CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

Salaam.

Kisah jiran2 aku lain lak.

Tempat aku, jiran bela anjing kat apartment atas.
Bising jer pagi2 buta; nak tido pun susah.

Jiran karaoke kuat2.
Time tu dah azan lak tu.

Kau nak melalak karaoke tu lantak kau la.
Yang VOLUME tu kuat2 apahal?
Tutup lah tingkap rumah kau tu supaya orang tak dengar suara sumbang kau tu.

Who gives a damn dengan suara dan nyanyian kau tue.

Rate

1

BelovedTaeyeon posted on 12-12-2013 08:19 AM
Salaam.

Kisah jiran2 aku lain lak.

Nabi suruh kita berjiran. Tapi sekarang ni ramai sangatjiran amek kesempatan...tu yang aku hati-hati tu...aku duduk flat.....tapi aku memang tak berjiranlangsung sebab aku takut diorang amek kesempatan.....aku menyewa sorang-sorangkat flat...the whole unit.....waktu aku first masuk ketua persatuan penduduksound aku "sume ke ne masuk persatuan penduduk kat sini" dalam hatiaku &5$#@* LA!!!! yuran 20 ringgit...aku x nakjoin sebab ape, name aje ketua, orang renovate rumah pukul 1 pagi bising nakmampus ade die berani tegur....sial laa.......sampai sekarang orang tau akutenant paling anti-sosial kat lantai tu...peduli apa aku..........bagi akujiran-jiran ni nak amek kesempatan je....sorry to say...ade member2 aku sendiriyg berselera dengan bini jiran diorang......berjiran la konon...ade kesempatanakak bini jiran ko pun ko terliur....so bagi aku senang...gua tak peduli lu, luxpayah peduli gua....tapi nak idup macam aku back-up system kene mantap.....akuramai kawan tinggal kt area dekat....sedare pun...macam ari tu bateri kete kong.....insteadof minta tolong jiran sebelah, gua kenelah kol pakcik gua tinggal dalam 10 kmdarei tempat gua...gua bukan sombong cuma x nak diambil kesempatan....kalaurumah jiran gua kene masuk pencurik ke ape ke...gua tolong kol polis....tak dehal punye....lagi satu mak bapak kat flet bukan pandai hormat jiranpun...anak-anak dibiar melalak sampai pukul 2-3 pagi.........ini lu cakap hidupberjiran? tambah-tambah lagi sekarang lepas SPM.......

Rate

1

kita lak dapat jiran rumah atas yg dah tua tapi perangai memang hampeh
tebuk lubang waktu malam2, jam 11.30 malam
macam dah takder siang dah
bila kita jerit dari bawah soh senyap makin galak lak menebuk lubang
terpaksa amik batang mop dan ketuk tingkap rumah sekuat hati
ingatkan dia paham tp boleh sambung balik
esoknya boleh lak dia serang kita kat traffic light waktu nak gi keje
alasan dia takder masa waktu siang
memang rasa nak tumbuk jer muka dia masa tu dengan alasan bodoh tu
memang perang mulut la pagi tu kat traffic light
last2 kita ugut nak report dengan BPH dan polis
boleh lak katanya BPH n polis takkan amik tindakan pada dia
lagi sekali dia buat tahu la akibatnya

sebelum ni dia siram bunga kat balkoni, abis kena baju yg dah kering
mula2 sound dari balkoni umah jer, ingatkan dia paham
2, 3 kali gak dia buat, last2 kita gi naik pegi umah dia
bila kita cakap air siraman dia kena pada baju kita, boleh lak dia "air tu jatuh ke bawah ker???
memang mcm sengallllllllll

Rate

1

scholars.assist posted on 12-12-2013 11:28 AM
Nabi suruh kita berjiran. Tapi sekarang ni ramai sangatjiran amek kesempatan...tu yang aku hati-ha ...

Aku baru pindah tapak rumah sekarang tahun 2010. Sebelum ini, hidup aman. Sekali aku diberi jiran hazab, pergh. Mmg bernanah hati.

