CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Bobola

SNSD a.k.a Girls Generation

Close [Copy link]
BelovedTaeyeon posted on 20-6-2014 07:36 AM
Saya memang dah tak aktif kat SSF sejak nampak kemesraan Taeyeon dengan Heechul dalam Instagram tahu ...

ko ni.. teruk betul minat taeyeon. hahaha. mcm dia tu kenalan ko je sampai nak relate dia dgn kehidupan berpasangan ko. kelakar la ko ni. hehe. moga ko dpt pasangan yang seiras dia ye.

cuma aku xpaham dgn fans dia yg sgt...."obses" tentang kehidupan bercinta idol diorg ni. nape sampai xsuka segala. mengalahkan family ha. haha. yang idol pun..alahai.. layan gak kebencian fans. xpaham aku. why so serious? dahhh..aku pulak yang pikir. haha
Last edited by LuLu^Lost on 20-6-2014 09:03 AM

saham SM naik lepas berita pasal Taeyeon ni.. haritu turun lepas kes Kris exo

ada beberapa kelompok yang boleh dikelaskan apabila kes taeyeon ni keluar.

1.  fan yang patah hati... yang ni memang sumpah x nak sokong dah SNSD. biasanya mereka ni baru je kenal SNSD sebab tu boleh blah bila2 masa je.
2. fan yang sedih dan kcewa tapi redha jelah dah nak buat mcmmana. hati orang mana blh dipaksa-paksa kehkehkeh.. (tapi sejuk hatinya bila taeyeon buat permohonan maaf di instagram)
3. yang buat rilek je n support apa jua yg SNSD buat.

ada juga yang x suka taeyeon tapi still sokong yang lain. yg ni personality disorder sikit.
Cara fan artis kpop sayang artis kegemaran mereka ini pelik sikit.. unik..
yang ni yg international fan yg aku dok prati.
yg ksone plak kes lain.

KSONE tak kcewa sebab taeyeon dah berpunya. mereka kecewa sebab mereka ingat apa yg Taeyeon post kat instagram tu untuk boyfriendnya bukan untuk fan dia. fan ni terasa di perkotak-katikkan oleh taeyeon. Memang ramailah yang terasa tertipu. Terutamanya kes gambar oreo tu.

Dan bila Taeyeon buat permohonan maaf dan menafikan apa yg mereka anggap tu ada sesetengah tak nak percaya. Heboh sikit ni pasal ni.

Dan ada juga yang speku kes ini cuma nak cari publisiti. sebab hasilnya lepas je keluar berita ni saham SM naik.

betul ke tak... ai pun x th...

Harini jam 12PM tadi sone buat fan event "Always Here" untuk Taeyeon. Dorang spam "Always Here" dalam semua gambar Taeyeon di Instagram sebagai tanda menyokong Taeyeon n SNSD. Boleh cek. setiap gambar ada komen "Always Here"

pink ocean japan 3rd Tour hari ke3 dan terakhir di Osaka

gee03 posted on 21-6-2014 07:12 PM
saham SM naik lepas berita pasal Taeyeon ni.. haritu turun lepas kes Kris exo

yeke? tepek r artikel
time kris kuar dulu ade artikel yg sahkan saham SM menurun
ke ni skdr rumors yg xleh dipercayai?

Follow Us
hasniey posted on 21-6-2014 09:57 PM
yeke? tepek r artikel
time kris kuar dulu ade artikel yg sahkan saham SM menurun
ke ni skdr rumo ...

Report saham ni adalah.. artikel x dak kalau ada pun mesti dlm bhasa depa. Ke sbnrnya x delah memberangsangkan mana pun kalo naik.

[

Crisis309 antara fansite taeyeon yang terbesar memilih untuk menutup website dan membatalkan 2nd photobook.

[

Manakala fansite misskimtaeyeon menyatakan akan terus menyokong taeyeon

Yang lain x th... huhu

gee03 posted on 22-6-2014 01:26 PM
Crisis309 antara fansite taeyeon yang terbesar memilih untuk menutup website dan membatalkan 2nd pho ...

Gile dahsyat.. sampai camtu sekali merajuk..
Agaknya diorang ni rasa artis ni hak milik diorang..
Artis msia jugak yg best.. rilek je kapel, putus, kawen, cerai pat lima nam kali..

LuLu^Lost posted on 20-6-2014 08:57 AM
ko ni.. teruk betul minat taeyeon. hahaha. mcm dia tu kenalan ko je sampai nak relate dia dgn kehi ...

Kena layan kebencian fans sebab fans tu la periuk nasi dorang..kot.

yg bnyak kecik ati ni k-fans laa
i-fans rilek jek

yg ai bce kt blog kpop kfans td diorg dedahkan sifat pilih kasih taeyeon terhadap fans
tp skrg artikel tu diorg dah tutup
xsempat nk save gmbo ke ape

taeyeon rank fans dia ikut harga hadiah yg diorg bg
sapa2 yg above rank 5 tu maknanye diorg bg adiah mahal2 pd taeyeon, so dpt laa personal chat ngn taeyeon

so bila jd kes dating ni, fans yg above rank 5 ade yg keluar dr fandom & dedahkan screeshot perbualan diorg ngn taeyeon
abes skrg k-sones makin benci kt taeyeon

sapa keluar bnyak duit taeyeon syg, sapa yg skdr beli album xbg apa2 personal gift taeyeon xlayan
gitu lah kekdahnye

gee03 posted on 22-6-2014 01:26 PM
Crisis309 antara fansite taeyeon yang terbesar memilih untuk menutup website dan membatalkan 2nd pho ...

merajuk betul ni. agaknya lepas tau isu pilih kasih yg mcm forummer @hasniey ni bgtau tu kot. xkan la sbb ada bf kot dia siap nak pulangkan balik duit, ye x?
yg ai bce kt blog kpop kfans td diorg dedahkan sifat pilih kasih taeyeon terhadap fans.
sapa keluar bnyak duit taeyeon syg, sapa yg skdr beli album xbg apa2 personal gift taeyeon xlayan

byknya info ko. die hard fan kpop ke ko ni. hehe. menarik gak ye hasil carian ko dan yang lain2. jujur ckp, aku baru je minat bebudak 9 org ni, akhir tahun lepas haha.. lepas tgk game show ke reality show kpop ape tah kat youtube, membawak aku sampai terjumpa snsd ni. hehe. dari sekadar mengisi masa lapang, tetiba jadi minat dgn diorg.

xsangka eh..si taeyeon ni pilih kasih. huhu. kecewa aku mendengarnya. kecewa lagi peminat fanatik taeyeon. ye la..layak ke bergelar idol, kalau ada sikap gitu. ye x? tp aku rasa bkn diorg sorg je kot gitu, entah2 idol lain pun sama. cuma xterdedah je. aku yg berprasangka positif .

manganini posted on 22-6-2014 05:43 PM
Gile dahsyat.. sampai camtu sekali merajuk..
Agaknya diorang ni rasa artis ni hak milik dio ...

ha'a. agaknya la tu. sbb fans yang beli album, tiket konsert segala kan? hurmm.. tp aku jadi terkejut, sampai begitu skali marah peminat2 ni..hehe

tp aku suka apa yg ko ckp tu...artis malaysia je rilek. xde sapa kesah. bercerai 2 3 kali ke, putus ke, tukar2 bf ke..lantak. cuma bab kawin dua je, ramai yang naik hantu. haha.

LuLu^Lost posted on 23-6-2014 09:51 AM
merajuk betul ni. agaknya lepas tau isu pilih kasih yg mcm forummer @hasniey ni bgtau tu kot. xkan ...

ai mmg minat kpop
tp minat snsd tu xde lah
snsd kn glamer, so kes taeyeon ni kuar kt sana sini
yg translate ke english pon rmaitu yg ai tau cerita tu

skrg kn tgh kecoh taeyeon block fans kt IG
mula2 dia private dulu akaun dia, tp follower still leh nmpak ape2 yg dia post
so skrg dia block satu2 follower dia
even yg xkomen buruk2 pon dia block jugak
rmai la sone yg xpuas ati
& rmai i-sone yg tag dont_block_me_taeyeon
ksone cm buat, tah lah...dah putus asa kot
sbb nmpak yg tulis "always here" kt IG taeyeon pon cm i-sone jek

*i-sone=international sone
*k-sone=korean sone

psl artikel kes pilih kasih tu oniontaker (one of the famous sone) kata artikel tu dibuat oleh wartawan anti taeyeon n cerita direka2.. sebab tu artikel tu di delete.. kalau betul knp nk delete kan.. sone biasanya dah kenal sape oniontaker ni.

