CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Magika

Pilihanraya Sarawak 2011 : Barisan Nasional menang majoriti 2/3

Close [Copy link]
Apr

15
Perang Dingin DAP & PKR,Berebut Kerusi Ketua Menteri
Filed Under ( sarawak ) by pisau on ...
Anak_Nogori Post at 15-4-2011 16:50

Sbb tu bagi aku PR Sarawak sucks.. sbb ketandusan calon berkualiti. Aku hanya kenal a few calon PR Sarawak yg underdog jadi calon YB tapi bagus, yg selebihnya hampeh. Mereka banyak bergantung kpd PR S'jung utk angkat imej diorang dan menarik penonton. Aku takder issue sangat dgn PR, tapi PR Sarawak mmg sangat2 sucks. Mereka lah yg membawa isu racism dalam mainstream politik Sarawak. Sblm nie org Sarawak tak kisah pun pasal race. Tetiba skarang nie isu perkauman timbul. Itu belum lagi yg main isu agama... kononnya sokong BN bermakna anti-Kristian. Tak pernah aku tengok isu agama dimainkan sampai begitu skali. :re: :re:

nih usaha terakhir pihak BN

PM umum RM90 juta bina jalan Song ke Kapit!!

Najib umum RM90 juta bina fasa kedua jalan hubungkan Song-Kapit

2011/04/15
KAPIT: Datuk Seri Najib Razak sebentar tadi mengumumkan peruntukan RM90 juta untuk melaksanakan fasa kedua projek jalan raya yang menghubungkan pekan Song-Kapit yang akan dilaksanakan secepat mungkin.
Sebelum ini kerajaan meluluskan kira-kira RM200 juta bagi melaksanakan fasa pertama projek berkenaan.
"Kerajaan menunaikan janji dengan meluluskan peruntukan berkenaan bagi membolehkan projek jalan itu dilaksanakan segera," katanya ketika berucapa pada program tinjauan mesra di Song pagi ini.
Beliau diiringi Setiausaha Kerajaan Negeri Sarawak, Datuk Marshidi Ghani, Ahli Parlimen Kapit, Alexander Nanta Linggi dan calon Barisan Nasional (BN) bagi kerusi N55, Katibas, Ambrose Blikau Anak Enturan.
Kira-kira 5,000 orang hadir menyambut ketibaan Perdana Menteri pada majlis itu. Najib tiba dengan menaiki helikopter.
Perdana Menteri berkata, Menteri Kewangan sudah memberikan kelulusan untuk melantik kontraktor bagi mengendalikan projek berkenaan.
Malah beliau turut meluluskan projek pembinaan balai bomba dan sudah dimulakan kerja-kerja tanah.
"Kalau penduduk Song sokong BN, kawasan ini akan tempa masa depan lebih baik. Jika sekiranya sokong pembangkang, nanti dapat asap saja.
"Jangan sia-siakan undi anda. Hanya BN dapat mengubah hidup kita di kawasan terpencil seperti Song, Ketibas ini," katanya.

Najib meluangkan masa kira-kira sejam untuk beramah mesra dengan penduduk dan peniaga di sekitar pekan kecil itu.

p/s masalahnya knp baru sekarang nak hamburkan duit byk2...kenapa tak announce masa buat bajet dulu...instead dok umumkan nak bina Menara beratus tingkat tu yg kononnya bukan duit gomen, apsal tak umumkan hal nih (majukan sarawak)...
tp tak tahular kot2 pada pemikiran DS Najib, org2 Sarawak nih umpama kanak2 kecil yg seronok bila dpt gula2 kan..biasalar kanak2, bila dpt gula2, tangisan pun berhenti lah..

Mana satu projek jalanraya ke Kapit nie? Dari Kanowit-Song ker ataupun dari Sangan-Nanga Merit?