Memula pindah aku tensen sangat sebab meka hampir tiap hujung minggu karok pehtu minum mabuk2 nyanyi melalak full loud speaker sampai pukul 4 pagi. Waktu Krismas jangan cerita la, setat karok sepanjang hari dari 24 hb sampai la 26 non stop. Gila jiran aku tuh. Nak kata urang kampung, suma tinggi pelajaran berdegree bagai. Keja pun keja gomen.

Sekali tu aku kol polis tapi polis tak datang. Celaka sangat dua kali aku kol tak datang2.

Akhirnya dah tak tahan sangat aku pi maki diorang di fesbuk. Aku sudah tak peduli dalam frenlist aku tu ada ex klasmet (yang bersaudara ngan meka) yg mmg baik ngan aku. Aku maki kaw2, segala bahasa kesat yg aku tau dlm BM kuar.

Aku rasa, meka terbaca kot.

Sebab lepas tu kekerapan meka karok berkurangan dengan drastik sekali. Sekarang ni, hampir takda. Krismas tahun lepas pun sopan ja karoke takda dah melebih2 3 hari 2 malam mon stop. Last edited by chazey on 13-12-2013 01:23 AM

Rate

1

pada aku,,  orang yang kita tak suka perangai.....korang gaduh je dengan dia,,selagi tak gaduh,,,selagi tulah dia buat benda yang sama.....    oragn tak reti bahasa...ko nak buat reti bahasa jugak ke?   gi mampos aa nak kena jaga hati jiran...puii

rose_2011 posted on 23-5-2013 11:09 AM
hehehe panjangkan. malas nak continue2. maaf kalau pening baca karangan rose.hihi
sekarang ni ada ...

ko bako aje surat anak2 diaorg tu     

Follow Us
aku baru je pindah kt taman ni. aku ckp terang2 la aku mmg tak kenal sape jiran aku. sbb aku ni jenis kuar rumah 6.45 pg balik rumah 7mlm. so waktu bersosial ngan jiran tu mmg takde. so nk dijadikan citer satu malam tu aku tertido penat sgt, tp terbangun tgh malam sbb terlupa tutup pagar. so aku pun kuarla jap nk tutup pagar. cer korg bygkan tgh2 malam tu aku terdengar sore pompuan nanges. masa tu aku dah cuak gak eh ni cik pon mane plak ni? tp yg aku heran pompuan tu nanges smbl merayu 'sampai hati awak buat saya mcm ni?' 'ape dosa aku?' so aku pun skodeng la oh rupe2nye jiran 2-3 belah rumah aku nanges kt luar rumah la plak

jiran yg sama nilah jugak, masa tu kt lorong dpn rumah aku ni ade org buat kenduri. masa kenduri tu bleh tak die gi maki hamun laki die smpi aku yg cdg nk gi kenduri tu pun tak jadi die dok maki hamun laki die, nafkah tak kasi tapi nk berbini lain , balik rumah situ sbb nk mengongkek je

tp waktu2 lain die ok je. takde la meroyan2 kt public.

Rate

1

best citer ko tt. memang ak x suka la org asing dtg umah ak buat mcm umah sendiri

annehuda posted on 13-12-2013 11:44 AM
aku baru je pindah kt taman ni. aku ckp terang2 la aku mmg tak kenal sape jiran aku. sbb aku ni jeni ...

pasti ke bukan cik pon..

annehuda posted on 13-12-2013 11:44 AM
aku baru je pindah kt taman ni. aku ckp terang2 la aku mmg tak kenal sape jiran aku. sbb aku ni jeni ...

mak aihh kuat ke dia ckp laki dia blik nk ehem2 ja tu?

