mlm baru kitorg dpt turun itupun courtesy pakcik member pompaunaku ni yg memang akan turun sebab dia tutup kedai dia kat kawasan petronas tu..the end

Rate

1

Follow Us
rumah frenzy - aku kongsi sikit info aku dpt, rumah tu lebih popular digelar rumah doktor, mengikut mitos nya , rumah tu dulu mmg cantik didiami sepasang suami isteri, suaminya doktor, beserta seorang anak, dipendekkan citer, satu hari doktore tu bunuh isteri dan anaknya sebelum dia pulak bunuh diri dlm rumah tu, and then rumah tu mmg pernah terbakar di bhgn bawah yg tak bg kita dpt turun smpi ke bawah (tmpt terletaknya hantu anak), klo korg pergi, belah atas mmg utk parking keta n klo siang korg bleh pandang bawah sebnarnya kat tgkat bawah rumah tu , ada landskap taman and ada kolam kecik mmg cantik. dan di sebelah kanannya hutan yg amatlah tebal, aku byk kali pergi and byk kali juga snap tp pic bukan dlm simpanan aku,  fakta menarik ttg rumah itu -
- kpd ladies, jgn masuk wlopun hanya sekadar di laman porcsh jika anda period, kerana ada dua org gadis (grup hantu lain, tp member la) dorg bawa dua org laadies masuk salah sorg period, pompuan tu cuma amik masa kurg 5 minit utk kena kacau, tak masuk lgi tau, dia berdiri kat porch dan pandang kearah hutan tu and dia nampak kelibat putih dan dengan kebalnya dia tunjuk pada kelibat tu smbil kata, weh tu apa benda yg warna putih tu, (tp pd ketika itu, lembaga tu sbnarnya ada didepan matanya) setelah mereka pulang, budak tu meracau2 dan bila bawa berubat, ustaz tu kata di keluar je rumah tu, hantu tu bertenggek di bahunya smpi lah ke rumah ustza tasik histeria keanu so dorg kna hantar balik, sorg lagi, asik histeria kerana acap kali nampak benda2 pelik, spt nampak org terjun bangunan.. tp beliau enggan mendaptkan rawatan tradisional.
- sorg kawan aku park keta di bahu jalan bertentangan dgn rumah tu, belum pun masuk rumah tu lagi, dia cuma pandang ke atas bukit berdepan dgn rumah tu dan ternampak pocong. muka nya merah belum sempat dia nk bgtau, sorg lagi yg duduk depan trus pusing dan kata ko nampak kan? kau pun... esok demam dan taknak follow lagi..
- dtg dlm pukul 1-3 pagi baru seram, n jgn lupa hisap rokok sebaikje masuk pintu pagar rumah tu (buah tgn)

Rate

1

salam..

ku dh bce post korg..nk tyer skitla...korg pergi2 terjah umh angker tuh...ade x ilmu2 skit..?yelaa..pelik gak ku...korg berani ek...respect woo....tabik spring..=)

aku ni ilmu hisab adelah...huhuhuhu....kene tabahkan hati sket la...

tapi biasa kalo pegi mmg kene ada member yg buleh nampak...atleast dia bleh tlg bg warning awal2 kalau terlampau banyak or bahaya....

ade sekali tu yang lawak...dia siap boleh tunjuk...hah situ ada...kat situ lagi...hah situ lagi ada...jom2 aku nampak dia naik tangga jom follow...dan memacam lagi....kohkohkoh....pikir balik...gile jugak pegi dok kejar mende tu semata-mata nak tangkap gambar...

ada sekali tu grup kitorang agak besar pasal campur ada member dari geng skuter lain(*tapi dtg naik keter)....yang mamat sorang ni gaya cakap agak nak up jugak la....siap bawak kamera DSLR lagik nak follow kitorang....malam tu spot kitorang kat rumah pilot bangsar.....agak tak berhasil la gambar kitorang walaupun "mata-mata" kitorang cakap ada nampak....

dah balik lepak kat mamak port kitorang....grup yang baru join ni dok gebang tak puas ati pasal balik dgn tangan kosong...so diorang nak pegi bukit tunku lagi pulak malam tu jugak....yang kitorang ni biarkan je lah...lepas tu kitorang bersurai...(dan biarkan grup tu pegi lagi)

tup tup besoknya dengar citer grup tu kene sergah tak sempat turun keter pun...sampai je kawasan bukit tunku tu....bukak tingkap tengah aim kamera dah kene jerkah dgn "menda" tu....tergamam.....teros mencicit balik.....demam jugak dengarnye....

ni gambar yang lekat kat dalam kamera salah sorang dari grup tu...

