CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

lepas raya jgn lupa updet bai

doakan supaya along jumpa cari amri n belasah dia kaw2

mmg ada mak bapak yg pentingkan org luar dr kuarga sendiri

dgn alasan...camne teruk skali mak bapak tu, anak2 akan balik pd mereka juga. air dicincang takkan putus

cuba buat mesyuarat keluarga. panggil mak ayah & adik bradik yg lain berbincang, duduk semeja. cara tt luahkan ketidakpuasan hati dlm kereta tu bagaikan ada yg tak kene. mak bapak ni air muka mereka perlu dijaga. mereka takkan suka anak2 mereka menidakkan tindakan mereka ( biarpun salah ) sbb pd mereka, mereka tahu ape yg mereka lakukan.

so beri peluang pd semua utk zahirkan rasa hati. sebaiknye beri contoh kes-kes sekeliling tt utk beri kesedaran pd mak bapak tt tentang buat baik tu biarlah berpada. kalau setakat imah tu tlg picit kepala mak tt masa dia sakit, ade kemungkinan ke imah juga yg akan tlg basuh berak kencing mereka jika ditakdirkan satu masa nti mereka tiada upaya utk menguruskan diri sndiri.

amri & imah jugak ke yg akan sediakan keperluan mereka bila mereka dah takde kudrat utk bekerja lagi. tanya mereka kiranya terus-terusan menyuap amri sekeluarga, bila mereka dah takde nanti mungkin tak nti amri akan biarkan anak bini dia mati kebuluran kalau dia tak berusaha cari kerja dari skrg. sedangkan keluarga sendiri tak mampu diurus dgn baik, usahlah diharap pd amri & imah utk jaga mereka bila mereka tak sihat nti. biarkan mak ayah tt berfikir.

kalau tt & adik bradik yg lain masih tak mampu  nak mengubah kebaikan mak ayah tu, minta tlg sedara mara yg lain utk nasihatkan mak ayah tt & juga amri sekeluarga.

menjaga persaudaraan tu perlu tp bila dah tahap menyusahkan & mengambil kesempatan atas kebaikan org lain, berterus terang adalah jalan terbaik k?

all d best

Rate

1

Reply 157# nuryakmal

ai rase mak ayah tt la yg perlu 'dicuci' dulu

amri & imah tu dah mmg dilahirkan muka tak malu.merpati dua sejoli

mmg ada mak bapak yg pentingkan org luar dr kuarga sendiri

dgn alasan...camne teruk skali mak bap ...
whitedove07 Post at 20-6-2011 10:59

Lepas aku balik je KL mgu lepas, makndak aku ada mesej tnya pasal update kes kat homestay tue. Aku pn cerita la smuanya. Pasal dlm keta masa balik tue. Pastu aku ada mintak makndak aku nasihatkan mak aku nie. Mak aku anak sulung. Tp dia mmg rapat dgn makndak nie sbb makndak aku dulu masa bujang pernah duk dgn ktorg kat Seremban. Jadi dia lebih faham la situasi nie.

Aku balik Sabtu lepas mmg ada perubahan. Mak aku byk la nmpak nk ambik hati aku. Agaknya kesan drpd nasihat makndak aku kot. Cuma kita tunggu dan lihat jela. Sbb belum pasti kesahihannya selagi xlepas kenduri kawen pkcik aku yg nk kawen org Johor tue.

Kalau kenduri belah Penang nnt dorg buat jugak, aku rasa nenek aku pn boleh halau dorg2 tue. Sbb nenek aku nie mulut dia boleh tahan laser jugak. Sepupu2 aku pn dok geram je nie. Kalau Amri dgn Imah niat nk datang kenduri umah nenek aku lepas raya nie, hehehe...siaplah.

teruk benar dgn jiran yu nie.. apa pun, sila pastikan yg along x kan cari family yu gara2 jiran tersayang yu nie.. manatau tetiba parents yu yg kena tanggung risiko akibat dari dia meminjam dari ahlong.....

