CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mijot

All About Jakarta, Indonesia - Part 6

Close [Copy link]
Reply  cmf_GAIA

uihhh udah mau balikkah???hehee

alhamdulillah gaia..pengalaman baru dapat, te ...
melur_30 Post at 5-3-2012 09:06 PM

Nanti melur tanyakan diorang kalau2 diorang tau persembahan "wayang lukisan" dalam filem Malaikat Tanpa Sayap tu buat kat mana. Menarik sangat show tu....ada pencerita mcm pak kelir wayang kulit, cuma objek yg diguna bukan wayang kulit tapi semacam pasir kat atas light table....panglipur lara ni akan guna jari2 dia melukis gambar2 artistik sambil bercerita.....

Nanti melur tanyakan diorang kalau2 diorang tau persembahan "wayang lukisan" dalam filem M ...
cmf_GAIA Post at 6-3-2012 20:52

wayang lukisan ni macam si Aizat buat persembahan dalam anugerah juara lagu baru2 ni ka? rasanya camtu...cuma dia tak bercerita, dia nyanyi...ok gak camtu...cuma konsepnya tak ramai yg tau apa kebenda dia buat...dah ada kat m'sia ka?

wayang lukisan ni macam si Aizat buat persembahan dalam anugerah juara lagu baru2 ni ka? r ...
Azaleaayu Post at 7-3-2012 08:49 AM

ooh ya ka? tak sure yg sama ke tak...nanti aku cuba google kalau2 ada yotube JL yg tu......check google smlm ada youtube dari festival wayang Bandung....wayang pasir dia panggil...tak sure kalau ada kat Malaysia ke tak, kat Jakarta mungkin ada cuma tak tau kat mana...mungkin kat TIM jugak kot.

salam.yang nak gi melancong ke JOGJA/BOROBUDUR/SOLO/DIENG PLATEU/BROMO/DEMAK
klik  www.nizamjogja.com

good morning

untuk makluman harga hotel thamrin skarang ni adalah harga promosi
ujung bulan ni naik Rp390 kalau tak silap

salam..sy nak g jakarta/bandung bulan 7 ni  4D3N ..plan ye 2 mlm kat BDO, mlm last kat Jakarta. nak tanya kalau kat Jakarta selatan tu ada apa yg best ? jarak ke Thamrin city, tanah abang dan grand indon jauh tak kalau stay kat jakarta selatan? last year dh g bandung mmg seronok plan this year nak ronda jakarta pulak. nak sopping utk hari raya..

Follow Us
Amaris Thamrin City best banget! hehhehe yg penting selesa + lokasinya! nak ulang alik bwh tu 10 ...
n23 Post at 5-3-2012 22:50

sy try booking tp utk 2 org aje... bole ke book utk 3 org (2 adult 1 child). tq

Reply 1664# nizamjogja

segala bentuk pengiklanan adalah dilarang sama sekali. sekian.

Reply 1661# cmf_GAIA

gaia, saya sudah sms mreka tapi belum ada reply nya lagi..nov last year, wayang pasir ini ada dipentaskan di TIM..this year tak surelah gaia, maybe boleh tunggu festival wayang dibandung julai ini...saya tak sure saya boleh share atau tidak link fb mereka di sini atau tidak, but saya pastekan aje ye  klik sini  -> wayang pasir orkestra. saya lihat mereka selalu update aktiviti di fb..mana tahu satu hari nanti gaia berkesempatan untuk nonton persembahan mereka. mengenai  malaikat tanpa sayap, saya sudah lihat trailernya di youtube.aduhh gaia, teringinnya nak menonton.perlu tunggu lagi beberapa bulan utk ke indon, so boleh rembat cdnya (itu pun kalau dah keluarlah).

sy try booking tp utk 2 org aje... bole ke book utk 3 org (2 adult 1 child). tq
ani_ras5166 Post at 7-3-2012 10:53

boleh je rasanye..tambah byr tuk extra bfst la but bilik tu kecil tau..in case tak selesa nak berimpit atas katil tu..if request twin bed mayb leh rapatkan..so luas sikit.nak letak extra bed memang tak muat..tgk pg 63 yg lady sarah post tu..small.

