CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Assalamualaikum semua... Maaf ye sebab 2,3 hari ni agak sibuk sikit dengan jadual kerja.. InsyaALLAH ...
chefmizan Post at 12-12-2011 22:39

Takpe cheff kami memahami,yang penting jaga kesihatan,jaga diri...
kami sedia menunggu cerita-cerita terbaru dari cheff..

assalamualaikum bunga...
wah ada cerita, ok la tu..meh kongsi kat sini...tapi kalau misal  ...
ana_princess Post at 13-12-2011 08:34

Yeee...setuju dengan ana...takut nanti bunga cerita,terbawak-bawak pulak sampai ke KL..

waalaikumussalam TT...

selamat pagi...
ana_princess Post at 13-12-2011 08:35

hmmmm...pagi yang indah hari nii...

Post Last Edit by sya_syah at 13-12-2011 10:30

morning semua...pepagi ni teringat lak nk tambah citer seram ni.

ok yg pengalaman aku sendiri ms duk kat asrama sekolah...pengalaman pertama aku tengok org histeria. waktu maghrib semuanye bermula...

lebih kurg setengah jam sebelum maghrib, smua penghuni asrama kena g surau...surau tu kitaorg xcampur dgn laki....ms smua tgh duk tggu azan, dtg 2 org penghuni.sorg nangis n sorg lagi duk tenangkan kwn dia...so biasalah bila bwk org nangis kat surau, smua org nk tau nape nangis. budak yg nangis duk ckp la ms dia gelak2 dgn kwn dia ms nk g surau, dia ada lalu bilik yg namanye alamanda. pintu bilik tu terbuka luas n pe yg memeranjatkan, dia nmpk bebola api kt salah satu katil kat dlm bilik tu.pe lagi, dia menangis la.dia ni lemah semangat ckit. so ms duk tgh citer tu, kitaorg terkejut coz dari sorg2 yg berada dekat dgn budk tu menjerit...

mulalah histeria yg paling teruk aku tengok. hampir 15 org kena kacau...ms tu warden pun xleh nk watpe...ada yg menjerit, ada yg mcm mengamuk nk pukul org, n mcm2 ragam la...kitaorg yg ada ni asingkan sorg2...baca yasin...lps dr tu dtg la ustaz n bawak bomoh yg ada berdekatan.

yg peliknye, budak yg first2 kena histeria tu duk satu sudut sambil nangis n dia leh nmpk nmpk mende tu nk kacau sape lak...lepas dia ckp "mende tu nk g kat situ pulok"...hbs je ayat dia, budak yg dia tunjuk tu trs menjerit...mmg seram gile la mlm tu...pihak asrama xleh nk wat gane doh dgn sape2 yg kena histeria tu...so warden decide pggl mak ayah student yg kena histeriatu utk  bwk balik n berubat kat umah...kitaorg yg tinggal kt asrama ni tdr ramai2 dlm satu dorm...nk g tandas sapa kena teman...mlm tu jugak tok bomoh pagar asrama dgn beras kuning n dgn pe lg ntah...nk pagar dr mende tu wat kcau lg...itu la pengalaman yg xleh nk lupa sapa skrg...

pengalaman sendiri kat asrama jugak...

asrama sekolah aku ni agak keras ckit sebenarnye...dgr citer, dulu2 asrama aku ni ada budak meninggal sbb terkurung dlm tndas...smpai skrg tandas tu dikunci. kisah aku nyaris2 nk kena histeria bermula bila budak bilik aku sendiri kena kacau....

asrama aku punya peraturan, sebelum pukul 11, lampu akan ditutup, setiap ahli dorm  kena wat bulatan n baca surah al-mulk...surah yg leh jadi pelindung la...lepas hbs baca surah tu, kitaorg sembang2 n sambil buka pintu msuk coz ms tu lampu dh kena tutup dh...kitaorg duk gelak2 xhingat dunia hr dh mlm xleh gelak2 sgt...nnt ada yg berkenan.