Sbb tu bagi aku PR Sarawak sucks.. sbb ketandusan calon berkualiti. Aku hanya kenal a few  ...
Muntz Post at 15-4-2011 18:04

Entahlah Muntz...pd aku ko sbg org sarawak lebih mengetahui jerih perih org sarawak...Pd aku Sarawak nih negeri yg terbesar.Paling kaya pulak tuh dgn sumber mineral dan hasil hutan tp entah mengapa silapnya pengurusan dan pentadbiran..Sarawak jd negeri no 4 termiskin.
dah lar no.4 negeri paling miskin, pihak semenanjung pulak anggap Sarawak sbg fixed deposit sahaja...kalau diikutkan la, pd pendapat aku, lebih baik Sarawak tak join Malaysia dulu-dulu. Apa2pun past is past. Now is something to look and ponder for the future.

apa-apa pun kita tunggu esok sahaja. semoga sinar mentari pagi pada 17 April 2011, memberikan sinar yang lebih baik kepada penduduk Sarawak. Tak kiralar BN atau PR yg menang, lepas menang tu- sama2 bangunkan Sarawak supaya setanding dgn negeri2 kat Semenanjung..

latest from zentrum (prediction period 3):

PR 28
BN 28
SNAP 13
BEBAS 2

SERI....hahahhahahhaha

Mana satu projek jalanraya ke Kapit nie? Dari Kanowit-Song ker ataupun dari Sangan-Nanga Merit?  : ...
Muntz Post at 15-4-2011 18:29

entahlah Muntz..aku nih lagi tak penah dengar tempat2 yg ko sebutkan tu...aku tahu Kuching,Miri,Bintulu dan Sibu...tempat2 laintak penah dengar..oh yea tambah satu lagi Tebedu..tu pun sbb ada iklan Celcom dulu

nampak sgt kerajaan BN tak betul2 nak bangunkan Sarawak dulu..sekarang nih baru nak terhegeh2 tupun bila dengar negeri fixed deposit diaorg nih bakal dirampas pihak pembangkang

Follow Us
Entahlah Muntz...pd aku ko sbg org sarawak lebih mengetahui jerih perih org sarawak...Pd aku Sar ...
wirazam Post at 15-4-2011 18:34

Senario yang lose-lose..

Kalau BN menang besar, nanti kebajikan Sarawak diabaikan. Janji hanya masa election jah.
Kalau PR menang besar, federalisasi akan lebih memuncak. Mgkin undang2 imigresen akan cuba dihapuskan.
Kalau 50-50, nanti berebut2 dan berdemo2 macam kat Perak pulak.

Sbb tu aku malas lah nak vote. Aku lebih suka sit n relax, menunggu apa pilihan majoriti rakyat Sarawak nanti. Aku ikut saja kata majoriti.. kalau diorang nak PR jadi gomen, aku no hal... kalau BN pun, aku no hal. Yg penting diorang tak kacau hidup aku dan family aku lah. :re: :re:

entahlah Muntz..aku nih lagi tak penah dengar tempat2 yg ko sebutkan tu...aku tahu Kuching, ...
wirazam Post at 15-4-2011 18:41

Aku mmg bersyukur jugak lah dalam keadaan skarang. Sekurang2nya kepimpinan BN sedar dan bangkit. Kalau tak, sblm nie hantar jah TPM dgn sorang dua menteri ke Sarawak time DUN election, tabur janji sikit2, boleh dpt vote 2/3 majoriti dah. Sekurang2nya dgn keadaan skarang nie, banyak janji dan duit ditaburkan utk rakyat Sarawak.. satu kelebihan buat rakyat Sarawak.

My take is.. Taib Mahmud dah lama sangat berada dikerusi KM..
tak ada sebab dia masih mahu terus kekal disitu.. tapi begitulah gelagat manusi.. apabila sudah memegang tampuk kuasa memang sukar utk melepaskan kuasa
Namun, Taib mahmud tidak keseorangan dalam kes seperti ini. Rakan sejawatan dari negeri kelantan Nik Aziz juga mempunyai masaalah yang sama berkaitan melepaskan kuasa..
kedua2 mereka masih memberi macam2 alasan diberi bagi menjustifikasikan kenapa harus mereka kekal berkuasa..
belum dapat pengganti la.. perjuangan yang belum selesai la....
walaupun pada hakikatnya rakyat semakin muak dan meluat..

