CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: nabila_78

sepinya hidup aku...

:bgrin: :lol :jeler:

dasyatnyer hidup di kota

aku akui taraf hidup di kota nie memang tinggi
kalau kat kg aku rm 5oo dah cukup siap bleh simpan
tapi kat kota 500 tu celah gigi je
bagi aku mereka yg suka terlibat dgn kegiatan tak bermoral ni golongan yg suka akan gaya hidup mewah
make up mewah..gadget mewah..pakaian mewah
kalau setakat yg biasa2 jer memang lepaslah ngap kat kl nie
so papepun kena pandai control belanja
macam aku mmg teramat boros
kalau bleh myk wangi nak 5 jenis
kasut 1o brand
tapi alhmdulilah setakat nie aku takderlah sampai perlu jadi gro or mistress
nauzubillahiminzalik
semoga allah TETAPKAN IMANKU..AMIN

Originally posted by ctsueraya at 24-1-2007 10:00 PM
tapi alhmdulilah setakat nie aku takderlah sampai perlu jadi gro or mistress

alhamdulillah...

tp,

bkn sume org leh jd gro/mistress...kalu muke cam tar x siap, br nk anta application utk jd gro/mistress pon da kene rijek...:lol :lol :lol

Reply #143 philipinoe2's post

x gak ...tepek kasi tebal....tutup aper yg patut.... asset kasi besau sikit (F cup..hehhehhe)....leh gak....tp payment murah aarrrrr...ko ingt suma GRO lawa ker...ader hampeh gak muka.

Reply #144 itik_magic's post

mcm ade pengalaman yg kurang manis bersame gro je neh?...lol:lol

Reply #145 philipinoe2's post

sbb zaman aku study jiran aku kje GRO...mula2 x nak ngaku...lpas siasat t'bongkar akhirnya. ko ingt mmpu ker aku nak gi tmpat camtu..mau mkn maggi separuh bungkus jer. tp aku kwn gak dgn jiran aku dan msa tu aku tnya aaarr mcm2. nasib baik x kna pau sbb dia tau aku student msa tu mner ader duit. kalu mintak free pun kompom dia x bagi...hehehheh :devil:

Follow Us

Reply #146 itik_magic's post

ko x ayat bebetul, kalu x leh dpt free tuh...

ni dah kira laaaagii baik dari yang tade rupe..tade kereta..tade rumah...tadi keje..tp kemahuan mengalahkan anak raja..

live life to the fullest.... dekatkan diri dgn Allah... rajin2 la mengamalkan ayat seribu dinnar... insyaallah jodoh kamu akan ada... ingatla... selain mengikut ketetapan takdir..kite juga diberi peluang utk berikhtiar... aku pun single gak..umur dh nk masuk 26 thn... risau gak xberjumpe jodoh lg ni... yg pasti byk kn berdoa.. anggap la ini dugaan kecil dr Allah terhadap makhluk nye...

nabila...
kisah kau ni lebih kurang je dengan adelin ni...nak kata aku ni pandai sangat nasihat, taklah juga..aku pun sama jugak dengan kau...hidup aku pun sepi jugak..aku lagilah takde adik-beradik..aku tak penah bercinta..takde teman lelaki..kerja pun biasa je...kekadang aku dah sampai tahap tension sbb aku rasa lonely sangat...kekadang aku sering tertanya kenapa aku bersendiri?..kenapa aku tak pandai macam org lain?..kenapa aku tak senang macam orang?..kenapa aku takde bf? kenapa aku tak bahagia macam orang? kenapa aku tak kawen2 lagi..macam2 aku mengeluh itu ini...macam mak nenek..tak habis2 tak puas hati...

tetapikan nabila...bila aku pk balik..ni bukan masalah besar sebenarnya..aku saja yang mencari masalah...aku selalu compare hidup aku dgn org lain...aku selalu compare masalah aku dgn org lain..kita mmg tak kawen lagi..tapi jgn anggap kawan2 kita yg dah kawen tu bahagia..setiap rumah, setiap kehidupan ada masalah tersendiri..kawan aku penah cakap dia cemburu dgn kehidupan aku..dia kata aku ni bertuah..sbb takde masalah..tak macam dia yang kena pk 1001 masalah..pasal suami, pasal anak2, pasal duit, pasal famili, pasal mentua, pasal keje, pasal duit....sampai dia kata pada aku.."aku menyesal kawen muda-muda...kalau aku tahu begini aku takkan kawen dulu...."

bukan sorang ckp mcm tu...aku pulak tempat derang mengadu...luah perasaan itu ini...

nabila,

segala yang terjadi ada hikmahnya...kita harus menghargai kehidupan kita..kehidupan yang single...kita harus bersyukur kerana masih punya waktu untuk bersendiri..untuk berbakti kepada orang tua kita...mungkin Allah tahu bahawa kita tak cukup kuat untuk menghadapi segala kehidupan dan masalah rumah tangga...adelin sendiri dapat rasakan..kalau adelin ditempat kawan adelin tadi..aku akui yang adelin tak cukup kuat hadapi semua tu....segalanya ada hikmah nabila...dulu aku lagi teruk..menangis, termenung, memerap dalam bilik, pikir itu dan ini...tekanan dengan org sekeliling lagik...tapi sekarang aku tak macam dulu...hari2 yang mendatang adelin berazam untuk berbakti dengan orang tua...untuk lebih beramal, menambah ilmu pengetahuan..mencantikkan diri...melancong...banyak lagi kita boleh buat nabila....jangan menyesali nasib diri...kawen pun belum tentu kita bahagia...namun berdoalah supaya kita akan dipertemukan dengan insan yang terbaik...

aku sokong ape yg ditulis adelin tuh...sbnrnye kite xde masalah besar.. tp kite telah wujudkn masalah dlm diri kite... byk lg perkara lain yg bole dibuat n difikir walaupun hidup lonely... asalkn kite tahu membawa diri...aku pun biase dgr masalah kwn2 yg dh kawin...smpai jd takut plak nk kawin jd nye... so...appreciate wat u hv now... yg paling bersyukur... dgn mengingati ALLAH..hidup akn lebih menjadi tenang..(ni skrip radio IKIM...hehe)

Reply #150 adelin's post

:pray:

>>adelin ko nyer avatar menarik tertarik..mmg da bomm la.hehe...

jom ler sapa2 yang kesunyian tu kita wat axtvt sama2..pegi melancong ke, aku suka sgt jalan2 ni

pada tuan rumah kalau tak de kawan, meh kawan dgn aku

Reply #153 rissa_razz's post

hehe..
nk ikut gak...

pino pon nk ikut gak...:pmuka:

jom ramai2...the more the merrier

tp xtvt merempit tak termasuk dlm list

ni pesta sex beramai2 ke?...

pino nk join, tp sbagai cameramen dah la...

Reply #157 philipinoe2's post

masyaallah... .. ..

Reply #157 philipinoe2's post

pino ni tak abes2 la...

what?...

abes kalu xde cameraman, sape nk record pesta tersebut?...

lps record, nnti pino transfer ke cd/dvd, kang pino jualla kt apek petaling street...