CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10237|Reply: 77

Nasib aku yg serba terlambat

Post time 13-6-2016 09:03 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Hai..aku nak ambik kesempatan ni nak meluahkan perasaan yg dok terperam disanubari nih..citer nye camnni..

Aku ni baru abis belajar last year..26 tahun baru dpt grad sbb dulu aku ambik diploma 3 tahun..lps grad tu alhamdulillah ada rezeki kerja kontrak 1 tahun. 2 3 bulan lagi habislah kontrak aku. Tahun 2016 ni aku dah 27, boypren xdak..calon lagi la xdak..kakak2 aku asyik dok perli..takut jadi andartu..aku lagi stress bila xdak keje tetap lagi..berpuluh resume aku hantar..ade lah pegi iv..tp masih xdak rezeki lagi. nak2 dah kne byr loan kete, ptptn lagi hati makin risau ni..gaji ciput je makcik nih.ala2 cukup makan.

Ada lagi yg menyedihkan aku, mak aku jenis yg meraikan ank yg dpt sumbg duit tiap bulan..yg xberapa nakk menyumbang ni agak kurenglah perhatiannya..ckp or opinion pun x akan diambik kira..mcm loser.. (aku rasa perasaan aku je kot..)  pernah duit gaji aku, aku bagi mak pegang..tp seksanya bila masa aku terlebih berbelanja, bila mintak duit advanced (since mak aku bagi duit belanja utk seminggu ) dia membebel ckp aku boros..bla bla bla and bagitaw akak2 aku..kdg bile dpt gaji aku terbeli sbb ter berkenan dgn baju or tudung lawa2 kannnn.lps kene bebel Aku buat2 melawak dengan mak aku hehe buat lawak bodo..pastu dia dah okay.

Agaknye aku ni jenis yg terlambat segala segi, masuk u lmbt, dpt kje tetap lmbt, kawen pun lambat..aku teringin weih..teringin mcm lagu shima tuh..teringin nk kapel..nak kawen..dpt kje tetap..bagi mak ayah duit..senangkan hidup dorang...

Setiap hari aku doa sgt , aku xjd anak yg bebankan family..aku xmintak banyak..aku xmintak jadi jutawan pun..aku nak hidup stabil,normal mcm org lain..

Kalau korg sume ade opinion, story nak share or nasihat utk aku, aku appreciate sgt.

Lor.. Muda lg umo tt ni.. Iols yg da 3 series ni wat lek wat pis je..

aku rasa ada baiknya TT fokus dgn kerjaya dulu. takpe TT mula dari bawah, kalau org nampak hasil kerja ko, insyaAllah ada lah rezeki tu. pedulikan la org nak ckp ko andartu ke apa, pada aku org skang ni apa pun dorg mengata. tak kawin2 dia tanya bila nak kawin, dah kawin bila nak beranak?dah ada anak satu tanya bila nak tambah? ehh org yg tanya ni bila nak meninggal? hahahah. anyway TT, u can't always get what you want in life. some lose some win lah kekdahnya gittewww. good luck TT. all the best.

Takpe la dik, kerja bagi stabil dulu lepas tu baru fikir kawin ya. Psl mak tu, akak rasa perasaan awak je. Jgn amik hati sgt. Kalau asyik teringin, teringin je, cuba sibuk2kan diri, apa benda yg awak suka buat, buatlah. Esok lusa jumpa la nnt jodoh kat tempat kerja ke. Jgn lupa doa.

Edited by tiramisuu at 13-6-2016 10:16 PM

Gaji ciput, kena la tahan nafsu kehendak. Duit kena belajar uruskan sendiri. Ni gaji ciput, nafsu membeli besar, pastu emosi bila mak cakap boros.Pasal kerja tetap, cuba cari part time dulu. Sementara tak ada duit nk bagi mak, kita blh bagi khidmat dr segi masa, tolong2 kerja rumah. Tak semestinya balas budi mak ayh dgn jalan duit shj. Pasal kawin tu, kena improve diri sendiri dulu. Ko pun tak suka diri ko, mcm mane ko nak org lain tertarik suka ko. Ok je rasa down, cuma kena buat pelan tindakan dan bertindak. Bila kita sedar dah lambat tapi kita bertindak, bagus dr kita sedar tapi no action..

