CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Airasia kurangkan staff. 111 kru, 172 juruterbang, 50 jurutera diberhentikan

axl_bach replied at 5-6-2020 11:21 PM
Cam pelik jer kejiranan ko ni, jauh bebenor jurang kekayaan ko dgn jiran sebelah rumah....

Ko b ...

Lupe nak tmbh.. rumah aki takde renovate rumah depa pi renovate tuko tilela.. pecah itu ini.. kata abis hmpir 100k.. rumah aki time beli mcm.tuu smpai la ni.cuma ade grill.jah

sambaldurian replied at 5-6-2020 10:59 PM
erm payah jgk tu , klu ikut sop mau 40% dr kapasiti je boleh boarding.x tay govt msia akan baik ha ...

Tak tau lah. Sebab ni baru SOP dalam kapal utk rakyat malaysia je ni. Nanti dah semua border lockdown, means semua akan implement SOP camni. Airlines luar dah banyak praktik camni, awal2 dah block seat untuk make sure ada social distancing dlm kapal. Selagi takde vaksin, bertabah lah kita semua amalkan norma baru. Even sakit huhu

emptybotol replied at 5-6-2020 11:37 PM
Laa pulak. Sis dah pencen cikgu kan? Nape pulak geng2 cikgu xnak berkawan pulak dah? Tp kalau i pu ...

Ala biasalaa dah kita taknsetaraf..
Dulu aku cikgiu la ni dah pencen jd dah tak de isu utk sembang.. satu lg mgkin depa pun sibuk..jitan aku ni idaklaa nyombonng cuma agaknya laa nak share keseronokkan kekayaan dia kot.. dia nmpk aku jah yg sudi nak dengo.. hahaha

Edited by emptybotol at 5-6-2020 11:52 PM
Manjahati replied at 5-6-2020 11:26 PM
AA n MAS skrg  x sponsor cadet.. kena buat pinjaman sendiri dgn bank yg airlines pilih..cuma klu d ...

Eh yeke? Sebab last year both MAS dgn AK ada offer cadet pilot programmes. Which for MAS dah bertahun lama dah takde cadet pilot. Sekali tgk last year dia bukak balik dah cadet pilot. Memandang 2020 ni semua benda tak kena, tu yg tahun ni takde offer kot.

Edited : haah lah. Dah lain dah. Tak macam dedulu. Dulu, semua company sponsor from top to toe. Ni i baca balik, turns out self funded. Cuma dah habis cadet je terus dapat kerja. Huhuhu koyakkkkk pokettt

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Buritan replied at 5-6-2020 11:42 PM
Ala biasalaa dah kita taknsetaraf..
Dulu aku cikgiu la ni dah pencen jd dah tak de isu utk semba ...

Laa yeke. Kenalan cikgu yg i kenal pulak, habis sekolah je, ambik anak2 dri rumah pengasuh pastu dtg lepak rumah i. Kalau x lepak rumah pengasuh anak dia, lepak rumah i. Banyak pulak lah masa cikgu yg i kenal ni. Tak habis2 dia bawak cerita pasal cikgu2 kat sekolah dia. Huhu. Takpelah sis. Sis dah pencen, dah banyak masa duduk rumah. Time sis pulak nak berehat lepas selama ni mendidik pelajar. Tapi kelakar lah pulak part sis cakap jiran sis tu cerita dgn sis sebab sis sorang je yg nak dengo

d7007 replied at 5-6-2020 09:24 PM
Ramai daripada diorang ni pun berjimat cermat yer nak sara family n parents. Kita jer yg nampak life ...

Betul sgt2 komen ni..kita ambil iktibar jer n doa moga kita semua dipermudahkan urusan..sbb nasib kita sensiri pun kita x tau

Follow Us
somaki replied at 5-6-2020 03:19 PM
Iols ada kawan laki dia pilot mas. Balik kg je kawan iols ni mesti beli emas. Siap tunjuk lakinya ki ...

