CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Assalam semua... Dah baca sampai page 60 ... Fuhh! Seramnya kisah dan pengalaman korang. Akak nak berkongsi kisah yang berlaku lama dulu... Kalau tak silap tahun 1996... Waktu tu akak masih bersekolah lagi...

Masa tu dah dekat nak periksa. Akak dan kawan2 bercadang nak study sama- sama dirumah seorang kawan bernama eja. Jarak rumah akak dgn rumah eja ni agak jauh lebih kurang sebatu tapi tak kisahlah.. Zaman dulu nak kayuh basikal dua atau tiga batu pun bukan masalah besar.. Lepas prepare apa yg patut dan mintak izin mak, akak pun tunggu lah sorang lagi kawan yg akak panggil maksu untuk sama- sama bersaing kayuh basikal ke rumah eja.. Waktu masa tu dah petang benar, rasanya dah dekat2 nak senja... Bila maksu sampai, kami pun bertolak ikut jalan kampung.. Sbb nak sampai cepat kami putuskan untuk ikut jalan belakang melalui kwsn sawah padi yg seluas mata memandang.. Korang tahu kan macam mana keadaan sawah di kedah? Mmg luas.. Sbb masa tu dah senja jadi tak ada sebuah motosikal atau basikal pun berselisih dgn kami.. Tiba di satu jalan yang lurus sebelum sampai ke rumah eja, akak nampak langit dah mula bertukar warna merah.. Tiba2 saja akak rasa lenguh sangat kaki.. Penat sangat nak mengayuh basikal sbb beratnya semacam.. Akak toleh blakang tgk carrier ok jer sbb buku2 dan baju akak letak dlm raga basikal... Agaknya sbb rantai basikal dah lama tak letak minyak agaknya.. Akak fikir macam tu sajalah, sbb tak nak susahkan maksu akak suruh dia jalan dulu sbb rumah eja dah tak jauh dah. Akak pulak kayuh la basikal pelan2 sbb berat sangat basikal tu tak boleh gerak laju... 

Akhirnya bila langit dah gelap sikit barulah akak sampai  di rumah eja.. Lepas mandi, makan malam kami pun belajar sampai jam 12 malam. Malam nya mak eja suruh kami tidur di tingkat dua... Lepas bentang toto dan gantung kelambu, kami bertiga ( akak, maksu dan eja pun tidur sederet dlm tu)... Korang tahu kan rumah kampung macam mana? Bawah batu atas pulak papan.. Bahagian atas tak ada bilik , cuma ada satu ruang, tingkap dan 2 pintu.. Satu pintu untuk ke dapur dan satu pintu lagi bersambung dgn tangga untuk keluar dari rumah. Akak tidur dekat dgn pintu yang menghala ke luar rumah.. Jarak akak dgn pintu tu lebih kurang 1 meter jer...

Malam tu akak terjaga sbb macam terdengar bunyi seseorang mendaki tangga di luar rumah  Akak tgk jam waktu tu lebih kurang pukul 3 pagi... akak pasang telinga lagi.. Dengar macam orang tu naik dan turun tangga dgn tergesa2. Akak Pujuk hati; mungkin adik lelaki eja kot.. Tapi takkanlah budak darjah 4 berani keluar rumah waktu macam tu.. Akak pejam mata sambil peluk maksu, tak semena2 dgr orang ketuk pintu.. Bertalu2 bunyinya.. Akak dah cuak tapi risau jugak kot ada orang perlukan pertolongan ker apa.. Akak pun cakap; siapa?...  Senyap jer... Lepas tu bunyi lagi ketukan tu..akak cuit maksu dia suruh akak buat tak tau jer.. Akak takut benda tu masuk dlm rumah, dah la kita ni kat tepi sekali.. Bunyi ketukan dan orang berlari tu berlarutan lebih kurang 15 minit jugak... Mujurla lepas tu berhenti setakat itu saja..

