CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: shamsuri

[Tempatan] Video Di Padam,Twitter Teruk Di Kritik.bukti di tolak majoriti rakyat

getah posted on 4-10-2012 12:13 PM
to BIGINNER @kunta_kinte
nape ko takut nak jawab yang ni??
yang lain smua ko hentam

la banyak beb aku kena jawab, satu2 ek...

ha, tahniah.. itu lah satu2nya post ko yang positif dan takda unsur2 hasutan...
aku puji beb, idea ko bernas... bernas bab2 nak jimat ni..... best !!

moga2 bab ni makbul lah permintaan ko @ permintaan RAKYAT msia ni...

poning dah budak tuh nk jawab.... haha

kunta_kinte posted on 4-10-2012 11:57 AM
bab ni timbul sebab si kapur ngok tu yang gi post kan gambar org x pat air tu.. so ko ghasa lah ka ...

wakakaka hg la bongok.. gambor air tu sbagai simbolik apa yg kita sebagai tax payer bagi kepada kerajaan, dan apa yg kita dapat semula.. hg ni mmg betul2 umngok..hahahahahaahha

atau pon hg memang bayaq tax guna air???! wakakakakakak

kunta_kinte posted on 4-10-2012 12:04 PM
sama beb, sebab nak kan subang tecit yang seberapa tu, ko yang kata ko mampu pun sanggup tnggu kan ...

masalahnya,aku xberatur pun.aku pergi dkt sekolah(borang tu edar kat sekolah sbb tarikh sekian2 dah diberitahu,amik borang,isi pastu cop penghulu atau pegawai kerajaan.mereka semua pun dh ada kat sekolah.small matter je...borang pun siap diisi.hantar la.....pastu sampai surat...dapat brim2....tq...tq...maceh...

hello adik.be nice ok...rezeki jgn ditolak.musuh jgn dicari.rm500 tu mmg apalah sangat nilainya..klu akak beli hanbag,dapat 1 je...tapi hidup xtongkat langit.adat org memberi,kita terima.syukur sj...tapi,bg org yg xmampu,besarlah erti..jgn la perlekeh org yg beratur kononnya.berpeluh ketiak..sekurang-kurangnya mereka terima apa yg berhak..500 duit tu sangatlah kecil klu nak dibandingkan dgn juta2 yg mereka kebas.adik yg pandai lg bijaksana tentu tau.melainkan adik hanya membaca utusan dan mendengar tv3.

well.lat komen ye..mls la nk poil mood pagi2.byk benda lg nak handle.
"When the foolish one speaks, do not reply to him, for better than a response (to him) is silence, and if you speak to him you have aided him, and if you left him (with no reply) in extreme sadness he dies" -Imam Ash-Shafi'ee

akak tengok belanjawan arituh xder langsung bagi inisiatif kat ibu tunggal.... dahlah ada antara ibu tunggal x merasa BR1M, pastu smartphone rebate pun x dpt, kupon buku apatah lagi.....

PitMie posted on 4-10-2012 11:12 AM
Yg penting jgn sombong & bongkak dgn kuasa...kerana itu sume dgn izin ALLAH....bila2 masa DIA boleh  ...

This is good point..

aku agreed dgn penyataan mu. ATau...why not rebat smartphone tu di salurkan ke golongan lower income ..bg 700 terus.

aku tak nampak rationalnya bg budak2 bawah 21 tahun nie rebet beli smartphone..what are the benefits? berapa sgt GDP boleh upgrade?

aku rasa BN nak fast result shj...

Follow Us
aku_tetap_aku posted on 4-10-2012 12:05 PM
aku cuma nak bgtau korang2 yg dok menyalak ckp kat kelantan tu air kotor lah...kuning lah..apa l ...

kat keyel ni pun air kuning hokeh....kampung baru keyel keladak macam air sungai, bukan kualiti tahap terbaik kalo dok tgh2 keyel ni....mcm2 pencemaran, paip lama ke hape taktau la

getah posted on 4-10-2012 12:15 PM
aaaaaaaaaaaaaawwwwwwwww...........
what ever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
do i care

tak baik tau guna naluri.... pi mintak maaf balik kat laki/minik hang.... asyik2 guna naluri jer takut kena kirai nanti... ngeee......