Follow Us
Reply 164# whitedove07

Org tue susah sikit nak basuh.. Karang terpeleot gaduh pulak anak beranak. Tp betul le.. Derang tu mmg gagak 2 sejoli

Agaknya kesan drpd nasihat makndak aku kot.
LaksamanaSunan Post at 20-6-2011 11:21

yes aku rasa tindakan ni betul... kekadang mak bapak ni depa tau silap depa, tp segan nak mengalah ngan anak2.. the best is minta org tua2 mcm makndak ko tlg... nenek ko kan laser, acer suruh nenek ko skali nasihat parents ko

Amri- bangcak

manusia mcm ni pun ada yer..:@:@:@
TT ada ckp yg diploma dia tu palsu dgn tak ada lesan moto dgn kerete
cam ner TT leh tau diploma dia tu tipu??????????

Reply  card_reader
kan podot-imah ...anak dier yg sembur air kat kucing itam tuh-kioh (seb ...
blazzard Post at 20-6-2011 00:17

taktau malu punya blazzard amri

manusia mcm ni pun ada yer..
TT ada ckp yg diploma dia tu palsu dgn tak ada lesan moto dgn ke ...
loveocean Post at 20-6-2011 12:15

Sbb Imah nie anggap mak aku ala2 akak dia. Dh pindah balik Kedah br dia cerita kat mak aku. Cerita semua. Kalau bapak aku tau dia xde lesen smua, dia xkn bagi pinjam kete/moto. Sbb pkcik2 aku pn xdapat. Even adik aku, dh dapat lesen kete br dia bg drive. Masa tue bapak aku mmg mnyirap gile la. Tp takat tue jelah. :@

sian anak2 amri and imah... mana tau dah biasa hidup mcm tu.. nanti dah besar tak tau nak bezakan mana betul or tidak hasil asuhan mak bapak begini.... huhuhuhu...

korang semua pelik dgn amri & imah tu eh..

tp boleh tak aku pelik dgn family TT?

ada ke org nak layan pengemis mcm amri & imah smpi mcmtu sekali?

Aku cerita lak pasal jiran yg satu lg sbg selingan.

Utk memudahkan korg, aku sertakan pelan.

Mana2 rumah yg ada nama tue semua yg biasa lepak2 kat umah aku dulu. Masa zaman kegemilangan 'openhouse'. Ina dgn Wahid nie dduk depan umah Imah Amri tau. Pasal melepak tue dah biasa, so aku malas nk cerita pnjang2. Tp skrg aku nk cerita bnda rare yg mbuatkan dorg smpai skrg xbertegur dgn mak bapak aku. Heh heh heh.

Satu hari, Ina Wahid nie buat kenduri kawen anak pmpuan dia. Disebabkan masa abg kawen aritue dorg nie menolong, so mak bapak aku nie mmg tolong gila2 la. Balas budi.

Dlm dok tolong2 tue, Ina Wahid nie pn mngadu la kat mak aku yg dia xda set pinggan utk makan pengantin. Dia tnya la haritue masa abg aku kawen mak aku pakai yg mana. Dia nk pinjam. Mak aku pn cakap la tue pinggan akak aku. Akak aku dulu ada pegi UK keje jap. So, dia beli la pinggan dari sana utk dia kawen nnt. Tp abg aku kawen dulu, so xpelah. Akak aku xkesah pn.

Ina Wahid nie konon2 nk jimat duit la xnk beli set pinggan. So, mak aku dgn ikhlas hati pn kuarkan la pinggan2 tue. Jiran2 aku xtau tau pinggan tue mahal sbb diperbuat drpd tulang ikan paus punya. Mak aku xbercerita. So, majlis tue pn berjalan la dgn lancar tnpa ada sebarang masalah.

Lepas kenduri, Ina Wahid pn hantar la balik pinggan set pngantin tue. Pastu mak aku kira2, xcukup 4keping pinggan. Mak aku cakap la, pinggan nia ada 10. Pastu Ina nie xpecaya, dia ingat ada 6 sbb kalau kat sini kan set pinggan ada 6pc. Tp, akak aku beli ikut pc, bkn set. Dia mmg beli 10. Mati2 la dia cakap mak aku mbohong and nk solve, tgok pic kawen anak dia. Mmg betul la ada 10 pastu mak aku tnya lg kwn dia yg lain yg sama2 buat lauk pngantin tue. Sbb mak aku pn takut jugak dia silap. Tp akak aku ckp la mmg betul ada 10. Dia yg beli, dia tau la kan. Jadi, mak aku pn inform la Ina Wahid tue yg pinggan tue mmg ada 10. Sah la pinngan tue kena curi/hilang/pecah.

