CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wallflower

Kenapa lelaki asyik pakai baju sama?

Close [Copy link]
ala, biarkan aje.....anggap ajelah bf ko tu tak layak utk ko...so selayaknya dia dgn si penyambar  ...
ruffleen Post at 2-4-2012 10:11

hahaha... biaq pi la dorang..isu nyer... laki mmg kurang baju... mmg mls beli  baju... tp kalo skali shoping... penuh tgn ngn plastik...janji x busok g opis aku ok jerk... hehehe

lelaki bas metroseksual je yg pakai baju tuka2 byk2 mekap mngalahkan pompuan. tiap2 bulan perabis ka ...
alestorm Post at 2-4-2012 02:40

bila ko sebut psl metroseksual nih
aku teringat kat sowang lagi opismate aku yg mmg spesis camtuh
mmg baju2 heols ala2 fesyen ngalahkan pompuan (ala mcm aznil nawawi tu la)
pastu dia ni jenis cepat sentapss
very de patahhh sesangaattt

berbeza dgn jantan tulen yg mmg betul2 lelaki,,, diorang pakai besa2 jek

and also a stingy with no sense of style...if i may add   

*matikkkkkk kutuk manager besa ...
wallflower Post at 31-3-2012 01:20

takpe....iols x kisah pun
tp mmg heols tak gheti berfesyen2 jah

even henfon pun, heols x kemaruk nak tuko2 henfon bagai (opkos he can afford)
heols hanya pakai sony erikson model apatah, dr 4 thn dulu model tu jek
takde plak dia tuko2 henfon bagai
asal bleh SMS n call dah ok katanya
takde la nak ber BBM dan ber watsapps bagai

Rate

1

tapi kalo gi offshore (weols keje oil n gas), baju weols laki pompuan sumenye samaaaaa jah
ala2 jumpsuit yg kaler kuning atau oren

takpe....iols x kisah puntp mmg heols tak gheti berfesyen2 jah

even henfon pun, heols x kemaruk nak tuko2 henfon bagai (opkos he can afford)
heols hanya pakai sony erikson model apatah, dr 4 thn dulu model tu jek
takde plak dia tuko2 henfon bagai
asal bleh SMS n call dah ok katanya
takde la nak ber BBM dan ber watsapps bagai
cmf_premierleag Post at 2-4-2012 11:08

baguslah dia berjimat dan tak membuang duit pada benda yg tak perlu langsung pun

gajet ni takkan habis dikejar selagi tak kiamat, ada je la benda baru keluar setiap hari.....tak terkejarnya..lainlah kalo ko tu mark zukerberg ke kan?

baguslah dia berjimat dan tak membuang duit pada benda yg tak perlu langsung pun

gajet ni takka ...
ruffleen Post at 2-4-2012 12:05

kheeensss...haku tengok, mamat ni jenis yg 'asal boleh' je
soo simple laa
tade kemaruk nk tuko2 henfon/tablet bagai
sbb gadjet2 nih mmg fast pace...stp 6 bln bertuko ganti dgn new technology
tp kalau aku yg pakai nokia 3210 (tiga dua sekupang) mau kengkawan aku sume speechlesss
mmg berbeza mcm langit dan bumi la aku dgn mamat tu
so, mmg tade possibility nk berjodohan pun

Follow Us
Saya pompuan tapi nak jawab jugak leh x? saya pun selalu ulang2 pakai baju, suar, tudung yg sama. Sebab:
1) dah memang suka dan selesa pakai baju tu
2) baju cukup2 untuk seminggu. JImat cermat. Pakai selagi boleh. Lagi suka tengok duit membukit dalam bank.
3) Delayed gratification. Selalu window shopping nampak baju cantik2 tp rasa sayang yang kuar duit untuk beli. Dalam almari ada byk baju tp jarang pakai. Nak pakai baju yg selalu tu jugak. Dah sebati org kata.
4) Low profile . Elakkan diri daripada kena rompak / didekati insan2 yg bermata kacheng2...$$. Biar org ingat kita miskin / kedekut.
5) High self esteem. Tak kisah pakai baju ulang2 / boring sebab pakai la baju ape pun kalo nilai dalaman tu kureng, tetap tak ke mana.
6) Murah rezeki. selalu dapat baju FREE orang bagi / free gift
7) Kadang2 pakai baju sama 2 hari berturut2. EEpppp jangan salah faham. Situasi ini bergantung kepada keadaan. Kalo baju free gift selalunya akan dapat dua helai yang pattern sebijik sama ataupun baju basuh hari yang sama dan kering pada hari yang sama. Ada drier hokey...
8) Rata2 baju dalam almari memang pattern / stail / kaler sama. So kadang2 orang ingat kita pkai baju sama walhal tak sama.
9) Mostly baju ada kaler hitam, putih, dark blue. Tudung hitam / putih. Kasut hitam/ putih. Senang matching.
10) Baju best2 hanya untuk special event. Lagipun nanti lebih menyerlah. Ye la orang dah biasa tengok kita ni pakai baju boring ulang2... tapi kalo ada event tu haaa.... amek ko... dpat Queen of the night terus...

