CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ciklaser

Aku ni tak normal ke?

Edited by munchkin at 24-4-2017 04:22 PM
ciklaser replied at 24-4-2017 03:26 PM
Sebelum aku cerita please jgn anggap aku bongkak, please jgn anggap aku hina dia, please please jg ...

Family in law ko punya komen takde kena mengena pasal ko. Itu persepsi depa. Ada jenis persepsi why hantaran banyak sedangkan bukan doktor or engineer. Itu persepsi orang. Kita nak control persepsi orang tak leh. Ada sebab kenapa dia fikir and kata begitu. U can just ignore sebab takde kena mengena ngan u.

Hari hari dia datang rumah pun none of ur business juga. Sebab itu bukan rumah u. Kalau depa rimas they shud do something tapi mmg takde kena mengena dengan u.

Part dia cakap nasib dah tunang kalau tak tunang nak kenen dengan tah sapa. This kena mengena dengan u. Lepas ni kalau dia buat lagi, ko buat balik. Ko just cakap ada lah kawan bagus itu ini nanti i kenalkan dengan bro in law. Biar dia tahu jangan buat orang kalau sendiri tak suka. She is rude this part.

Part fit flop bagi i remeh. I dont see why i kena jeles orang nak belanja melainkan ambil duit i or my spouse. Sendiri besar sendiri earn duit sendiri bayar. Pasal orang nak belanja dia nak berebut itu her childishness mungkin background family dia tidak berkemampuan. This part tak usik duit u or tunang so u can ignore. Remeh actually

Part hantaran dia asik tanya cukup ke tak. U can bluntly tell her aku ikhlas aku tak pandang duit hantaran tu buat syarat saja so no need to ask many times. Or u can ask her motives nak tanya pasal hantaran cukup ke tak. Apa kenapa nak tanya pasal hantaran cukup ke tidak.

Pasal pjj kerja dia nothing to do with u. I ingat dia goreng involve u. So u can ignore.

So drpd di atas banyak takde kena mengena ngan u. U can ignore. Fokus fokus fokus. Mana cerita intipati penting pasal perkahwinan u sampai ada perancangan nak tukar tarikh etc. banyak point di atas irrelevant. Poibt betul betul involve u menyusahkan u tak cerita.

Pasal dia biadap nak kenenkan boyfriend tu ko boleh balas balik kekekek

Edited by munchkin at 24-4-2017 04:33 PM

Ko maintain ko punya composure. Ko gelabah dengan dia. Sebenarnya dia gelabah ngan ko. Tapi dia buat gelabah ko pun turut gelabah. Kemungkinan dia sedar status diri. So dia try nak buat mcm mcm supaya diterima walhal ko tak yah susah buat apa utk diterima. U shud be thankful. Keep and armth length dengan dia. Kalau dia biadap masuk boundaries ko. Baru ko react. Tentang perangai nak berebut slipper bodoh biar dia buat perangai gitu. Lama lama orang sedar. Ko buat cool ko mengalah. Ko buat play victim kalau tujuan dia nak mengenakan ko. Tapi janganlah ko aniaya dia. Tell her off.  Kalau dia melebih nak kaco hal ko ngan tunang ko put her in her place. Pasal apa perangai dia bagus masak basuh u buat lagi better dari dia. Tapi bukan utk bersaing tak sihat tapi ini utk self satisfaction and self achievement sendiri.

Aku punya bakal biras muda. Sangat muda. Tapi dia cekap buat kerja rumah dapur. Aku tak jeles. Nanti lepas dia kawin aku nak belajar dengan dia. Sometimes life ni about learning.ada benda org lagi pandai, ada benda yg kita lagi pandai. Sama sama cilok utk jadikan diri lebih bagus/improve diri.  Tak kira kalau kita belajar dari orang lebih muda or even i selalu belajar and tengok helper yg dtg buat kerja walau mereka kerja helper sekalipun. Tentu ada tips berguna yg kita boleh manfaat. So sebab tu aku kata fokus fokus fokus. Jangan put fokus benda remeh temeh yg tk boleh kita manfaat.

ciklaser replied at 24-4-2017 02:59 PM
Huwaaa aku sekarang dh masuk standard BBNU. Semua gara2 dia tau   

Ko faham tak perasaan ak ...

Ko takyah nak buat semak pikir pasal dia. Ko punya kenduri pun dah cukup banyak utk dipikirkan. Lantak dia sana la nak buat apa pun, selagi tak ganggu fizikal & mental ko.

Dear, tak semua org dlm dunia ni kita kena suka. Ko tak suka dia, means tak suka la nak buat camne lagi. Ngaku je xyah in denial. Part yg ko bole terima, ko terima la. Yg xleh terima, abaikan selagi x mengganggu hidup ko.

iyer..ko x normal dik.