pah satu2 bercerita, kitaorg decide nk tdr dh coz esk nk g sekolah kan...tgk smua naik katil masing2, bunyi la sorg budak ni duk ckp...."tutup la pintu tu...nntkan ada mendeyg  xingini msuk"....hbs je budak tu ckp mcm tu, terus dia menjerit n menangis....gila seram la ms tu...aku yg paling senior ms tu xtau nk wat mcm mn, peluk dia n xmau bg dia meronta sambil aku baca ayat kursi...makin kuat aku baca, makin gemuruh badan aku...lidah aku jd kebas....aku xleh nk gmbr mcm mn keadaan aku ms tu...budak2 dorm lain yg dtg tgk, ckp aku pucat gile...tp aku bernasb baik coz leh kawal diri n kuat semangat lagi...klu x, mmg sekali dgn aku la kena histeria....

lps biro asrama dtg, diaorg asingkan aku dr budak yg kena histeria tu...so biro tu handle budak tu dgn cara azan kuat2....lps keadaan pulih, smua msk tdr...tp aku mmg xleh tdr smpai ke pg...mcm2 aku dgr...org kibas kain la...mcm2 la bunyi sampai xleh tdr...

korg tau x...aku punye lidah, smpai seharian rs kebas...gile kuat penangan lawan mende tu...aku xtau nk wat mcm mn...baca ayat suci al-quran je nk bg hilangkan rs kebas lidah aku tu...lps kitaorg blk dr sekolah, ada perkara yg wat aku nekad nk kuar dr asrama...

budak yg kena histeria tu selalu ikut aku...bila aku berdiri nk angkat kain, budak tu betul2 berdiri belakang aku.xde motif pe2...aku duk rs pelik dh coz rs mcm ada org je belakang aku...aku pusing je...terkejut gile coz budak tu senyum sinis kat aku...senyum tu bukan senyum org gembira...tp senyum mcm mn ntah...mmg scary la...aku pe lagi, keesokkannye aku trs mintak kuar dr asrama tu....psl budak tu, aku xtau citer lg psl dia....huhuhu

salam semua..
boleh murni tumpang bertanya?

kisah bermula lepas murni kawin..murni ngan suami duduk sekali ngan mertua..
bilik kitorg kat atas,mertua dan adik tido kat bawah..
tabiat murni sebelum tido mesti nak membaca..tak kisah la novel ke,majalah ke..

macam biasa,malam tu murni tengah membaca..suami pulak dah lama tido..
masa tengah kusyuk membaca tu, murni terbau wangi..macam bunga rampai..
mula2 bau lembut2 je,lama kelamaan makin kuat bau..sampai menusuk hidung..
murni pening sbb bau wangi tu terlampau kuat..
bulu roma murni terus naik..cpat2 tutup lampu,terus tido smpai pagi..

keesokannya murni ada tanya suami.."abang ada bau bunga rampai tak kat bilik semalam?"
suami cakap "oh,bau tu memang dah lama dia ter bau..dalam 2,3 hari dah"

murni terus senyap...

lama la jugak lepas kejadian tu, murni pindah rumah..duduk asing dari mertua..
sekarang dah dekat setahun duduk rumah tu..
dan dalam beberapa kali jugak benda yang sama terjadi..selalunya bau wangi waktu malam dan pagi2,waktu subuh..
bila datang je bau tu,murni pening sgt..sebab bau nya kuat..
tapi murni tak penah tanya suami dah..

dan yang last sekali,pagi tadi..
wangi sangat tapi murni tak tahan sebab terlampau kuat..
tu pun murni diam.tak bgtau suami...

benda apa ya yang wangi sangat tu? atau sekadar mainan perasaan murni?
ada sapa2 yang arif yang boleh tolong jawab kan..{:4_229:}

Follow Us
salam semua..
boleh murni tumpang bertanya?

kisah bermula lepas murni kawin..murni ngan suami du ...
murninurani Post at 13-12-2011 12:30

salam murni...

mengikut dari pembacaan ana kat bod MPS ni...bau wangi ni kebanyakkannya berkait dengan bunian...tapi ana tak pasti la pulak sebab tak pernah alami...(kalau ana salah betulkan ana)...kite tunggu TT, chef atau sesiapa yang mahir bab ni jawab nanti ye...

