CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: musang_pulut

[MERGED]Ayat Ruqyah Syariah by eastrun,zacko,musang,te_peng

timacehhhhhh!!!!!!

Balas #122 Delifrance\ catat

Nasib ko baik ekceli...selalunya aku upload, akan terputus connection...Alhamdulillah

Korang ni tau tak, orang yang buat CD Ruqyah Syariah tu mengeluarkan modal untuk menghasilkannya dan korang begitu mudah downloadnya?  Ia melanggar hakcipta.  CD tu harganya cuma RM15 ringgit sahaja dalam pasaran.  Kalau mainkan sesuatu yang tiada keberkatan pun tak leh nak di buat rawatan juga.

Fikirkanlah ...

Balas #124 semp0i\ catat

aku nak beli cd tu,kat area kelantan ni mana ada jual ek...

Reply #125 faezx3's post

opposite Jaafar Rawas ..kedai yg jual kopiah..rasa-rasanye anak beranak jaafar rawas gak kot..dah beli untuk makcik last week bacaan oleh ustaz taha adik jalaluddin hasan..price rm15

kat ampang baru ada jual.. saya ingat nak beli nanti, insayallah...

Follow Us

Balas #124 semp0i\ catat

Sempoi,

Aku dah minta kebenaran dari Ustaz Halim yang juga merupakan Guru aku untuk diberikan kepada orang ramai..untuk diperdengarkan ayat-ayat suci Al-Quran ini kepada mereka yang sudi...Tuan badan sudah membenarkan, maka download je la..Tak baik tau cakap mcam ni, padahal di awal thread saya dah cakap dah ia dibenarkan oleh Guru saya, jadi apa masalahnya lagi??

Balas #127 mieraedoera\ catat

Kan dah bagi dengar, dan dah disedekahkan oleh ustaz Halim kepada Tuan dan Puan untuk diperdengarkan dan digunakan, apa masalahnya lagiii...saya pasti Ustaz Halim tidak pandang kepad duit tapi dia pandang kepada akaun akhiratnya...

Balas #129 eastrun\ catat

betul aku setuju.. ni bukan kes cetak rompak agu.

kalo jual cd bayaran 15 ringgit tuhnampak dia x amik untung mana.. juz amik modal ngan upah jer kot. lainler artis2nyer cd sampai berpuluh2!!

dah mmg niat dia nak sebarkan supaya semua org dapat manfaatnyer.. x salah la aku rasa..
niat baik.. bukan niat aper pun...

ade jupe artikel mengenai ayat-ayat ruqyah nie...
kat harian metro..
so nk kongsi la..

Ayat-ayat Ruqyah hindari gangguan makhluk halus

TAKUT kepada makhluk halus, manusia jahat dan penangan sihir! Tetapisejauh mana di antara kita yang berusaha untuk melindungi diri dankeluarga daripada gangguan itu dengan cara yang sebaiknya, berpandukanal-Quran dan sunah.

Sesetengah pihak lebih selesa berjumpadukun, biarpun silih berganti untuk mendapatkan pelindung kepadamasalah dihadapi, tanpa mengambil kira sama ada dukun terbabitmenggunakan cara yang diredai atau sebaliknya.

ni kerana ramai yang tidak mengetahui kaedah untuk mengelakkan diridaripada gangguan jahat makhluk termasuk sihir, malah tidak kurang jugayang masih cetek ilmu asas berkaitan agama.

Seorang anak mudakelahiran Kuala Lumpur, Mohd Taha Hassan Azhari, tampil dengan karyanyaberjudul Ayat-Ayat Ruqyah, Ayat Penawar Sihir dan Gangguan MakhlukHalus, sebagai panduan kepada masyarakat Islam berdepan dengan gangguanterbabit.

Ruqyah adalah himpunan potongan ayat daripadaal-Quran yang menjadi doa khusus untuk mengubati sihir dan gangguanmakhluk halus termasuk jin atau apa saja jenisnya dan ia dibenarkandalam Islam.

Nabi s.a.w pernah bersabda yang bermaksud: 揟idak apa-apa ruqyah itu selama tidak mengandungi syirik. (Hadis riwayat Muslim)

Album ayat ruqyah ini diterbitkan Inteam Records Sdn Bhd, berada dipasaran bermula minggu terakhir Ogos lalu, pada harga berpatutan iaituRM9.90 (kaset) dan RM16.90 (cakera padat).