Sebelum aku cerita please jgn anggap aku bongkak, please jgn anggap aku hina dia, please please jg ...

Tomyam, fitflop, komen pasal solat. These things are too petty la TT. Hanya perempuan yg mampu sentap benda2 mcm ni    tp itu lah, mcm i pernah ckp sebelum ni. Sbb perempuan suka fikir benda remeh, byk sgt fikir. Dia tu mmg jenis mulut main ckp je tak fikir dulu dgn otak, maybe she thinks she is being witty tp org terasa dia tak sedar. Well, ape nak expect dah dia BBNU mcm tu, bertabahla and try to ignore her unsolicited comments hehe

kita baca dari awal mulanya rasa tt ni terlebih sensitif jua. tapi tiba post ni, faham dah kita.

jujurnya tt, kita juga seorang yang tak boleh masuk dengan perangai orang sebegini. boleh, andai dah kenal lama dan dah hadam kelebihan dan kekurangannya. tak boleh jika baru kenal, jumpa pun baru tiga kali dah berani bergurau kasar.

sebenarnya, kalau sebelah lelaki, tak perlulah nak tumpang majlis pun. kalau tak mampu, buat kenduri doa selamat tertutup, sesama saudara-mara dah cukup. ada sahaja kawan dan saudara kita yang buat begini. abangnya buat kenduri kecil je, tapi adik perempuan buat majlis yang sempurna. jarak kahwin pun tak jauh.

memanglah kita ni dianjurkan untuk berlapang dada dan berfikiran yang baik-baik. tetapi seandainya ada pilihan lain yang kita boleh ambil, mengapa nak menyusahkan orang yang tiada kena mengena? sendiri perlu ukur badan sendiri jua

Follow Us
tt juga ada rasa insecure. tak mengapalah tt luahkan di sini. biasalah di forum memang kena kebal, tapi pendapat forumer juga banyak yang bernilai kerana setiap sudut akan dikupas. ambillah mana-mana pendapat baik yang tt rasa mampu untuk dijadikan panduan. susah nak mengubah diri dengan tiba-tiba. buat perlahan-lahan. kalau tak mampu, minimumkan komunikasi dengan bakal biras terlebih dahulu. apa sahaja kata-katanya, kalau rasa nak marah, jangan dilayan. senyum dan senyap sahaja. lama-lama bakal biras tu akan fahamlah pendapatnya dipandang sepi.

Victorioussss replied at 23-4-2017 08:29 PM
yes itu memang tepat.
kenduri pihak lelaki, tt plak butthurt much.

orang kalau xbermasyarakat dengan orang begini la pemikirannya..

dah nak jadi keluarga apa salah tolong menolong..berkira giler, tapi pelik mengaaku kaya..

macam citer setan/iblis la..diturunkan ke bumi kerana sifat hasad dengkinya kepada manusia..

takut tt jadi jadi mcm, kawin nk bahagia, tp dapat derita..nak mulakan ssuatu yang baik,tp dlm hati penuh dendam kesumat..
nak kain pun dah ada masalah, pas kawin lagi bertimpa2 masalah..

ronapink replied at 24-4-2017 09:22 PM

dah nak jadi keluarga apa sala ...

Anak tunggal mcm tu kot. Tak pernah ade abang akak adik. Tak pernah berkongsi. Tak tau nikmat bile kite ikhlas memberi.

My exgf dulu 5 tahun lebih tua dari i. Dan dia anak tunggal. Everytime dating i dengar dia merungut, membebel, mengeluh kenapa dia kene beralah dengan rakan sekerja, kenapa bos dia selalu amik pakai stapler dia sedangkan bole beli sendiri, kenapa rakan serumah dia suke nak pakai perfume dia, kenapa pengarah dia lebihkan kawan dia walhal kawan dia lagi junior dari dia

I rasa ni semua krisis anak tunggal. Emo tak habeh2

Victorioussss replied at 24-4-2017 09:30 PM
Anak tunggal mcm tu kot. Tak pernah ade abang akak adik. Tak pernah berkongsi. Tak tau nikmat bi ...

manusia selfish ni kena hidup sensorang..

mesti sangat2 tertekan kan hidup exgf awak..
masalah remehtemeh semua kena masuk otak, kena fikir..

kesempulannya mereka xreti nak belajar memberi dan menerima,

nolya replied at 24-4-2017 09:20 AM
Perkara mcm tu sebenarnya lebih bijak dibincangkan di peringkat keluarga.  Kenapa pula nak menyama ...

eh tak.... suggestion aku tadi tu hanya atas sebab aku beranggapan tunang dia pun sebenarnya taknak cepatkan majlis, tapi terpaksa tunduk kepada kemahuan si adiknya. dan aku juga beranggapan majlis tu adalah 100% atas fund si tunangnya. kalau kedua-dua anggapan aku tadi based on apa yang TT cerita adalah salah, maka TT tak seharusnya follow suggestion aku tadi.

ziee replied at 23-4-2017 01:44 PM
actually perasaan jeles2 tu normal jer..aku dulu sblm kawen pun rasa gitu jugak..blum ape2 dah jeles ...