Reply 1657# Rushrush

Salam rush, nanti balik blh lah cerita macam mana grand tropics suites tu , saya pun akan bawak rombomgan seramai 20 org awal januari tahun depan. Ingat malas dah nak pi tapi kesian kat pakcik makcik yg tak pernah pi ni. Depa ni pulak harap kan kat kita je.

Salam.. baru balik dari jakarta smalam..4 hari 3malam disana..
Mcm2 pengalaman baru dapat dkt sana..

siapa2 nak tgk kehidupan masyarakat seharian disebalik kota jakarta yg besar tu..cuba naik train dari mana2 stasiun..cth: dari stasiun jakartakota ke stasiun tanahabang..tiket hanya rp1500..tp pengalaman yg dpt mmg priceless...

mula2 sampai di terminal 3 cukup confuse nak dapatkan teksi bluebird.. rupanya kena tengok di atas cermin depan teksi ada tulis "Bluebird group" dengan logo burung..n dekat  pintu kiri kanan atas tulis "bluebird" atau "pusaka"...jgn tersilap naik,sebab ada yg sama warna dgn teksi biru tu

Sepanjang 4 hari disana..ini tempat2 yang kami sempat pergi..

Plaza glodok (elektronik/lens dslr murah2 - bwh plaza ni penuh dgn dvd,blueray murah2..dah mcm gudang)
Tanahabang blok A / blok B (paling best!! )
Mangga dua ITC (byk barang china)
Mangga dua Mall (elektronik)
mangga dua WTC (menyesal pergi..xde apa pun..nsib baik ada d'cost seafood dkt 1st floor )
Monas
Taman mini indonesia indah
Pasar senin

tak byk blh pergi..sebab bwk anak..

Salam.. baru balik dari jakarta smalam..4 hari 3malam disana..
Mcm2 pengalaman baru dapat dkt sana. ...
askRULE Post at 8-3-2012 01:01 AM

My adik hari tu sempat snap video warga2 tempatan dok bertenggek atas bumbung keretapi kat stesen gambir....nampak sipi2 je, tapi mmg mengejutkan lah pasal jalan ketapi dia ada banyak wayar2 eletrik kat atas tu (mcm komuter ktm), bahaya betul kalau dok bertenggek kat atas. Ingatkan kat India je ada mcm ni, rupanya kat Jakarta pun ada.

Reply  cmf_GAIA

gaia, saya sudah sms mreka tapi belum ada reply nya lagi..nov last year, wayang  ...
melur_30 Post at 7-3-2012 01:12 PM

thanks for sharing Melur...agaknya mmg time2 tertentu je kot dapat tgk wayang pasir ni...memang unik persembahan dia...rasa2 muzium wayang kat Taman Fatahillah ada tak info pasal wayang pasir ni? nampak mcm modern art pun ada....

btw film Malaikat Tanpa Sayap tu mmg puitis dan agak emotional, masa memula saya nak tgk langsung takda org dlm hall, terus kansel, kali kedua percubaan adalah dlm 6 org, maka join je lah. dvd dia mungkin keluar dlm masa agak lama sikit, tapi kalau ikut my permerhatian mcm ada juga film yg cepat keluar vcd/dvd.

Adakalanya seronok memerhati budaya/life warga modern Jakarta dari filem.....dan apabila berada di jalanan sebenar, juga seronok memerhati perkara2 yg sama kita lihat dari filem.....

salam..sy nak g jakarta/bandung bulan 7 ni  4D3N ..plan ye 2 mlm kat BDO, mlm last kat Jakarta. nak  ...
aya77 Post at 7-3-2012 10:51 AM

Kalau nak focus on shopping rasanya Jakarta Selatan has nothing much to offers kot...better stay kat Amaris Thamrin can diorang2 ni je, Plaza Grand Indo sebelah pintu je. Thamrin City bawah lantai, Tanah Abang depan mata.....

