CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Reply 1580# sofiera

Waalaikumussalam,kak sofiera..Selamat pagi..
Tadi petang selepas Asar,saya dah bertarung dengan Ustaz Kamal..Seronok jugak sekali sekala bertarung..Tue lah penangan kalau dok bercerita tentang diaeko tue dalam forum neyh..Mulalah yang datang menyelinap masuk dalam badan..

Nantilah,senang-senang,saya update citer tue yerk?

Reply 1581# 7teen

Wahh....terer nya...nanti update,,,Sihat ker??

Reply 1582# sofiera

Alhamdulillah..Sihat-sihat seorang manusia biasa..Kadang sihat,kadang sakit..

Insya-ALLAH,memang saya akan update.....

Assalamualaikum,selamat pagi semua!!

PERTEMPURAN DENGAN USTAZ KAMAL PADA 16/12/2011 (SELEPAS ASAR)

Assalamualaikum dan selamat sejahtera semuanya..Alhamdulillah diberikan lagi kekuatan dan kesihatan oleh Allah untuk saya terus mencoretkan apa yang terjadi dalam kehidupan saya neyh..Alhamdulillah..Walaupun penatnya masih terasa tapi agak lapang bila dah mula bersolat Tasbih..Bagus solat neyh..

Kali neyh saya akan catatkan pertempuran yang dah saya lakukan dengan Ustaz Kamal pada semalam hari..Niat di hati nak pergi berubat..Sampai saja dekat rumah Ustaz Kamal di bandar Batu Pahat,saya dah mula rasa nak menangis..Sayu rasa sedih dan sayu..Macam nak berpisah dari orang yang disayangi..Melankolik nadanya kan?

Usai melog off kan diri di bod MPS,saya dan keluarga menunaikan solat Asar berjemaah dahulu..Abah kata,kalau ada yang halang..Harap-harap tiadalah yang nak halang-halang..Lepas siap solat Asar,semua pun bergeraklah ke rumah Ustaz Kamal kat bandar Batu Pahat..Memang dah tak tertahan dah "permainan" dia kali neyh..Ubat migrain pun saya dah telan awal-awal sebelum masuk kereta..Bergeraklah kami dengan kereta abah..

Alhamdulillah kat rumah Ustaz Kamal takde orang lain..Mungkin suratan Allah untuk memudahkan jalan kami memulihkan saya yang di"permainkan"..

Ustaz Kamal start dengan perbicaraan biasa yang kami lakukan untuk mengenalpasti masalah saya..Saya ceritakan semuanya tanpa sebarang lindungan..Ditakdirkan Allah,saya menitiskan air mata sepanjang saya bercerita dengan Ustaz Kamal..Ustaz Kamal kata dia nak check saya..Dia pun start bacaan ruqyah macam biasa dia buat..Ustaz  Kamal tekan ibu jari kaki saya..Abah saya kata muka saya memang nampak marah..Tapi at the same time nampak radiant jerk muka..Anggun berseri!Pelik pulak bila dengar anggun sebab saya neyh lelaki..Macam mana pulak muka leyh nampak macam perempuan?

Bila Ustaz Kamal nampak saya ada tanda-tanda nak melawan..Dia tekan lagi kuat dengan mulut dia baca ayat suci  Al-Quran..Saya tahu yang saya tak berdaya nak apa-apakan Ustaz Kamal selagi saya dikunci.Saya yang kat depan Ustaz Kamal tue pun terus pusingkan badan dan lempang pipi mama saya berkali-kali..

"Biadab!Kurang ajar!Sialaannnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!"

Muka saya memang nampak sangat benci pada mama saya.Saya lempang mama saya tanpa kawalan..Tak pasti berapa kali saya lempang mama saya..Rasa nak menangis pun ada bila dengar yang saya lempang mama sendiri sedangkan dalam keadaan normal,tak pernah terlintas nak sakiti mama saya..

