CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: leotazz818

KELAB BORAK MUMMY2 & DADDY2 KUCING... MEEEOOWWW!!

Close [Copy link]
semalam nengok natgeo @ rtm 1...kol 7 - 8 pm/every monday...pasal big cats...spca sana mengeluh sbb rata2 owner2 yg bela big cats aka ghimau/singa/panther/cheetah..seme memang stakat melepas batok di tangga..bila dah banyak seme pakat kurong tak jaga betol2..endup ada yg sakit..stress...kuros keding..bulu luroh (it applies to feline world gak la kan)...ada satu scene whereby this big cat named Rajah...dia dah tua (tapi dia tak la nampak tua)...tapi dia dah sakit (tapi dia nampak sihat)...terpaksa di PTS......sedey nok...tiger tu cam happy2 jaa tengok oang usha dia dari cage..ingat nak kasik makan ke ape ye..tapi pompuan tu tembak dia dgn tranquilizer...pahtu dia lelap le kat situ...then volunteers usong dia bwk masok bilik...lps tu cocok kat kaki dia...volunteers dah merah2 idong meleleh air mata sambil pat him goodbye sambil lpskan baki nyawa...muka tiger tu iskk...hazab..dari dia tido peacefully..tetibe dia cam tejelir lidah (cam panting) and teros pass out...*AKU DAH MELALAK DPN TV*....ketua vet yg tukang cocok tuh ckp dia tak leh menangis dpn petugas yg lain...i'll do it at home when im alone :cry:

last three weeks citer pasal feline....aku dah melekap jek dpn tv..sbb telampau geram tengok stray yg tumpang farm farmers kat situh..tapi sebak bila yg babies mati kena baham dgn kucing jantan stray...so cutee...skang banyak citer pasal cats world...

sekian..story teller tak bertauliah melapor..

semalam nengok natgeo @ rtm 1...kol 7 - 8 pm/every monday...pasal big cats...spca sana mengeluh sbb rata2 owner2 yg bela big cats aka ghimau/singa/panther/cheetah..seme memang stakat melepas batok di  ...
hatemetoday Post at 16/12/2009 12:51

aku pernah gak nengok dokumentari about big cats nih...
ada satu tu, owner dia kononnya tak nak kena pelempang dengan kuku besar rimau dia, pi buat de-clawing (buang abis kuku).
tapi masalahnya, de-clawing tu bagi operate itu kaki bagi buang abis kuku pastu dijahit...
rimau tu jadik cacat, kaki depan dia bengkok ke dalam.
nak jalan pun menyeret jek tapi ada hati nak main bola gak...
mak tak tahan nengok. nangis rabak jek depan TV tuh ! issskkkk!!!!

Post Last Edit by leotazz818 at 16-12-2009 14:52

ye..yee... mak pon tgk natgeo pasal wild cat.. hidop beranak pinak kat dlm semak.. hutan mane tah... comel2 giler... tp ada jugak yg kena makan kat anjing liar... kat burung helang... mmg mak terpaku le dok dpn tb... umar mengesot beguling2 sampai bwh tangga pong x sedar...abih bersawang 1 bdn budak tu..:kant:

aku pernah gak nengok dokumentari about big cats nih...
ada satu tu, owner dia kononnya tak nak kena pelempang dengan kuku besar rimau dia, pi buat de-clawing (buang abis kuku).
tapi masalahnya, ...
boocik04 Post at 16-12-2009 14:24

bodo sesangat..nak memuaskan hati sendirik langsung cacat budak big cats tuh...ape la manusia nihh...

semalam pon kak bie...ada owner yg bejaya membreed big cat in city ni dia tunjuk cattery dia lah..lps tu ada la sekor singa putey nih..oloh comei nyaa...tuan dia ckp give me five sambil angkat tangan...yg si tomei ni dah le gemok beso...dia pon hangkat tangan dia haifaiv ngan tuan dia..ahahahha..pelepok munyik tapak tangan memasing belaga..mcm munyik mende berat jatoh ke bumi... ...serius dia treat macam anak2...dua hekor anak singa kemain sayang kat dia...sekor gesel..sekor lagik cam jeles g sondol plak tuan dia..nahh tiga2 gedebuk ke lantai....badan masing2 tak yah describe...

Post Last Edit by leotazz818 at 16-12-2009 14:52

ye..yee... mak pon tgk natgeo pasal wild cat.. hidop beranak pinak kat dlm semak.. hutan mane tah... comel2 giler... tp ada jugak yg kena makan kat  ...
leotazz818 Post at 16-12-2009 14:50

astagaaaaaaaaaa...sian la dak umar..mama nye dah ghalet nengok meow....

kak leo nengok tak yg soang mat salleh nak tangkap dua stray cat dok celah batu kat tepi laut tuh...omg..so gemok..dok celah batu???..hikhikhik...pahtu mat salleh tu bwk balek...umah dia pon setiap ceghok ada kucing...dompot gemok mcm si MIMI BOLATS...anak mizz

astagaaaaaaaaaa...sian la dak umar..mama nye dah ghalet nengok meow....

kak leo nengok tak yg soang mat salleh nak tangkap dua stray cat dok celah batu kat tepi laut tuh...omg ...
hatemetoday Post at 16-12-2009 14:57

ha'aaa...tgkkk.... ya rabbiiiiiiii.. bolattt kuceng tu kenn.. x padan dgn stray.. padahal tak tau makan ape dlm semak.. celah2 batu, umah lama yg org tinggal....
dianye peten bulu tu teringat kat kucing yg akak bg kat kwn mizz tu.. cenggitu lerr....