Esoknya akak tanya lah mak dan ayah eja yg tidur kat bawah kot2 ada dgr apa2.. Mak eja cakap.. Alah kucing jer kot.. Huhuhuhu.. Dasyatlah kalau kucing pandai ketuk2 ni..

Sorry yer.. Cerita ni tak lah seram sangat.. Tapi bagi akak yg 1st time alami hal ni mmg seram.. Sbb hal ni lah akak lebih berhati2 lepas tu .

Assalam semua... Dah baca sampai page 60 ... Fuhh! Seramnya kisah dan pengalaman korang. Akak nak be ...
midori_katana Post at 16-12-2011 11:38

orang tua-tua ni kadang-kadang.. bagi alasan macam kita kanak2 tadika tak paham pape je kak kan? wal hal diorang tahu menda tu...

Hai.. Seri newbie kat sini. selalu jadi silent reader jerr..arini tergerak nk share pengalaman

peristiwa ni da lam berlaku..masa Seri sekolah dulu.. setiap kali akan ade kematian, Seri mesti akan mimpi dulu. dalam mimpi tu, xde la ditunjukkan secara tepat siapa yg akan mati. cuma Seri akan tau, jantina jer.. 2-3 ari lepas mimpi, mesti Seri dapat tau ada yang meninggal.. rasa seram jugak.. mimpi yg lepas mimpi yang terakhir, memang kalu boleh Seri xnk lagi mimpi benda2 macam ni.. dalam mimpi yg last tu, Seri mimpi ada satu budak perempuan, baya2 adik Seri ni meninggal sebab eksiden. masa menguruskan jenazah tu, mcm2 masalah yg jadi. lepas tu, roh budak tu x tenteram. Seri mimpi dia jadi pocong..

2-3 ari lepas mimpi, risau Seri sebab xtau sape yg meninggal kan. last2, dpt tau anak kawan mak Seri meninggal dunia eksiden. baru lepas layan dadah ngn boyfren, naik moto eksiden. tambah plak, preggy 2 bulan. kalu da drug addict tu, paham2 je la kan. kena kebumi seger. eksiden tu petang. so, malam tu jugak dalam pukul 10 da kebumi. esok lusa tu kecoh satu kampung kata ada orang kena kacau ngn pocong.. bila disiasat, rupanya, masa budak tu dikebumi, bahagian muka budak tu x buka. kena la panggil polis utk gali semula n buat ape yg patut..

masa tu, nk tunggu bas pepagi buta pun Seri takut tau, da dgr bunyi bas baru lari pecut g ujung jalan.. lepas tu memang sgt3 la berharap xkn dapat alamat macam tu dalam mimpi lagi...

Emmmm....memang ada gak yang cakap benda yang sama,bila kita kerap bermimpi menyusukan bayi,se ...
KAULAT Post at 15-12-2011 15:18

terima kasih kaulat.. saya akan usahakan. Insya Allah

Hai.. Seri newbie kat sini. selalu jadi silent reader jerr..arini tergerak nk share pengalaman

pe ...
SeriBunga Post at 16-12-2011 12:20

seri mimpi lagi tak sekarang? ... seri ni bagus jadi bilal perempuan ni.. .. dah ada dah kelebihan tu

Reply 1562# hest

Hihihi... Rasanya derang tak nak kita takut sangat..

Follow Us
setelah ana mencari, jumpa jugak cerita ana kat thread nick name antu gigi...nak taip balik malas... ...
ana_princess Post at 15-12-2011 15:37

ehem3......................nape nama ku di sebut2

musti la ingat yayunk... ehhehee

Reply 1565# hest

sejak kahwin, da x mimpi lagi macam ni.. dulu, Seri pun bley gak nampak benda2 ghaib ni. tapi xpernah le nampak rupa yg menyeramkan...

