CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bawangkecik

"Ada Anak Kecik, Tak Payah Keluar Rumah!" - Netizen Berdebat Isu Strol

Kalau malas naik escalator, sila dok mereput kat rumah..boleh? Just saying utk mereka2 yg muda sihat belaka tapi malas berjalan sanggup tgu lift berjam2 then boleh poleh nk tempelak parents bawak stroller ni..so korg no better pun..biasa yg jenis jln lembab dgn kengkawan sambil tersengih2 terkial2 block laluan org ni jenis tak berduit pun..just intai2 dr luar kedai then selfie depan kedai tu..membelinya tak just buat semak mall je..kenyataan ni khusus utk mulut2 puaka tak berduit yg x sedar diri tu..ni pemerhatian iols kt klcc tu sbb dulu iols mmg selalu shopping situ

Iols kalau pergi mana2 malls lift adalah very last thing in my mind..rasanya naik escalator lg cepat sbb iols jenis dah ada walking plan nak pergi kedai mana dulu dan naik turun ikut escalator mana..save my time and energy..sejenis yg dah ada map dan timing dlm kepala..so watch out kalau i dengar dok soksek2 mengutuk dlm lif tu mmg kena la balik dgn iols

dokupangg replied at 12-4-2019 10:33 PM
bas kat england pun mmg disediakan tempat khas utk mommies with strollers sbb mommies kat england  ...

Oh cudnt agree more..no wonder malaysians makin ramai gemok2 sbb malas berjalan..di office dah melukut kt kerusi bekerja, balik rumah dok mengadap tv..so berjalan dlm satu bangunan ada aircon pun masih rasa malas ke? Bukan berjalan kt luar bawah panas terik pun..badan sihat sempurna cukup sifat masih byk excuses ke? Iols masa single kaki penat pun ku heret jugak but naik lif tersangat la jarang. Lebih rela duduk relax kejap then sambung jalan. Badan rasa lebih fit, kaki get stronger.

Now dah ada anak tp dia jenis tak suka dok dlm stroller..mmg kuat berjalan so senang x payah usung stroller. Still i wont judge other parents dgn anak yg duduk dlm stroller menunggu kt lift..lain anak lain ragamnya. Bila iols bawak stroller dan ada singles yg beratur sekali, iols ok je ikut turn. Masing2 ada hak. Tp jarang la kt uk ni  yg singles naik lift. Semua prefer berjalan dan guna tangga. Sbb tu tak perlu tgu lama kt lift.  

Dan utk yg x faham ni, bwk babies ke mall adlh satu cara utk bantu perkembangan dia..bunyi, view, suasana yg lain..sini org dia ada common sense dan have a very high tolerance. Takde masalah nk bawa babies ke mana2, tak perlu risau dgn selfishness, sbb tu mommies are not reluctant to take them out. Unfortunately kt malaysia panas so maybe leceh nk bawak baby jln kt luar. So pilihan paling senang bwk dlm mall je..

salmon-suki replied at 12-4-2019 10:14 PM
Kalau gtu,xyah ler bwk pegi shopping mall y bsr2..xleh ek?budak2 mmg unexpected tp the way parents ...

mmg mak bapak skrg bodoh. aku kjer spital anak demam pnas suhu 39. tnye da ksi ubat demam ke?? belom. babi btl

mialunar replied at 13-4-2019 01:53 AM
Selalunya jarang orang negara maju bawak baby pegi mall.. dorang hired babysitter je..sebab ape.. do ...

dlu aku xpham knp mak aku sllau x bwak anak kluar dia jlan2 mcm mak bapak dekat malaysia yg lain. sbb mak bapak dkt malaysia ni majoriti pentingkan diri. da tau ada anak kecik bwak jaln2 kluar pastu bile org xpham keadaan dia, dia slahkan org skeliling

dokupangg replied at 13-4-2019 11:26 AM
Salah bawa baby ke mall? Are you sure??

Kalau sakit lutut tp menapak juga ke mall buat apa? Nai ...

xsalah pon. tp jgn pikir ko sbb parents bwak anak jalan2 dkt luar ko entitled to everything

ejans replied at 13-4-2019 01:38 PM
Aku tatau kenapa mak pak skang takut bawa anak kuar. Takut anak kena virus itu ini. Takut anak demam ...

agak2 la umo brp nk bwak kluar. bwah 5 thun cmtu ckup sgt ke imuniti dia? pnh dgar x sick contact?? slalu doc2 tulis dkt note dorg sick contact ni dkt patient paeds je