"Siapa kau?Kenapa kau mengganggu anak Adam ini?Perkenalkan diri kau.."
                "Hihihihihi..."saya ketawa macam perempuan sewel sambil tangan tepuk-tepuk lantai
                "Kau Islam ke kafir?"
                "Islam pun bukan..Kafir pun bukan..Hihihihi...."
                "Kenapa kau diam?Kau nak aku keluarkan kau cara elok atau.."
                 "Atau kau nak bunuh aku??Silakan..dah berkurun aku tak bertempur dengan manusia..Hihihihihi..."

Saya mengerling Ustaz Kamal.Saya usap-usap rambut saya seakan-akan seorang perempuan sedang merapikan rambutnya yang panjang.Ustaz Kamal pun lepaskan ibu jari saya.Tak semena-mena saya berdiri dan bergerak ke tengah gelanggang pertempuran.Ustaz Kamal pulak macam dah bersedia di samping 2 lagi orang kawan dia mengunci.2 orang kawan Ustaz Kamal suruh keluarga saya berundur ke luar gelanggang takut-takut ada yang diingini.

"Sebelum aku hapuskan kau.Baik kau perkenalkan diri..Mudah kerja aku!"
                "Nama beta Dewi Srengenge!Sembah dan hormat dari sekalian jagat raya yang berpusatkan aku..Wukir Mahendra tempat diamku..Pajajaran asalku.."

Satu tendangan sulung saya hadiahkan buat Ustaz Kamal yang tak sopan langsung "melayan" saya..Rasa seronok bila nampak Ustaz Kamal tue tersungkur.Dia bangun balik dengan muka tenang.Saya agak gugup bila nampak keadaan Ustaz Kamal yang tenang seakan-akan tahu yang kedua orang kawan dia akan dapat membantu keadaan.

"Kami hanya menyembah ALLAH..Kau juga makhluk ALLAH!"
                "Kau sahaja makhluk ALLAH..Aku tidak!Aku adalah Aku!"
                "Lupakah kau pada perjanjian kau dengan Sulaiman Alaihissalam?Atau kau nak aku ingatkan??"
                "Kau ingat aku akan termakan tipu daya kau?Aku dah hidup berkurun lamanya di puncak Wukir Mahendra..Lagi lama dari hidup bangsa manusia!"

Sesi pertempuran dan perdebatan pun berlangsung.Sampailah Ustaz Kamal dapat perdayakan saya dengan perjanjian Nabi Sulaiman dengan bangsa Jin.Masa tue saya dah dipasung semuanya.Ustaz Kamal berjaya kunci semua pergerakan saya agar saya tak boleh nak melawan lagi...Ustaz Kamal pun suruh saya keluar secara aman atau tak dia akan pancung semua yang dalam badan saya..

Saya menekup muka sambil menangis.."Jangan..Jangan..Aku akan keluar!"saya seolah-olah merayu daripada Ustaz Kamal supaya jangan dibunuh..

"Berapa ramai lagi yang menumpang pada jasad Anak Adam ini?"
                 "Seluruh keraton yang berada di bawah kekuasaanku.."masa neyh saya menjawab pun dalam keadaan sedih.
                 "Kau mahu mereka keluar secara aman atau aku yang keluarkan??"
                 'Kami akan keluar secara aman..Dan takkan menumpang di jasad manusia ini.."Saya masih merayu masa neyh

Ustaz Kamal pun keluarkan jin-jin yang menumpang dalam badan saya dan suruh mereka berjanji yang mereka tak akan menumpang pada jasad saya lagi..Ustaz Kamal bagi saya air minuman untuk diminum sebab nampak sangat yang muka saya dah pucat lesi..Kepenatan bertarung agaknya..Hehehehee..

Ustaz kamal jugak pesan jangan biarkan lubang tue terbukak,tutup dan kambus balik..Kalau dah mula alpa,dengan senang diorang boleyh menyelinap masuk kembali pada jasad saya sebab seluruh tubuh anak Adam neyh ada ruang yang boleh didiami oleh kaum-kaum mereka..Dia tanya ada kerk saya balik ke Indonesia baru-baru neyh manalah taw saja-saja melancong?Saya cakap tak..