umah mak Seri kat kampung, org kata, tempat laluan makhluk halus.. Seri tido sebilik ngn adik perempuan Seri. kalu time, bulan mengambang, bilik Seri memang terang. ada satu malam tu, Seri terbangun sebab terdengar macam suara budak kecik menyanyi.. tiba2 Seri nampak lembaga hitam saiz budak2 masuk tembus kat pintu bilik Seri. then, terus berdiri ujung kaki adik Seri. gayanya macam nk tindih laa.. Seri terus goyang2kan badan adik Seri tu supaya dia tersedar. benda tu marah Seri tau siap cakap dgn Seri lagi jangan kacau dia. Sakit tangan Seri kena cengkam.. macam2 Seri baca. x ingat ntah macam mana bley tertido semula. bila bangun pagi, rasa macam mimpi. tp bila pegang2 tangan ni, masih terasa sakit..

mimpi ke apa tu??

Assalammualaikum,
Lepas jumaat niii baru dapat on line....ada keje luar sikit...

pe ...
SeriBunga Post at 16-12-2011 12:20

Selamat Melayari SeriBunga thread "Tetamu Tak Diundang", pengalaman dan pendapat anda amat dihargai dan ditagih disini..
teruskan penceritaan yee...

Reply  hest

sejak kahwin, da x mimpi lagi macam ni.. dulu, Seri pun bley gak nampak benda2 ghaib ...
SeriBunga Post at 16-12-2011 12:46

Mmmmm....kelebihan yang pasti akan dihargai....seri ni macam Cheff leee...kelebihan ke6...
dengan kata lain seri niii...seorang yang kuat laa...dan pastinya ada dugaankan...

Baru habis marathon kat thread ni..... Syabas TT  , chef dan lain2... mmg meremang bulu roma bila baca..... terbaik....

Reply 1568# SeriBunga

Sambung lagi Seri...

Pengalaman Seri xde la banyak manapun.. sejak2 Seri macam bersungguh2 xmo nampak n buat x endah je psl benda2 mistik ni, perlahan2 kelebihan tu seolah-olah hilang..

Seri ni sebenarnya seorang yang penakut tau.. sebab tu xsuke..

Nanti2 Seri sambung lagi ye.. bz skit petang ni

Assalamualaikum dan salam sejahtera semua!!
Kat sini saya nak tepekkan jugak cerita yang dah saya ceritakan di rumah saya..Manalah taw kalau-kalau ada yang tak berkesempatan untuk menerjah ke rumah saya tue..Harap-harap akan menghiburkan..

Petang neyh selepas Asar,saya akan pergi buat rawatan susulan dengan ustaz Kamal sebab dah rasa macam-macam dah neyh..Nampaknya makin kerap pulak "permainan' yang dimainkan kat atas saya neyh..

TARIAN DABUS YANG MEMBINASAKAN...

Assalamualaikum kepada forummers Cari yang selalu mengingatkan saya tentang Allah S.W.T dan PM2 yang sering mintak saya menguatkan diri daripada gangguan-gangguan yang melanda diri saya neyh..Alhamdulillah..Kali ini saya dapat lagi nak update cerita pengalaman saya..Setelah berhempas pulas fokus on my SPM yang keputusannya bakal dikeluarkan pada bulan Mac 2012 tahun depan..Cuak pun ada...

Macam yang semua orang dah taw..Tarian dabus akan dimulakan dengan zikir dabus..Tarian neyh popular dekat negeri Perak..Memang kejadian neyh berlaku dekat Perak..Tapi sengaja saya rahsiakan tempatnya..Hanya orang-orang yang pernah terlibat dengan kes saya neyh jerk yang agak-agaknya taw kat mana kisah neyh berlangsung..Maaf yerk sebab saya memang tak mau nak burukkan nama kawan abah saya tue..

Malam tue,tarian dabus macam biasa dimulakan dengan zikir dabus..Zikir dabus neyh adalah zikir yang memuji dan memuja para nabi dan rasul..Sebelum permainan dabus neyh start,khalifah dabus iaitu kawan abah saya,saya panggil Tok Ki je lah yerk??Tok Ki terlebih dulu sediakan air penawar bisa dengan tepung tawar..Air penawar bisa dengan tepung tawar neyh Tok Ki akan gunakan sebagai penawar luka bila dah abis pertunjukan nanti selalunya bila keadaan pemain yang naik syeh dan terlalu dramatik..Chewah!!

