CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mijot

All About Jakarta, Indonesia - Part 6

Close [Copy link]
Reply 1551# lady_sarah83

sis, kl/jkt sis ada check in luggage x?mmg strict ke in terms of x leh bawak cecair more than entah brapa ml tu?
sbb kalau ikutkan malas nk check in luggage semasa nk pg. kalau balik wajib ar. ehehe

Reply 1551# lady_sarah83

Sarah,

Kat amaris hotel tu ada kettle x? Cik abg akak tu memalam mesti pekena air panas....

Reply 1580# iamalady

tiket tren ke? tiket tren sarah bli aritu 60k.. 80k rate on wiken if x silap...

Reply 1581# iamalady

cecair tu xleh lbh 100ml sis.. if lebih mmg diorg amik la.. hehe.. contoh mcm air mineral..

Reply 1582# abun74

kak, dlm bilik xde kettle tp kat luar tu ada air panas.. kene kuar bilik n jln sket la....

Reply  iamalady

tiket tren ke? tiket tren sarah bli aritu 60k.. 80k rate on wiken if x silap ...
lady_sarah83 Post at 2-3-2012 18:35

oooo... no wonder. tq2.

Follow Us
Reply  iamalady

cecair tu xleh lbh 100ml sis.. if lebih mmg diorg amik la.. hehe.. contoh mc ...
lady_sarah83 Post at 2-3-2012 18:37

a'ah, betul2. kena check in jugak lah kan. hehhesis sampai pagi tu mmg sikit ke taxi bluebird? yg avanza tu amik freelance nyer org kan? dorang yg come to you ke or how ek?

Reply 1587# iamalady

Nk bwk apa je smpai lbh 100ml tu sis? Hehe.. Vs kah? Rugi la cek in luggage semata2 sbb liquid tu sis.. Hikhik

Reply 1587# iamalady

Ohhh lupe nk jwb.. Sarah kuar lmbt sket.. Mayb ramai dah amik bluebird.. Hehe.. Avanza tu freelance.. Ramai yg akan offer bile kita ke tmpt taxi tu..

Reply  iamalady

Nk bwk apa je smpai lbh 100ml tu sis? Hehe.. Vs kah? Rugi la cek in lugg ...
lady_sarah83 Post at 2-3-2012 19:54

moisturizer, toner, cleanser (2 jenis), bbcream, syampoo, body syampoo.. hahahaha
semua tu CONFIRM lah more than 100ml.
ada jugak tepikir nk beli yg botol kecik2 tu. entah apsal sampai hari ni x terbeli2.

errr.... i am honestly curious, kita x sama ke? sis x bawak ur essentials ke?

Reply 1571# lady_sarah83

sarah x sabor nk dgr citer selanjutnya.....bawa bag byk mcmtu kene tahan x dgn abg kastam

Reply 1590# iamalady

Means total brg2 tu sume lbh 100ml or each bottle ekk... Mine bwk juga bb cream 50ml, cleanser 100ml, toner etc, innershine 42ml each kot.. etc etc.. Tp sume mmg x lbh 100ml... Perfume bwk miniature je.. So lps la.. Hehe

Reply 1591# ani_ras5166

Tiada cerita selanjutnya sis.. Citer dh abis wif happy ending.. Hehehe.. Luckily x kena tahan...

Tp my fren kena tau sbb die keluar lmbt sgt.. Nasib baik sarah decide nk kuar dulu.. Huhu..

Total beg sarah ialah 2 backpack merah, 1 plastik besar yg mcm peniaga tu, 2 beg biasa, 1 permainan utk anak kwn, 1 plastik kartika sari, 1 paperbag my tdg..  Total lbh kurang 60kg

cuma dari pandangan peribadi saya, selain dari india, jakarta juga antara tempat yang kita boleh belajar byk tentang hidup...
melur_30 Post at 2-3-2012 03:26 PM

Betul tu Melur, ramai org ingat travel is benda suka2 makan angin je tapi bagi some of us, travel is part of learning dan self-discoveries, dan ini biasanya yg membezakan antara traveler dan tourist.....baru2 ni my adik datang bertandang sorang, dia stay satu mlm tumpang kat my hotel pastu siang hari dia berjalan merata tempat naik angkutan umum sampai ke Bandung dan overnight sana, then return to Jkt dgn kereta-api. So, dlm perjalanan dia ada jumpa n borak dgn traveler dari Korea Selatan, and org Korea tu ceritakan pd dia pasal Jakarta Hidden Tour, tour khusus utk melihat kehidupan masyrakat kelas bawahan di Jakarta...masuk ke slum dan berkenalan dgn warga2 miskin....fees dia IDR 1 juta, agak tinggi juga tapi semua duit tu diguna utk komuniti pembangunan rakyat termiskin ni...spt memberi pendidikan kpd anak2 mereka etc......aku ada terjumpa website dia kat sini: http://realjakarta.blogspot.com/ ...maybe u want to try this in future......I am interested juga nak try, pasal pikir2 ok gak la menyumbang sedikit allowance kerja sini kat warga susah, tapi mcm tak sempat lah sbb siang malam kene kerja includes weekend. Maybe next time jugak lah kot.....