Gila tak sayang, ada duit sayang.
Takda duit, sayang melayang
Tapi peghak nau kawan you too. Tak takut ke kalau orang dengki, rompak ke apa. Nauzubillah

Buritan replied at 5-6-2020 02:08 PM
Aircon semua bilik ade.. ruang tamu pun ade.. basuh kain pakai dryer.. mandi pakai water heater..  ...

Rumah berapa bilik kak? Amboi melampaunya 3k. Ke sebab dia tak pakai inverter?
Aircond setiap bilik tu normal dan pakai dryer. Tapi takda lah sampai 3k. Kalau 1k tu logiclah lagi.
Aku rasa dia nak eksyen dengan kau kut kak.

emptybotol replied at 5-6-2020 11:48 PM
Laa yeke. Kenalan cikgu yg i kenal pulak, habis sekolah je, ambik anak2 dri rumah pengasuh pastu d ...

Tak tau laa.. bila aku call je tal.angkat.. kalo angkat pun ckp cepat cepat jahhh.. bkn sorang dua tp boleh dikatakan hmpir semua.. aku tak kisah pun.. laa nii aki kawan je laa dgn minik pilot ni.. kawasan aku ni semua minik keje.. yg tak keje ade brp ketui jah.. so agaknya suke sgtla kot ade org nak tengok dia beli ape.. kete dia ape.. tp syok jugak aku.. dia anglut aku pi round naik merce class e.. baru dua hati aku rasmi kete tuu..

emptybotol replied at 5-6-2020 11:43 PM
Eh yeke? Sebab last year both MAS dgn AK ada offer cadet pilot programmes. Which for MAS dah ber ...

Mmg namanya cadet program tapi semua perbelajaan kita tanggung sendiri... x ada duit so kita kena buat loan.. tapi mcm AA sblm ni dgn maybank.. rate mmg tinggi ler juga.klu loan x lulus kira rejected lah. Yuran mmg tinggi. Lagipun skrg malaysia dh x bnyk flying school...

knnk replied at 5-6-2020 11:54 PM
Rumah berapa bilik kak? Amboi melampaunya 3k. Ke sebab dia tak pakai inverter?
Aircond setiap bil ...

Wallahualam.. alu pun tak tau.. total bilik ade 5 bilik.. dua hall.. ncm.aku ni aircon ade satu.. itupun jarang guna..

d7007 replied at 5-6-2020 09:24 PM
Ramai daripada diorang ni pun berjimat cermat yer nak sara family n parents. Kita jer yg nampak life ...

Betul sis. Periuk nasi besar, kerak pun banyak. Mana org luar tahu duit kepok2 ribu2 tu sebenarnya mmg ada sebahagian bagi untuk adik2 mak bapak semua, mak bapak bini adik beradik bini.

Mostly yg kerja flying ni sebab selalu takde kat rumah, they prefer their wives tak kerja, so boleh tengokkan anak. So bila dah mintak wife tak kerja, so they have to ganti tempat binj dorang sara mak bapak bini. These parts kita tak nampak pun. Orang cuma nampak “wowww bestnya dia ikut laki dia gi kerja situ sini” “wowww bestnya laki dia balik dari london beli itu ini” mana tahu, tu je yg mampu pilot2 ni buat for the time being. Tak termasuk nak bayar loan2 cadet pilot+rumah+kereta lagi. Huhu.

Tapi kesian bila jadi camni, for those yg husband and wife kerja. Sebab memang tahu both husband and wife kerja mesti either komitmen tinggi ke mcm mana sebab tu dua2 kena kerja. Sekali jadi camni, kesian kalau kena dua2. Which i dah pernah nampak kenalan i both kerja MAS, pastu both kena VSS masa tahun 2015 dulu. Kesian, anak2 kecik lg masih sekolah.

Pendek kata, for those yg masih ada kerja, count your blessings. Yg gaji masih jalan walaupun new norma, bersyukurlah. Ada ramai yg kat luar tu affected sebab new norma ni.

somaki replied at 5-6-2020 07:26 PM
Hahaa peel sama macam kawan iols. Bila kita cakap wow banyak duit terus humble brag. Kalau igs mac ...

