CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

[Lain-Lain] Spider-man 2 - SPIDEY & Queer as Folk (page 7)

wei, part tuh syahdu wor, rasa2 ada lar kuar setitik air mata aku. nasib baik cinema gelap, kalo tak hilang kemachoan aku.

Originally posted by GAIA at 7-7-2004 06:47 PM:

sepatutnya filem Spidey dilihat pada konteks filem itu sendiri....tak perlu nak kaitkan sangat dengan komik asal dah.....sebab bila hakcipta sudah dibeli....ia terserah kepada penulis2 lakonlayar ...

Hmm... :hmm:

Aku tetap tidak bersetuju BAB PENDEDAHAN Peter Parker tu ... Kerana Bukan Di Sebabkan Komik tetapi jalan cerita itu sendiri macam Peter Parker tu sengaja buka Topeng sedangkan dia ni di khendaki oleh Pihak Polis dan orang ramai tu pulak selamba aje cakap kami tak akan beritahu bla bla bla dan cara mereka tengok spiderman tu macam selamba aje dan budak yang kenal peter parker tu macam biasa aje ketika mengetahui identiti sebenar Spiderman tu .......Bab ini lah yang mengecewakan .... ( orang komik kipas susah mati spiderman pasti rasa begini macam aku )

So sekali lagi saya merasakan bahawa TIDAK PERLU BAB Pendedahan tu ....

Macam juga cerita Superman di mana Clark Kent tidak di bagi tau oleh orang ramai yang dia tu superman ... So rasa macam tidak best lah kalau Superhero tu di bagi tau oleh orang awam  .....

Cuma aku suka bab Adegan Hospital tu , lawak lif ( he he he :lol :lol ) dan part spiderman lawan Dr Octupus masa kat luar .....

So dalam erti kata lain ... saya terpaksa setuju dengan komen stuckinfriendzone iaitu:

I guess you could say, all in all, that this film tries too hard to appeal to everyone, without really making anyone happy. Although I'm sure kids will love it, as well as a fresh new audience of tweens, I think the true comic book fans out there will be left wanting. I know I was.

[ Last edited by rhoyo on 8-7-2004 at 12:22 AM ]

Originally posted by cocklea at 7-7-2004 11:48 PM:
wei, part tuh syahdu wor, rasa2 ada lar kuar setitik air mata aku. nasib baik cinema gelap, kalo tak hilang kemachoan aku.

kah kah kah... :lol :lol

ye la... mujur gelap... aku pon tengok kat kedai ... dvd... org ramai beb, mujur tokei tu pasang kejap je... :lol :lol

aku tak tau apasal dia pegi bukak mask n reveal muka dia. kalo aku dalam
train tu, aku dah snap muka dia pakai phone aku. :bgrin: we won't tell
anyone konon...chet!!

tapi...aku suka movie nih.

Spider-Man 2 kutip RM4.5j dalam 6 hari
Oleh: ABD. AZIZ ITAR

KUALA LUMPUR 7 Julai - Filem Spider-Man 2 yang menjadi kegilaan di seluruh dunia mencatat rekod tersendiri di Malaysia apabila mengutip RM4.5 juta dalam tempoh enam hari tayangan di seluruh negara sejak 30 Jun lalu.

Ia adalah kutipan tertinggi untuk tempoh enam hari tayangan oleh mana-mana filem di negara ini.

Sebelum ini, kutipan tertinggi untuk tempoh seminggu dipegang oleh filem Kuliah Cinta RM1.5 juta.

Malah, Spider-Man 2 turut mengatasi kutipan Spider-Man yang ditayang dua tahun lalu bagi tempoh dua bulan di negara ini dengan jumlah kutipan RM4.3 juta.

Eksekutif Pemasaran Golden Screen Cinema (GSC), Chin Choon Yuen berkata, kegilaan Spider-Man 2 di negara ini juga amat ketara apabila tiket untuk tayangan minggu pertama habis dijual 24 Jun lalu.

``Ketika ini pun, penonton menempah tiket tiga hari lebih awal,'' katanya ketika dihubungi hari ini.

Kegilaan terhadap Spider-Man 2 begitu terasa sejak tiga minggu lalu apabila pengedar filem, Buena Vista Columbia Tristar mengadakan promosi besar-besaran termasuk di papan iklan di seluruh negara.

Pengurus Besar Buena Vista Columbia Tristar, Anna Ng berkata, Spider-Man 2 juga mencatat kutipan tayangan hari pertama tertinggi di Amerika Syarikat (AS) minggu lalu iaitu RM153.9 juta.

``Spider-Man 2 mengatasi filem Lord of The Rings: Return of The King yang mengutip RM130.72 juta di AS pada tayangan hari pertama 17 Disember lalu,'' katanya.

evoHahn This user has been deleted
mornin' all,

pasal bab-bab pendedahan sama ada bukak topeng atau reveal identiti sebenar, dah biasa dalam cerita2 superhero ni..:ah:

Seingat aku, dalam 2 filem Batman pertama pun (filem Batman yg lain hampeh! nf, Bruce Wayne dedahkan identiti dia. Lagipun, kan dalam komik MJ dah tahu identiti Spidey :ah:

imo, scene Spidey bukak topeng dlm tren tu menunjukkan "human" elemen pada watak spidey...bila penumpang tren tu tengok yg spidey ni cuma an average joe, mereka pun bersemangat nak protect spidey dari doc oct.

Follow Us
Originally posted by rhoyo at 2004/7/7 06:19 PM:

Kau suka ?

