CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

[MERGED]Forum Majlis Peguam 'Memeluk Islam: Update-Kecoh: Salah K'jaan-Dr M

Originally posted by Anak_Nogori at 12-8-2008 05:37 PM

Malaysiakini melaporkan :

"
Tindakan buat ahli Pakatan ganggu forum
Aug 11, 08 5:09pm
DAP menyokong tindakan disiplin yang dicadangkan terhadap ahli-ahli parlimen Pakatan Rakyat yang terlibat mengganggu forum Majlis Peguam kelmarin bagi mengelak imej gabungan pembangkang itu "sama rendah dengan Umno".

Setiausaha agung DAP Lim Guan Eng juga mendakwa kenyataan timbalan perdana menteri berhubung tindakan penunjuk perasaan menentang forum Majlis Peguam kelmarin sebagai "menyokong keganasan" dan "cuba memulihkan nasib BN yang semakin merosot."

Beliau berkata, ugutan Datuk Seri Najib Razak untuk menggunakan Akta Keselamatan Dalam Negeri (ISA) terhadap penganjur sebagai kenyataan tidak bertanggungjawab dan tindakan terdesak.

"Sekarang BN tidak lagi menjawab dakwaan-dakwaan melakukan rasuah, salah urus, penyalahgunaan kuasa dan pembaziran, mereka kini bermain dengan api dengan menggunakan agama untuk menakutkan orang ramai," kata Lim, yang juga ketua menteri Pulau Pinang.

Najib nih sempit sangat laa minda dia , apa perlu nak penjarakan orang semata-mata kerana depa berforum ! Bukannya depa bunuh orang ! For god's sake it's just a forum ! Perangai munafik sungguh ! Kira nak bisukan orang aje !

Lim Guan Eng nih , bila orang-orang Islam berdemo , maka Lim nih kata keganasan . Tapi bila orang-orang hindu berdemo (hindraf) , tak pulak dilabel sebagai keganasan  , malah Lim Kit Siang siap bagi excuse lagi untuk menyokong demo puak-puak hindraf , walaupun dia kata dia tak setuju dengan memorundam hindraf, tapi dalam masa yang sama dia kata majoriti dari 30000 orang india yang berdemo tu tak sedar akan kandungan memorundam tu dan berdemo kerana masyarakat india disisihkan aje . Aiiiik , begitu senang nampak bagi excuse pada orang India , tapi bila mai tang orang Islam , la la tu juga dilabelkan sebagai keganasan pulak ! Begitu Biasssssssss nyaaaaaaaaa . Tapi masih ada lagi orang PR yang dok sokong setiap tindakan DAP , dan siap kata Liam Guan Eng baik lagi !

http://dapmalaysia.org/english/2007/dec07/lks/lks4637.htm
I did not know about this Hindraf memorandum until I read about it on the blog, http://rockybru.blogspot.com/, on Monday, 26th November 2007 and I do not agree with such an allegation. I have no doubt that the overwhelming majority of the 30,000 Indians who rallied to the Hindraf demonstration in Kuala Lumpur on Sunday, 25th November 2007 were not aware of Hindraf memorandum to the British Prime Minister and that they would not have agreed with the term.

Abdullah should not just rage over the Hindraf allegation of 揺thnic cleansing

mendap la woiiiiiii

d'avdppf v mfd]vfvnfd

mendapppppppp laaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

aku tolong up kan noooooooooooooooo sebab mendap

ngtbgfbdx grvgrfvfrvdvzdv

Follow Us
duh tak habih mendap lagik

gbhetgntnhye tgtgergbr rgrebg

.....................................................................

Reply #1200 Anak_Nogori's post

tindakan disiplin lagu mane tuh? buang parti?

inikah rupa2nye kebebasan yg diperjuangkan oleh PR. hoho

Originally posted by kabukiman at 12-8-2008 05:41 PM
ekjekeli AN....

yg wa moskil apsal DAP N9 bersunggoh nak marah org lain berdemo?
apsal kalu dia berdemo dia kata itu hak berdemokrasi?

sbb tuh wa tanya benchmark demokrasi kapla ban.a man ...

benchmark demokrasi dari kerajaan US kot , sebab Lim Kit Siang terkagum dengan hak asasi yang kerajaan US amalkan , kan kerajaan US suka diskriminasi kan orang Islam dan anggap segala ketidakadlian yang mereka lakukan terhadap orang Islam sebagai collateral damage aje   . Nak DAP perintah M'sia ?