Pasal nie korg tau, kecoh. Berapa kali meeting sbb nk bincang. Ina Wahid siap jumpa bomoh nk tgok betul ke kena curi. Dia ckp mmg betul kena curi. Pastu akak aku mintak dorg ganti la. Atau bayar. Akak aku mmg xsuka dgn jiran2 kan. Nie mmg masa utk balas dendam la. Pastu Ina Wahid tue check la harga pinggan tue kat tenet. tekejut beruk lah dia tgok sekeping pnggan tue harga nk dkat 200. Sbb dia ingat nk beli kat giant je. Akak aku menjeling2 je, sbb Ina Wahid tue mcm xsangka la ktorg ada pinggan mahal. Bapak aku bukak bengkel je kan. So, dorg pndg rendah la.

Ina Wahid xpuas hati, dia suruh anak2 dia research pasal pinggan tue. Pastu dia tuduh mak aku simpan pinggan tlang babi kat umah. Siap canang satu taman lg. Mak aku nie jenis tdung labuh n selalu la join kelas agama around Seremban nie. Pastu Ina Wahid ni mngata mak aku. Pakai je tudung labuh tp simpan tulang babi kat umah. Hehehe.. Mak aku pn tnya la akak aku betul2. Pinggan tue mcm mana sbenarnya. Akak aku tau itu pnggan tulang paus punya tp disebabkan nk bg mak aku puas hati, dia kol kwn dia yg duk UK nie. Then akak aku cerita la org2 Melayu yg duk UK, dorg lg titikberatkan hal2 nie. Setiap barang yg dorg beli semua dorg check. Abg aku pn lepas tue kol JAKIM. Lepas 2-3 hari, JAKIM sahkan halal.

Best la Ina Wahid canang satu taman pasal tue. Padahal mak aku xcakap ape pn. Xde pn paksa dia bayar wlaupn akak aku mmg mngamuk kat mak aku. Masa tue kesian la mak aku. Niat dia baik nk bg pinjam, xsangka pulak leh hilang. Akak aku marah2 la sbb dia baik sgt dgn org.

Lama jgk la Ina Wahid cari pinggan tue. Smpai cari kat Harrod KLCC pn xdak. Jadi, dia decide bayar cash jela. Akak aku pn cnsider la pinggan tue pernah guna sekali masa abg aku kawen, so dia bg diskaun. Sekeping 150. Hah, bayar la ko 600. Masa bayar tue, dorg datang pastu cmpak je duit2 tue. Lepas tue mmg dh xbertegur. BEST!!

Tp takut jugak la sbb dorg nie jenis kaki mandrem. Ada skali tue, dia tgh siram air ape tah kat depan umah aku. Kebetulan mak aku br balik dr kedai. So teserempak. Pastu dia menyonge2 je cakap nk tgok sape yg curi pinggan. Padahal dlm hati dh malu.

korang semua pelik dgn amri & imah tu eh..

tp boleh tak aku pelik dgn family TT?

ada ke org na ...
freekey Post at 20-6-2011 12:59

Iye. Punca smua nie pn sbb mak pak aku jugak. Dorg yg terlalu bg muka. Mujur la skrg jiran2 aku dah xmcm dulu. Tinggal Imah Amri nie jela. Itupn mmg aku dh isytihar perang.

hahaha lawak baca ceta jiran tetangga ko neh.. ala2 kat Wisteria Lane dlm ceta desperate housewife...

tp aku suka drama2 neh... ceta la lg...

Reply 175# LaksamanaSunan

Ko dok soromban ko? Kek mano? Mcm mn la bole dapek jiran kuno mcm tu

Reply  LaksamanaSunan

Ko dok soromban ko? Kek mano? Mcm mn la bole dapek jiran kuno mcm tu ...
nuryakmal Post at 20-6-2011 13:38

Aha sey oghang somban yo. Kek taman boto2 sbolah tol snawang. Hehehe. Nk buek cmno...dh naseb badan.

Reply 179# LaksamanaSunan

Oooo kek senawang.. Nasib baik bukan kat soghomban duo..kalau kek
situ dan nak csi ekekeke! Ado laie ko jiran hampeh kek situ?