Saya tak suka lah....:agr:

Identiti Spiderman adalah Rahsia dan Mary Jane dan beberapa watak villian saja tau sape tu Spiderman .. nf:

Kalau Sam Raimi mau buat gr ...

ha ah....musti si harry nanti dalam dilemma antara nak pilih si tobey dengan spiderman.....musti friendship derang dah goyang. ye la ...masa tengok preview fin expect yang harry tak sempat bukak topeng spiderman, sebab spiderman akan melawan balik. ini senang-senang jer boleh bukak topeng! mungkin sam raimi ada cerita dia tersendiri kot...

paling tak setuju yang dia bukak topeng dalam train tuh...hampir semua org dalam gerabak tgk muka sebenar dia....tak salah rasanya derang kata "0oo its a boy" gitu ler kot....lepas tuh ada sorang budak ker lelaki ker kata " we will keep your secret" ...hohoho ye ker tuh????:cak::cak:

Originally posted by rhoyo at 2004/7/8 12:19 AM:

Hmm... :hmm:

Aku tetap tidak bersetuju BAB PENDEDAHAN Peter Parker tu ... Kerana Bukan Di Sebabkan Komik tetapi jalan cerita itu sendiri macam Peter Parker tu sengaja buka Topeng sedangkan ...

yer at least nak revealed identity pun tengok org la...kalau setakat kart villain tuh ok lagik...sebab musti derang dah takder dalam episod spiderman akan dtg...kecuali dalam kes harry tuh lain ler!
    lepas tuh org yang penting dalam hidup pete..macam MJ! sama jugaklah mcm cerita batman..hanya alfred yang tau dan kenal siapa batman tu sebenarnya..kalau tak salahnya laa...hihihihi!takper laaa fin rasa musti sam raimi ada motif dia tersendiri!

kenalah reveal sapa spiderman tuh, kalau tak mary jane tanak pulak kat dia

Originally posted by cocklea at 2004-7-7 09:39 AM:
itu leceh tuh. Maybe they can introduce Eddie in the 3rd movie, and evolve his character for future spidey movies. Agaknya masa tuh aku dah 30 tahun kot sebab Spider 3 is set in May 2007 (lamaknyer ...

Aku rasa kalau sam raimi nak intro Venom, dia dah patut buat masa Spider-Man pertama lagi sbbnya yg membolehkan Venom tu wujud ialah wujudnya kebencian Eddie Brock dan jugak Symbiote tu yg melampau.

Eddie benci Spidey sbb kerja dia selalu terganggu disebabkan Spidey, so in a sense, kalau Sam nak intro Venom, dia patut tunjukkan tu at least pada movie kedua la. Seingat aku, nama Eddie cuma di sebut sekali je dlm movie pertama, tu pun takde ape2 kesan sgt, sekadar sebut name je.

Lagipun Sam Raimi tak berapa berkenan sgt watak Venom tu. Tak tau la kalau tukar dircetor boleh la kot wujud nanti Venom tu.

Kristen Dunst..

If u all perasan, Kristen Dunst ni baik dalam Spiderman 1 atau 2, ada je babak di mana breasts dia terdedah (walaupun berbaju).. macam dah jadi trademark dia pulak..

Bukan la terdedah Pauline, cuma dia tak pakai bra je
Time pergi jumpa Peter je tak pakai bra...nakal betul dia tu.

aku sudah tgk citer ni semalam...apasal dia dedahkan identiti...tak best tul....lagi satu aku tgk, ada part yang agak sama ngan spiderman 1.terutama sekali dalam tren tu....

apapun ok la citer ni....

Originally posted by SPACE COP GABAN at 8-7-2004 09:48 AM:

breast dia bentuk semacam kan? Lanky cam breast gorilla, eeeeeee. :kant:

Originally posted by cocklea at 8-7-2004 11:50 AM:
breast dia bentuk semacam kan? Lanky cam breast gorilla, eeeeeee. :kant:

Originally posted by SPACE COP GABAN at 8-7-2004 09:48 AM:

Sama macam mendedahkan lah tu.. apalagi waktu pakaian dia basah.. tak kan lagi terdedah.. setuju tak?

tuesday ari tu aku gi tengok..
aku kasik 3 bintang....
rasa cam tengok cerita mimpi...
sbbnyer ramai na yg dah tau rupa spiderman....
korang perasan tak kali ni banyak scene awek gediks...?
pastu asyik nak tayang body aweks...? uik... kenapa ek...?
"go spiderman..." very the lusty gaya bercakap...
pastu nak tunjuk spiderman flying

Ntah la Ayu..aku yg lelaki ni leh tak perasan awek seksi ko leh perasan lak awek sampingan yg seksi2...
Yg pasti masa tu kat sebelah aku ada org bawak dua budak kecik tgk sekali..bodonyeeee...budak kecik mane la geti tgk citer camni...kecik bawah umur tadika pulak tu.

cik bedah tak perasan pun breast si MJ nih

Originally posted by SPACE COP GABAN at 8-7-2004 02:32 PM:
Ntah la Ayu..aku yg lelaki ni leh tak perasan awek seksi ko leh perasan lak awek sampingan yg seksi2...
Yg pasti masa tu kat sebelah aku ada org bawak dua budak kecik tgk sekali..bodonyeeee...bu ...

cian org tu...tak sesapa nak jaga anak dia tu so terpaksa angkut dek Spiderman nie..aku start bawa anak aku dah tadika nie...takkan kecik-kecik nak bawa karang dia memekak lak dlm panggung..anak aku kalau cite boring dia mulalah tak diam...aku terpaksa bawa dia sebab tak de org jaga kalau family aku kat sini aku boleh gak suruh dia duk umah nenek dia:bgrin:...nak buat camane mamanya nak gak tgk wayang terpaksa dia teman..:bgrin: