CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mijot

All About Jakarta, Indonesia - Part 6

Close [Copy link]
Reply 1675# cmf_GAIA
Bulan lepas saya tengok TV Indon, pemerintah depa bercadang nak gantung penyapu busuk kat sepanjang jalan keretapi - untuk kenakan cecair kimia yg bagi org bau busuk & gatal supaya orang tak naik atas bumbung keretapi lagi. Sekarang ni depa gantung semacam pelampung2 pukat untuk pukul penumpang2 free atas bumbung! Sila baca link ni:-http://mynewshub.my/2012/02/08/indonesia-guna-penyapu-busuk-halang-penumpang-duduk-atas-gerabak-keretapi/

Mcm2 kisah pelik2 di Indon ni....

Post Last Edit by cmf_GAIA at 8-3-2012 10:02
Reply  cmf_GAIA
Bulan lepas saya tengok TV Indon, pemerintah depa bercadang nak gantung penyapu bu ...
Rushrush Post at 8-3-2012 08:58 AM

ha'ah...my colleague cakap bulan lepas pun ada masuk paper pasal isu 'menangani penumpang haram keretapi' ni tapi artikel tu lebih semacam mengutuk tindakan penguasa cuba bunuh rakyat sendiri, kata dia la...pasal dgr dari mulut dia je, I tak baca sendiri pun. Tapi ya lah, mcm kata jurucakap PT Keratapi Indonesia tu...”Ada orang yang kata tindakan ini tidak berperikemanusiaan, tetapi tidak apa. Ini kerana tindakan membenarkan mereka duduk di atas bumbung kereta api lagi tidak berperikemanusiaan,”

Bercakap ttg Tv Indo....sebulan di sana saya perasan dlm berita dia kerap sangat ada berita pasal ricuh/kekecohan/demo etc di mana-mana....sulawesi selatan, papua, Jawa Barat, Jawa Timur....malah Bali pun ada. Kes Bali baru ni yg dok masuk news hari2 pasal rusuhan banduan di penjara Denpasar, di sebelah Bandung ada demo para peniaga pasar yg kena evicted pasal apa tah, di SulSel demo student pasal kenaikan BBM, di Jakarta Timur pun ada kes apa tah polis tangkap budak2 muda naik motor tak paham sangat sbb pandang je tv tu tapi tak pasang bunyi kuat......then ada kisah pembunuh upahan John Kei yg dah kena tangkap, siap ada demo besar2an lagi mintak dia dihukum mati......apa2 pun news yg paling popular sepanjang sebulan lepas ialah kisah perbicaraan menteri Nazarudin utk skandal songlap duit wisma atlit kat sumatera tu, sesi perbicaraan mahkamah diaorang dirakam penuh dan ditunjuk dalam berita tv......tetiap hari ada laporan and sesi bincang-bincang kat tv, malah siap ada interactive show lagi yg berhubung terus dengan pemanggil2 telefon seluruh Indonesia utk menyampaikan pandangan masing2....ada sorg perempuan ni nama Angelina Sondakh popular kejap di tv....dia saksi ke apa tah taktau, takdala ikut sangat news ni cuma tetiap kali nak rilex2 kat sofa lobby hotel sambil main wifi pasti akn tertengok berita2 ni......walaupun banyak berita kecoh2 di Tv, Alhamdulillah lah bahagian Jakarta yg aku tinggal dan kerja sentiasa aman.

Reply  askRULE

yupp saya setuju sgt2, pengalaman yg berharga..saya sempat menyelusuri lorong di  ...
melur_30 Post at 8-3-2012 08:33 AM

tu lorong tepi sungai yg air hijau pekat tu ke? I was there masa 2010 dulu, ramai penjaja2 jalanan sedang berehat di sepanjang laluan redup ngan pokok2 situ......

Reply  cmf_GAIA

muzium wayang di fatahillah tiada info pun mengenai wayang pasir ini gaia..saya  ...
melur_30 Post at 8-3-2012 07:30 AM

Rasanya betullah itu seni wayang moden, bukan tradisional, pasal tu takda dlm musium wayang kot...tapi memang wow sangat lah, agak2nya ntah berapa tahun dia berlatih jari2 utk melukis atas pasir mcm tu.....ada terjumpa youtube ni n rupanya mas nama Fauzan ni lah yg mempopularkan wayang pasir kat Indonesia. Dia memang org yg sama jadi tok dalang dlm film Malaikat Tanpa Sayap tu.

Mungkin di Jakarta sendiri pun susah nak dapat chance tengok wayang pasir ni, sbb yg mampu buat mcm ni ntah berapa kerat je kot?....kena tunggu festival wayang Bandung la gamaknya....hehe..ntah ada chance ke tak

Reply 1680# Rushrush

Thanx rush . Setakat ni tak plan nak ke TA. Kalu ambik hotel yg mahal , nanti pakcik makcik tu tak mampu pulak kan . So you book through easybook.com lah ya.

My adik hari tu sempat snap video warga2 tempatan dok bertenggek atas bumbung keretapi kat ...
cmf_GAIA Post at 8-3-2012 01:22

saya pun ada ambil video masyarakat yg tinggal di sepanjang landasan tu..nak simpan utk anak2 tengok nanti ada yang dapur betul2 dalam 1 meter je dari landasan..siap goreng ikan dan masak mcm2 lagi...

Follow Us
Reply 1674# askRULE

Askrule,

Pasar senin tu kat mana? Ari isnin je ke? Best x kat situ......brg2 murah ke........