Bagaimanapun AL harap rakyat sarawak akan memberi satu mesej yang kuat (strong message) to Taib & Co that they have overstayed their welcome..
apa2 pun terpulanglah kpd rakyat sarawak.. mungkin pada pandangan mereka, mereka masih memerlukan kepimpinan Taib mahmud.. kerana undi dan kuasa memlih adalah pada tangan mereka.

SELAMAT MENGUNDI. UNDILAH DENGAN TANGGUNGJAWAB

Senario yang lose-lose..

Kalau BN menang besar, nanti kebajikan Sarawak diabaikan. Janji hanya masa election jah.
Kalau PR menang besar, federalisasi akan lebih memuncak. Mgkin undang2 imigresen akan cuba dihapuskan.
Kalau 50-50, nanti berebut2 dan berdemo2 macam kat Perak pulak.

Sbb tu aku malas lah nak vote. Aku lebih suka sit n relax, menunggu apa pilihan majoriti rakyat Sarawak nanti. Aku ikut saja kata majoriti.. kalau diorang nak PR jadi gomen, aku no hal... kalau BN pun, aku no hal. Yg penting diorang tak kacau hidup aku dan family aku lah. :re: :re:
Muntz Post at 15-4-2011 18:42

Bagus..mcm nilah etika pegawai gomen..lepas pilihanraya...sokong sapa shj yg dilantik jd gomen..

tp pls pls pls gi ngundilar...satu undi itu amat berharga..walaupun ko tak minat nak sokong mana2 pihak..ko pangkah je semua pilihan tu aka buat undi rosak...(motif aku jd perayu undi cyber) bukan apa dah alang2 pihak SPR cetak kertas undi tu dan kemudiannya akan dishredderkan lepas 6 bulan, apa kata ko gunakan kesempatan tu utk merasai pengalaman mengundi sementara ko masih sihatkan..

p/s kalau esok ada undi rosak tu, aku sangka ko punya angkara lar

kpd rakyat sarawak, undi lah dgn penuh bijaksana...video blue baru habis brape sen jer...kecurian balak, tanah, minyak bernilai berbillion-billion ringgit mana nak cari ganti?

Aku mmg bersyukur jugak lah dalam keadaan skarang. Sekurang2nya kepimpinan BN sedar dan bangkit. Kalau tak, sblm nie hantar jah TPM dgn sorang dua menteri ke Sarawak time DUN election, tabur janji sikit2, boleh dpt vote 2/3 majoriti dah. Sekurang2nya dgn keadaan skarang nie, banyak janji dan duit ditaburkan utk rakyat Sarawak.. satu kelebihan buat rakyat Sarawak.

Muntz Post at 15-4-2011 18:45

tu lar aku ckp, rakyat akan untung kalau barisan kerajaan dan pembangkang kuat...sama2 boleh check in balance, kerajaan dan pembangkang tak boleh buat suka-suka hati...at the end rakyat jugak yg akan dpt benefits dia..itu lar kemanisan sistem demokrasi..dulu aku tak mau PR jd gomen, aku nak PR kekalkan kekuatan di barisan pembangkang...tp lepas tgk prestasi di Selangor dan Penang, aku nak pulak PR perintah Malaysia..biar pihak BN pulak belajar jd pihak pembangkang...kadang2 bila kita dipihak pembangkang (read: ditekan), kita akan lebih byk belajar dan peka..so aku harap sgt pihak BN diberi "biasiswa rakyat" utk mengikuti pendidikan itu.

Post Last Edit by hzln at 15-4-2011 19:26

Snap supports PKR’s Baru Bian as CM

KUCHING: Hours before Sarawak goes to polls, opposition Sarawak National Party (Snap) has thrown its support behind a proposed state cabinet to be headed by Baru Bian in the event Pakatan Rakyat coalition wins.

Snap secretary-general Stanley Dugol said the party is willing to support Baru Bian when becomes CM.

“In the event that PKR wins very few seats, and Snap captures more seats within the opposition front, Snap will offer DAP, PAS and PKR to jointly govern Sarawak.

“The notion that Baru Bian is to be the Chief Minister has been agreed upon by Pakatan Rakyat Sarawak.

“This is because Snap is a member of Pakatan Rakyat Sarawak. We strongly subscribe to Pakatan’s struggle in Sarawak,” he said dispelling speculation that Snap candidates were being funded by Barisan Nasional.

