CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shamsuri

[Jenayah] {HOT}UMNO SOKONG MURTAD..umngok harus bertaubat..

nuryakmal posted on 13-11-2012 10:25 PM
ooo sudah disexpalinkan... harap thieo consider my humble argument

pokcik pun dah explain...harap dia terima lah..tak terima tak palah..kalau dia rasa tak adil..kita pun tak boleh buat apa..mahkamah dah putuskan gitu..kalau tidak akur..boleh dicharge menghina mhakmah pula nanti.

inb4 : "kalu tak suka sikap bias kami, pi duduk negara lain"

thieo : dah jangka lama dahhh

thieo posted on 13-11-2012 10:28 PM
macam mana

1) hak penjagaan seorang non muslim tertakluk bawah mahkama ...

saya dah pun bincangkan suma tu...kalau thieo nak ajak saya bincangkan lagi,  memang saya tak mahu..buang masa saya saja...dan kalau thieo nak kata bias...terpulanglah..

thieo posted on 13-11-2012 10:27 PM
tapi kaka tak explain lagi....

macam mana

1) hak penjagaan seorang non muslim tertakluk bawah mahkamah syariah?
fakta kes setakat pemahaman saye yek
- mom converted. gets a divorce in syariah court. why? because she is now a muslim. so based on our constitution she is no longer bound in the LRA but the state islamic enacment.  since FC allowed parent to choose his/her child religion and the custody was given to the mother ( how? islamic law and CA and WCA-- mom can have custody of her child unless the court stated otherwise. if im wrong, please anyone(?!- en hafiz from FD is much needed now. thank you very much!)

2) pengislaman yu min tu sebab kan 12(4). kenapa dia tak consider bapa nya yang menentang pengislaman tu?
as i stated before, the mother got the custody of the child so she now have the liberty to choose her childs' religion as provided under the FC

3) adakah ada bias di sni?
unfortunately yes. harap maklum, this article 121(1A), article 11, article 12 is a very grey area and i must stressed that it has been and still is being discussed whether there should be amendment in our law since there is conflict when it comes to this sensitive issue..

and my dear boy, please see it as a case-to-case basis. the judge may decide based on his own interpretation. and they have been over ruling here and there. but what is important is about the childs' wellness. once the kid have reached the legal age " hey hey hey there is no compulsion in Islam"

sekian, wassalam

inB4: can i go now?

nuryakmal posted on 13-11-2012 10:37 PM
1) hak penjagaan seorang non muslim tertakluk bawah mahkamah syariah?
fakta kes setakat pemahaman ...

now thieo udah faham.. dan lega mendengar jawapan.. lagi2 jawapan yang soalan ke 3...

but psal after 18 tu...well, its not going to be easy

forcing faith onto someone, thats what i would say

Follow Us
taubatlah umngok...

Mamat bodoh yang ko persoalkan tu dah lama kena tendang dari jawatan dia. Sejak zaman dia aku terus tak sokong hamno. Cuma yang peliknya, kenapa geng2 pkr tak pulak tendang minah bangang idong dongak tu?

bg aku kalo kerajaan mmg betol2 nak pertahankan ketidak bolehan hak kebebasan beragama ni kenalah tunjuk contoh.tingkatkan islam tu sdiri.aku malu betol pung pang pung pang tentang islam sana sini.tp kehidupan sdiri caca marba.agaknya pegang sgt konsep kehidupan mcm bukan islam xpe..yg penting dlm ic ada islam.sibuk negara islam tp anjur konsert kpop lah ntah benda2 yg bukan2.kalo betol2 xsuka kebebasan beragama tu sdiri gunalah cara untuk tgkatkan jati diri islam dlm diri remaja dan masyarakat.bukan ari ni islam..esok buat pkara lain tolak konsep islam pulak.x ke islam tp islam versi compang-camping????

bg aku kalo sifat keislaman tu sdiri dah kental dlm dada xjd masalah.ni sdiri segan..melayu kawin dgn mat salleh dgn bukan islam..kdg2 diri tu lagi teruk dr bukan islam,melayu belajar kat luar negara,kdg2 perangai lebih teruk dr bukan islam.melayu tonggang,kaki sondol,kaki kelab..xkisah..yg penting islam.kalo dah terapkan islam yg teguh dlm hati..xkan mudah terpedaya.so kalo sibuk nak pertahankan ISLAM tu patutnya mulakan dari sekarang,jgn hari ni cakap bedegang pertahankan islam..esok nampak dlm tenet gambo anak mcm haremm..(masa ni nak belit iman xdapat diwarisi..tp lupanya bapak pun 2x5).

bg aku kalo kerajaan mmg betol2 nak pertahankan ketidak bolehan hak kebebasan beragama ni kenalah tunjuk contoh.tingkatkan islam tu sdiri.aku malu betol pung pang pung pang tentang islam sana sini.tp kehidupan sdiri caca marba.agaknya pegang sgt konsep kehidupan mcm bukan islam xpe..yg penting dlm ic ada islam.sibuk negara islam tp anjur konsert kpop lah ntah benda2 yg bukan2.kalo betol2 xsuka kebebasan beragama tu sdiri gunalah cara untuk tgkatkan jati diri islam dlm diri remaja dan masyarakat.bukan ari ni islam..esok buat pkara lain tolak konsep islam pulak.x ke islam tp islam versi compang-camping????

bg aku kalo sifat keislaman tu sdiri dah kental dlm dada xjd masalah.ni sdiri segan..melayu kawin dgn mat salleh dgn bukan islam..kdg2 diri tu lagi teruk dr bukan islam,melayu belajar kat luar negara,kdg2 perangai lebih teruk dr bukan islam.melayu tonggang,kaki sondol,kaki kelab..xkisah..yg penting islam.kalo dah terapkan islam yg teguh dlm hati..xkan mudah terpedaya.so kalo sibuk nak pertahankan ISLAM tu patutnya mulakan dari sekarang,jgn hari ni cakap bedegang pertahankan islam..esok nampak dlm tenet gambo anak mcm haremm..(masa ni nak belit iman xdapat diwarisi..tp lupanya bapak pun 2x5).

apa kata pemimpin-pemimpin umngok dalam hal nie...

paklah...bila nak bertaubat????

Jgn la sibuk ke hulu ke hilir bincang pasl murtad. Saudara kita kat Indon ada lebih 30 juta msh kristian melebihi ummah Mellayu kat Tanah Melayu ni

DeMax posted on 15-11-2012 12:53 PM
Jgn la sibuk ke hulu ke hilir bincang pasl murtad. Saudara kita kat Indon ada lebih 30 juta msh kris ...

betul...bak kata dewan ularmak PAS...yg lebih utama iakah jatuhkan BN..akidah ni ok apa..tak penting dah.