Rebana dan gong tarian pun dipalu dengan rentak yang sungguh mengasyikkan..Penonton dah start terpaku memandang beberapa orang penari dabus masuk ke gelanggang..Macam yang korang semua dah sedia maklum,tarian dabus neyh perlukan pertumpahan darah sebagai ganjaran..Tue kata-kata Tok Ki sendiri saya amik jap pinjam buat tatapan korang..hehehe..

Masa diorang start masuk gelanggang tue saya baru habis mandi dan tukar baju ke baju dabus yang dah siap kat dalam bilik..Tok Ki kata alang-alang bercuti ke kampung neyh,eloklah jugak kalau saya jadi ketua dabusnya..Saya amik anak dabus yang mama saya letakkan atas meja masa saya nak mandi tadi..Saya yang suruh..Kalau yang tak taw anak dabus neyh adalah besi yang panjangnya 2 jengkal dan ada loceng kat hujung anak dabus neyh..Saya tengok-tengok pada anak dabus tue..Macam best jerk kalau cucuk-cuck neyh..Saya cuba tekan sikit dekat lengan..Mengancam rasanya..Tapi tak lah pulak saya tekan sampai ke dalam kuat-kuat sebab saya tak berani..

Saya nampak beberapa orang penari dabus dah masuk gelanggang..Masing-masing dah menikam badan masing-masing..Kat tangan..Kat perut..Saya cuma ingat yang semua orang tengok pandang kat saya seolah-olah saya adalah watak utama sebab saya ketua dabus..Bunyi anak dabus pun makin kuat bergemerincing dengan bunyi paluan rebana dan gong yang kuat dipalu-palu..Saya jugak ingat time yang saya masuk ke gelanggang dabus tue saya rasa macam roh saya dipanggil-panggil untuk ke tengah gelanggang dabus tue..Lepas tue saya tak ingat apa yang berlaku..

Masya Allah!Bila saya bangun dari tidur memang rasa penat sangat..Pening kepala neyh..Mata tak boleyh bukak rasa macam nak tanggal bebola mata..Pernah tak korang rasa sakit mata yang teruk(mata merah pekat tue)..Rasanya macam tue lah..Tak boleyh nak angkat badan..Rasa lenguh semua sendi..

Pastu ada orang ketuk pintu..Rupanya Tok Ki yang masuk..Tok Ki pun cerita kat saya apa yang terjadi..Cerita yang Tok Ki cerita neyh pun saya tak pasti entah betul ke tidak sebab saya rasa tak mungkin saya terlalu berani untuk buat macam apa yang dia ceritakan..

Tok Ki kata bila saya masuk ke gelanggang dabus tue..Saya buat tarian macam biasa..Duduk bertinggung dulu..Pastu gerak ke belakang dan ke depan..Semuanya macam biasa..Meloncat-loncat dan berpusing-pusing sama seperti penari-penari dabus yang bersembilan yang lainnya..Jampi serapah khalifah dabus makin kuat dibaca dikumat-kamitkan di mulutnya..Paluan rebana dipalu lebih rancak sesuai dengan rancaknya tarian dabus yang ditarikan para penari dabus..

Sampailah masa kemuncak tarian dabus tue iaitu ketua dabus mencucuk batang tubuh diorang sendiri..Dalam kes neyh saya adalah ketua dabus tue..Saya ambil anak dabus yang tajam tue ke atas..Saya tatap wajah Tok Ki dan abah saya..Tok Ki cakap mata saya seolah-olah nak beritahu sesuatu..Dengan air mata yang berlinangan,Tok Ki cakap saya tikam anak dabus tue ke dada saya dan perut saya..Darah memercik dalam gelanggang...Tok Ki cakap dia macam terdengar suara orang berbisik dekat dia tapi tak pasti suara siapa..Dia cakap"Darah itu aku punya!"

