CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mea

Anak Che Ta dapat 8A dalam SPM..Tahniah...!!

9adrenalin posted on 22-3-2014 09:37 PM
Fuyyoohhh dah lah yayasan saad. Mmg sahlah cermerlang. My sepupu pun sekolah kg2 jek dapat 7A3b....  ...

betoi aku pun rasa result spm la ni mcm pmr..
tp best la budak2 skrg..x la rase segan tgk slip exam..x byk C, D, E..
semua A dgn B..seronoknye haha

Kalau result dia ni, kategori biasa2 je la kalau kat kys tu..

*ms zaman aku blajar dulu, kys ni tmpt bantu bdk2 miskin cemerlang sambung belajar.. makan minum etc disponsor..
But now mcm dh jauh je dr tujuan asal kys ditubuhkan.. hmm.. sori tt, terOT..

Aneem posted on 22-3-2014 11:40 PM
Kalau result dia ni, kategori biasa2 je la kalau kat kys tu..

sedara ioll ada dkt kys..setahun bayar 30k sorang..dlu tak silap ioll mmg kys ni ada scholar untuk anak org susah kn??tp skrg ada lgi ke??ioll rasa cheta pon mesti bayar 60k jugak la tiap tahun untuk yuran anak2 dia..

sayawifenikmie posted on 21-3-2014 02:04 PM
..setahun rm41k ...... tidaklah mahal sangat ....

dah naik harga ke??time sedara aku sekolah situ baru 30k setahun..

hanipinky posted on 21-3-2014 03:26 PM
Dulu2, masa I lepas UPSR tu, pernah la amik ujian kelayakan kemasukan ke Yayasan Saad, and then lepa ...

tu untuk scholar noks..untuk yg bbayar aslkn boleh bayar dah boleh masuk..tp still dia tapis..tp tak la straight sgt..bndng scholar..

miu84 posted on 21-3-2014 09:26 PM
Zaman skg kalau result teruk itu adalah tak patut. Atau just plain stupid. Sebabnya, ada subjek dah  ...

tak semestinya noks..zaman dlu kn budak2 tuition dkt tuition centre..zaman skrg budak2 ada private tutor..hatta upsr punya level pon parent sgp bayar cikgu tuition 800-900 sebulan..

Follow Us
Aku keliru usia che ta.  Kejap kate sambut hrijd yg ke 43, tp bile kate ngandung umo 41... Hrmmmmm
Btw tahniah la. Tp jgn la pndai kejap jee.

Pandai anak che ta
Tahniah

pandai Che Ta didik anak ..TAHNIAH!

ingatkan straight A's.. ada 1B rupanya.. utk top school.. ni la yg buat spoil GPS.. hehe..

ni pasal mak dia retis.. tu yg dpt limelight..

lagipun dah tak heran dah straight A's skrg ni.. berlambak.. tapi yg org tgk skrg straight A+ (cemerlang tertinggi).. pasal yg straight A+ ni mmg susah giler nak dpt.. scholarship akan utamakan yg straight A+ ni dulu.. biasanya satu sekolah dpt brape ketol jah.. kalau ada sekolah yg dpt lebih 10 org straight A+ kira sekolah tu power la.. Last edited by gugunogaga on 23-3-2014 03:31 PM

.... nanti nanti bila korang ada anak2 yang amik spm.. korang tengok ... dapat tak anak2 korang 7A 8A 9A 10A 12A bagai ni  ...

.. saya tengok soklan spm anak saya ... susah jer pada pandangan saya ... tengok soklan add math lagi laa .... juling bijik mata saya  ..
.. dan ... berlambak2 anak2 yang teruk dalam spm dorang ......

.. toksah lah dok pandang sebelah mata sambil mencebek bibir akan kejayaan anak2 ini dalam spm ...  

.... dan .. bila anak2 korang dapat banyakkkkkk As dalam spm nanti ... korang pasti akan rasa betapa kembangnya hidung anus dan apa2 lagi yang boleh kembang sebab banggakan kejayaan nak2 uols .. even dalam spm ajer pun ...

sayawifenikmie posted on 23-3-2014 02:27 PM
.... nanti nanti bila korang ada anak2 yang amik spm.. korang tengok ... dapat tak anak2 korang 7A 8 ...

Kan. Pelik aku ngan orang2 mcm ni. Thn lepas ank aku dua org exam. Pmr n upsr. Dua-dua dpt straight A. Bolh kwn aku yg lum kahwin cakap exam skrg ni snang btl sampai budak senang2 dpt A penuh. Choi sgt.

booty posted on 23-3-2014 02:49 PM
Kan. Pelik aku ngan orang2 mcm ni. Thn lepas ank aku dua org exam. Pmr n upsr. Dua-dua dpt straigh ...

.. memang choiii .....
.... anak saya  .... duk sek asrama penuh nan sendu nun di kuala pilah ..... berlambak  saing2 dia hanya dan 5-6As sahaja.dalam spm 2012 ...
.... di sek my hubby di kajang ... daripada 250++ yang amik spm.. hanya 7-8 orang je yang dapat all As

tak payah nak kata zaman kita2 dulu susah ,.. zaman anak2 ni senang ... saya pun amik spm zaman batu dulu .....saya  tengok sama je apa yang saya belajar ngan apa yang anak  saya belajar ..... anak saya flying colours ... saya dan bapaknya? hmmmmm nan hado ... add math punn cangkul jer ...

seeee?

KYS sekolah bantu orang miskin? tolong skit nyah..dari zaman aku form 1 time 1998 ni pun aku tau kys ni tempat anak orang kaya..nak masuk situ student je dah 4 kali tapis…dengan mak bapa pun kena pi interview..kalau minta derma..dah tetap dah..gaji bapa kau kena derma rm500..gaji bapak kau rendah skit so rm100 je..

Tp ni memang sekolah pandai..ala2 private..baju pun uniform lain..time i dulu derang kaler kelabu

Bukan ke national exam selalunya guna bell curve? So hanya top _% je yg boleh dapat gred A. Kalau senang sgt dapat A, nanti terjejaslah standard exam tu

che ta suke posing cmtu
boringnyaaaa
asik2 pndg atas

lylea posted on 21-3-2014 09:34 AM
aku x setuju.. sylybus aku rasa makin susah.. sbb aku sendiri tgk yg anak aku punya yg sekolah men ...

syllabus sekolah rendah makin susah
syllabus sekolah menengah makin senang

Si ezlisa loy tu lagi hebat sebenaya dr anak cik ta ni..1st sebab wsliza dpt byk A sains strem which is fizik kimia n bio pon A xslh aku..2nd, esliza skolah menengah harian biase sajoo..bkn kys baya puluh2 ribu ni..

kalaulah senang, patutnya lagi ramai dapat semua A.
tapi rasanya lebih pada senang cakap aje, kalau semua forummer ni termasuk me
ambil balik spm, entah berapa A dapat

pandai anak che ta, otak bergeliga, sejuk perut che ta mengandungkan dia...congrats!