CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: worldonfire

[Tempatan] Video Ngeseks Disyaki Pemimpin PAS Mustafa Ali Tersebar! (update: Video page18)

Close [Copy link]
noor2 posted on 13-4-2013 10:26 AM
PRU 2013...

soalan: sebab apa memilih parti ni?

semua sekali la noor.... klau pemimpin tu moral rendah....potensi nak merasuah tu lg tinggi.... sbb tak pkir dosa pahala dah.....
isunya kite tolak semua pemimpin yg takde akhlak...... bknkah itu yg diperjuangkan PAS selama ini..... masa anwar ade dlm umno.... PAS takde isu lain nak diketengahkan utk hentam BN.... masa tu salahlaku pemimpin umno byk kite tak tahu.....sblm 1998 time internet pun takda..... PAS amat terpinggir.... kecuali di kelantan.....

time tu stp kali pru... isu2 peribadi pemimpin umno la dicanang..... che det minum arak....siti hasmah tak bertudung.....tak amal cara hidup islam.... che det tak solat bla2........

inilah hukum karma.....

dino posted on 13-4-2013 10:25 AM
umno bleh buat apa saja...... sdgkan bleh upah apco khen...... stakat produksi hollywood tu senang ...

meaning diorang tak ready. lainlah bagi yg dah ready. kapal selam? setelah berapa lama baru ada bunyik dari pihak PR? on the spot ke?

Usah risau.Pok nik boleh settlekan kes ini dengan tuhan.Dosa mustafa ali bakal diampunkan

dino posted on 13-4-2013 10:35 AM
semua sekali la noor.... klau pemimpin tu moral rendah....potensi nak merasuah tu lg tinggi.... sb ...

haa..keseluruhan. tapi ada ke yg keseluruhan baik? kihkih

yg ni tak meliwat, jenayah dia buat. yg tu jenayah tak buat, masalah dalam kain pulak. yg kena tanggung bahana, rakyat. good.

semua sekali la noor.... klau pemimpin tu moral rendah....potensi nak merasuah tu lg tinggi.... sb ...

.. klau pemimpin tu moral rendah....potensi nak merasuah tu lg tinggi.... sbb tak pkir dosa pahala dah.....

i setuju 100% apa bam dino cakap bab ni...

aku setuju. kalau pemimpin yang telah dilantik dan berkuasa ni ada benda2 shady mcm ni, maka senanglah orang nak buat ugutan...

katakanlah pelakon vid ni (bukan stopa) bertanding jadi bebas dan berjaya pula jadi PM malaysia, tiba2 datang spy negara luar tunjuk vid ni pada dia...

jadi untuk mengelakkan malu dan hilang kuasa, terpaksalah dia ikut sahaja telunjuk dan kehendak negara luar tersebut...

ini amat bahaya....

Follow Us
madeinborneo posted on 13-4-2013 10:35 AM
meaning diorang tak ready.  lainlah bagi yg dah ready. kapal selam? setelah berapa lama baru ada ...

maksudnya klau wujud la menda tu dah lama dpt dihidu...... berhenti dr menipu diri sendiri..... dgn kata semua umno buat.....
kwn paling rapat adlh musuh paling dekat...... org yg takde koje yg tahu aktibiti stopa je yg leh buat koje nih......
klau org umno nak buat keje jahat ni depa juga perlu bantuan org dlm PR sendiri..... nak kata org dlm bideo tu pakai topeng amat mengarut skali....

cmf_inquisitor posted on 13-4-2013 10:25 AM
xde ke blog, paper yang nak csi & interview pelakon perempuan tu?

mungkin perempuan tu boleh ber ...

dengar boleh, percaya terpulang. tak semestinya kita deng'ar, kita kena percaya. tapi tak percaya sekalipun, tak de laa membolehkan kita jadi judge untuk sebut "ini sah. blablabla..macamkan kita dalang dalam pembikinan (bikin tak semestinya video tipu. video betul pun panggil bikin video gak..kihkih).

klau pemimpin tu moral rendah....potensi nak merasuah tu lg tinggi.... sbb tak pkir dosa pahala dah.....

dalam bab ni...tak de beza pemimpin umno/BN dgn yang diperkatakan...\

rasuah dikalangan pemimpin BN siapa boleh sangkal?

madeinborneo posted on 13-4-2013 10:38 AM
haa..keseluruhan. tapi ada ke yg keseluruhan baik? kihkih

yg ni tak meliwat, jenayah dia buat.  ...

bg kite takd pemisah bab moral n rasuah....bg aku yg berkopiah ni dok pot pet psl agama.... psl keruntuhan akhlak... psl buang bayi..... alih2 ko pun 2x5....... klau kat indon aku teringat gus dur....

dino posted on 13-4-2013 10:40 AM
maksudnya klau wujud la menda tu dah lama dpt dihidu...... berhenti dr menipu diri sendiri..... dg ...

sebab tu aku kata, dengar boleh percaya  tu..err sendiri mau ingatlah. kihkih. but nak komen pelik2 (samada puak yg percaya atau tak percaya) sangatlah pathetic. berani sebut belakang2. kalau berani sangat, open laa sekali dengan identiti dan pengakuan bertulis yg memang "saya percaya, saya tahu, saya tak percaya dan saya tahu yg sebenarnya". ni mengarut je lebih..komen macam tak de agama.