Klu org2 gitu jgn dilayan..makin dipuji makin menjadi2 nnti... flip hair jer

Buritan replied at 5-6-2020 11:55 PM
Tak tau laa.. bila aku call je tal.angkat.. kalo angkat pun ckp cepat cepat jahhh.. bkn sorang dua ...

Wowww baru 2 hari ke dia belj merc tu? Dia beli merc time tgh covid ni? Stunned kejap i dgr. Skrg ni dah ramai yg airliners ni start jual itu ini, kereta lah, jual makanan yg dorang masak lah, sebab xde gaji.

Manjahati replied at 5-6-2020 11:57 PM
Mmg namanya cadet program tapi semua perbelajaan kita tanggung sendiri... x ada duit so kita kena  ...

Yes. I baru baca. Turns out dah tak sama dulu. Dulu2 cadet mas yg i ingat hantar kat apft dgn hma. Mfa pun ade kot x sure. But member i cadet ak kena hantar kat aussie. Skrg dah tak sama dah rupanya, kena buat loan sendiri. Haruuuuu. Kalau dulu2, kena loan dgn company. Kalau breach of contract, kena bayar lumpsum amount cadet pilot tu dgn company. Huhu

Buritan replied at 5-6-2020 11:58 PM
Wallahualam.. alu pun tak tau.. total bilik ade 5 bilik.. dua hall.. ncm.aku ni aircon ade satu..  ...

I see kalau gitu, paling busuk pun 800.
Aku rasa dia bosan dan sunyi kak, aku baca kau cerita kat atas tadi. Pasal kau sorang je melayan, lagilah dia galak cerita.
Takpalah, as long as dia tak kacau life kau ok lah kan

Buritan replied at 6-6-2020 12:05 AM
Dia beli taun sudah merce  tuu.. aku antara perasminya hahaha.. pi mkn nasi lemak naik merce.. mas ...

Hahaha ingatkan dia baru beli skrg ni tgh covid menyerang. Dia pun boring tu sis. Laki selalu xde kat rumah. Tu dia bersyukur ada sis dpt kawan dgn dia. Selama ni xde geng. Ni mesti bff dia semua duduk jauh2, ataupun bff dia pun lari dari dia.

knnk replied at 6-6-2020 12:04 AM
I see kalau gitu, paling busuk pun 800.
Aku rasa dia bosan dan sunyi kak, aku baca kau cerita kat ...

Mgkin lsa kot dia bosan tuu.. dpt aku ni yg nganga jah ni suke sgt la kot.. hahahaha..hafi tuu tunjuk kat aku beli gelang 15 ribbu aku anggguk je laa..aku senang aje..

emptybotol replied at 6-6-2020 12:09 AM
Hahaha ingatkan dia baru beli skrg ni tgh covid menyerang. Dia pun boring tu sis. Laki selalu xde  ...

Mgkin la kot takde kawan.. aku jah yg nak dengo.. tp mmg kemana nak pi ajak aku.. pas tuu bwk aku tmpat mahai.. aku mans ade duit nak melantak tmpat  mahai mcm tiuu.. kalo pi .mitsui pegang beg rega ribu.. tak kose aku barang rega ncm tu

emptybotol replied at 6-6-2020 12:04 AM
Yes. I baru baca. Turns out dah tak sama dulu. Dulu2 cadet mas yg i ingat hantar kat apft dgn hma. ...

Yea betul..dulu company byrkan dulu n bila dh start flying potong gaji ikutlah jadualnya berapa kena potong sebulan sampailah habis loan tu...x ada interest...tapi skrg dgn bank mmg rega mahal ya amat..nak masuk flying school pun skrg dah susah..kena tggu slot ada yg smpi setahun..2 tahun... klu x dpt cadetship prog lps abis training menggangur lagi...apa2 pun doa jer yang baik2 insyaalah dtg pun yg baik2..so far flying schl kat melaka ada 2, langkawi 1, ipoh 1..