Penari-penari dabus yang lain pun turut luka sama macam saya..Darah memang agak banyak memercik di gelanggang..Khalifah dabus amik tepung tue dan sapukan pada perut dan dada saya yang luka dek dicucuk anak dabus tue..Orang yang menonton memang ingat benda neyh sama macam yang biasa diorang tonton tapi Tok Ki selaku khalifah dabus dan abah saya rasa ada something wrong sebab biasanya ketua dabus kalau lukanya tak seteruk saya neyh..

Tue je cerita dabus yang membinasakan..Saya rasa agak takut bila tengok anak dabus sekarang..Saya terfikir kalaulah saya tikam anak dabus tue lebih dalam..Agak-agaknya apa yang akan terjadi yerk??

salam sume..
bce cter 7teen, gun trus tringat 1st time dgr psal tarian dabus time bcer novel Namamu Kuseru, cm ngeri jer tarian tuh..aritu download u-tube , tp xhbis tgk lg..

salam semua
fuh seminggu nk hbskan dr page 1...terbaik la semua cerita..
gigih gile hr2 bace thread ni smp smlm xleh nk tdr...xpsl2 bukak tv mse tdr....
hehehe....

so far alhamdulillah la xpnh kne bnd2 mcm ni...lgpon aku mmg tkt...
cume aku ni kdg2 sume mebayang2kan. mcm tgh2 bace TT / chef pny cerita tu mmg aku akan bayangkan ape yg terjadi keadaan tmpt tu etc...smp aku sndr jd tkt...

n ade chef/TT sebut psl klu nk tau rumah ade yg 'share' tu ade bunyi2 guli kan...rumah aku mmg slalu ade bunyi mcm guli2 tu...rumah aku 3tingkat aku dok tingkat 2...tingkat 3 tu master bedroom ade 3org duduk...slalunye aku just assume yg bdk2 bilik atas pnye brg jatuh ke ape ke...so xde rse pe pon...

kebetulan 1 mlm tu mcm berani plak nk bace thread ni kat rumah..tepat2 terbace yg psl bunyi guli2 tu...terkedu la aku dibuatnye...n bunyi tu pon takde mlm tu...
nk sedapkan hati pnye psl ckp dlm hati bunyi tu mmg bunyi brg2 jth...huhuhu...
sgt2 berharap xde pape...sbb aku mmg jenis ssh nk tdr...{:4_189:}

salam semua
fuh seminggu nk hbskan dr page 1...terbaik la semua cerita..
gigih gile hr2 bace threa ...
hyeed Post at 16-12-2011 20:48

Dulu masa baru pindah pun akak mengalami hal yg sama jugak.. Rumah atas mmg belum ada penghuni... Pukul 10 malam jer mesti dengar macam orang main guli kat atas.. Akak tak tau 'benda' tu, terus akak cakap ; " sapa yg main guli malam2 buta ni?"... Senyap sekejap lepastu dengar macam bunyi orang hempas sekampit guli dari tempat tinggi... Berderau darah akak.. Marah la agaknya...

Selain dulu dalam master bedroom pulak boleh dengar bunyi orang jatuhkan paku.. Ketuk2 dinding... Pernah sekali akak dengar bunyi orang memaku dari bilik air dlm master bedroom... Huhuhu seram... Mujurlah skrg dah tak der bunyi tu.. Mungkin sebab rumah atas dah berpenghuni agaknya...

Reply 1576# gunter

Waalaikumussalam gunter...
Tengoklah sampai habis video tarian dabus tue..Anda akan rasa keseronokan tarian dabus neyh..Seni warisan tuirun-temurunlah katakan..
Takkan berhenti sampai ke pagi gamaknya selagi khalifah dabus tak suruh berhenti..Macam-macam jenis luka boleyh dapat kalau main-main dengan anak dabus..Jiwa kene kuat.Jangan sampai terbawa-baw nanti melarat diri..

As saLAM,

Selamat malam,Seronok citer3 korang nie