Kirannya semua klu terbongkar, terbuka kain dlm, mmg takde satu pun yg blh diguna pakai. Yg jd mangsa kita juga.

Bagi aku senang jer, manusia nie takder yg perfect. Manusia akan buat salah atau dosa no matter what. Tapi itu tak bermakna diorg takder jalan keluar. Allah bagi peluang utk bertaubat selagi hidup. Bukan kita yg berhak utk menilai seseorg tu betul2 bertaubat atau tidak. Itu semua urusan Allah jua. Jadi sbg manusia biasa, kita tengok lah dari sisi mana mengikut pertimbangan kita yg membuatkan seseorg pemimpin itu layak diangkat jadi pemimpin. Kita ada akal dianugerahi Illahi, jadi gunakanlah sebaiknya. Kalau seseorg itu banyak jasanya dan banyak ketrampilannya, sisi positifnya, tapi kelemahannya dia pernah terkantoi melancap depan webcam, sbg contoh. Bandingkan dgn seseorg yg banyak berkroni, makan duit rakyat, rasuah, korup, tapi bab sex dia suci murni. So manakah yg akan kita pilih? Tepuk dada tanya selera. Setiap org ada cara mereka sendiri mempertimbangkan, jadi terserah kepada diri masing2. Kalau aku, isu2 moral mcm nie boleh saja dimaafkan provided diorg bertaubat. Sbb aku rasa aku sendiri pun tak perfect. Jadi tak perlulah aku nak nilaikan seseorg berdasarkan moralnya. Itu hal dia dgn Allah. Cuma, kalau dosa dia itu melibatkan dia dgn rakyat, spt dia makan duit rakyat, itu dia mesti mintak maaf dgn rakyat.

noor2 posted on 13-4-2013 10:42 AM
klau pemimpin tu moral rendah....potensi nak merasuah tu lg tinggi.... sbb tak pkir dosa pahala dah ...

takde org nak sangkal pun noor2.... klau dah bukti tu nyata.... mcm kes lembu tu kan.... mcm isu harga markup sampai 400%...... kite sedar tuh.....
klau bn mampu merompak 5 tahun lg.... aku amat berharap PR ni salahkan diri sendiri..... jgn dok slhkan spr... pengundi hantu2 bla2......
majoriti pengundi adlh atas pagar.... tp suara panatik ni bunyinya mmg kuat.....

dino posted on 13-4-2013 10:43 AM
bg kite takd pemisah bab moral n rasuah....bg aku yg berkopiah ni dok pot pet psl agama.... psl ke ...

tak de pemisah..betul, aku setuju.

tapi bab bias tu memang tak kena. kita bersorak bila yg pakai kopiah buat, sebab atas dasar tak de pemisah. kita tak bersorak bila yg tak pakai kopiah buat, sebab apa? sebab jahat nyata jahat, yg baik rupanya jahat? sedangkan yg 'buat jahat' tu tak kira yg pakai kpiah atau tak, sama je kiraan hukumnya. sedih.

Peterpan17 posted on 13-4-2013 10:45 AM
Kirannya semua klu terbongkar, terbuka kain dlm, mmg takde satu pun yg blh diguna pakai. Yg jd man ...

mmg yg rugi kite la jugak....

Muntz posted on 13-4-2013 10:34 AM

bagi yang tokleh upload bideo, wa kasik liriknye
ini lagu sangat ngetop tahun nampulohan

Pak pung pak mustafe
Siule’ di rumahnye
Ada tepung ada kelape
Masak gulei’ ada enaknye

Jangan engkau sendiri saja
Mari mari ikut menyanyi
Tak berguna hatimu gusar
Ditinggalkan kekasih hati

Bunga mekar bunga
Kesuma harumnya bagai bidadari
Hilang pacar soal biasa
Jodoh nanti datang sendiri

video ni FITNAH je....sbnrnya tak pernah berlaku pun

dah smua , jgn gaduh2 lagi ye

dino posted on 13-4-2013 10:46 AM
takde org nak sangkal pun noor2.... klau dah bukti tu nyata.... mcm kes lembu tu kan.... mcm isu h ...

itulah...itu baru mak ijat....belum lain2,..

Muntz posted on 13-4-2013 10:45 AM
Bagi aku senang jer, manusia nie takder yg perfect. Manusia akan buat salah atau dosa no matter what ...

sebab kapasiti antara kita dengan "dia" (pemimpin) adalah kapasiti rakyat.