Adik ipar aku 5 thn kawen... kwn opis aku (rapat la dgn aku) 8 thn kawen.. both xde anak.. depa try biodex Alhamdulillah ada rezeki. Try la

ciklaser replied at 24-4-2017 12:03 PM
That's true baby, kalau dia tak annoying tak de berat hati aku nk berkongsi majlis.

Mungkin yg ...

no, salah kau bukan sebab tak boleh terima orang macam tu, tapi puncanya sebab kau buruk sangka. bila dah buruk sangka, barulah rasa tak boleh terima orang macam tu datang.

edee_91 replied at 24-4-2017 10:02 PM
eh tak.... suggestion aku tadi tu hanya atas sebab aku beranggapan tunang dia pun sebenarnya takna ...

Ok, I get u.

ciklaser replied at 24-4-2017 12:03 PM
That's true baby, kalau dia tak annoying tak de berat hati aku nk berkongsi majlis.

Mungkin yg ...

You must learn to accept people for what they are. Kalau you fikir u lebih baik drp dia n that she keeps annoying u  then  keep your distance. But then don't show too much.  U never know
U might need her help one day. Kena ingat tak mustahil orang yg u benci satu hari kelak dia yg akan tolong u. Therefore keep ur sombong  kemas2  dlm hati.  Jgn lupa juga status u dgn bakal biras sama2 mendatangi keluarga mentua.  Terlalu mendongak menghitung gemerlapan bintang di langit jgn khayal shnga terlupa kalau rumput yg dipijak d bumi penuh dgn onak dn duri. Jdi bijaklah melangkah.

awanearisu replied at 24-4-2017 07:55 PM
tt juga ada rasa insecure. tak mengapalah tt luahkan di sini. biasalah di forum memang kena kebal, t ...

Sebelum post ni pun aku dh fikir aku bakal di hencap. Tp aku tak kisah, sebab org tak kenal aku, aku cuma nk minta pendapat je.

Apa yg org nasihat aku even pedas pun aku terima kalau tu nasihat membina. Cuma aku kena pelan2 terima, bukan terus hadam semua tu.

Aku berterima kasih sangat kt org yg bg kata2 yg buat aku terfikir lebih matang dan jauh. Dalam kehidupan aku, aku tak nafikan mmg org sekeliling banyak ikut cakap aku, thats why aku jd mcm ni. Tp alhamdulillah hati aku ni masih lagi lembut utk terima nasihat org even aku ni mcm ni.

nolya replied at 24-4-2017 11:24 PM
You must learn to accept people for what they are. Kalau you fikir u lebih baik drp dia n that she ...

Waaa nolya, aku suka sgt ayat2 ko. Terkesan sangat. Thankssss wehh

ciklaser replied at 24-4-2017 11:48 PM
Waaa nolya, aku suka sgt ayat2 ko. Terkesan sangat. Thankssss wehh

You,'re welcome.

Victorioussss replied at 24-4-2017 09:30 PM
Anak tunggal mcm tu kot. Tak pernah ade abang akak adik. Tak pernah berkongsi. Tak tau nikmat bi ...

Omg wei, aku mmg ada sikit2 perangai mcm ex gf hg. Cuma sekarang ni boleh control sikit. Mungkin betoi ckp hg, krisis anak perempuan tunggal.

Kami tak minta utk emo tak tentu pasal, tp tu laa dah mmg kami ni diajar begini.  

ronapink replied at 24-4-2017 09:22 PM

dah nak jadi keluarga apa sala ...

Org yg kenal aku, tahu la aku ni berkira ke x. Aku tak kisah nk share majlis, tp sebab yg nk tumpang tu org yg aku tak suka ko faham tak, bukan sebab berkira. Dan aku tak suka dia bukan sesaja. Kalau dia dari dulu datang dlm hidup aku duduk diam2, aku tak kisah. Tp dia datang dlm hidup aku, komplen pasal aku itu ini ko rasa aku boleh terima ke. Aku bukan malaikar mcm korang yg boleh berhusnuzon 24 hrs. Aku ni hati busuk. Sebab aku hati busuk la aku minta pendapat kat sini mcm mana nk overcome benda ni. Aku tak nak disebabkan dia aku ke neraka. And aku tak pernah mengaku kaya.