CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: annehuda

[2017] KONG : SKULL ISLAND [TOM HIDDLESTON, 2017]

Dah tengok...best tengok..tak mcam logan sampai nak tido dibuatnya ..bosan.

melnanzz replied at 12-3-2017 10:12 AM
Baru tengok malam tadi. Best giler. Kong memang hero yang cool.

Haha! Comment pls Maya Karin tu  ...

Oscar winner ok.

Love this kong mobie..X sempat nak boring pun cuma part awal tu slow sket la..

Love how deols wujudkan tempatkan orang asli tu cuma watak deols setakat tu sahaja..Supposed bole kembangkan lagi..

Iols bagi 8* berkelip di angkasa..

Oh... dia pernah menang Oscar ke? Waah... padan lah acting dia sangat top notch. Aku google lah nama Brie Larson ni. Dia menang Oscar tahun lepas untuk filem Room. Aku tak tengok filem ni dan aku tak ingat pun kalau ada release kat Malaysia. Tapi apa pun, Brie memang cun, memang ada iras Maya Karin. Aku akan follow career dia.

MissNigga replied at 12-3-2017 07:20 AM
abam tom .. biler bercakap .. melting teruih...
ngan slang brisith ... very articulate with deep  ...

kaanannannn lazat sungguh abe tom ni...pas tgok cite ni xlena tido mlm meol mbygkan tom..   

melnanzz replied at 12-3-2017 05:57 PM
Oh... dia pernah menang Oscar ke? Waah... padan lah acting dia sangat top notch. Aku google lah na ...

tahun ni or tahun depan kot cite captain marvel kuar..brit pegang watak utama hehe

Follow Us
Dah tgk sabtu

Plot macam biasa cuma nya terjemahan Kong minat pada character perempuan tu lebih kepada protective side... tak macam sebelum ni Kong tu diceritakan dia kept the girl as a prisoner sampai lah dia kene tangkap dibawa ke bandar..

Lakonan best dan action best dan yang buat lagi best sebab cara setiap scene gaduh ke atau binatang2 dtang semua nya style "Surprise" dan tak semua nya dinasor.. yang paling ngeri labah2 besar tu..

Lagi satu, lizard yang jahat tu macam aku pernah nampak rupa bentuknya kat filem lain... rasa nya riddick kot aku tak pasti tapi binatang tu familiar...

Penat tunggu end credit, memang ada sikit sambungan diorang akan link dengan godzilla...

Rate

1

dah tgk last week...tarikan utama bagi aku is Loki (sorry cannot get Loki out of tom hiddleston).....cuma dia x nampak gagah mcm gagah mcm harrison ford gitu....x pa la x gagah pun nampak romantik jaa di mata aku.....hehehe...and yes photographer ppuan tu juga... mcm kurang drama movie nih....cuma si Samuel L. Jackson plak yg byk drama....

overall i bagi 3/5 out of 5 bintang

Dah tonton hujung minggu aritu movie kong yang menarik dari mula hingga akhir.  Sedih tengok kong teringatkan keluarganya yang terrkorban dek lizard tu.  Dalam citer ni kong consider masih belum dewasa dan kiranya masih bebudak.  So next time pastinya dia akan jadi lebih besar lagi.  Scene ia bertarung dengan lizard tu juga amat menarik.  Kalau geng askar tak ting tong mungkin tak ramai jadi mangsa keadaan. Over all bagi 8/10

melnanzz replied at 13-3-2017 01:57 AM
Oh... dia pernah menang Oscar ke? Waah... padan lah acting dia sangat top notch. Aku google lah na ...

aku cam suka lak dgn brie larson

x sabar nak tengok dia pegang watak captain marvel @ carol danvers dlm film marvel cinematic universe...maybe dia akan muncul dlm avenger infinity war...film captain marvel pon dah confirm release thn depan...

Lakonan Brie Larson memang terbaik. Aku suka dia. Aku imbas balik filem King Kong (2005) arahan Peter Jackson. Heroine dia masa tu ialah Naomi Watts. Naomi memang cantik, very broadway-like, sesuai sangat dengan watak damsel-in-distress yang perlu hero selamatkan.

Tapi Brie Larson bagi aku lagi cun. Tak payah taruk make-up pun nampak cantik sgt. Dia seorang yg tough, independent dan berani. Aku lagi suka versi ni dari versi Peter Jackson.

KONG: SKULL ISLAND (2017)
Plot lebih memfokuskan kpd organisasi Monarch (Godzilla 2014) utk mencari makhluk2 purba di kawasan yg belum pernah dicartakan di muka bumi.cerita diapasal sekumpulan manusia yang nak buat eksplorasi ke pulau yang tak pernah diterokai oleh manusia. Pulau Skull Island ni sangat misteri dan dipercayai menjadi tempat tinggal makhluk-makhluk gergasi. So diorang ni nak uji lah teori diorang ni betul ke tak.Nak jalankan kajian, kena perlukan bantuan tentera berhelikopter. Perang Vietnam pon baru je habis, banyak unit-unit tentera berhelikopter yang free tengah tak ada misi. sebenarnya ada konflik antara 2 team yang nak bunuh Kong dan lagi satu nak selamatkan Kong. Agak cliche tapi ok je lah kalau nak tengok pon.Nak pergi pulau ni ada ajak satu team tentera Nak misi ni lagi lancar, ajak jugakseorang bekas tentera yang dah free tak ada tugas dan seorang photograph untuk publish menda2 ajaib yang diorang akan jumpa dekat sana. Sebab diorang ni pergi napalm tempat tu, si Kong ni marah lah. Mengamuk lah Kong. Helikopter diorang ni selamba je Kong tampar tamparkan mcm nyamuk lalat gitu dan baling sampai hancur berkecai. Team ni banyak yang mati.
Tak buang masa, kong muncul cepat. ada sesetengah watak tu mati sia-sia je. Kematian diorang tu nak tunjukkan Skull Island tu berbahaya je.Tapi ada jugak yang terselemat. Yang terselamat ni secara tak sengaja terjumpa pulak dengan seorang veteran pilot yang dah terdampar dekat pulau ni yang sepeti kta lihat pada permulaan muvee ini,..berpuluh tahun.Dia ni  lah bnyakcerita pasal misteri pulau ni.
Okay design Kong sama dgn design original 1932, tak pernah tgk pun muvee asal tu tp pernah tgk sedutan & beberapa imej, design muka Kong mmg sama & Kong berdiri mcm manusia aka bipedal. Design dlm versi Peter Jackson lebih kpd ciri2 seekor gorilla secara realistik.
Sebut pasal versi Peter Jackson, sudah tentulah ianya tak sama. Versi 2005 adalah remake yg betul2 remake, manakala versi kali ni adalah bertujuan utk disesuaikan dgn  Godzilla 2014. Semuanya demi projek penghasilan semula muvee pertarungan Kong & Godzilla. Malah ada sedikit persamaan dgn muvee Toho 'King Kong vs Godzilla' (1962) dimana Kong ada bertarung dgn sotong kurita gergasi.
Credit scene mengandungi teaser kemunculan 3 lagi raksasa ala Kaiju Toho; Rodan, Mothra & King Ghidorah yg akan muncul dlm sekuel Godzilla, iaitu 'Godzilla: King of monsters' (2019). takdelah teruk, cuma perlu difahami universe-nya yg sama dgn raksasa2 dr muvee Godzilla. Dulu pun Toho dah buat pun menda ni. Biarlah versi 2005 berdiri dgn kehebatan & keunikannya sendiri, ini versi lain.Hanya perbezaan ketara di sini yang dapat kita saksikan adalah watak King Kong itu sendiri. Digambarkan sebagai masih muda dan remaja selepas kehilangan kedua orang tuanya, versi kali ini ternyata lebih bertenaga dan kemahiran bertempurnya jauh lebih dinamik dan hebat, x ada penekanan emosi cinta antara pelindung pulau itu aka Kongdengan watak Mason Weaver, selaku teraju wanita utama dalam Kong: Skull Island.btw ada satu watak pompuan saintis biologi bangsa cina Jing Tian apakenamanya...x perlu pon tak pa, watak tempelan aje orang semua kusut masai dia dari awal smpei abis cerita maintain  mcm x ada apa yg berlaku and the rumor says she has strong connection with Wanda Group (owner of Legendary Pictures). In future, you will see her a lot in Legendary Pictures

Rate

1

bluezink replied at 14-3-2017 01:28 AM
KONG: SKULL ISLAND (2017)
Plot lebih memfokuskan kpd organisasi Monarch (Godzilla 2014) utk men ...

watak saintis pompuan cina tu diwujudkan pasai ... one of the producer filem ni syarikat china

MissNigga replied at 15-3-2017 10:20 PM
watak saintis pompuan cina tu diwujudkan pasai ... one of the producer filem ni syarikat china :lo ...

Untuk pasaran China

HangPC2 replied at 16-3-2017 08:13 AM
Kesalahan Fakta dalam FIlem ini

http://m.imdb.com/title/tt3731562/goofs?ref_=m_tt_trv_gf

Baru tgk td.....

Overall ok la pada aku.....

Tp part memula dh fail.....jet terhempas kat dlm laut,  dorg main tembak2 kejar2 lawan pedang kat tepi pantai,  tetiba kejar2 x sampai berapa lama tup sampai kat tepi gaung gunung yg tinggi..... adoyaiii

Pastu cam tetiba bleh ada makhluk peradaban manusia plak kat Skull Island tu....

buragazz replied at 13-3-2017 10:40 AM
Dah tgk sabtu

Plot macam biasa cuma nya terjemahan Kong minat pada character perempuan tu lebih k ...

kan.... familiar kan design binatang tu ..... tp ntah dlm filem mana...but overall, Kong kali ni mmg enjoy .... sdih cket je ...
tp takde la tahap nangis bagai mati laki mcm tgk filem2 Kong terdahulu ....

filem ROOM tu yg mak ngan anak dia kena kurung dlm bilik bwh tanah tu ke? iols igt2 lupa...

Oo brie larson la yg mcm maya tu

Blum tgk traler..

MissNigga replied at 15-3-2017 10:20 PM
watak saintis pompuan cina tu diwujudkan pasai ... one of the producer filem ni syarikat china :lo ...

ahahah...i see...interesting ..u dah tgk x movie ni?

manja masa mula2 tgk trailer nampak mcm ade sesuatu yg menarik...kualiti, asthetic...it's all there + LOKI ..walaupun bukan genre fav, king kong yg lepas pun x tgk...lagi who cares , dah tgk dlm national georgrahic same je rupe itam bulu lebat, xde ape yg interesting pun

so i tgk online je..ok menarik kira dlm fiction action adventure monster movie is also a period piece ..tp mmg i x menduga kluar monster lain selain king kong..

Teringat fav movie monster manja "the mist" & "monsters"..manja rekomen korang tgk kalau belum tgk lagi..
Downsidenye pulak the last 30 minutes terakhir mmg mengecewakan, x minat monster yg king kong tu berWWF...it's weird. Kalau letak anaconda ke comodo dragon lebih menarik...