Rate

1

laki aku punya baju banyak lebih dari aku...tapi baju yang favorite die jugak yang die duk ulang pakai...kalo dah suka tu,  3 4 helai baju sama je dibelinya..

laki aku punya baju banyak lebih dari aku...tapi baju yang favorite die jugak yang die duk ulang pak ...
jaa139 Post at 2-4-2012 14:51

sama lak peel laki kita nih...

1. malas basuh.
2. malas iron.
3. malas nak beli.

Rate

1

sama lak peel laki kita nih...
bluecatsus Post at 2-4-2012 15:55

sama peel takpe...jangan orang sama dah le...

Reply 151# jaa139

semestinya laaaaaaaaa..bukan org yg sama..heheheheh

Kalo mcm tu para isteri2 @ kekasih atila yg kene mainkn peranan.bile laki @boypren dok pakai baju yg same jerk ajak la die g shopping sama2.tp jgn la dok perabih duit die pulak kang langsung die boring da nk ikot p shopping belikn baju tok die ker...hihihihihih

Rate

1

skrg ni ada washing machine n dryer sekali...
pakai hari ni..esok pun blh pakai baju yg sama..tp too much la......
my ofismate x adelah shirt yg sama..cuma colour baju dia org...ada maroon la..hijau..fuchsia...electric blue..all sort of colours..stripes jgn citer...baju kotak2 pun ada...plain tu biasalah..biasanya young exec mmg fashionable...yg senior agak kurang sikit...

Rate

1

mmg betul....tmpt aku ni...rmi jek enginer sah2 gaji besau kan...terpk aku diorang ni bkn nya xde duit....x bleh ke beli baju baru...perfume pon x pakai...eiii kedekut taik idong masin ke hape ....

apa nak kisah pakai baju yg sama(bukan bermaksud sepasang) hehehe..

masa keja kat Kilang(aku jaga account) akau bedal jer baju yg kompeni bagi.. t shirt hehehe.. kekadang jer aku pakai t shirt yg ku beli sendiri.. hehehe.. rugi x pakai.. lagipun opis aku xder aweks.. kihkih.. semuanya dah veteren.. aku jer bujang kihkihkih... 3 tahun aku kerja situ, majoriti t shirt kompeni jer aku pakai.. hehehe.. kalau aku pakai kemeja, sure kena tanya, smart nyer chip?  kihkih... rupa2 nye x lama pastu aku berenti kehkeh... masuk pulak bidang gomen2 nih

bila gomen2 nih kena belajar benda baru plak.. IRON baju.. masa kat kilang dulu aku iron baju agak 3 kali jer kot, yg 1st masa ramah tamah raya.. ramah tamah gawai pastu dinner tahunan.. kekadang jer ader dinner staf pencen.. tu jer yg akan buat aku pegang iron,,, so, kena iron bundle untuk seminggu, then baju tu roatae jer.. kemeja/batik/baju F1 boleh pakai untuk dua minggu jer hihihi

Rate

1

baju yg minat xbyk n beli baju pon xbyk

kelakr la tajuk ni..memang lelaki macam tu .sebab depa ni kalau keluar sekjap je lepas tu baju tu gntung/sangkut balik..

me kalau bau baju tu berbau memang basuh,kalau tkde bau/kotor me sangkut balik je tapi tengok berapa lama temph pakai tu..

act my asben segala pakai dia me yang sediakan,sebb tknak dia pakai baju yg sama..

ade kawan asben me hari2 pakai baju yang sama ke tempat kerja,t shirt putih pagoda tu..sebab dia kate nk buat kerja tk payah baju cntik mahal2.tapi bg me t shirt putih tu kan lagi cept kotor,kalau dia beli baju kat bundle pun org bukan tahu kan..

Rate

1

huhuhu..lelaki biasanya pakai baju sama sebab dia selalu amik baju yg kat lipatan plg atas, so bila basuh, lipat, letak atas, baju itu jgk yg diambiknya semula..
selain tu, mgkn sbb dia rsa selesa dengan baju yg dia selalu pakai tu..dia sukakan baju tu..

suami sya mcmtulaa orgnya..huhuhu..

bukannya xde baju lain/xde beli baju baru..

Rate

1

cilakak.. ngate aku ke.. ciss.. hade aku kesah...