Ustaz tanya lagi dengan siapa biasanya saya habiskan masa sebab dalam makrifat Ustaz Kamal..Yang datang menempel tue secara menyelinap..Maksudnya mesti salah satu dari orang-orang yang biasa saya jumpa ada benda neyh..Tapi yang neyh bukan keturunan saya punya kalau based on kata-kata ustaz tue lah..

Wallahualam..Bukan lah saya cerita neyh nak cerita betapa bestnya dapat bertarung tapi sekadar mengingatkan yang kita manusia memang mudah alpa dan leka dengan kehidupan sehari-harian..Cuak jugak kalau yang keturunan kita sendri punya ajak join ramai-ramai lagi jan jin jun dalam badan neyh..Mahu tak bersesak-sesak dalam neyh??Wallahualam~

PERTEMPURAN DENGAN USTAZ KAMAL PADA 16/12/2011 (SELEPAS ASAR)

Assalamualaikum  ...
7teen Post at 17-12-2011 08:45

Huhuhu seramnya... Tapi Alhamdulillah dah keluar benda tu kan.. Cuma 7teen kena selqlu dekqtkan diri dgn Allah, takut ada ruang untuk benda tu singgah semula...

Follow Us
Reply 1586# midori_katana

Yupp,memang kene dekatkan diri dengan Allah...Kene jadi kental sikit..Cuma yang tak best tue...Asyik-asyik yang masuk dalam badan neyh mengaku semuanya perempuan...
Dah tak ada lelaki kerk yang nak masuk badan saya neyh??Saja jerk neyh..Tak mintak pown..Mintak jauh..

Salam 7teen. EmakBonda faham apa perasaan 7teen. Tapi rasanya ini bukan kesudahannya kan? Mesti selalu berwaspada, kalau tidak derang balik... Seram seh...

Assalamualaikum,nak tanya Doa Nabi Sulaiman yang ini kan?

Terjemahan dalam bahasa Melayu nya adalah :

"YA ALLAH ,Masukkan kami dalam kawalan lingkungan Nabi Sulaiman , dan Nabi Sulaiman telah memiliki daripada Timur dan Barat dengan kebolehan anugerah ALLAH ,sifat,perbuatan-perbuatan dan juga kekuatannya.Selamat sejahterakanlah kami wahai Tuhan Jibril,Mikail,Israfil dan Izrail.Telah menguasai Nabi Sulaiman dari Timur dan Barat,jin,manusia,angin dan awan berserta keselamatan yang banyak.

MAHA SUCI ALLAH TAALA yang MAHA MULIA KEMULIAAN,dan kesempurnaan-Nya,ketahuilah oleh kamu wahai Iblis,syaitan-syaitan tinggal dalam kegelapan.Wahai Tuhan kami,terimalah daripada kami doa Nabi Sulaiman, dan telah berselawat ALLAH ke atas Nabi Sulaiman , juga ke atas para nabi dengan rahmat-Mu ya ALLAH YANG AMAT MENGASIHANI daripada segala-galanya."

Kalau betul,harap bermanfaat untuk semua..

Reply 1153# rozzelle

cm ner nak bookmark erk?...maaf tya sebab org baru..

Salam tt,chef dll.. sukenye teman bace thread ni....xsabo nk tunggu citer baru

Reply 1591# Keduarc

Waalaikumussalam Keduarc...Selalu-selalu lah singgah ke mari manalah taw kalau-kalau ada cerita terbaru yang nak disharekan oleh para forummers...

P/S : Kalau Keduarc ada cerita pun,apa salahnya stori mori dekat sini..

Reply 1592# 7teen

Tq 7teen Beh baca pengalaman awak

Assalam semua... Kisah kali ni berdasarkan pengalaman sahabat akak. Menurut kata sahabat akak ni, nenek dia ni berasal dari siam... Katanya dulu2 mmg primadona kampung la.. Cantik dan suka menjaga kecantikan diri. Selain itu nenek ini juga seorang yang luar biasa kuatnya... Menurut ibu sahabat ini, nenek beliau waktu muda2 dulu boleh menanggung berguni2 padi semasa musim menuai.. Mmg kuat tu sbb org lelaki pun susah nak angkat guni padi inikan pula perempuan muda yg cantik jelita... Ekeke...

