CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

'Saya Nak Sangat Minta Maaf Kalau Zulfarhan Masih Hidup Sebab Gagal Selamatkan D

isteri_ayil replied at 6-8-2019 02:09 PM
kalau tgk nama2 OKT tu, majoriti semua ada Muhammad di pangkal nama.. tapi sayang, perangai serupa I ...

Kan..
Better g jpn minta tukar je nama depan tu letak.syaitan..
Senang nak cam klu buat dajal..
Nauzubillah la haiii

sidewinder replied at 5-8-2019 03:27 PM
kalu mcm tu awal2 dia patut lepas....ni dia sempat lagi duduk lokap....penjara pun dia merasa gak. ...

Igtkn kena ikat jamin duk kt luar rupanya duk lam lokap gak

sidewinder replied at 5-8-2019 03:27 PM
kalu mcm tu awal2 dia patut lepas....ni dia sempat lagi duduk lokap....penjara pun dia merasa gak. ...

Igtkn kena ikat jamin duk kt luar rupanya duk lam lokap gak

isteri_ayil replied at 6-8-2019 02:09 PM
kalau tgk nama2 OKT tu, majoriti semua ada Muhammad di pangkal nama.. tapi sayang, perangai serupa I ...

Kann.. Itulah kata hati saya masa baca nama2 bebudak ni.. Nama hampir semua start dgn nama Muhammad @ Mohamad.. Kesiannya akhlak tak seindah Nabi jugak.. Hmm..

SitiRopeah replied at 6-8-2019 05:35 PM
Kalau tak silap, ada sorang forummer ni pernah cakap dulu,
kalau nak keluar dari UPNM ni bukan ma ...

Setahun asasi lepas tu keluar baris kena bayar rm18k. Tu klu kadet. Klu awam palapes takde kena bayar sbb dorang ni hanya ada elaun berdasarkan jam training. Sblm masuk sana dah di ceritakan situasi dlm tentera, klu mampu bertahan teruskan klu tak mampu sila angkat kaki. Tu sbb palapes ramai yg keluar baris berbanding kadet.

shernazz replied at 6-8-2019 07:12 PM
Post mortem.pon dirahsiakan ke?
Isk..
Kesiannya

Tu bukan ke budak rmc. Kakak dia yg upnm. Ada dengar yg dia keluar outing dgn kawan2 dia bukan dgn senior sbb senior tak boleh outing masa tu dan dia mati lemas sbb kepala air.

Follow Us
olezzeli17 replied at 7-8-2019 12:23 AM
Kann.. Itulah kata hati saya masa baca nama2 bebudak ni.. Nama hampir semua start dgn nama Muhamma ...

Sebab tu la aku pnsg sinis je klu acik gigih komen kne ltk nm ank yg baik .. nm tu doa bla3. Yg nm noor muhammad pon myetan. Iols x bernama islamik tp baik je

lazim replied at 7-8-2019 02:27 AM
Sebab tu la aku pnsg sinis je klu acik gigih komen kne ltk nm ank yg baik .. nm tu doa bla3. Yg nm ...

Entah dh alang2 baik letak je la nama anak latin greek matsalleh semua, lagi bagus, org xleh associate perbuatan dengan asal nama si pelaki

Sebab tu la aku pnsg sinis je klu acik gigih komen kne ltk nm ank yg baik .. nm tu doa bla3. Yg nm ...

Setuju. Iols rengsa je bila orang pertikaikan nama anak iols takde muhammad or ahmad. Eh, lantak la. Janji nama dia masih baik n ikut iols la camne pun. Yang penting didikan tu. ini setakat nama je indah Tapi perangai cam hape pun tak guna gak

haruslah replied at 6-8-2019 10:33 PM
Post mortem.lemas
Tp parents x caye...
Sebelum tu, anak dia ade ngadu kena buli...siap wasap tun ...