However, he lamented that PKR was spoiling the chances of Pakatan by contesting in too many seats and causing a split in the opposition votes.
“Snap only fielded candidates in 26 areas. But PKR fielded 48 candidates which reduce the chances of Pakatan Rakyat Sarawak to win in the majority of the seats they contest,” he noted.

Snap had previously come under fire from opposition groups over allegations that it was insincere and would switch sides after the election.

Snap advisor Danie Tajem had recently also denied that Snap was funded by BN but sources had told FMT that an Umno-friendly ‘individual’ was funding ‘candidates which were winnable.’

Bian had early this week advised Snap candidates who were not making progress in their respective attempts to throw their support behind PKR candidates.

His call however appeared to have hit a raw nerve within Snap leadership. Tajem had rebutted that the same could be said for PKR candidates.

As late as Wednesday night, Snap was rumoured to be able to secure at least two seats.

But the situation in Sarawak is still fluid with Prime Minister Najib Tun Razak hellbent on securing his two-thirds majority in this state election one or the other.

No resources

Meanwhile Najib has reportedly expressed reservations over Bian’s ability to govern the state and pulling in the necessary resources needed for the job.

“If Baru Bian becomes chief minister, how does he develope the state? Where does he get the resources? He has already lost twice.

“He doesn’t even have the resources as an elected representative, so how can he become a chief minister and lead the government?” Najib asked.

Bian is contesting in BN stronghold Ba’Kelalan, one of the remotest corners of Sarawak. Facing him is a political novice Willie Liang from BN-Sarawak Progressive Democratic Party (SPDP).

Liang who is considered ‘unmatched’ to Bian is taking the place of incumbent Nelson Rinning who beat Bian in 2006 polls with a just over 400 vote majority.

Fearful of an impending loss, Umno campaigners last night flooded Ba’ Kelalan.

FMT sources in the area said “it was like early Gawai all over again. There’s money, booze, persuasion and intimidation”.

Bian had last two weeks ago said that Ba’Kelalan constituents had complained that army personnel were threatening to continue road works only if voters supported BN. Ba’ Kelalan has 6958 voters.

komen aku: sama ada itu isyarat kpd PR utk lobi jawatan dlm kabinet negeri (aku akan sokong kau dgn syarat aku jadi timbalan ketua menteri dan snap dpt sekian2 byk jawatan dlm kabinet negeri - think nick clegg's kingmaker position in the aftermath of uk election) ATAU isyarat kpd BN utk "tambah peruntukan" untuk snap bercemolot semula dgn BN dan bentuk kerajaan negeri :re:

tulisan merah: baru aku tau; kalu PR bentuk kerajaan negeri, kena gunakan duit poket sendiri utk bangunkan negeri rupanya...

DS Najib tuh, takut kpd bayang2 sendiri ke? kalau tak gentar dgn Baru Bian, kenapa in the first place susah nak tentukan calon BN utk kerusi Ba’Kelalan??

Isteri DS Najib tak turun Sarawak ke?

slamat mengundi besok..
tak sempat nak join kempen virtual hari ni..
sibukkk

Nih aku tepek pendapat individu kat youtube which is aku rasa ada benarnya..

"3 years ago, people were scared to vote opposition due to the fact that they were inexperienced. 3 years later, the DAP run Penang state has been credited by the Auditor General as the fiscally most prudent state for a consecutive 3 years! The time for indifference and the 'tak apa' attitude is over, the time starts now for Sarawakians to show those folks in Putrajaya who's boss."

ada beberapa jam lagi jek utk umnok mengugut org sarawak

Update dari Stutong... member hantar..
Police are stopping DAP person from speaking!crowds are booing.Police personal regrouping behind stage, probably waiting for FRU backup.

aku tak leh masuk stutong.. byk giler manusia.. tak pernah aku tengok situasi camni masa election yang lepas2

Reply 1238# hantujeraul

Nampak sgt BN sangat desperate. Gunakan pulis dan anjeng2 depa..Sejarah menunjukkan, lagi ditekan, lagi kuat org memberontak

Reply 1238# hantujeraul

meriah nye...
tak de gambar ke nak tepek sini??