Reply  askRULE

yupp saya setuju sgt2, pengalaman yg berharga..saya sempat menyelusuri lorong di  ...
melur_30 Post at 8-3-2012 08:33

sebenarnya mmg betul2 tak sangka dkt kota jakarta pun ada kehidupan mcm tu..ingatkan di India je mcm tu..

pengalaman tgk sendiri depan mata cara hidup seharian mereka mmg buat kan kita dkt M'sia ni patut bersyukur sgt2..

Reply  askRULE

Askrule,

Pasar senin tu kat mana? Ari isnin je ke? Best x kat situ...... ...
abun74 Post at 8-3-2012 11:45

pasar senin tu nama tempat..dan ada stasiun kereta api pasar senin..dekat situ ada byk jual brg2 makanan mcm kerepek,  dan kebayakkan makanan kampung..
mungkin blh tanya pada kwn2 forum yg lagi expert dgn tempat tu..sbb saya pun 1st time sampai sana

tu lorong tepi sungai yg air hijau pekat tu ke? I was there masa 2010 dulu, ramai penjaja2 ...
cmf_GAIA Post at 8-3-2012 09:34

bukan hijau pekat lagi dah gaia.dah jadi hitam pekat hehee.bau jgn ckplah tapi tgk derang ok je nikmati bau itu hehehe..

ha'ah...my colleague cakap bulan lepas pun ada masuk paper pasal isu 'menangani penumpang haram  ...
cmf_GAIA Post at 8-3-2012 09:17

ye betul, dkt news sepanjang minggu ni mmg byk berita tentang kekecohan di bali, tarif BBM dn lain2..dan yg terbaru pasal kesan radiasi akibat panas melampau..hari isnin 5 haribulan siap dkt depan tugu monas ada kumpulan baju putih anti radiasi tgh berlegar2 sepanjang jalan..

bukan hijau pekat lagi dah gaia.dah jadi hitam pekat hehee.bau jgn ckplah tapi tgk derang ok je  ...
melur_30 Post at 8-3-2012 12:04

Air sungai yang hijau hitam pekat tu pun ada yg memancing ikan dkt situ...

FYI, di tanah abang blok B ada sediakan free shuttle ke airport (bandara). di setiap pintu utama tanah abang tu ada poster "Gratis antar ke bandara" kena tunggu di pintu selatan (tanya guard kalau tak pasti)
saya naik jam 10 pagi dan sampai di terminal 3 dlm jam 1130..mmg tak ada org lain yang naik..mayb sebab hari bekerja dan awal pagi..
kalau naik blue bird dalam Rp120ribu ..dah jimat banyak

Reply 1669# melur_30

melur, sy akan duduk kt six degrees nt, let say sy nak p monas tu awal pagi hari sy balek malaysia,flight sy pukul 2lebih dr snae,tp pagi tu p monas kejap smpat x rase2?sbb limited la mse....sbb abes kt bandung je...kalo smpat dlm pkul brape yg paling ok keluar dr hostel tu?

Reply  melur_30

melur, sy akan duduk kt six degrees nt, let say sy nak p monas tu awal pag ...
rimau_belang Post at 8-3-2012 13:00

dari monas ke bandara naik apa? damri bus?

kalau dok kat six degrees, breakfast derang start jam 7.00am..nak turun sbelum 7.00am tu pun boleh, org tak ramai so derang boleh prepare breakfast kita terlebih dahulu.lepas makan tu terus aje brangkat ke monas; check out siap2 dan angkut beg sekali. dari hostel awak nak naik apa? bajaj/ojek Rp20,000-Rp25,000 (kena tawar), train - Rp1,500 (biasa), Rp6,000 (ekonomi), bus - Rp2,000. pada saya better keluar awa, biarlah jadi pengunjung pertama skali pun asalkan tidak perlu bersesak dgn pengunjung yang lain. lepas pusing disitu boleh terus ambil damri bus ke bandara. stesen bus ne terletak di sebelah monas tu aje.

*monas open 8.30am.

salam kawan2..sy bcadang nk ke jkrta nti..dapt pakej AA tmurah kot..he he Dok kt Glodok hotel..nk tnya kpd yg arif psl sana..
hotel glodok tu jauh ke dr tempt shoping?
Ap yg best kt area hotel glodok tu?
saya bw fmly   risau juga ni....tq bg yg sudi share info ya..

Reply  askRULE

melur_30 Post at 8-3-2012 08:33

betul sgt2.... tak langsung ada rasa curiga atau prasangka bila lalu  kat ceruk2 kawasan pendapatan sederhana ke bawah...
ramah pula tu..... anak-anak kecil bermain riang ...............

bobo bila lalu kawasan begitu, insaf mengetuk hatiku.... bila kita banyak berjalan kaki, kita lebih nampak dan jelas sosio kehidupan mereka walau tinggal di kota raya metropolitan....

bobo kesempatan membeli kuih daripada ibu yang sudah lanjut terduduk di tepi jalan membawa bakul... sekotak2 dalam ada 3 ketul kuih dijual Rp1000...
kuihnya tak langsung macam kuih kat Malaysia... hhmmm.... rasa ok la... bole masuk...

setiap orang memanfaatkan peluang berniaga macam-macam.... hatta jual air untk paket 3in 1 (kopi)....

dan yang bobo kagum jakarta berbanding tnpat lain di Indo (cth Medan), takde penjaja yang datang memaksa beli... takde nampak pulak...

Reply 1696# rauqah

glodok plaza ok la... dekat dengan giant... :-) kalau travel sorang atau berdua, senang fasal dekat dengan halte busway....
boleh tuju banyak tempat menarik dengan menaiki busway ajer... kalau family, sewa supir la... kawasannya pun ok... sebelah ada masjid

kalau walking distance, rasanya biasa2 je....

Reply 1697# bobo_haha

ckgu bobo, lepas ne kalau ke jakarta lagi jom try jakarta hidden tour..