CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: koboi

Dibelasah Ketika Guru Mengajar

budak2 tu dah tentula satu hal... bak kata dek orang tua2.. otak deorang belum sempurna... ...
twins Post at 8-3-2011 15:49

lu tak paham sistem pembelajaran negara sekarang ini ruper nyer....
itu cikgu play save..... kalau masok tolong leraikan sesilap jadi kes seperti cikgu kena terajang
atau yg paling sadis.......cikgu ditudoh mencabul!!!siap kena dakwa di mahkamah.....
so jalan terbaik.... lantak la bebudak tuh!!! tgwb disiplin bebudak tu hanya guru besau je yg berkuasa.....
cikgu hanya mengajar ikut silabus yg telah diprogramkan oleh kementerian.....
zaman 90an atau sblom tu bley la kata beb!!! anak murid cukop respek pada guru tu pon ada segelintir yg degil!!

Aku rasa, paling senang kita buat pembelajaran online jer lah utk student2. Tak perlu diorang datang sekolah bagai. Jadi takder lah masalah disiplin semua nih.

kalu cikgu tu 108 mahu kecut bebudak skulah nk bergaduh,,silap2 totey masuk dlm

Aku rasa, paling senang kita buat pembelajaran online jer lah utk student2. Tak perlu diorang datang ...
Muntz Post at 8-3-2011 17:47

cikgu bley lepak lepak kat umah sambil jaga anak dan memasak
yg lelaki lak bley tanam sayur atau berkebun hehehehehehe
yer la sambil ber on9 sambil tu buat kerja laen!!!!!

kalau la betol perkara ini.... pergh!!!.......bibik aku akan ku humban balik  ke indon!!!!
hahahahaahahahaha

[quote]So..ko x rasa ker kerja as cikgu nih agak susah sbenarnye?
kakJAHku Post at 8-3-2011 15:54 [/

Apalah masalah kakJahku sebenarnya yer..sampai tanya saya soalan ini. Ada ker saya memperlekehkan manusia yang bekerja sebagai cikgu nih?

masalah nye skang hanya guru disiplin n  guru besar yg leh menyentuh bdk2 skolah ni...kebanyakan masa, guru besar xde kat skolah...guru disiplin plak kena merujuk sblum mik tindakan...guru2 plak d tambah ngan bmacam masalah lain..so nak amik pot nanti terlebih sudah..campur aduk ngn politik lg...pengurusan skolah patut balik ke zaman merotan dolu2..baru bdk2 ni leh blajar disiplin..skang auta ngan polemik saikologi yg byk bawa masalah je..

Follow Us
Post Last Edit by kakJAHku at 9-3-2011 01:10
Apalah masalah kakJahku sebenarnya yer..sampai tanya saya soalan ini. Ada ker saya memperlekehkan manusia yang bekerja sebagai cikgu nih?[quote]
meya Post at 8-3-2011 18:22

Alahai kita sama-sama tunggu kalau anak cikgu yang kena belasah di sekolah!

Ini terang-terang budak tu kena tarik dari kelas macam tu..boleh buat bodoh! Giler apa? Nak tunggu budak tuh mampos ker?

aku jawab n tnya based on statemen ko nih la..

nanti PDRM akan cakap dorang tak cukup kakitangan.  tengok lah masa lumba basikal le tour  ...
datintipah Post at 8-3-2011 08:55

kita mintaklah polis open kan satu jawatan baru, jawatan utk polis di sekolah....sekolah pun, bukan setiap sekolah...ikut tahap masalah sekolah...if kurang masalah, letaklah sorang, if ramai budak yg perangai teruk, letakklah 2 polis kt situ...sbbnye kesian kat cikgu-cikgu yg terpaksa menghadapi perangai pelajar yg melampau...cikgunye pun kuasa mrk terhad....diaorg pun bukannye suka nak pukul2 n marah2 budak......sebenarnye cikgu nih cuma membantu ibubapa mengajar anak2 mereka dr segi membentuk akhlak...tak bolehlah nak serahkan semua kat cikgu.....dahlah nak kena mengajar subjek lg etc....wpun kdg2 ade cikgu yg suke rungut sana, rungut sini ttg keje mrk...tp dlm bab mendidik akhlak pelajar nih, bukannye cikgu je yg kita nak harapkan...kerajaan kena bantu cikgu....

lu tak paham sistem pembelajaran negara sekarang ini ruper nyer....
itu cikgu play save..... ka ...
BENTARA Post at 8-3-2011 17:45

ye lah... kesimpulan yg aku boleh buat zaman sekrang orang (budak2 & segelintir ibubapa) dah tak ada rasa respek pada profesyen guru..... sebabnyerrrr.....????    terlalu panjang pulak untuk di diskus kan sbb akan jd macam kes "telur dan ayam... yg mana dulu..."...

keje cikgu kalo susah tak de la ade cikgu joliwell sakan berFB, berporem and etc semasa waktu sekolah...