Follow Us
kak leo/kak bie..saya lupa nak citer..hari ahad kemarin masa saya g sunatkan si kecik tuh..tetibe kan kak..sob sob sob...oang2 dbkl tu baru balek dari menangkap kat selayang..ada abg tu (muka memang hati kering nye stok..aku tanya dia ..jawab mcm kuang ajar jek..apa akal le aku kecik kalo tak dah lama aku sungkup kepala dia ngan jala tuh) dia letak ada selambak jala dpn aku..pahtu kan kak..aku nengok lam jala tu benda gerak2...mula2 aku ingat anak tupai...lps tu kan aku tak puas hati aku pegi dekat aku selak..ya Allah...babies kitten yg belum bukak mata..tapi jenis bulu tebal tegolek2 gebu ja lam jala perangkap tuh...ada tabbies..blue color..black...seme sekali ada lebih dari 10 ekor......tenguit2 jaa doang lam jala tu nak melepas diri...yg mak2 nye plak dlm satu sangkar 4 segi leper...dorng usong bwk ke belakang....

meleleh2 air mata aku...tatau la survive lagi ke tak.......:cry:

[quote]kak leo/kak bie..saya lupa nak citer..hari ahad kemarin masa saya g sunatkan si kecik tuh..tetibe kan kak..sob sob sob...oang2 dbkl tu baru balek dari menangkap kat selayang..ada abg tu (muka memang h ...

ishhh.. kalau aku kat situ sure dah melalakkkk....
kat mane dia jumpe kitten tu sume??? alahhaiii...

k leo ni dah jauh.. dah susah nak ke pusat kembiri.. kalau tak mmg suka g situ selalu...
selain hantor anak bersunat.. aku kutip anak2 kucing ni bawak balik...

kak leo/kak bie..saya lupa nak citer..hari ahad kemarin masa saya g sunatkan si kecik tuh..tetibe kan kak..sob sob sob...oang2 dbkl tu baru balek dari menangkap kat selayang..ada abg tu (muka memang h ...
hatemetoday Post at 16/12/2009 15:04

alahai... ni yang tak tahan ni
agaknya mummycat tu stray & mesti ada orang yang report kat DBKL sebab mummycat & anak2 dia merayau2 atau melepak kat rumah depa kut... pastu dorang tu jenis yang tak suka kucing....

alahai... ni yang tak tahan ni
agaknya mummycat tu stray & mesti ada orang yang report kat DBKL sebab mummycat & anak2 dia merayau2 atau melepak kat rumah depa kut... pastu dorang tu jenis ...
boocik04 Post at 16-12-2009 15:18

dgr citer la.. x tau btul ke x citer nie, sekor kucing/anjing yg dorang tangkap ...dorang akn dpt RM30.00...mmmmm...ade cape2 penah dgr ke citer nie???

p/s: klu dpt tangkap sehari 10 ekor kali ngan RM30.00 waaaaaa...kayo pakcik....kayo...kayo...

dgr citer la.. x tau btul ke x citer nie, sekor kucing/anjing yg dorang tangkap ...dorang akn dpt RM30.00...mmmmm...ade cape2 penah dgr ke citer nie???

p/s: klu dpt tangkap sehari 10 ekor kali  ...
shasafiera Post at 16/12/2009 15:54

yang dibayar cuma kontraktor yang diupah untuk menangkap kucing & anjing ni...
kalau orang DBKL tak dibayar sebab tu memang keja diorang melainkan kalau dorang jual kat restoran eksotik :geram:

yang dibayar cuma kontraktor yang diupah untuk menangkap kucing & anjing ni...
kalau orang DBKL tak dibayar sebab tu memang keja diorang melainkan kalau dorang jual kat restoran eksotik :geram:
boocik04 Post at 16-12-2009 15:57

X de perikemanusiaan langsung....

Aritu sha dok kutip baby cat kat kedai runcit depan umah, hubby kata "nak wat pe, x yah amik" pas tu sha balas balik "apalah salahnya kita share rezki yg tuhan bagi kat kita" pas sha ckp cam tu hubby diam x leh nak ckp ape...

p/s: kira derhaka ke??? lawan ckp hubby...

X de perikemanusiaan langsung....

Aritu sha dok kutip baby cat kat kedai runcit depan umah, hubby kata "nak wat pe, x yah amik" pas tu sha balas balik "apalah salahnya kita share rezki yg tuhan ...
shasafiera Post at 16-12-2009 16:16

takk.. takkk derhaka... itu kira menasihat perkara yg baik...

140# hatemetoday

aahah.. betol la kot kak hate.. sbb ade nmpk id hatemetoday lam forum tuh juge.. hehe..

152# boocik04

jual kt restoran ekstk?? erk... sampai nye hati dorng nk mkn meow2 ni.. ish2..

KEPADA SEMUA WARGA CLL.... SELAMAT MENYAMBUT MAAL HIJRAH.
SEMOGA SEMUA AZAM BARU YANG DIBUAT AKAN DITUNAIKAN PADA TAHUN HADAPAN

DARI K LEO UNTUK SEMUA KAWAN2 YG BERAGAMA ISLAM

Post Last Edit by shasafiera at 17-12-2009 16:21

SHA NAK UCAPKAN SALAM MAAL HIJRAH PD MEMBER2/WARGA CLL

sama juga dari saya...selamat membuka buku baru..aminnn