CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

[MERGED]Forum Majlis Peguam 'Memeluk Islam: Update-Kecoh: Salah K'jaan-Dr M

Reply #1142 petola's post

jadi makna kata ikut suka aku ler nak tulis apa pon asalkan ianya rasional dan logik?

tak perlu fikirkan apa kemungkinan akan berlaku tetapi fikirkan apa yg sepatutnya dilakukan?

hermmm, ingat nak jadi liberal ler

Originally posted by petola at 12-8-2008 10:42 AM
kapir tak kapir tu soal akidah dan kepercayaan...

liberal itu kaedah berfikir saja... yg tak mahu terikat dengan dogma2 tertentu saja sebagai premisnya...

liberal memungkinkan pelbagai  ...

itulah masalahnya, kalau aku ikut out of the box, mungkin akan jadi mcm Maideen.

Originally posted by petola at 12-8-2008 10:29 AM

ini bukan isu agama Islam la AN... ini isu pentadbiran dan undang2 negara
isunya takda kaitan dgn ajaran Islam... tetapi ada menyangkut sikit tang kedudukan Islam dalam negara

bincang2 yg ...

Kalau pun nak tukar undang2...rasanya pun tak payah la dibuat forum cara terbuka..cara tertutup pun bukan tak boleh...lagipun...dah banyak pihak menyatakan bantahan..sepatutnya Majlis Peguam jangan la ketegaq sangat, krn isu tu dianggap isu sensitif dan majlis peguam masing2 pk tak layak pun utk membincangkannya.

Dan hari tu....kalau la ambiga betul2 ada dirumahnya dan yg baling bom api tu tak salah rumah...kan ke jadi satu masalah yg lain plak..so..apa salahnya majlis peguam buat forum tertutup tu dan bincangkan dgn pihak berkuasa yg ada kuasa utk menukar undang2 tu...lagipun Zahid sendiri cakap..dia pun sedia mendengar kalau ianya benar2 ikhlas dan tidak ada motif2 tertentu...so...buat la cara itu...kan tak ada masalah...kenapa majlis peguam nak cari gak masalah?..

Originally posted by blastoff at 12-8-2008 10:33 AM

Aku ada buat banyak pembetulan kat post aku kat atas tu, aku paste sini balik agar kau orang boleh baca semula ya, agar lebih clear maksud yang cuba aku sampai kan dan agar tak timbul salah f ...

kesimpulannya demonstrasi is a no no dalam Islam?

Originally posted by melayucyber at 12-8-2008 09:40 AM
Mungkin ada yang menganggap aku melayu liberal tetapi bagi aku sesuatu isu itu dalam diselesaikan secara perbincangan terbuka. Sepatutnya wakil2 NGO yang kononnya memperjuangkan Islam itu duduk sama dan menyertai forum tersebut. Dah nama pun forum terbuka....so both parties can voice out.

Aku tak nampak apa yang tak kenanya dengan sesiapapun yang berdemonstrasi dengan cara aman , orang Islam ataupun orang bukan Islam berdemonstrasi , maka dua-duapun kita kena cuba faham dan tak patut dihalang demonstrasi yang dibuat secara aman . Teriakan walaupun tak patut diamalkan , adalah satu cara manusia meluahkan apa yang mereka rasa dan selalunya dibuat apabila permintaan mereka secara baik dan berhemah tidak diendahkan langsung . Nak menenangkan orang yang sedang berteriak yang dikuasai emosi , bukanlah dengan cara memarahi , itu umpama menuang minyak ke api yang sedang marak la  . Mendengar dan memahami adalah perlu dalam situasi begitu  .

Originally posted by melayucyber at 12-8-2008 10:30 AM

Yang janggut macam taleban tu sape AN

entah le...first time AN tengok dia.....mungkin orang kuat NGO islam kot..

Follow Us
Originally posted by Anak_Nogori at 12-8-2008 10:49 AM

Kalau pun nak tukar undang2...rasanya pun tak payah la dibuat forum cara terbuka..cara tertutup pun bukan tak boleh...lagipun...dah banyak pihak menyatakan bantahan..sepatutnya Majlis Peguam  ...

jadi soalnya hanya antara terbuka dgn tertutup saja lah ya AN?

ingatkan ini soal mencabar Islam dan ketuanan melayu...

Originally posted by petola at 12-8-2008 10:50 AM

kesimpulannya demonstrasi is a no no dalam Islam?

Demonstrasi secara aman tak pe

Originally posted by DTECCONAN at 12-8-2008 09:49 AM

jadi, blastoff boleh terima ker kalau Lim Guen Eng kata anak2 tak perlu ikut agama ayah, biar dia pilih sendiri

kalau ikut logik memang itu adalah keadilan sebenar tetapi kalau ikut Islam?

mcm mana jika mereka bantah anak2 ikut Islam? blastoff boleh terima ker?