BTW, Selain daripada initial 'I' untuk kedua nama negara, seperti kebetulan banyak benar persamaan2 lain antara India dan Indonesia.....

salam nak tanya kalau kat TA..kedai mana yg boleg dapaat Border Lace yang murah erkkkk
tQ

bobo masa datang Jakarta pun bawak hand luggage + back pack, tak amik pun bagasi perut kapal... nak jimat punya fasal, tamau bayar........ lagipun bila dah lepas imigresen kat T3 sana, boleh terus je keluar tak payah nak tertunggu2 bagasi....

so, dalam beg sandang belakang tu termasuk la juga syampu badan, syampu rambut, minyak rambut, minyak wangi.... memang lebih 100ml... tapi benda2 tu letak dalam beg toletries dalam beg tersebut........ jadi benda tu dalm beg yang di dalam beg........dia tak tanya dan suh bukak beg pulak... risau gak... fasal kat depan2 sebelum masuk terpampang suruh bubuh dalam plastik yang disealkan...

may be kat screen , nampak macam dibungkus kot.............

Betul tu Melur, ramai org ingat travel is benda suka2 makan angin je tapi bagi some of us, trave ...
cmf_GAIA Post at 3-3-2012 14:03

gaia, saya ada terbaca mengenai tour ini beberapa tahun yang lpas dan terus terlupa sampai saat ini..terima kasih sebab ingatkan balik. I'Allah kalau ada rezeki utk repeat saya sure akan rebut peluang utk ikuti tour ini. sekali seumur hidup untuk lihat kehidupan yang diluar kebiasaan kita, saya rasa Rp1j tu apalah sangat, kan gaia? pengalaman saya sendiri pun, macam2 orang saya ketemu, macm2 yg saya dapat..waktu di bandara, saya berkenalan dgn salah seorang 'org kuat' dalam industri perfileman di sana..dia tanya saya mengenai isu batik, borneo, dondang sayang dan macam2 lagi; penerimaan orang kita mengenai isu ini.saya bagtahu mereka bgmana cara kita di sini berfikir; isu2 remeh seperti itu tak memberi kesan pun pada kita.

*I yang mereka miliki itulah yang menjadikan mereka ini unik ;-)

Post Last Edit by cmf_GAIA at 3-3-2012 23:48
gaia, saya ada terbaca mengenai tour ini beberapa tahun yang lpas dan terus terlupa sampai saat  ...
melur_30 Post at 3-3-2012 11:09 PM

eh! sapa tuh? I'm curious nih pasal I'm very fond with Indonesian cinema...skrg ni boleh kata banyak DvD ori dok beli ni, asal yg ada english subs n ada good review I sambor je.....filem lokal pun dah empat tonton di bioskop, n dlm perancangan nak target dua filem baru release yg belum ada kesempatan nak tengok....
Btw, isu mencuri budaya tu agak sensitif bagi sesetengah mereka, tapi kalau ditanya aku hanya fikir satu jawapan....Malaysia dan Indonesia adalah serumpun, di Malaysia ramai sekali org jawa, org banjar etc etc....mereka dah tinggal disini lama dan warisan nenek moyang mereka adalah sebahagian budaya Malaysia juga...bukan bermaksud utk claim atau mencuri budaya tapi mmg di Malaysia ada warisan jawa, minang etc tu yg juga merupakan suku etnik terbesar di Indonesia.....Masyarakat India dan Cina juga dah jadi sebahagian dari Malaysia, begitu juga budaya mereka juga adalah sebahagian dari budaya Malaysia.....dan negara/kerajaan/rakyat India dan China tak pula menuduh kita curi budaya diorang.....

need helppppp...

anyone pernah book hotel guna agoda.com tanpa guna credit card?
i mean pakai paypal boleh ke?sbb ada icon paypal kat payment method,
jenuh tak tido ni sebab nak verify paypal dgn maybank2u.M2U plak upgrading sampai subuh tadi!
dahlah tatau pakai paypal cane!

btw, ada penginapan yg cun-cun kat JKT..baru lagi kot..
http://www.agoda.com.my/asia/ind ... greenhome_poso.html
http://www.agoda.com.my/asia/ind ... enhome_tondano.html

maybe i nak try amaris mangga dua sbb tak silap kat tepi hotel tu ada shuttle pi bandung kan? anyone dah try?

Hello all! Bersiaran life dr Amaris Thamrin City :-) hari ni dah hari ke 2 kat Jktr.