Follow Us
aku bukan single mother tapi most of the time aku mmg handle anak sorang plus satu lagi odw. nak tunggu laki aku balik dari outstation mmg x jadi kerja la. xkan nak duduk rumah je kan. aku masih kena keluar, entertain diri beli barang macam orang lain.anak  sulung sebelum ni aku angkut pakai ssc je tapi dah mengandung ni mmg xboleh la. dia boleh jalan sendiri tapi agak susah dikawal. pernah guna harness juga tapi aku yang jatuh kejar dia. last2 pakai juga stroller, senang sikit nak sangkut barang. kalau orang yang sihat walafiat nak berebut naik lif silakan. bukan hak aku nak halang. maklumlah "salah" aku juga beranak pastu gatal nak shopping kan? "salah" laki aku juga sebab x tolong dokong anak. apa boleh buat, lain orang lain masalah.

Tapi alhamdulillah, ramai juga orang malaysia yang baik hati. ada yang tolong bagi laluan stroller nak masuk, ada yang bagi aku guna tandas dulu. aku x mengharapkan layanan istimewa sebab bawak anak kecik. kalau orang bagi aku terima.

salmon-suki replied at 12-4-2019 02:07 PM
Time dlu parents dukung anak2..y toddler age suh jalan..pndai2 ler kawal anak drpd berkeliaran...p ...

entah manja berbeno
mcm lah mak2 senior nie dulu tak bawak anak2 gi mall
kalau yang pkai wheel chair, pregnant or mmg baby/infact
ai x kisah pun nak beralah
tapi kalau semata2 ko ada anak kecik then tetap nak priorities lebih la
jgn lupa kita gi mall konsepnya berjln, cari barang or beriadah
bukan perkara2 urgent mcm hospital or urusan rasmi
ko dtg lmbt ko tunggu lah turn ye
jgn nak kerja mudah je

malas nak argue dgn netizen nowadays. Yang ade anak kecik patutnya duk je mereput dalam rumah.  takyah bawak anak2 g soping mall. bahaya. naik lift, nak tunggu turn lama. naik eskelator pulak kang kaki anak tersepit, anak terjatuh.. ade lak isu nk membawang dek netizen. Ape yg parents buat pokoknya semua salah la. Dunia ni hanya sesuai untuk FOREVER ALONE je

laki meolls yang oku pun guna escalator je kalau kitorang keluar berdua

shame on you pemalas people

aku ada 4 org anak tp tak pernah sekali pun beli stroller sebab memang aku  x bawak anak2 aku keluar jenjalan kat mall masa depa kecik....kalau terpaksa bawak laki aku akan dukung guna carrier je senang tayah nak naik lift bagai

salmon-suki replied at 12-4-2019 02:02 PM
Aiolzs penah tgk satu parents ni,anak2 toddler and sorg infant..stroller bwk dua..satu ltk infant tu ...

Sblm ko sembang kencang bab2 parenting ni aku nak tanya ko dah kawen belum?ada ank belum?

weezerfan replied at 12-4-2019 09:58 PM
Ko dh ada anak belom ni? Sembang kencang sgt. Ko ingat budak kecik ni askar ke boleh arah2 nk naik ...

Selalu org yg belum ada pengalaman menjaga ank ni mmg sembang kencang..dia ingat budak larat kot nak jalan lama2..

zaman dah ada shopping online ni tak ada keperluan nak bawa anak gi ke mall..
ikan sayur segala bawang pun boleh beli tesco online or delivery from pasar..
but tak boleh kata apa la..
kang ada pulak yang tanya dan beranak ke belum nak nasihat nasihat ni
dasar tak boleh terima pendapat..
paed single agaknya pernah tak kena dah beranak belum cuba beranak dulu

Takde budi bicara langsung segelintit rakyat Malaysia. Dah sah-sah yang ada stroller diutamakan, jangan lah dipersoalkan.

Rakyat Malaysia segelintir memang mentality kuno sangat. Kalau pergi negara maju tak tau lah macam mana nak adapt.

Ikut senang kau aja kan.

Tak tau apa nak kata. Lift tu dah terang2 tulis keutamaan dia untuk apa. Macam kesian pulak pada parents yg ada anak2. Mrk pun nak happy2 pergi mall, dalam tu mcm2 ada apa untuk mrk. One stop centre kan. Since dorang pun menyumbang menyopping dalam tu kan, kesianlah.

Weekend2 mall la paling dekat. Hari2 mereput kat rumah kesian jugak siapa2 yg ada anak kecik. Dalam mall semua ada.