NaylaArisha posted on 13-12-2013 11:17 PM
mak aihh kuat ke dia ckp laki dia blik nk ehem2 ja tu?

ye mmg kuat die ckp mcm tu. ms tu aku skodeng dr balik tingkap je, aku ingatkn ade org ngamuk kt pengantin ke kekasihku kawen lain gitu la sekali pun laki bini gaduh. aku rs jiran2 aku yg lain pun tak gi kot kenduri tu takde org lain yg berani kuar, sbb siap ade adegan lempar2 beg kain baju kuar rumah lg tu

annehuda posted on 14-12-2013 07:46 AM
ye mmg kuat die ckp mcm tu. ms tu aku skodeng dr balik tingkap je, aku ingatkn ade org ngamuk kt p ...

aku penah menyewa kat satu apartment ni. Tempat tu mmg sunyi sikit la.
Tapi sbbkan tempat tu sunyi, satu malam tu tempat tu jadik persinggahan couple (laki bini kot) bergaduh.
Pagi2 buta jam 1.30 pagi gitu tengah tido, ada org nangis2, jerit2 siap mencarut sekali
aku jenguk kat luar, sah mmg ada couple naik wira. yg pompuan tengah meroyan dgn lelaki
Panjang jugak la die bebel, tapi satu jerk dialog die yg aku ingat
"weiii pxxi aku ko jilat..... bla bla bla bla". Shit betul. Ada 2 lelaki masa tu. Yg sorang tu jadik pak pacak jerk.
Biawak betul, tak boleh ker ko gaduh dlm kete jer?????

aiseh.. 2 minggu jugak nak abiskan thread ni.
gigih aku membaca

kalau aku memang kena sound direct jiran ko tu ..

berjiran ni..kena manis mulut,murah dgn senyuman,buat baik berpada2.xyah amik port menyebok hal jiran sebelah.jangan sombong sangat.

jiran belakang rumah aku bagi makan kucing belakang rumah aku bukan rumah dia. aku nak beli paip air lepas ni kalau dia bagi lagi makan kucing belakang rumah aku, aku sembur je dia dgn air. belakang rumah sendiri tak mau bagi. selfishhhhhhhnya

merempit baca cerita tt dari pukul 5:42 sampailah pukul 8:43 pagi. memang best. tak boleh nak tinggal cerita ni. 5 star i bagi.

Best citer t.t nih... terhibur aku di kala cuti2 sekolah ni.jiran mmg bermacam jiran kan.kawasan aku mmg baru..so jiran2 tak berapa nak kenal rapat.yg penting aku kenal jiran sebelah kiri kanan umah aku.. kang klu emergency susah plak..org sebelah umah jugak dicari.

jane104 posted on 17-12-2013 08:49 AM
Best citer t.t nih... terhibur aku di kala cuti2 sekolah ni.jiran mmg bermacam jiran kan.kawasan aku ...

mcm aku juga la,kawasan kejiranan baru,perumahan baru siap xsampai setahun.aku kenal jiran lorong aku je,lorong lain boleh bilang dgn jari.tu pun kenal sbb berjumpa bila main badminton kt dewan n solat berjemaah kt surau.

jiran umah aku mcm chilaka
mak aku ada mesin mbasuh
yg xle spin baju bg kering
taruk la kat luar umah
kat belakang umah aku
boleh dia suruh
bangla amek mesin2
mmg chilaka

Cerita TT memang agak-agak sama ngan cerita cousin aku, tapi yang dok menempeknya is adik dia + suami (adik ipar dia). Umah cousin aku ngan adik dia ni sebelah taman ja.

Bezanya, adik dia dan suami kerja biasa ja tapi nak hebat, nak kereta baru, rumah siap amik personal loan buat renovation bagai. Demam citer Korea, angkut satu family ngan anak-anak yang sumpah takkan ingat holiday tu sebab kecik lagi pegi ke Korea. Bercuti la konon. Abis RM10k.

Pastu skarang takdak duit, tiap hari datang umah cousin aku ni, menempek makan free, tengok Astro  la, alasannya anak-anak diaorang ni boleh la bermain ngan anak-anak dia.

Datang tiap-tiap hari, kekadang Sabtu Ahad pon sampai. Alasan sama, Fatin ngan Nina nak main ngan Jaja and Amar. Konon... Pastu makan sampai kenyang, kul 9.30pm-10pm balik umah.

Jadi TT, haraplah bersabar dan kekadang tu kena tegur gak la...

Rate

1