Skrg ni si nenek dah makin uzur.. Rasanya umur dah menjangkau 90 tahun dan hanya terbaring saja ditempat tidur. Masalahnya, dalam keadaan yg macamtu pun barannya bukan main lagi. Pantang silap sikit mesti keluar semua maki hamun.. Kalau mandi mesti nak berlulur bagai, kemudian nak berbedak, berwangi bagai macam org muda2.

Sahabat akak dgn ibunya mmg dah syak sbb nenek dia banyak petua ( terutamanya berkaitan kecantikan). Nenek ni selalu kalau basuh muka pun ada serapahnya.. Kawan akak pun pernah juga nenek dia ajar satu petua tapi dia tak amalkan. Kata kawan akak lagi nenek dia mmg nampak muda, kulit tegang, body dia pulak kami pun kalah. Hahaha..

Dua bulan lepas kawan akak dan mak dia pakat nak bawak nenek ni berubat ( mana tahu ada saka).. Dengar saja nak pergi berubat, terus nenek ni melenting, marah2 anak cucu.. Jadi sampai sekarang la nenek tu masih begitu lagi. Kesian juga sbb kawan akak dan mak dia saja yg sanggup jaga nenek ni.. Anak2 yang lain tak sanggup .. Ya la kan cerewetnya bukan main lagi siapa yg boleh tahan...

Allahu rabbuna wa rabbukum, lana a’maaluna wa lakum a’maa lukum laa hujjata bainana wa bainakum, a ...
krieysa Post at 15-11-2011 15:06

saya cari dlm tafsir tentang ayat ni, tak ada pn.....betul ke surah dan no.ayat y dinyatakn?

Assalamualaikum semua.. Maaf sangat2 sebab kebelakangan ni terlalu sibuk.. Walau bagaimana pun nampaknya semakin ramai yang sudi memeriahkan thread ni.. Terima kasih dan selamat datang diucapkan kepada sahabat2 sekalian.. Yang baik jadikan tauladan,yang buruk jadikan sempadan.. Sesungguhnya kebaikan itu datangnya dari ALLAH s.w.t dan yang lemah itu adalah dari kesilapan dan kelemahan diri kita.. Semoga apa yang disampaikan disini dapatlah kiranya sedikit sebanyak memberi kesedaran,kebaikan serta pengajaran kepada kita semua.. InsyaALLAH

Reply 959# cmf_jy77

cmf jgn la buang the whole thing mcm tu je ke dalam lubang tu....koyakkan dan buang isi kapas/gel kt dalam tu je, n kemudian flush...insyallah xkn tersumbat......tp klu buan g the whole thing cmtu je, mmg la sumbat....

Reply 1596# chefmizan

Waalaikumsalam chef, seronok baca pengalaman kt thread ni....byk dpt story&info

Reply 1598# Keduarc

Sama2 la kita ye keduarc...

Assalamualaikum semua.. Lewat malam ni berkesempatan untuk berkongsi 1 cerita. Masih baru dan segar lagi dalam kepala ni bak kata orang masih suam2 kuku la kan hehe.. Cerita berlaku semasa saya dalam perjalanan pulang selepas berjumpa dengan rakan di Sri Kembangan. Otw balik masa tu lalu ikut jalan depan Jusco yang tembus ke kawasan bandar cina sebelum Giant Sri Kembangan tu. Waktu bergerak pulang dari kedai sekitar jam 2 pagi. Actually memang tau kawasan tu sedikit sunyi. Tapi sebab nak shortcut dan kebetulan hujan pulak renyai2 rasa macam sernok pulak nak lalu kawasan tu. Sejuk kan hehe..

Melepasi traffic light simpang empat Jusco kereta saya bergerak perlahan sebab nak menikmati suasana. Saya memang tak pernah lalu kawasan tu waktu malam. Perasaan tu ada walaupun lalu masa siang hari,tapi buat tak tau je la kan. Malam tu saya sorang2 je sebab wife tak berapa sehat,so stay rumah mentua. Lepas je kawasan selekoh gelap tu saya nampak ada orang tengah tahan kereta saya. Terus dalam hati kata takkan orang. Tapi tak mustahil sebab jalan tu kan menghala ke pasar borong. So saya pun berhenti. Keadaan masih hujan. Buka sikit je tingkap. Melayu.

