CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: eenaz

PROPERTIES AREA BANGI&KAJANG

Close [Copy link]

kajang impian utk jualan

rumah dh siap..kunci dh dapat....cepat cepat untuk dijual...20x70 rm270k
paling murah di bangi...freehold!!!!

Balas #1288 alamak80\ catat

tamanharmoni dot blogspot dot com

Balas #1289 lady_lily\ catat

erm agak ramai gak. kiranya sy, lady_lily, alamak80 akan berjiran la yer

Originally posted by lady_lily at 4-2-2009 10:40 AM
wah...wah...wah....ramainya dok taman harmoni......bestnyerrrr.....

saya pun dok situ sama...tengah menunggu rumah tuh siap. Rumah saya first phase yg mengadap taman tuh. Dah siap 90%??...bila ...

Jangan lupa jemput penghuni yang dah sedia ada..

Originally posted by naga_mas at 4-2-2009 02:38 PM

Jangan lupa jemput penghuni yang dah sedia ada..

No prob....lagi ramai lagi bagus....boleh kenal kenalan....mengeratkan lagi hubungan penduduk tmn harmoni....

Sekarang nie tgh pening kapla....sama ada nak duduk situ atau nak bagi sewa. Sekarang nie duduk kuarters putrajaya. Kalau duduk sana nanti, balik jem. Pegi pun jem. Kul baper laa nak sampai ofis. Uols yg keje putrajaya, ada alternatif lain ker kalau nak sampai ofis cepat selain daripada keluar rumah lepas subuh?

klu lalu Bandar Teknologi lalu h/way SILK x de jammed
aku setiap ari lalu 25-30 minit leh smp umah aku
klu pagi kluar kul 730 kul 750 dah smp
balik lak klu kluar kul 5, sm umah kul 530
tp umah aku bkn tmn harmoni..

Follow Us

Balas #1286 naga_mas\ catat

yup.... sunyi and harmoni jer..... .... kalu kat fasa 1... yg dah orang duduk tu.... siap ade BBQ lagi.... best gak... ramai2 kumpul... panggang2 ayam.... ala2 piknik gitew.....

Balas #1295 mawarbduri\ catat

kira bayar tol RM 2.00 ler yer... sehari RM 4.00....

sy nie kedekut banyak.... sanggup tempuh jalan lubang2 tu... nasib baik keter ku memahami...

actually jln tu dah elok suatu ketika dahulu... tapi semenjak 2 menjak nie kritikal keadaanya hasil kerja lori2 pasir....(org kata lori tu curi pasir kat sungai tu)....:@ :@ ... MPKJ tak bleh buat ape coz tu jln tu tanah persendirian ... kajang hill lak tak nak baiki... penduduk gak jadi mangsa

Balas #1285 9w2wdj\ catat

bukit tu sepatutnya tak wujud..... kata developer... fasa seterusnya... bukit itu akan ditarah menjadi leper.... dan dibuat rumah... harga tak tahu lagi....

Originally posted by lady_lily at 5-2-2009 08:38 AM

No prob....lagi ramai lagi bagus....boleh kenal kenalan....mengeratkan lagi hubungan penduduk tmn harmoni....

Sekarang nie tgh pening kapla....sama ada nak duduk situ atau nak bagi sewa. S ...

beli rumah tu guna loan gomen ker??? kalau guna loan gomen...nanti bila rumah dah siap kene kuar kuarters...
jalan dari B. Tek kajang ke putrajaya takde lah jem sangat.....yg jem tu kat area sg merab dekat shell....kat situ lah yg biasa jem....kalau tau jalan dalam pun ade...jalan kat bangi.....tapi saya pun tak lalu situ....saya guna highway silk tu....ok jer...
saya masuk 8.30....dari rumah 7.40 gitu....tapi kene bayar 2 tol lah...hehehe.....