SAlam sume,

Sofiera, dh dkt sgt kan dgn dgn midvalley. Dlu mse dduk putra height paling tak suke nak p mid valley. So stakat subang sunway pj shah alam ke area situ sume dh biase. Kl yg lemah sikit tu. Satu sbb jam n 2 jln die pusing2 haha.

Alamak diorg ckp hotel my hotel tu dh penuh. Die bg mexico hotel pulak. Harap semenggah lah. Hilton n le meridien seblah office tanak bg. Cheh. Kedemut tau. Hehe. Hope everything should be ok. Sok pepagi saye bertolak. Tgh cari geng ni teman saye. Usha ayah die nak jaga rumah n kucing. Tgh pujuk mak pulak.

Meh la sofiera. Klu nak jumpe nnt roger je. Pm saye ye. Hehe. Saya ade sane smpai minggu depan hari jummat. Sabtu baru balik.

Korg doakan ye. Nnt saye update cite.

Tp kan bile fkir2 mgkin saya tdo terjaga sbb tuhan suruh pertingkatkan lg amal ibadah kot? Tahajud ke smyng taubat ke. Mungkin. Fkir positif kan. Hehe

SAlam sume,

Sofiera, dh dkt sgt kan dgn dgn midvalley. Dlu mse dduk putra height paling tak suke nak p mid valley. So stakat subang sunway pj shah alam ke area situ sume dh biase. Kl yg lemah sikit tu. Satu sbb jam n 2 jln die pusing2 haha.

Alamak diorg ckp hotel my hotel tu dh penuh. Die bg mexico hotel pulak. Harap semenggah lah. Hilton n le meridien seblah office tanak bg. Cheh. Kedemut tau. Hehe. Hope everything should be ok. Sok pepagi saye bertolak. Tgh cari geng ni teman saye. Usha ayah die nak jaga rumah n kucing. Tgh pujuk mak pulak.

Meh la sofiera. Klu nak jumpe nnt roger je. Pm saye ye. Hehe. Saya ade sane smpai minggu depan hari jummat. Sabtu baru balik.

Korg doakan ye. Nnt saye update cite.

Tp kan bile fkir2 mgkin saya tdo terjaga sbb tuhan suruh pertingkatkan lg amal ibadah kot? Tahajud ke smyng taubat ke. Mungkin. Fkir positif kan. Hehe

salam murni...

mengikut dari pembacaan ana kat bod MPS ni...bau wangi ni kebanyakkannya  ...
ana_princess Post at 13-12-2011 12:49

oh,ye ke ana?
bunian? nape ye? sebab macam benda tu mengikut murni ngan suami je..
dari rumah mertua sampai rumah sendiri..

pagi tadi pun ada bau..yang peliknya bau tu dalam bilik murni je..
bila keluar dari bilik takde..

Reply  aKudaRikayanGan

Lot bungalow 1tingkat... Masih dalam proses untuk tenantcy agreemen ...
chefmizan Post at 7-12-2011 16:16

lot banglo setingkat yg kat taman kota perdana tu ker? kawasan prumahan jabatan perhutanan..sy pun duk kat situ..

SAlam sume,

Sofiera, dh dkt sgt kan dgn dgn midvalley. Dlu mse dduk putra height paling tak suke ...
bunga321 Post at 13-12-2011 12:51

salam perkenalan bunga...
sebelum ni murni just SR je..best baca cite2 kat sini dan sgt la seramm..

sama macam murni,bunga...murni selalu terjaga malam..
dalam pukul 2,3 pagi wajib terjaga..

kalau dah terjaga tu selalu jugak murni akan buat solat sunat..
selalunya buat solat taubat ngan hajat je..
pastu terus tido balik sbb takut pun ada jugak...
tengah2 malam sunyi pulak tu..hehe..