Bagi salam orang tu jawab. Sah manusia. Katanya moto rosak. Tapi saya tak nampak pulak motor dia. So saya tanya nak saya tolong macam mana. Katanya tolong bawak dia keluar dari kawasan gelap tu je. Saya pun buka lock bagi dia masuk. Dia cakap seeloknya u-turn,jangan lalu kawasan ni. Saya pun ikut je la cakap orang tu sebab dari riak wajah dia nampak sangat muka dia pucat ketakutan. Saya cuba bertanya apa yang terjadi. Tapi dia senyap je. Saya pun diam je la. Sampai Traffic light depan Jusco semula saya tanya nak berhenti dimana. Dia minta tolong hantar ke pasar borong. Sampai sana orang tu hulur RM50,katanya itu saje yang dia ada. Saya tolak elok2 sebab bukan itu niat saya. Orang tu pesan,jangan la lalu kawasan tu,biar jalan jauh sikit takpe. Saya pun sekadar senyum dan angguk.

Tengok jam dah pukul 2 lebih. Saya rasa terpanggil untuk lalu jalan tu jugak. So buat u-turn terus lalu semula jalan tu. Selepas selekoh takde apa2. Saya teruskan perjalanan slow2. Tiba2 nampak dari cahaya lampu ada orang tahan kereta. Terus ntah macam mana saya berhenti. Yang tahan saya ni masa tu sedang membelakangkan saya. Buka cermin sikit bagi salam. Dijawab. Maknanya manusia. seperti mula2 tadi saya bertanyakan perkara sama. Nak kemana dan kenapa. Katanya motor rosak. Nak ke pasar borong. Memikirkan hujan dan nampak badan orang tu menggigil saya nekad hantarkan la. Lagipun kawasan tu sangat gelap. Macam2 boleh jadi kalau saya tak tolong dia. Sama juga orang tu masuk kereta,senyap. Saya tanya pun tak berjawab. Sampai depan Jusco,bila ditanya nak turun,katanya di pasar borong. Selepas turunkan orang tu,seperti penumpang mula2 tadi,dia pesan benda yang sama.

Keluar dari pasar borong saya berhenikan kereta di petronas. Buang air dan niat dalam hati saya nak jugak lalu kawasan tu. U-turn semula dan terus jalan kesana. Sampai lepas selekoh,ditempat orang pertama yang saya bagi tumpang ada lagi orang yang tahan kereta saya. Niat taknak berhenti sebab dah lewat sangat,tapi tak sampai hati. Tak tau kenapa,masa tu langsung tak timbul perasaan takut. Just niat sekadar nak menolong. Sepertimana 2 penumpang sebelum ni,begitu jugalah yang ketiga ni. Turun di pasar borong. Lepas turun pesanan yang sama disampaikan. Jam masa tu dah pukul 4 lebih. Berhenti sekali lagi di petronas beli air. Kali ni saya terpaksa ikut jalan jauh. 'Diorang' dah melampau sangat pekenakan saya. Pekerja petronas tu siap cakap lagi,bukan tadi abang dah singgah ke?.. Nak kemana ramai2 ni?.. Sesat ke?.. Ramai?... Bila pekerja tu cakap je macam tu saya pun toleh ke kereta. Memang ye rupanya dalam kereta saya penuh dengan orang. Dari bayangan yang saya nampak di kerusi belakang ada 4,didepan ada 2. Saya bagitau tengah cari rumah saudara. Nak tunggu kat depan tu sikit sebab saudara nanti berhenti tepi jalan je. Settle. Pegi dekat kereta,saya baca ayat Kursi dengan surah An-Nas 7kali baru la ok. Ambil air,jirus2 pada kereta terus saya masuk. Alhamdulillah sepanjang perjalan tu takde yang menumpang,mengganggu,atau mengikut sampai kerumah..