KarinaKapur posted on 4-10-2012 12:17 PM
wakakaka hg la bongok.. gambor air tu sbagai simbolik apa yg kita sebagai tax payer bagi kepada ke ...

muahahahahaaaaaaa......

kan btul apa aku ckp..

kroni bn/umngok nih akai pendek...

yg tersirat pun tak reti nak pk... sbb tuh asik kena tipu jer..

aku_tetap_aku posted on 4-10-2012 12:10 PM
tak kisah lah sapa pun yg menang...

yg kisahnya, pastikan kasi turun itu najib...

xbleh berpikiran camnih.....nak x nak kene seru rakyat agar tolak AMNU/BN secara total sbb bila AMNU/BN menang for sure Najib gak yg akan jadi PIYEM....nampak cam susah nak kalah di Pekan yg bleh diatur kemenangannya.......

apapun pastikan BN kalah biarpun dgn majoriti mudah.......Malaysia memerlukan total reform pembentukan kerajaan bukan pertukaran tampuk kuasa dari Najib kepada Mahiaddin

aku_tetap_aku posted on 4-10-2012 12:21 PM
muahahahahaaaaaaa......

kan btul apa aku ckp..

tau xpaaaaaaa...hahaha aku dok tunggu beliau nak balas apa pulak ni..

najib turun....muhyidin naik....muhyidin itu pun spesis lebih kurang semacam najib sahaja...jenis lembab tak boleh diharap

cupu posted on 4-10-2012 12:18 PM
masalahnya,aku xberatur pun.aku pergi dkt sekolah(borang tu edar kat sekolah sbb tarikh sekian2 da ...

bukan ayat ko telah ko bagi nampak elok ker tapi niat kat ati ko sama gak nak membalas..... niat tak menghalalkan cara beb....

ko beratur kan waktu nak amik duit... ke ko ada org dalam, tak yah beratur.. ish, tak patut ar cam tu.... tak basah tiak ko cam org lain..

beb, duit ko, amik jer lah, ada org lain kesah ?????
tapi bila dah amik, senyap jer lah, sampai masa undi mana yang patut..
jangan lah sengal sangat dek kerana rm500 tu tukar pendirian, kan cam sial lagi tu kan...
biar kerajaan bagi banyak mana pun, amik jer lah, senyap, sampai masa buang jer undi, kita tengok cara yang satu lagi tu memerintah cmna plak..

ni menyalak sana sini, pastu thn depan nak lagi.. nak lagi.. sampai bila pun nak subsidi kan.. kan..

dah lah beb.... apa yang ko quote (konon2 nak bagi nampak mcam berilmu tu) tak sama beb dngan pendirian ko !!

huh, same jer ko ngan aku pun.....

Last edited by kunta_kinte on 4-10-2012 12:49 PM

axl_bach posted on 4-10-2012 12:25 PM
xbleh berpikiran camnih.....nak x nak kene seru rakyat agar tolak AMNU/BN secara total sbb bila AM ...

aku respons yg maideen tu ckp jer... PAS YG MENANG.. (bg aku tak kisah lah sapa yg menang, jnji pembangkang PAS/DAP/PKR)

muahahahahaaaaaaa......

kan btul apa aku ckp..

sama jer kita kena tipu....
manifesto kengkonon air dpat free, sampai masa kebas gak duit rakyat... same beb, kena tipu gak kan......

muahahahahaaaaaaa......

kan btul apa aku ckp..

sama jer kita kena tipu....
manifesto kengkonon air dpat free, sampai masa kebas gak duit rakyat... same beb, kena tipu gak kan......

C.K posted on 4-10-2012 12:27 PM
najib turun....muhyidin naik....muhyidin itu pun spesis lebih kurang semacam najib sahaja...jenis le ...

tu laaaa....senang cakap dlm AMNU xder dah yg nak berkhidmat utk rakyat sbb dah terlalu lama berkuasa........

so the bestest choice adalah turunkan AMNU/BN dari tampuk kuasa dlm PRU akan datang dan beri peluang pada PR.......then setiap kali PRU kita sebagai viter gunakan kuasa vote kita dgn sebaik2nya utk menghalang mana2 pihak dari menjadi korup samada PR mahupun BN.....

aku_tetap_aku posted on 4-10-2012 12:28 PM
aku respons yg maideen tu ckp jer... PAS YG MENANG.. (bg aku tak kisah lah sapa yg menang, jnji pe ...

lagi pendek akal pembangkang ni.....
punya lah tak suka tp sanggup tu kalau pkr/dap yang menang...
ko x nmpk ker pas diperkotak katikkan ???/
pendek akal ko ni !!

aku_tetap_aku posted on 4-10-2012 12:28 PM
aku respons yg maideen tu ckp jer... PAS YG MENANG.. (bg aku tak kisah lah sapa yg menang, jnji pe ...

ooooo....ingat ko cakap pasal PRU nnt