*ni pulak quote dari salah sorang grup tu
malam tu ntah apa rezeki nmpk lebih 4 kali..sekali tu nampak depan mata ngan cikgu..si boy duk sibuk amik gambar..jarak lebih kuarng 5 meter jer..mula2 xperasan sbb mata usha ke belakang..alih2 tertoleh ke kanan skit..nah!!tu die depan mata...cikgu terus tepuk dashboard keta suh jalan..gamabr di atas diambil oleh boy secara kandid jer..

Rate

1

Ni picture2 yg ku g usha...dlm byk2 umh....umh angker kt sek.12 shah alam tu paling horror giler beb...mse ku snap tuh...ku rse mcm xsedp hati jer...mcm ade ade bende dok usha aku gak...ku ckp dlm hti jgn ku snap ni...tibe2 melekat kt lans camera ku ni sudah la...huhuhu!so ley lah share2 dgn korg ek....klu agak kurang jelas...sorry ek...camera bodo2 jer....hehehe..

1) Rumah angker sek.12 shah alam

2) Rumah angker, Sek.2 {jln bunga cempaka 2/11} (bekas tapak yg dh kne robohkan bertentangan dgn wet world)

3) Rumah Angker ( Jln Bunga Kemunting 2/10)

4) Rumah Angker ( Belakang umah jln kemunting 2/10)--->( Jln Bunga Raya 2/8)

5) Rumah Angker (Jln Bunga Melati 2/2, bersebelahan dgn sirim berhad)

6) Map area sek.2 shah alam ( spot red marking tu, tmpt2 letaknya umah angker..)

Rate

1

kt area templer park,kt commanwelth area tuh....
narvmarishka Post at 23-6-2008 14:44

sini agak horror juag tp not accessible

Teringat pulak movie "The Others" yang Nicole Kidman berlakon tu  

Siapa sebenarnya budak berdu ...
nhuser Post at 1-7-2008 01:18

seriously ada citer tu?

aku dah baca story citer tu kat wikipedia... bapak seram juga citer tue...
siot betul... haram jadah...

umah jln kamunting tu ada motor....ada org duduk ke??

Reply 1215# ^pomen_GTR^

xtawlah bro..tpi ku rse tu motor org yg bersihkn umh tuh...ade perasan x satu pic org tua tu tgh dok kt buai ujung belah kiri...time tu die tgh lepak hisap rokok..., ku pon xtaw  pe motif die bersihkn...sme ade ade org upah ker..?or die yg nk duduk....huhu

Post Last Edit by montoyaz at 15-3-2011 12:11

1) pic.1 : ni pic ku ambik dri thread ni gak, yg post (^Pomen_GTR^) dlm link asal (http://mforum1.cari.com.my/viewt ... ra=page%3D2&page=48), die ade kate penampakan 'bende' yg b'baju merah...yg PASTI katenye bukan salah seorg krew dorang...so siapa tuh....???

Selepas di'edit, ini yg kelihatan...(brightness + contrast)

tu jer yg dpt ku edit kan...=)

PICTURE TERBARU (Updated) yg ku dh post ktsne...---->http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=475071&extra=&page=46

Reply 251# anirazdan

kat mana ek tmpt nie.. leh citer

Reply 1217# montoyaz

aku barujer post pic kat kawasan ni dlm thread aku nt ko try tgk.. ada paper ker kan

thoyol bro
ada org claim ada gangguan and suare2 aneh kat location ni ,
abandoned terrace house  ...
ocho Post at 7-8-2008 16:43

aku dah gi dua org je naik motor buruk cabuk member aku yg mcm nk mati .. aku waktu tu baru 17 thun.. takde per pun umah di adandon n mmg sederet tu takde org tinggal.. tp tmpt tu jadik sarang black metal dgn drugs...
tmpt tu femes dgn panggilan melawati G

Jejaka#Macho Post at 13-8-2008 13:39

kat ner ekk?

eh en thoyol, ko tak nak survey the apartments area sri rampai ke? katanya banyak gak sightings cik  ...
adnil Post at 15-8-2008 17:02

kat belah mana nier? saya dekat jer dgn tmpt tue...
adakah adnil akronim untuk linda?