BUT not all cikgu ade mase nak berFB or berporem mase waktu sekolah... Aku puji pada cikgu2 yg really committed pada pekerjaan mereka... Respect you Teacher

Bukan setakat cikgu!! Saya yang parents pegi sekolah pun takut pasal budak-budak zaman sekarang  ...
meya Post at 8-3-2011 12:14

Baca posting hang pasal jalan lenggang-kangkong masa nak melintas, pagi tadi 1 insiden dah terjadi masa aku drive nak ke komuter station utk pi kerja
Dah lah kereta bertali-arus so ada sebuah kereta depan kereta aku berhenti bagi laluan pd sekumpulan pelajar perempuan sekolah menengah utk melintas tapi punyalah sakit hati aku tengok depa melintas dgn gaya ala2 catwalk sambil lenggang-kangkung dgn tergedik-gediknya bergurau-senda   
Aduhai aku dah hilang sabar so aku hon budak2 tu

aku jawab n tnya based on statemen ko nih la..
kakJAHku Post at 9-3-2011 01:08

Statement yang first ker yang second...takde benda yang hendak dikaitkan dengan kerja cikgu susah ker senang ker..heran aku ..berlambak-lambak statement kat dalam nih statement aku ker yang paling pedas?

Macam saja cari pasal aje..ko kerja cikgu ker?

kita mintaklah polis open kan satu jawatan baru, jawatan utk polis di sekolah....sekolah pun, buka ...
umarmursyid Post at 8-3-2011 16:50

Setuju.

Contoh di Kuantan sekolah berdekatan.

SABS, SMART dgn Sekolah Air Puteh --- letak satu pondok polis

Sek Teknik SMKAA, Vokey dgn sek Afzan -- letak satu pondok polis juga

Kalau ada perkara mcm ni cepat polis bertindak,

Post Last Edit by meya at 9-3-2011 16:39

[quote]Baca posting hang pasal jalan lenggang-kangkong masa nak melintas, pagi tadi 1 insiden dah terja ...
pu3_rania Post at 9-3-2011 11:53 [/

Risaukan? Sebab diorang macam tak reti bahasa..org dah beri melintas tuh cepat2 ler jalan! Hon saya tu kuat ..takut diorang terperanjat. Kesian pulak.

Cuma ada sekali tuh saya terpaksa hon sebab budak tuh mula-mula saya tengok elok aje diri tepi jalan tiba-tiba bila dah dekat tuh dia nak melintas pulak!

kecik2 dh eksen budak2 tu. klu berani 1 by 1 lah...klu org mcm ni depan mata aku ludah sambil cakap samseng pondan takde telur

Apa jadi yer dengan hal ni?

Statement yang first ker yang second...takde benda yang hendak dikaitkan dengan kerja cikgu susa ...
meya Post at 9-3-2011 16:17

statement yg 1st..dr stetmen tuh aku dpt agak ko punya mentaliti..n aku bukan cikgu pon..cuma ex Gstt yg pnah rs susah senang jd cikgu..
ehhh..ko mcm sentap je:re:

[quote]Baca posting hang pasal jalan lenggang-kangkong masa nak melintas, pagi tadi 1 insiden dah te ...
meya Post at 9-3-2011 16:36

Tu lar pasal kan
Kita pula nak fikirkan keselamatan depa sedangkan depa sendiri tak fikirkan

harapnya bukan pekida member yg pukul budak nih

statement yg 1st..dr stetmen tuh aku dpt agak ko punya mentaliti..n aku bukan cikgu pon..cuma ex ...
kakJAHku Post at 9-3-2011 16:53

Lawak betullah layan ko punya mental! Sampai ingat aku nih menyentap dengan statement ko..aku rasa ko yang sentap lebih..dah berpengalaman ler kan...

Kesian..kesian ..orang lain yang kena orang lain lebih terasa...dalam forum macam-macam tanggapan orang.

Aku punya pasal ler nak bagi statement macamana pun bukannya serius mana pun..ko aje yang lebih-lebihkan sangat hahaha. BTW SERONOK LAYAN KO. )