Reply 1676# cmf_GAIA

muzium wayang di fatahillah tiada info pun mengenai wayang pasir ini gaia..saya ada singgah tempohari, majoriti bahan pameran terdiri dari wayang kulit dari indonesia itu sendiri dan beberapa negara lain.skarang ini ada beberapa bhgn sedang dikemaskini bahan pamerannya mungkinlah pihak muzium akan mempamerkan wayang pasir ini tapi tak surelah bila..tunggu festival wayang bandung julai ini gaia, manatau ada rezeki nak menontonnya...

saya tanya teman2 saya di indonsia mengenai film tersebut rata2nya tak tahu mengenai kwujudannya gaia.boleh pula derang tanya saya 'owhh film dari msia ya'..ya ampunnnn hehehe.terasanya kita disini lebih prihatin mengenai industri perfileman mereka..

Reply 1672# askRULE

yupp saya setuju sgt2, pengalaman yg berharga..saya sempat menyelusuri lorong di sepanjang laluan train dari monas ke masjid..sedih suasananya..anak2 dgn dunia derang bermain pasir, mak/ayah berbual sesama sendiri; nampak seolah wpun bergelut dgn kesusahan tapi derang tetap enjoy dgn life derang.sesekali derang menyapa saya, mengingatkan saya untuk hati2 dan menjaga diri..entahlah, bukan nak memuji tapi sya rasa kalau di KL ini saya tak yakin saya berani utk bergerak sendirian di tempat2 seperti itu..

Reply 1671# adaraish
Salam,Kalau nak review tu sekarang pun boleh, sebab saya dah gi sini Nov 2010, rasanya x ada perubahan kot tempat ni (saya ada bagi info ni dulu utk forumer anizanis, hubby dia pernah stay sini jugak):-

Lokasi - kawasan Tanjung Duren, sebelah Barat Laut Jakarta, taklah jauh sangat dari Airport; 350m dari Mall Ciputra (aka Ciputraland) & 550m dari Central Mall, & 1km dari Mall Taman Aggerek. Senang nak makan or shopping.

Kemudahan - ada tempat menunggu khusus untuk teksi Bluebird; jadi senang nak pi mana2; apartment termurah kot untuk kumpulan yg ramai. Family suites/room ada 3 bilik - ada katil utk 6 org; 2 org lagi boleh tidur atas sofa, Apt unit memang luas. Saya nasib baik dapat USD115/nite - best rate possible kot - pakai easytobook.com; tahun 2010 pun dapat rate sama. Ni review saya kat laterooms.com (maaf ya, dlm English):-
"...I booked a family apartment of 3 bedrooms for Nov 2010. The Apartment unit is spacious yes, but very sparingly furnished with jaded old furnitures, no stove & devoid of cooking utensils save for the kettle and microwave oven plus some tired looking glasses and plates. The photos in the Hotel website must be at least 5 yrs old! The bedrooms themselves are good although not carpeted. The toilets however, lack shower curtains and needs a major cleaning exercise to remove the molds. There are only four lifts available and one broke down during my visit and this plus the 100% occupancy rates during my stay meant at one instance my family and I had to wait for almost 30 minutes to catch the lift down; this is a very negative point. Breakfast is good with a fair range of food selection.

Keburukan: kalau nak ke Tanah Abang kena pusing interchange depan Mall Ciputra yg cukup sesak, mcm ada forumer yg cakap ... "tertidur bangun balik masih dok kat situ"; mau 30-45 minit nak ke TA/Thamrin City, padahal taklah jauh mana... tapi kalau nak ke Mangga Dua senang sikit. Hotel ni populer sebab rate dia rendah sikit ... jadi memang penuh orang sokmo!