Biasa la
Org atas selagu boleh cover.mdepa cover ja..sebab xmau soal jawab dgn kementerian dan org atasan dia..
Kesian budak tu...isk..

cmf_Strawberry replied at 5-8-2019 03:55 PM
Agree with you. InsyaAllah.. untuk dik Akmal juga, jadi orang yang berprinsip, berintegriti, jujur ...

Alhamdulillah. Minat tu bagus. Cume maybe selalu kene pesan jd org yg berintegriti dan bijak. X semua arahan manusia perlu dipatuhi sbb manusia ni juga hamba yg lemah. Dlm apa2 keadaan Allah is first. In shaa Allah dia akan dapat buat keputusan yg baik dan hidup dia.

fushimi replied at 5-8-2019 01:46 PM
tak pernah duduk bukan isu utama
kat sini aku pelik kenapa dalam ramai ramai manusia kat dalam tu ...

mmg issue utama tu bro.. suasana dlm kem x bole samakan dgn luar kem, mngkin situasi dia pada masa tu tak nmpak siapa yg boleh dipercayai,
mmg ramai lagi org boleh mnta tlng tapi tak bole samakan keadaan ko yg tenang dgn keadaan dia yg tersepit dalam tu, cara berfikir setiap org pn berbeza, tak boleh la samakan cara ko berfikir dgn dia berfikir,

utk melepaskan diri pn berkemungkinan, aku pn terfikir dia nk lepaskan diri,
tapi tu bab antara dia dgn Allah, kita manusia tak boleh menentu hukum, tapi kalau aku kat situasi dia,
nk berhadapan dgn masyarakat selepas tuduhan membunuh tu, fuh..dahsyat dugaan nya

tukul replied at 5-8-2019 06:45 PM
Buatnya surat aduan pulak masuk whassap grup... bocor... sedangkan report polis kes kondom tu bole ...

kan..ini pulak warden anggap remeh... patut warden tu pn kena hukum..lebih2 lagi bomoh palat tu

Hehehe.. Tu la.. Yg penting macam mana didikan dan cara kita bawa diri.. Nama yg bawa maksud yg baik2 memang la d anjurkan.. Tp tak jadi masalah pun kalau nama kita ni takde maksud.. Tpulang kpd diri sendiri sebenarnya nk jadi apa..  

fushimi replied at 5-8-2019 12:09 PM
kenapa nak kena tulis surat layang

apa lecture lecture kat dalam  tu semua jenis setan ke atau se ...

aiyooo -- dia orang tu budak2 -- muda sangat -- takut lecturer or warden tak percaya --- takut dia orang pulak yg kena --- semua kena di buat ibarat menarik rambut dari tepung ----

toksah nak blame budak2 yg cub amenolong ni sangat laaa

cakap memang senang

prizadane replied at 5-8-2019 05:29 PM
Bak kata forummer, buli dan melayu tak dapat dipisahkan. Begitu juga dengan pakcik makcik kepam me ...

setuju sgt2..

even aku bkn kt tmpt dia.. tp boleh jek pk kalau jd kt aku gitu..
ape ke tindakan aku..
yg pasti.. tindakan akan kaber skali la diri sendiri..

menaip ikut sedap tekak jek msg2 yg nk condemn akmal ni..

KakPahJ replied at 6-8-2019 12:11 AM
Tak kena batang hidung sendiri memang pandai tulis je la. Cuba kena diri sendiri, mau ketor lutut. ...

btul2..

kalau ikut gaya menaip tu.. rsnye mcm ye jek
mau kalau jd kt dia.. menikus diam mcm xde pape, xde kne mngena..

menaip x pkai otak.. gitu la gayanye..

KakPahJ replied at 6-8-2019 12:21 AM
Betul. Warden tu yang salah ambil mudah. Maybe dalam otak dia, alahh kata nak jadi tentera tapi ma ...

Warden up kat watsapp group pelajar ke?