CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LostSoul

How do we cope with deaths and critical illnesses in a family?

nak share satu citer yg aku rasa sedih la...pasal nenek aku.

nenek aku kuat...atuk keje polis, tapi nenek dpt besarkan 10 org anak termasuk 1 cucu (aku). so kira pandai la nenek aku ni mengadjust etc...pastu kederat dia mmg kuat. jatuh terduduk dlm toilet pun tak de mende. dia bangun, terus sambung buat keje mcm biasa

sampai la 2006. dia kena stroke. paralyze half body...first few mths dia depressed, tak nak cakap, senyum pun tak...lama2 baru dia ok blk, maybe dah bleh accept d fact yg dia tak sesihat dulu

pastu bermula la hari2 yg aku tgk nenek aku makin kurus, makin tak daya, menggigil2, cakap pun susah nak paham, pelupa...  aku sedih gila

harap nenek aku pjg umur and sempat jumpa cicit dia *anak aku le tu, iAllah due mid this yr*

masa mother's day ari tu...nenek aku nangis2, dia cakap 'anak ada 10 orang, sorangggg je yg wish mother's day'  terasa dia sbb uncle aku je yg call dia wish slmt hari ibu. makin sensitip le nenek aku skrg

Reply #161 mala0n's post

biasa beb.. bila semakin tua, mereka semakin sensitif.. aku rasa aku bila tua pun mcm tu la kot..

my youngest kid, bila tanya kalau nanti aku tua, sakit mcm moyang, nak jaga tak? dia kata, dia tak mo aku tua.. nampaknye aku kena mati mudalah.. huhu

nenek aku sama cam nenek ko.. semua mende dia buat.. even reban ayampun dia buat. masa dia sakit, aku slalu belek2 tangan dia.. sbb tangan dialah yg byk berjasa pd kami semua.. dgn jarinye yg pendek dan besar..

and this is the time when she is to beribadah, relax, enjoying her family tanpa perlu memikirkan hal2 rumahtangga, duniawi lagi..

Originally posted by LostSoul at 3-2-2009 10:55 AM
biasa beb.. bila semakin tua, mereka semakin sensitif.. aku rasa aku bila tua pun mcm tu la kot..

my youngest kid, bila tanya kalau nanti aku tua, sakit mcm moyang, nak jaga tak? dia kata, dia ...

kalau ada anak autistik kira critical illnes jugak ke losol. monthly habis a hundred rm utk ubat dia.
tapi saya positif menghadapinyer..hoping one day dia akan cure

Reply #163 shidahameera's post

shida, it is part of...  most parents yg ada anak autistic having a difficult time to cope. dugaan yg boleh dijadikan teladan, shida.. tak pasti kalau i face the same case as u, i would be as strong as u r..

Originally posted by LostSoul at 3-2-2009 11:19 AM
shida, it is part of...  most parents yg ada anak autistic having a difficult time to cope. dugaan yg boleh dijadikan teladan, shida.. tak pasti kalau i face the same case as u, i would be as s ...

dugaan yg paling hebat bila orang cakap anak kita kelakuan "macam orang gila, melompat macam monyet" nak jawab balik kat orang tu ker nak berdiam diri saja. but i choose marah balik kat orang tu. maybe i tak profesional but sgt sakit hati lohhh

Balas #160 lolaxpdc\ catat

thanx for the credit mod...

Follow Us

Reply #165 shidahameera's post

Sabar bila org mengata...org tak kene cam kita kene leh la ckp bebukan..diorg ni lupa agaknya yg tuhan tu mahakaya...

Reply #167 pu3_krizalid's post

setuju dgn pu3. org yg tak tahu condition anak kita mmg suke mengata, shida. sbg ibu/bapa, mmg kita protektif over our kids. tp memarahi org camni membuang masa je. just bagitau secara perlahan "bersyukurlah puan/tuan, anak puan tak autistic mcm anak saya. kalau anak puan/tuan melalui kondisi yg sama, mampukah puan/tuan bersabar mcm saya?"

Reply #168 LostSoul's post

SETUJUK....

skang ni kan tuhan bayo cash...akhirat sudah pasti...teringat dulu my sis sokmo marah2 nephew ckp nakalla..tak duk diamla..terejal la..skang ni anak dia camtu gak..karma...