[img]%5BURL=http://s1277.photobucket.com/user/btful_Monster/media/onion_zps9e26e904.png.html%5D[/URL][/img]

cumanya ada rumors yg mengatakan bahwa taeyeon ada mslh disiplin sikit. bila kat luar dia susah nk dikawal. ini rumors ye..

n yg ni memang aku perati sikit dan perasan yang taeyeon ada temper sikit. contohnya masa dia gi amerika ngan tiffany ada fan tegur n mintak utk ambik gambar n otograf. ke amerika utk melancong bkn sbb ada event. (mungkin juga sbb cara fans tu x kena kot). tp lepas tu taeyeon post kat instagram dia psl dia x suka org yg mcm tu, kacau dia time dia tgh nk bercuti. n katanya anjing dia ginger tu lbh baik drpd mereka tu. lepas tu fan yg terasa minta maaf dlm instgram dia. itu mungkin salah satu sbb jugak knp crisis309 patah hati. iaitu layanan taeyeon trhadap fansnya sedikit dingin. terutamanya kalau bukan yg official seperti jumpa time concert or fansign. dan pernah juga terakam dalam fancam peminat bila dia cuba tegur taeyeon dia cepat2 je jalan laju.. tp tiffany brenti n tegur sapa dgn fan sambil ambil gambar n otograf.. so terpulanglah nk judge mcmmana.. betul ke tidak.

jgn pulak kata aku anti taeyeon.. aku mmg minat gila kot kat taeyeon.. tp kena kritikal lah. jgn dah syg percaya bulat2 kat depa. kena la tahu bila nk nilai yg mana satu betul atau tdk. mereka kan cuma manusia biasa je. pasti ada kekurangan jgak kt mana2.

dan harini ada cerita pasal bdk exo bfnya taeyeon untuk inkigayo.. katanya fans x suka kat dia n jerit2 "traitor, traitor" masa dorang perform. http://www.oniontaker.com/post/8 ... 80837626933821440-i

bilalah nak reda.. teruk sgt dah rasanya.. yg lain x de pulak gini

lagi salah satu fansite taeyeon iaitu EXPECTO PATRONUM menyatakan sokongan taat setia forever terhadap taeyeon.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

dalam byk2 ahli girls generation.. taeyeon yg paling banyak fansite berbanding member yg lain.. x terlist banyaknya..

hasniey posted on 23-6-2014 07:44 PM
ai mmg minat kpop
tp minat snsd tu xde lah
snsd kn glamer, so kes taeyeon ni kuar kt sana sini

Haa aku nak ty pasal benda ni la. Mcm mn tu private tp follower masih boleh tgk?

Maksud follower tu...official follower ke. Atau follower yg xfollow tp follow?

Atau adakah taeyeon maksudkan... haters yg ada dlm ig dia adalah dikalangan official follower dia juga? So dia private ig utk kurangkan bilangan viewer dan slowly block "hater-follower"? Last edited by LuLu^Lost on 23-6-2014 10:15 PM

gee03 posted on 23-6-2014 08:36 PM
psl artikel kes pilih kasih tu oniontaker (one of the famous sone) kata artikel tu dibuat oleh warta ...

Aku pun minat gak taeyeon. Yg lain2 pun minat gak.

Tp betul la ckp ko. Minat2 pun...xkan la semua yg buruk tetap nmpk baik kan? Mesti la kena nilai secara rational. Kalau xbaik..tetap xbaik. Kalau baik..baik la.

yg ko cerita ms dia gi bercuti kat amerika tu, buat aku teringat 1 roadtour pertama diorg kat sana. Yg diorg dipanggil utk talkshow apa tah. Dlm ramai2..taeyeon sorg je xpegi kat peminat dia utk sain dan bersalaman. Siap suruh member dia cepat skit..utk masuk dlm studio. Xtau la kot aku salah tgk ke apa kan.