Banyak ayat ruqyahdimuatkan dalam album terbabit, antaranya surah pembuka al-Quranal-Fatihah, diikuti bacaan daripada surah al-Baqarah ayat 1-5, 102,163-164, 255-257 dan 285-286, kemudian ayat 18 dan19 surah Ali-Imranserta ayat 54 -56 dan 117-122 surah al-A抮aaf.

Menurut MohdTaha, ayat ruqyah ini andai dibaca dengan bacaan yang benar, denganiman yang bersih dan hati yang ikhlas, ia akan sangat ditakuti makhlukjahat yang ada di sekeliling.

揝aya menghasilkan karya iniselepas beberapa lama melakukan kajian dan penyelidikan sama adamelalui buku dan ulama di Mesir,

Balas #126 kenari7117\ catat

terima kasih...nati nak pergi cari...

Balas #132 faezx3\ catat

download je la... saya dah berikan jalan mudah dengan izin Allah...

nak tanya... bacaan ayat-ayat ni oleh syeikh ibrahim jabir imam besar masjid ramtha jordan ke?

kalau yang ini... masa aku beli dari ustaz tuan ibrahim dulu... dipesankan bahawa hasil jualan cd ni didermakan sebahagian kepada sekolah pondok mana tah... kata ustaz lagi... kalau buleh jangan lah dirakam rompak pula...

kepada yang amek free tuh... adalah baik kalau korang sedekah kan sedikit wang kepada mana-mana masjid, anak yatim ke atas nama tuan punya bacaan nih... tidak lah orang kata amek peri je orang punya... [ini pandangan peribadi aku.. takde sapa fatwa ye... ]

pengalaman aku ngan ayat-ayat nih... pakcik aku nih, selalu saja kena gangguan... tapi kadang tu memang sakit jasmani lah...

satu kali tu.. aku bawak cd ni gi pasang taim dia kena tuh... lepas beberapa minit... dia cam sedar... lepas tu... bangun macam marah dan tak puas ati lah pulak...

aku terus je pasang sepanjanga malam tu kat umah dia.... lepas tu dia terus tidor lena...

selalu kalau anak menakan aku teghiyak sambil-sambil duk pandang ke atas je.... tengok kat bucu-bucu umah... mesti aku pasang je kat telinga dia... lepas tu senyap lah...

lagi satu eastrun...
kalau nak kasik tahan lama kat lam talian... upload ke FILEDEN.COM... dia takde expiry date... cuma limit bandwidth lam 5gb je lah kot untuk sebulan....

Balas #134 pengimbas\ catat

kalau Tuan tanya saya, cara terbaik nak menebus ialah mensedekahkan Al-Quran senaskhah ke masjid, sebagai penebus..bukankah ia lebih elok dan berpanjangan..tapi jika Tuan Eastrun dah berbesar hati nak bagi free.. ambil sahaja..itu juga dikatakan sebagai cabang rezeki kita..tak perlulah memanjang nak jadi paranoid, ok

Balas #137 hashimsamsul\ catat

aku pun setuju. Kalau dah mintak izin tak jadi masalah. End of story.

mintak sesiapa tlg bagi balik link nak download ayat rukyah nih...aku baru pindah floor...keras sikit lah tempat nih...tak pernah pulak bulu tengkok aku mremang sukasuki bila dia nak...memang tak mcm nih..ntah bila naik floor ni ..mesti sesuatu..so aku nak on kan ayat ni slow2....mekasey jasamu dikenang

satu lagik member aku mainkan ayat rukyah dlm kereta dia masa kami buat operasi saving stray cats...dalam dorang mengeram2 becekau lam carrier teros masing2 senyap tido...alhamdulillah..layannn

Originally posted by hatemetoday at 30-10-2008 02:48 PM
mintak sesiapa tlg bagi balik link nak download ayat rukyah nih...aku baru pindah floor...keras sikit lah tempat nih...tak pernah pulak bulu tengkok aku mremang sukasuki bila dia nak...memang tak ...

tak digalakkan memasang ayat ruqyah di dlm kereta...

Reply #140 shahx's post

kenapa??????