Originally posted by LostSoul at 3-2-2009 11:53 AM
setuju dgn pu3. org yg tak tahu condition anak kita mmg suke mengata, shida. sbg ibu/bapa, mmg kita protektif over our kids. tp memarahi org camni membuang masa je. just bagitau secara perlahan " ...

tulah....dalam happy go lucky kita nih, jauh disudut hati mmg sensitif jugak.
macam kes datuk i yg dah jadi cam baby balik tu, sedih, bila ingat suatu masa dulu dia pernah melayan kita dgn mesra penuh kasih sayang. now kita nak layan dia pun sekejap-sekejap saja, sebab duduk jauh.

Originally posted by pu3_krizalid at 3-2-2009 11:55 AM
SETUJUK....

skang ni kan tuhan bayo cash...akhirat sudah pasti...teringat dulu my sis sokmo marah2 nephew ckp nakalla..tak duk diamla..terejal la..skang ni anak dia camtu gak..karma...

karma...

Reply #170 shidahameera's post

cam haku ni since dah ada anak more sensitive..tak tahu nape...kalo tgk org lain bwk anak dlm ujan..hati meronta2 nak tulun tumpangkan..

skang ni my mum dah 70++ dah tua but still larat nak buat keje umah sikit2..sib baik akak haku duk skali ngan mak..leh pantau..nak harap haku ni jauh..balik pun takleh selalu...

Reply #169 pu3_krizalid's post

sbb tu bila ada ahli keluarga kita mengalami penyakit kritikal/nazak, byk lessons kita yg hidup ni boleh blaja..salah satunye, menjaga perckpan ketika bersama mereka..

Originally posted by LostSoul at 3-2-2009 12:17 PM
sbb tu bila ada ahli keluarga kita mengalami penyakit kritikal/nazak, byk lessons kita yg hidup ni boleh blaja..salah satunye, menjaga perckpan ketika bersama mereka..

betul-betul setuju sgt

Reply #174 shidahameera's post

erm...mcm bad lak....kehilangan baby...just 28 week...pada 26 nov 2008...
macerated still birth...
3hari bersama2 dgn dia buat kali terakhir...tuhan saja tahu mcm mana perasaan memegang perut dengan baby yg dah tak bergerak2...sedangkan sebelum ni baby aktive sgt...
masa terima berita tu..rasa mcm nk pengsan pun ada sebab it was my first baby....
tapi akhirnya redha dgn ketentuan yg telah ditetapkan Ilahi.tp bad bersyukur sebab husband sentiasa bersama kecuali pada masa bad melahirkan baby..sebab doktor tak benarkan masuk...sebab baby bad dlm keadaan songsang waktu dilahirkan dan dia dh meninggal dlm perut lg...tetapi semua ahli keluarga bad dapat tgk baby bad semasa dia dikebumikan...dikapankan...cuma bad jer dpt tgk wajahnya selepas melahirkan.tu pun sekejap saja...dan sekrg ni..baru jer ke pejabat baru seminggu dh dpt berita retrench..sesungguhnya tuhan sedang menguji bad sebagai hambaNYA....
tak terkata dan tak terluah perasan tu mcmmana..

Reply #165 shidahameera's post

mcm hampeh jek org yg bagi stetment gitu...

Originally posted by badreena at 3-2-2009 01:24 PM
macerated still birth...
3hari bersama2 dgn dia buat kali terakhir...tuhan saja tahu mcm mana perasaan memegang perut d ...

Bad, shidah rasa feel sorry sgt dgn u, begitu berat ujian Alllah.harap tabah dan bersabar. saya tahu macammana rasanya kehilangan baby.

Originally posted by misy at 3-2-2009 01:25 PM
mcm hampeh jek org yg bagi stetment gitu...

mmg hampeh...dia ingat hidup boleh menongkat langit. orang tu seorang perempuan Cina usia dalam 40-an dan last week masa kat LCCT perempuan melayu usia around 35 ,gaya dia mcm orang dalam jabatan kerajaan yg baru balik dari seminar, dia sound my son "apa kena budak nih..kena sawan ker" she said sambil memandang kat anak i. tapi masa tu shidah tak marah just cakap. sorry.my son special kid.

[ Last edited by  shidahameera at 3-2-2009 02:00 PM ]

Originally posted by shidahameera at 3-2-2009 01:54 PM

mmg hampeh...dia ingat hidup boleh menongkat langit. orang tu seorang perempuan Cina usia dalam 40-an dan last week masa kat LCCT perempuan melayu usia around 35 ,gaya dia mcm orang dalam ...

camtu sekali dia cakap?

*speechless...rasa nak maki pun ada*

Originally posted by badreena at 3-2-2009 01:24 PM
macerated still birth...
3hari bersama2 dgn dia buat kali terakhir...tuhan saja tahu mcm mana perasaan memegang perut d ...

bad, citer la nape baby passed away