CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Raline

“’Arwah’ Dah Tenang Dengan ‘Bidadari Syurga’” – Hantaran Curi Perhatian, Rita Rudaini Tempelak Siapa?

mawardia replied at 15-5-2023 04:21 PM
Ada porumers nampak edel pi jumpa anak kat sekolah. Sungguhpun begitu, x de pun edel proudly tell  ...

Ai igt lagi masa Aidil ckp dia ada anak 4 org . Rr kemain merentan dlm IG tau. Tu baru ckp cmtu. Tak ckp org kata lupa anak dgn RR . Bila ckp ,kena hentam pulak tak bela tpi mengaku anak. So nak Aidil buat apa lagi? Diam aje la lagi bgus.

Hypothetically replied at 15-5-2023 07:10 PM
Ya ker, i ada terbaca ritrude ni bawa geng tak salah si jering tu pun ikut sekali serang rumah jep ...

X kanlah smpi mcm tu sekali. Mcm hiperbola je citer

Hypothetically replied at 15-5-2023 06:57 PM
Kenapa u tak tanya kenapa si edel tu pilih utk keluar dari rumah. Kalau dah beberapa kali dia kelu ...

He should be responsible on his decision lah u ols. Yg nak kawen dgn pompuan tu si edel.

Dedulu si Royani tu dah abis pk lah tu nak menentang arus. Dia memang conceited, arrogant, bkn edel x tau. Mulut lancang dia. Bkn edel x tau. Natijah nya membelakangkan keluarga, kawen lari, bukan edel x tau. Dia tau. He's an adult.

Dah berbini, tp sesuka lari keluar rumah whenever he's unhappy. So royani wajib matang, edel boleh tak matang sebab he ols muda lagi cenggitu? She was there to be his wife, chu ols. Not his mother. Apekah keperluannya she ols nak telan segala pe'el x matang laki just because she's older?

Sakit la ati dia bertahun-tahun dendam kesumat sebab si Edel lari drpd masalah smpai ke tua. Sesama nak kawen, sesama berani nk ada anak awal-awal. Sesama harung lah. Tp patut dah ditalakkan minah ni, he ols just focus kat anak2 lah. Xde efforts jugak.

mojarean_X replied at 15-5-2023 07:05 PM
At least dia ada budi bahasa minta kebenaran dulu...bai x bg dia pun berundur lah

Belanja sikit

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

asfaz replied at 15-5-2023 07:16 PM
Belanja sikit

Bole caya ka screenshot tu?. Kalo genuine pun mesti ada conversation lain sblm tu yg wat Rita tulis smpi sebegitu. Mcm screenshot bai tu mcm nk tunjuk rita je yg buruk

honeydowngiler replied at 15-5-2023 03:49 PM
semua2  yg i tgk rata2 mengecam kata rita itu ini. selagi xkena batang hidung korang smua bebas meng ...

Sapa ckp x kena batang idung sndiri?? Aku jd janda umur 22 tahun ank 3 org ..ex laki aku x pnah bgi sesen pun nafkah dari kwen sampai cerai sesen pun x bg... 19 tahun dh bercerai langsung sekali kitaorg xpnah mesej or kol memasing idup memasing ..  lu lu gua gua ... Haaa ko nk kata apa?? Tp aku side edel ahahaha

Follow Us
Edited by Hypothetically at 15-5-2023 08:07 PM
mawardia replied at 15-5-2023 07:15 PM
He should be responsible on his decision lah u ols. Yg nak kawen dgn pompuan tu si edel.

Dedulu  ...

That is the risk they are willing to take when they marry each other this way. When the risk turns into tragedy, nak blame each other pun dah tak guna.  Nasi dah jadi bubur, rita tu nak marah2 sgt pun dia jugak yg pilih takdir mcm ni. Edel tu mmg lah salah kerana tak matang lari dari masalah, tapi mungkin dia pun tak bahagia dlm perkawinan nak buat mcm mana. Edel tu ada usaha minta rr tu balik semula, so kenapa she turned him down. Kalau dia tak ikut kepala batu dia mmg masih boleh selamatkan rumahtangga but as usual she lets her mouth yg jalan dulu, and the rest is history. Skg btw rr dan edel tu mmg takde apa2 pun sbb mereka tu dah cerai bukan suami isteri lagi, there is nothing to solve btw them, yg masih ada adalah hubungan edel dan anak2 nya. Edel tu tak culas on nafkah and as as im concerned adalah jugak communicate dgn anak2 dia bukan takde terus, bukan itu indication ke dia takdelah buang anak2 nya atau tak mengaku anak terus. Adalah tu sbb kenapa dia tak rapat dgn anak2, so many things hv been debated pasal ni kat sini, so malas nak ulang2.

OsHiN_hOnEy replied at 15-5-2023 06:23 AM
putera jamaica tak suka lar
hal peribadi ganggu prestasi anak2 buah dia
mcm laki si silpa melbink  ...

Itu ler.. nanti yg dikejar tak dpt.. yg digendong berciciran.