Kalau ikut article tu , Lim Guan Eng kata kena mintak persetujuan dua-dua ibubapa dulu baru anak-anak boleh ikut mualaf , dan bukannya dia kata biar anak yang pilih sendiri .

Originally posted by DTECCONAN at 12-8-2008 09:56 AM
tak, maksudnya blastoff boleh terima ker kalau ada undang2 supaya anak2 tak boleh automatik masuk Islam jika ayah dia Islam?

of course laa aku tak terima pendapat Lim Guan Eng tu .

ngapa ulama bijak pandai islam tak join sekali dalam forum tu.bagi pendapat,bukan dengan cara demontrasi dijalanan camtu.ke ulama islam
takut nak berhujah dengan peguam tu.yg aku dengar hal kahwin contoh suami masuk islam camne kedudukan isteri dan anak yg tak islam dari segi tanggungjawab ,dari segi harta ,topik tu la diaorang nk bincang.
    zaman nabi dulu kalau orang nak masuk islam, kata suami masuk islam kena cerai isteri ke?macam kes firaun isteri beriman kepada allah tapi
firaun kafir takde plak firaun cerai isteri dia.sama juga cerita nabi musa,
isteri dan anak dia kafir tapi takde plak nabi musa cerai isteri dia dan tinggal begitu aje.sapa arif hal agama boleh terang skit:re: :re: :re:

mana pos aku ni tk kuar

Originally posted by DTECCONAN at 12-8-2008 10:00 AM
nak tanya, perlukah aku liberal?

perlukah aku mengikut sesuatu perkara mengikut logik akal semata2?

Allah suruh kita menggunakan logik akal yang disuluh di bawah cahaya petunjuk Ilahi , dan bukan logik akal semata-mata.

mendapppp..

Originally posted by petola at 12-8-2008 10:19 AM

emosi masuk bab mana?
kalau setuju dgn org yg emosi pulak masuk bab mana?

Islam menyuruh kita memahami orang yang beremosi , memahami bukan bermakna bersetuju , tapi bermakna menangani orang yang beremosi nih dengan bijak dan tak menyebabkan dia menjadi lebih beremosi

[ Last edited by  blastoff at 12-8-2008 01:17 PM ]

rasa2nya undang2 Islam di Malaysia ni tak adil kepada org bukan Islam

kenapa harta pusaka tidak boleh diwariskan kpd bukan Islam, sedangkan dikatakan hukum Islam adalah adil, dan hubungan keluarga tidak terputus walaupon ada yg memeluk Islam tetapi dlm soal pembahagian harta, dipisah2kan soal keadilan ni

adakah adil, harta2 tersebut yg sepatutnya dimiliki ahli keluarga diletakkan di bawah jagaan baitulmal, sedangkan harta2 tersebut adalah hak keluarga itu sendiri

adakah adil, jika ayah memeluk Islam, anak2 tersebut dinafikan hak mereka?

jadi, tak perlulah diperbincangkan samaada perlu atau tidak kaedah lain digunakan supaya harta2 ini boleh diberikan kepada keluarga bukan Islam, sedangkan harta2 tersebut boleh terus diberikan sama rata sepertimana keluarga Islam juga

Rate

1

Originally posted by petola at 12-8-2008 10:55 AM

jadi soalnya hanya antara terbuka dgn tertutup saja lah ya AN?

ingatkan ini soal mencabar Islam dan ketuanan melayu...

AN ni agak terbuka jugak..setakat berbincang...apa salahnya..cuma cara je..kena cara apa salahnya supaya apa yg hendak dicapai tu tercapai dan suma pihak puas hati...

Originally posted by DTECCONAN at 12-8-2008 11:16 AM
rasa2nya undang2 Islam di Malaysia ni tak adil kepada org bukan Islam

kenapa harta pusaka tidak boleh diwariskan kpd bukan Islam, sedangkan dikatakan hukum Islam adalah adil, dan hubungan kelu ...

Yang ni AN rasa kita mintak Maideen bincangkan..sebab AN selalu tengok dia memang pakar dalam kes2 macam ni..

sistem undang2 Islam dekat Malaysia ni pon bukannya 100% ikut al-Quran dan hadis, campur2 gak ikut kepala sendiri

jadi, patutkah undang2 Islam dipersoalkan, ada umat Islam yg melenting kata menghina Islam?

Originally posted by Anak_Nogori at 12-8-2008 11:18 AM
Yang ni AN rasa kita mintak Maideen bincangkan..sebab AN selalu tengok dia memang pakar dalam kes2 macam ni..

sepatutnya perkara ini dipersetujui oleh orang Islam juga
sebab itula orang bukan Islam tak nampak keindahan Islam kalau bab harta pusaka pon boleh dinafikan oleh sebab agama
harta pusaka adalah hak keluarga tak kira agama apa sekalipon