Yup loveacidgirl, kaksarah66...tipah mulai hari ni nak setkan priority utk stabilkan kerjaya. Tapi, untk dpt jodoh tempat keje mana mungkin..walau majority nye lelaki tetapi udah berpunya..huhuhu..dulu ade ter crush dgn officemate masa praktikal..dek cara dia..caring n aumm heheh ade sekali tuh tipah tengah bwk kotak bersusun2 ala2 xnmpk kaki sendiri nak pakai kasut..time tu dia dtg susunkan kasut tipah.. nasib x pengsan situ..satu lagi moment bila kami outstation pegi satu kete gitu..bertiga..smpai di rnr dah mlm n agak sunyi jadi dia teman depan surau sbb tipah nk solat isyak..aduh..pengsan lagi..tapi pong pang pong pang taw dia dah kawen rupenye..kawen muda..tipah pun ber huhu.. tapi lps dpt tahu tu tipah wat lek je..lyn mcm biase..mungkin dah fobia..smpai skrg kalau ade lelaki ala2 mesra menegur tipah, tipah jadi annoying hehehh..atau mungkin..belum smpai jodoh lagi..

Semenjak dua menjak ni je tipah rasa down..mungkin sbb org asyik asak dengan pertanyaan smpai bila nk keje kontrak..family pun sama kenapa bos x ambik jadi permanent.pdhal itu bukan kuasa tipah..dah company xde peruntukan, nak2 ekonomi tgh demam..semua tu buat tipah resah..tipah nk terangkan..tapi tipah penat..penat nak fahamkan org. Pengakhirannya, tipah pendam sorg2..Tipah pnh naik lrt pegi ke destinasi tanpa tujuan..rasa mcm nk lari dari kehendak n expectation family..tipah rasa tipah gagal..

But now, I feel better..

Follow Us
tiramisuuuu..tipah xde ler shopping sakan..hehe setakat beli baju psr mlm je pun..habis dlm 20 hinggit..mak bagi 50... tinggai 30 ..minyk kete pulakkkk..sekarang pegang duit sendiri dah...

Mmg setiap minggu balik..tolong2 mak, I'd driver dia nk memane..takat tu je ler boleh tolong..hari dpt gaji mesti belikan mak something..tp xpnh dia guna..xberkenan..beli perfume body shop..utk dia..(tipah sendiri, perfume pun xdak)

Edited by mbhcsf at 14-6-2016 03:07 AM

wow - dah ada diploma then degree dan ada keje walaupun tak memauskan hati you tapi tak tetap, wow, baik ye bagu mak pegang duit ....well - alhamdulillah ada mak ayah lagi dan

cuma you risau tak kahwin lagi sebab org kata macam macam....wow

i am 37 unmarried, hmm...tak keje ni..haaa lagi laa huhu, masih belajar dan may be akan terus belajar , most kekawan sekolah  dah menikah , ada anak, dah ada  career  i think...

so, hmm..... you  have every REASON to say akhamdulillah ,
u have every reason  to smile and say alhamdulillah
u have sisters , though a bit of a pain , but still caring , say alhamdulillah...

tang duit mak ayah pegang dan depa marah - well....i think u are not alone , i guess mana mana mak ayah tengok kita belanja pun depa akan automatic compare zaman  depa dan depa akan kata  boros ape lah tapi , i guess u urself know how much you have worked, and you nak reward yourself  dan berpada padalah

i think u dah jimat  dah tu belanja reward yourself RM 20 tu kira okaylah tu - RM 50 / week tu - anak yg soleh dan saya salute sikap begini ...i must learn from you...
tak palah ...bulanni belanja sikit bulan depan simpan + 40 RM  gitu...

u know setiap org Allah kasi rezeki dan you know pray hard - dhuha, banyakkan sedekah ni bulan ramadhan ....dgn ikhlas...

dan stabilkan diri, kembangkan diri  ( as in not eating wise hahahaha ) tapi u know timba pengalaman...

saudari - org yg berkata awat tak kahwin , takut jadi andartu - okay ni bergantung  juga pada setiap manusia yg saudari nampak dalam persekitaran saudari...
saya fikir : kahiwn itu sunnah dan iktiar tapi nak tentukan jodoh tu allah juga. so kahwin ni bukan jenis  sesenang i like what i see, i want what i see and i want to get what i see...you are living with that person hopefully sampai meninggal lah.

tang bab stress sebab org kata apa  apa: well..macam nilah

depa tu tak bagi awak rezeki pun, depa tu tak juga menentukan hidup mati awak dan rezeki awak pun jauh sekali jodoh awak , so awak tak pun perlukan depa untuk mementukan happy atau tak happynya awak - sebab yg penting awak ada ALLAh...awak ada tu maha pencipta tu....yg bukan tak tahu apa yg awak rasa, fikir dan pendam so get close to HIM...yg sayang awak kat atas tu ....