Balas #1298 mass_mirza\ catat

mmg masa beli hari tu dia ader ckp nak buat projek lain kat bukit tu. harga dah tentu 1/4 juta ++

Originally posted by apricot at 5-2-2009 10:43 AM

beli rumah tu guna loan gomen ker??? kalau guna loan gomen...nanti bila rumah dah siap kene kuar kuarters...
jalan dari B. Tek kajang ke putrajaya takde lah jem sangat.....yg jem tu kat ar ...

shell sg merab kat mana? bkn petronas ker situ. situ jem sbb traffic light dkt MPI tu kan??

sy pun keje p/jaya gak... tapi masuk kul 9.00... keluar rumah..8.30 sampai office kul 8.55... tapi sy lalu bangi..tak de tol tapi.... kena lalu jln lubang2 tu... ... walaupun jaraknya cuma beberapa meter saje... tapi cukup utk mengjahanamkan kereta kita..kecuali keter2 besar...

.... tapi sy pakai keter kecik jer....

Originally posted by apricot at 5-2-2009 10:43 AM

jalan dari B. Tek kajang ke putrajaya takde lah jem sangat.....yg jem tu kat ar ...

Mmg guna gomen loan tapi atas nama husband. Kuarters nie lak atas nama saya. So takde masalah. Saya kalau ikutkan mmg nak duduk sangat2 rumah baru. Yer laa rumah kita sendiri. Nak buat apa pun senang. Kuarters nie payah. Tak boleh itu tak boleh ini. Tengoklah macam mana nanti. Tunggu rumah tuh siap. Tak sabar nak nengok....mesti cantik bangettt....

Originally posted by mass_mirza at 5-2-2009 11:05 AM
sy pun keje p/jaya gak... tapi masuk kul 9.00... keluar rumah..8.30 sampai office kul 8.55... tapi sy lalu bangi..tak de tol tapi.... kena lalu jln lubang2 tu... ... walaupun jaraknya cuma bebe ...

Keje private ker sebab masuk kul 9am. Nampaknya kena pakai Storm laa kalau nak lalu jalan lubang2 tuh....mmg mencabar sungguh jalan kat situ. Nama jerr Kajang Hill Golf Club...nama gah bukan main. Kalau tak nak kena lubang, kena tunggu keta dari arah bertentangan lalu dulu baru kita lalu. Seksa kalau lalu situ. Saya hari tuh tengok rumah tak lalu situ....saya masuk ikut Billion.

Originally posted by lady_lily at 5-2-2009 11:26 AM

Keje private ker sebab masuk kul 9am. Nampaknya kena pakai Storm laa kalau nak lalu jalan lubang2 tuh....mmg mencabar sungguh jalan kat situ. Nama jerr Kajang Hill Golf Club...nama gah bukan  ...

Jalan kat Kajang Hil Golf tu mengalahkan kandang lembu
laluan tu pun agak menyeramkan dekat dgn kondo yg terbengkalai tu kan
klu malam lalu situ...pikir 2, 3 kali gak

Originally posted by mawarbduri at 5-2-2009 11:42 AM

Jalan kat Kajang Hil Golf tu mengalahkan kandang lembu
laluan tu pun agak menyeramkan dekat dgn kondo yg terbengkalai tu kan
klu malam lalu situ...pikir 2, 3 kali gak

Laa...cakap pasal jalan yg dekat ngan kondo tuh, pernah kami terserempak dgn babi hutan. Anak dia kot sebab kecik. Sekarang nie banyak tul anjing liar berkeliaran. Kalau malam mmg sunyi sepi. Takut gak kalau kita drive sorang2.

Balas #1304 lady_lily\ catat

yup..keje private....

jgn le strom.. ganaz bebenor.... harrier cung sikit....

sy pung kekadang tu lalu billion gaks.... tapi bila memikirkan traffic light yg banyak giler tu....tension...:@ tu yg pejam mata masa lalu kat jln kritikal tu.... tapi kalu lewat... naik silk jugak ler jawabnya....

Balas #1305 mawarbduri\ catat

hi mawar.. ... skrg duk maner?...

kat kawasan condo tu memang cam tu... kesian kat orang yg beli tu...  kalu kul 7@8 mlm ok lagi coz banyak keter masuk & keluar... kalu lewat sangat memang seram... kalu lalu situ cinfirm tak pandang belakang punyer..

Off topic jap....

Nanti bila dah dpt kunci, kalau sesapa nak buat curtain, boleh contact saya. Family saya ada kedai curtain di Taman Melati. Tq....