Pelakon jelita?
Dah tgk le latest rupa dia dlm kerasnya takdir.
Kertu dah

asfaz replied at 15-5-2023 07:16 PM
Belanja sikit

Lantak ko la Bai. Ko simpan la laki ko yang menganggur dengan gitar cabuk dia tu. Macam la hot sangat laki dia. Perasan.

Ada ke netizen yg tag dan tanya2?
Ke saja2 buat cerita nak bagi up

Budak dah remaja
Ada handphone
Bapak dgn anak boleh aje wasap calling2 bagai

kakasotong2 replied at 15-5-2023 03:57 PM
Padan muka si Garits sesekali orang mcm dia patut ditempelak. Bab jaga anak elok boleh la nak puji ...

Ya time tu berbunga2 sungguh rr..
Ari2 dihantarnya makanan..
Siap beli laptop ke anak2.
Rasanya time tu edel n zz berjauhan Sbb covid ke apa tah..
Gumbira sgguh igs dia time tu..i ada ss story dia yg tu huhu

Tp lps bini dia balik ke edel lup terus edel..hahha
Sblm jmp tu igs zz ckp dkt kawan dia nk set rambut ke apa tah Sbb nk jmp husband dia..xbest la tru hp ja xleh buat apa..haha nganjing teruk time tu

Buritan replied at 15-5-2023 01:24 PM
Tu laa.. semua nak suruh aku sabo.. redha.. ikhlas..tp aku ni mkhluk biasa jee.. mkluk yg Ade nafs ...

Ko kena cari sorang kwn yg boleh ko luah kan rasa sedih ko apa sume mean pendengar yg baik ... So far aku pendengar yg baik laki aku la...dia hek pon x huk pun x hahaha... Lpas tau2 mengeruh tido je ..susah lah weh kalau mak bapak kita sndiri kasih x sama rata ..kita kesian tgok ank2 yg lain buat mcm2 tp depa x sedar pun masih lah nk junjung kuman d seberang lautan ..... Ko bkn sakit hati tp ko ni lebih kepada berjauh hati .. buat mcm2 tp org lain yg dpt puji huhuhu... Xpe beb dunia mmg mcm ni kdg2 dunia okey je manusia tu yg x adil n zolim .. wat to do idup kena teruskan jgak .. hopefully satu hari ko akan dpt jawapan di atas sume kesedihan ko arini

apa2 pun Rita dpt anugerah paling berharga dari Allah swt…anak2 bujang yang hensem dan bijak…Alhamdulillah

Buritan replied at 15-5-2023 02:34 PM
Ramai sgt yg kata u akan JD kaya la bla bla.. tp aku tak harap pun.. aku pun Tau sape aku.. tak mg ...

Tu hak ko beb ... Mcm royani ni pun hak dia nk syg edel lago ke x tp benda2 buang karen ni xpayah lah usung lelama merugi kan je

abadi84 replied at 15-5-2023 03:27 PM
Dlm afidavit mahkamah nak jumpa anak2 kena RR ada...
Mcm mana  nak jumpa tanpa RR buat drama?
Nak  ...

Aku sokong apa yg ko ckp ni ..kalau sapa follow kronologi dorang ni ramai yg takkan side royani ..yg main follow separuh2 stok baca tajuk je mmg akan bekap royani

ghalibboy replied at 15-5-2023 06:23 PM
Sama juga lah yang mengecam mak bapak edel kejam dll. Masa kes dengan heboh , mak si aidil ni pun  ...

Anak bongsu kwen dgn perempuan lagi tua dari ank sulong dia hahahaha sapa bleh accept kalau aku pun aku terduduk jua ....mmg lah jodoh tp putik sgt ..ank bongsu aku pun aritu ckp nk kwen aku dgn kakak n abg dia dh sakit kepala. ..muda sgt 18 tahun nk kwen dh awek umur 17 tahun ..last aku ugut ckp kwen boleh tp guna duit sndiri ..dok asing sndiri sume sndiri kami xnk tolong sesen pun ..ada ank jaga sndiri sume sndiri ... Aku bagi kira2 kat dia kalau kwen sbulan dia kena sediakan berapa duit utk sume ..takut dia hahaha x jadi kwen .geram sgt aih putik lg nk kwen nnti jd macam aku dgn pak dia ..kwen muda bercerai pun muda buat rugi status je

mojarean_X replied at 15-5-2023 07:02 PM
Iols rasa Aidil yg kena ambil inisiatif utk tamatkan kemelut ni wat selamanya

Boleh ..ada satu je cara nk tamat ..edel kwen dgn nek rita balik ahhahaa tu je nek rita nak n cerai kan zerema

Buritan replied at 14-5-2023 07:45 PM
Tp bila aku lepasss .. org kata aku tak ikhlas laa tak redhala .. not fair Tau.. duit aku makin su ...

Nak jaga mak, jaga sahaja jgn pertikai sumbangan adik beradik lain. Dia bagi ambil, dia tak bagi jgn mengungkit itu ini. Tak semua orang ada peluang utk berbakti kepada ibu bapa. Insya allah kalau jaga betul tidak akan jatuh miskin kita. Mana ada orang jatuh miskin bersedekah pada yang memerlukan. In this case your mother is in need of you.