so buat apa stress pada manusia?  Yg kat ATAS sana tu , kan? Allah tu yg you kena utamakan ? kan?
i mean u tak buat dosa, u tak susahkan org , u tak buat makiat dan dosa besar

i think buat apa stress?seriously , sebab you are so young...

i mean nope, ingat bebenda macam ni buat kita jadi down, tak produktif dan makan diri sendiri je, kan you dah down jadi macam ni , kan? is it good? tak kan? so...dont get into this.
mukmin yg kuat allah sayang

so ...buat apa yg allah sayangdan jadi org yg  kuat dan fokus lah...now i think keje dulu then skills sets dan insya ALLAh  doa dan ikhtiarlah kalau jodoh tu

tapi be wise, kalau nak belajar lagi belajarlah who cares...

tak ada apa apa lah normal je lah feeling lagu tu if sekeliling kita manusia  yg  suka bersikap macam tu ...

tang PTPTN - yes bayarlah tu hutang
wow  u ade kete at 27  ? cayalah i belum lagi ada kete  lagi at 27  banyak jugak tangung you ye so budget lah  elok elok tapi setakat nak belajan RM 20 ? untuk beli baju  i think   tak pa aih reward yourself

tapi kalau beli yg memang sangat  boros then  i 'd say memang mak patut marahlah...

depa caring gitu....

well be tough, be wise, be good...

doa bebanyak ramadhan ni ...

mbhcsf replied at 14-6-2016 02:59 AM
wow - dah ada diploma then degree dan ada keje walaupun tak memauskan hati you tapi tak tetap, wow,  ...

suka part ni:-
U have every reason to say alhamdulillah, smile and be happy

Terima kasih sbb ingatkan tipah untuk bersyukur..insaf tipah dek kata2 diatas..

Solat dhuha- thnks jugak ingtkn ttg ni..jrg bebenor buat. (T_T)

Mmg pun...,xbest stress mcm ni..mmbr2 asyik tegur, tipah suka termenung..actually bukan tipah segaja..klau tipah dok sensorg kat pantry kang tetibe tergia gia dlm otak or ter replay balik adegan sedih..tipah jd adeh  

Pointnye tipah kne perbanyak n build hubungan dgn allah...wah thats good point..

Thread2 begini...mesti penuh dengan akak2 3series memberikan nasihat dengan penuh kasih-sayang.

Btw TT, pada umur 27 ko x perlulah risau sangat pasal andartu nih. Yang penting fokus dalam pencarian keje tetap.

penah rasa jugak gitu..
masa menganggur pas abis belajar dulu
rasa looser je, keje xde, duit xde, jodoh lagi la xde..
jeles je tgok org lain dah keje, ada duit sendiri, kete, kawen..

tapi, anggap je la tu bukan rezeki kita lg..
alhamdulillah pas few months menganggur dapat keje
walaupun keje i biasa2 je, gaji pn biasa2 je, tp i anggap je la kumpul pengalaman
dlm masa yg sama i dpt je pun bg parents i duit, belanja my siblings..

jodoh tu ntah la..
kadang2 xnak pikir, tapi mesti terpikir jgak
tapi nak buat macam mana, bukan kita tau pun sape jodoh kita..
so, bia je la..
ada, ada.. xde sudah..
-ayt sedapkan hati

anyway tt, dont give up..
hantar je resume, dapat keje biasa pun xpe..
then, if dpt offer lg bagus, pegi je laa..
gudluck

tipah_ngokngek replied at 13-6-2016 10:30 PM
Yup loveacidgirl, kaksarah66...tipah mulai hari ni nak setkan priority utk stabilkan kerjaya. Tapi,  ...

Siapa yg tak pernah rasa down? Ada ke? Tak percaya akak. Mesti dlm satu ms hidup kita, kita rasa helpless sgt, kita cari2 seseorg yg tempat kita mengadu. Tapi kalau takde juga tempat nk mengadu, mengadu je kat Allah. Jgn mengadu kat suami org pulak ya, nak kena serang dgn isteri dia buatlah. Pasal kerja, untung waktu skrg ni msh ada kerja. Tak kisah kontrak ke, tetap ke. Kwn akak dh belas thn kerja dgn satu company tu tiba2 diberhentikan kerja, notis sebulan. Kesian betul kat dia.