Reply #1214 blastoff's post

DAP ne kan adik beradik PAP singapork tu....

contoh....nasib melayu kat singapork bakal menimpa kaum melayu sini klau DAP memerintah m'sia

Originally posted by BlackScorpian at 12-8-2008 07:46 PM
DAP ne kan adik beradik PAP singapork tu....

contoh....nasib melayu kat singapork bakal menimpa kaum melayu sini klau DAP memerintah m'sia

Aku tak suka sistem pemerintahan sekular sebab terlalu banyak lubang yang korupsi boleh tembus . Aku tak suka BN perintah M'sia, dan aku tak suka DAP perintah M'sia ..... mudah-mudahan one day akan naik seorang pemimpin Islam dan para penyokongnya yang berjuang kerana Allah dan mengamalkan sistem pemerintahan menurut AL Quran dan Sunnah kat dunia nih, tak kiralah kat mana pun, bagi aku semua muka bumi nih sama aje , hakmilik Allah , sempadan negeri dan negara tak wujud.

Originally posted by blastoff at 12-8-2008 06:37 PM
Aiiiik , begitu senang nampak bagi excuse pada orang India , tapi bilamai tang orang Islam , la la tu juga dilabelkan sebagai keganasan pulak! Begitu Biasssssssss nyaaaaaaaaa . Tapi masih ada lagi orang PR yangdok sokong setiap tindakan DAP , dan siap kata Liam Guan Eng baik lagi!

kalu lagi lama ko bole kasi posting balance cam ni lagi bagussss
takut lama2 ko kat sini nanti jumpa forumer sengal mau ko pun nak buat posting sengal nye...

w/pun aku sokong PR (ada PAS kan?) tapi aku bole saje sokong BN jika betul jalan nya

Originally posted by kekbelacan at 12-8-2008 08:29 PM

kalu lagi lama ko bole kasi posting balance cam ni lagi bagussss
takut lama2 ko kat sini nanti jumpa forumer sengal mau ko pun nak buat posting sengal nye...

w/pun aku sokong PR (ada PAS ka ...

dia orang nak sengal lantak dia orang laa, aku suggest agar depa pi mengurut aje tak pun telan pil sakit urat ke

UMNO nak kenakan tindakan ISA , yang DAP tu nak kenakan tindakan disiplin , dua-dua pun nak hukum aje agar orang bisu dan ikut kehendak depa memanjang , dua-dua pun tak percaya pada kebebasan bersuara . Dua-dua haprak

Originally posted by blastoff at 12-8-2008 09:43 PM
UMNO nak kenakan tindakan ISA , yang DAP tu nak kenakan tindakan disiplin , dua-dua pun nak hukum aje agar orang bisu dan ikut kehendak depa memanjang , dua-dua pun tak percaya pada kebebas ...

salah...
umno nak kenakan pada rakyat
DAP nak kenakan pada ahli parti sendiri

yg kedua tu lantak dialah...

Originally posted by petola at 12-8-2008 10:23 PM

salah...
umno nak kenakan pada rakyat
DAP nak kenakan pada ahli parti sendiri

yg kedua tu lantak dialah...

ahli parti sendiri atau rakyat bagi aku tak penting sebab dua-dua pun manusia gak   , yang penting yang perlu difokuskan adalah sikap dua-dua parti yang nak tutup mulut orang ( tak kira orang mana ) dari membicarakan mende yang dia orang rasa boleh menjejaskan kepentingan dia orang , tak kira la kepentingan apa pun . Yang DAP kepentingan kaum seaqidah  dia, yang UMNO kaum sebangsa dia .

[ Last edited by  blastoff at 12-8-2008 10:38 PM ]

Aku setuju forum ini dilakukan..dan ia dilakukan secara tertutup dan dihadiri orang yang berilmu dan bukannya terdiri org yg hanya tahu buat perhimpunan dan demonstrasi tepi jalan sambil bertakbir dan tak faham apa masalah sebenar yg berlaku dlm sistem kehakiman sekarang..org sebegini hanya layak buat demonstrasi membantah konsert avril lavigne sahaja..

Originally posted by blastoff at 12-8-2008 10:33 PM

ahli parti sendiri atau rakyat bagi aku tak penting sebab dua-dua pun manusia gak   , yang penting yang perlu difokuskan adalah sikap dua-dua parti yang nak tutup mulut orang ( tak kira ora ...

aku tak begitu kisah tang apa yg parti politik nak buat dgn diri dia sendiri

yang penting rakyat diberi dan mendapat hak mereka.

cumanya parti yg tak demokratik tak mungkin akan beri kebebasan pada rakyat...