oh,ye ke ana?
dari ruma ...
murninurani Post at 13-12-2011 13:01

sebab tu ana tak pasti murni...sebab tu pandangan ana je mengikut apa yang ana baca dari bod MPS ni...kena tanya kaulat dan Chef...diorang lebih arif sedangkan ana pun bukan tahu sangat pasal alam ghaib ni...kite same2 tunggu k...cuma nasihat ana pada murni dan diri ana sendiri, banyak2 buat solat sunat, berzikir, baca quran untuk keselamatan kita dan keluarga dunia dan akhirat...

murni pun boleh amalkan yassin tunggal macam chef ajar kat page belakang untuk keselamatan murni dan keluarga murni...

sebab tu ana tak pasti murni...sebab tu pandangan ana je mengikut apa yang ana baca dari bo ...
ana_princess Post at 13-12-2011 13:55

InsyaAllah ana..terima kasih ye sudi jawabkan soalan murni..
so,kita tunggu komen dari TT dan chef yang lebih arif..

Tetamu tak diundang

huhh!!..bpeluh2 baca citer kat thread ni..thumb ups utk tt,chefmizan,bunga dan yg lain2 diatas citer yg  SUPERB ni..<3<3

(posted by mobile)

InsyaAllah ana..terima kasih ye sudi jawabkan soalan murni..
so,kita tunggu komen dari TT dan ...
murninurani Post at 13-12-2011 14:08

insyaAllah kita sama2 kongsi ilmu....ana tak membantu apa2 pun..tu hanya pandangan ana...mungkin juga ada penjelasan lain yang lebih jelas dari TT dan chef...

oh,ye ke ana?
dari ruma ...
murninurani Post at 13-12-2011 13:01

Selamat Melayari murninurani Thread "Tetamu Tak Diundang",Murni selaku orang lama dalam forum tentu banyak juga pengalaman dan pandangan,jadi ia titagih dan dihargai disini..{:4_182:}

Mengikut fahaman dan sedikit pengalaman saya,kebiasaanya bunian ini akan hadir dengan bau seperti bunga melur,kemboja dan kadang bau yang kita jarang tercium...namun bila murni bercakap tentang bau bunga rampai...ia juga besar kemungkinan adalah bunian...kerana bunga rampai di adun menggunakan air mawar serta daun pandan...

Namun Kesahihannya masih belum jelas..kebiasaanya kalau bunian ia akan hadir samaada dalam mimpi ataupun kita sering seakan-akan terlihat...dan biasanya ia akan memberi tanda2 yang boleh dirasai oleh murni..

jadi saya nak tanya..pernah tak murni bermimpi didatangi perempuan cantik,orang tua,orang berjubah?

SAlam sume,

Sofiera, dh dkt sgt kan dgn dgn midvalley. Dlu mse dduk putra height paling tak suke ...

hmmm...mungkin betul gak....tapi cam saya cakap hari tu....bunga kuat...dan kami percaya bunga boleh atasi semua ini

SAlam sume,

Kalu laa bujang dahh lama den temankan...hehehe kess masa bujang dok teman kan kwn outsation di KL...hehehe

boleh saja jumpa mmg nak shopping jumaat nie...huhuh Midvaley...jap pm hp

Selamat Melayari murninurani Thread "Tetamu Tak Diundang",Murni selaku orang lama dalam foru ...
KAULAT Post at 13-12-2011 14:25

eh,memang orang lama kaulat tapi kat thread lain..hehe
thread MPS ni kurang sebab tatot..
murni selalu baca MPS dekat pejabat je..
kalau kat rumah tak pernah..huhu

bunian ke?
erm, murni tak ingat la kaulat samaada penah mimpi atau tak..
tapi dulu masa belajar,zaman2 bujang dulu..
murni selalu je mimpi hantu nak berkawan dengan murni..hantu pompuan,rambut pjg..
dia ckp ramai lagi yang nak kawan dengan murni...
tapi murni tak penah terima..lepas sedar je,mesti murni penat..

tu je la yang murni ingat..yang mimpi lain tak penah..