Hairan betul yg parents ada anak kena blame. Iolz tak rasa dorang gedik nk suruh org bg laluan sepanjang masa. Ikutkan pengalaman sendiri naik lift, kalau kita yg sorang2 mmg senang menyelit dlm lift tu. zup zap dah terselit kat dalam, padahal yg bawak stroller tu beratur dah berejam. Dia jadi susah nak masuk pasal nk adjust2 stroller..time adjust tu hada la pulak mangkuk jamban masuk menyelit dari tepi.

DASAR SELFISH nak mamps! yg mcm ni takde plak org nk suruh duduk rumah mereput jangan sibuk nak keluar kan?

BIasa yg aku nampak..dorang jenis selfish nak matik ni bukan takat jaki dgn parents bawak stroller..sorang jugak takde sense langsung la kalau ada wheelchair, org tua..pregnant woman...hada dia pikir hak org lain. Meolz mendoakan supaya yg bising2 tu mereput tak beranak2 smapai mati. Pasal nnt kalau ada anak dia tak bawak anak dia g mall....atau pun dia angkut je naik escalator pegang anak kiri kanan jatuh bedebub2 mcm kat China tu,,,mati tak pasal anak dia ada parents gila mcm ni aihh

caprut replied at 15-4-2019 10:09 PM
xsalah pon. tp jgn pikir ko sbb parents bwak anak jalan2 dkt luar ko entitled to everything

Iolz ni tak penah lagi jumpa parents with stroller bawak sepanduk nak diutamakan. Hada ke? Cuma lah dah dekat lift tu ada plak la symbol2 menerangkan priority utk siapa...bg je lah laluan. Bukan mati pun. Iolz bujang2 kalau park basement naik je tangga, jantung pun sihat. Tak mati pun naik tangga/escalator. Lagi panjang umur kata doktor tawww

Kesian la kat parents2 yg menunggu ramai2 dgn anak2 tu. Kadang2 org nk beli barang bawak troli pun malas pasal benda ni lah. Tak pasal2 ko plak kena maki sebab membeli belah bawak troli. dah kena setepek "hah! sapa suruh gatal bijik guna troli?" Gila ko kalau dah beli beras, minyak masak satu tong, bawang2 berkilo2, beli bantal, printer, oven nak angkut naik escalator. Dah nanti x bg soping plak kat mall pasal susahkan org single2 yg sehat2 ni nak naik lift. Maklumlah mereke yg sehat2 jalan sorang2 ni lebih memerlukan gittew kan.

Benda ni mudah je. Kalau beralah, terus settle. Bila taknak kalah tu yg memanjang citer smpai kiamat tak sudah.

Lainla parents tu gila datang2 sodok semua org yg que depan dia ha baru lah boleh viral kan.
Priority tu untuk siapa..semua dorang dah study. Kalau tak takde gila dorang nak tepek mende alah tu. Simple je. Ikut arahan. Bukan susah pun.

sapeka replied at 13-4-2019 07:29 PM
well
stroller beli mahal2 ratus2 ribu2
haruslah digayakan di mall

Iolz rasa mmg mall la tempat sesuai. Ada ke org bawak rempit kat hiway , g jungle trekking ke, hiking ke atau usung tengah2 panas

sapeka replied at 13-4-2019 07:27 PM
pada i bw stroller adalah satu perkara yang leceh
so i mmg x mempunyai stroller
i lagi rela dukung ...

Meolz rasa, lain manusia lain keperluannya. Kalau takde masalah apa2 nak dukung, dukung je. Yg bawak stroller, mebe anak2 dia tak selesa dukung kita tak tau. Anak dia berat ke, mudah tidur ke, senang nk letak segala diapers, susu bagai ke

Bagi u mebe leceh. Bagi org lain plk mebe dukung tu leceh, ye la kalau anak sorang boleh dukung2. Kalau ada anak berderet kecik2 mau nye nak dukung kak oii? mana boleh samakan keperluan org lain dgn keperluan kita.

kang hada lak bgtau sapa suruh org tu beranak byk2 plakkk haa gittew....

chicozinn replied at 15-4-2019 01:39 AM
Huk alohh..manja bebenor mak pak skang ni..ak smpai ank ak da nk umo 2thun xpkai stroller..ak gigihk ...

hanak satu kak oiii boleh gilir2. kalau berderet2 chuolz nak gilir lagu mana? mau patah bahu kome laki bini. dpt plk anak size xxl Biasa iolz tgk yg bawal stroller dan yg tingkat2 tu anak mesti lebih satu. yg ada stroller tapi bole lipat naik escalator pun elok je ramai pasal anak dah besar panjang. mebe lenguh nk jalan. bila nak naik escalator dilipatnya stroller tu. no harm pun