apply je banyak-banyak kerja kat mana-mana portal and SPA..
mana la tau ada rezeki dapat gomen..

and pasal kakak-kakak dok perli tu, pedulikan je la..
mereka dah kawin but ko rasa mereka sentiasa bahagia ke?
kalu bahagia takdenya mereka dok kisah dok perli orang sana sini..
kalau lagi mereka perli, balas je balik..
'ko ni mesti tak bahagia dengan laki.. sebab tu dok jeles aku single'
macam la stay single tu menghabiskan beras rumah dorang..
belajar stand up for yourself..
bukan aku ajar jadi kurang ajar ke apa..
but ada masa ko kena tetapkan pendirian and tegas supaya orang tak pijak kepala ko..

and pasal mak tu, ko buat la budget dulu..
tetapkan sebulan berapa yang ko mampu bagi kat mak..
sebab aku pun pantang bila dah bagi, pastu mintak balik..
no such thing duit bagi semua kat mak suruh pegang ke apa..
ko dah besar kan.. belajar la manage duit sendiri..
tak payah bagi semua konon nak amik hati mak sebagai pemberi terbanyak..
hidup ni tak payah bertanding adik-beradik..
benda tu semua effect negative dalam hidup ko..
mak yang baik sesekali takkan bezakan anak..
so ko fikir la sendiri hala tuju hidup ko..
bahagiakan diri ko dulu sebelum bahagiakan orang lain..
sebab kalau ko tumpukan hidup ko untuk bahagiakan orang lain, selamanya ko akan terseksa..

mbhcsf replied at 13-6-2016 06:59 PM
wow - dah ada diploma then degree dan ada keje walaupun tak memauskan hati you tapi tak tetap, wow,  ...

Bnyk2 post yg i dh bace, komen u paling win la mbhcsf. Anyway, TT ... kite serupa (serba terlambat). Cume umur je x same.  xpe, slow2, Biar lambat janji selamat.Pape pun, good luck utk future TT.

Edited by tipah_ngokngek at 14-6-2016 01:58 PM
hanie_z replied at 14-6-2016 08:58 AM
penah rasa jugak gitu..
masa menganggur pas abis belajar dulu
rasa looser je, keje xde, duit xde,  ...

Insyaallah, baru hantar resume kat satu suruhanjaya ni..kira gomen kot..harap dapat iv pun jadi lah..at least dpt pglmn iv gomen. Day by day mohon jugak kat jobstreet harap sangkot..

prettyuglybabe replied at 14-6-2016 11:25 AM
apply je banyak-banyak kerja kat mana-mana portal and SPA..
mana la tau ada rezeki dapat gomen..

...

Agree..tipah yg kne pndai manage hidup sbnrnya..biar win win situation..

gaji byk ke ckit ke.. kekdahnya kena pandai manage duit sendiri. dah umo 27 ni aku rasa ko dh ckup bijak segregate mana bnda yg perlu di beli.

Edited by tipah_ngokngek at 14-6-2016 02:22 PM
Jajabeans replied at 14-6-2016 02:01 PM
gaji byk ke ckit ke.. kekdahnya kena pandai manage duit sendiri. dah umo 27 ni aku rasa ko dh ckup b ...

Iye jaja .. haha pengajaran buat tipah..now tipah dah asing siap2. Peruntukan byrkn bil mak and ade la beli brg rumah cam beras gitew..tipah try  la semampu tipah..
Cuma,,,,,saving tu dpt x  byk sgt la..seciput je ..ade x kwn2 porumer yg beridea bernas utk tipah / nasihat utk tipah dari segi financial..gitew...

Tipah tgh cuba mniaga kecik2( jgn risau tipah x promote sini) dpt la sekupang dua

CariCari621 replied at 14-6-2016 12:19 PM
Bnyk2 post yg i dh bace, komen u paling win la mbhcsf. Anyway, TT ... kite serupa (serba terlambat ...

caricari621...good luck utk awak jugak..

tipah_ngokngek replied at 14-6-2016 02:17 PM
Iye jaja .. haha pengajaran buat tipah..now tipah dah asing siap2. Peruntukan byrkn bil mak and  ...

Niaga kecik2 pun ok.. ada side income. Lgi 1 try cari keje lain, mana tau sangkut. Tpi jgn demand gaji byk sgt. Bia bertatih ckit2 xpe asal ada peningkatan. Belum kawen lgi ni elok la kejar dulu apa yg nk dicapai dlm hidup. Dh kawen nnti akan ada obstacle yg lain pulak. So good luck