CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nuraz.har

Bosan dalam perkahwinan....fikiran bercelaru...

adelea replied at 26-10-2016 02:13 PM
Aku suka duk.rumah .... melepak2....weekend marathon movie or citer korea  

Tapi klu ada org aj ...

tula. aku jenis suka berjalan2 luar.
aku tak suka duk rumah. buat keje2 rumah. boringnyaa..

zie_indah replied at 26-10-2016 02:11 PM
Perkahwinan mmg mcm tu dik
Akak dah 17thn kawin masih xde anak dan hari2 berdoa moga dimakbulkan al ...

Pernah rasa bosan tak?

nuraz.har replied at 26-10-2016 02:16 PM
me mmg suka jalan2, travel, tgk wayang, makan2.tapi husband me xsuka sangat. dia agak berkira bab tu ...

ko punya interest SAMA dgn aku.
jumla kita berdua buat plan.

Tred baru ....best...bestt.....

jemput lunch dulu semua................

Geletik hang eh hana.....siap hang.....

babyleo68 replied at 26-10-2016 02:17 PM
Ekekeke... Ko kemain mana ada sape kahwin nak buat keje umah tak leh tahan ayat ko   mokcik k ...

aku kan dulu2 andartua. kawen lewat.
aku dah rasa. tak best la jadi single. jalan2 sorang. makan2 pun sorang.
mmg betul la aku cakap. kawen utk mengulit suami la. bukan nak mengulit kain baju. mengulit bawang, halia, serai dan tepung gandum.

adelea replied at 26-10-2016 02:13 PM
Aku suka duk.rumah .... melepak2....weekend marathon movie or citer korea  

Tapi klu ada org aj ...

sebab bosan weekend me marathon english movie kt astrok..kekadang back to back..

Follow Us
eh..ada langau pulak.
bye korangg... layan aje la langau sorang tu..

to TT, bertabah aje la. langau dah masuk.

Hana replied at 26-10-2016 02:22 PM
aku dah rasa. tak best la jadi single. jalan2 sorang. mak ...

kahwin lambat rupanya..patut la sampai asyik mengulit suami je...

nuraz.har replied at 26-10-2016 02:26 PM
kahwin lambat rupanya..patut la sampai asyik mengulit suami je...

eh. eh. mmg la. sudah semistinya.
tak kan la nak mengulit movie download pulak. itu kalau jadi single boleh buat.

babyleo68 replied at 26-10-2016 02:15 PM
Takde anak pun bosan kot mokcik, tapi ok la tu kalau mokcik masih sempat ber drama Korea walaupun  ...

Tgk drama korea sambil ditenyeh kepala dik budak kecik...2.5yrs lg nk hntr dia kindie..masa tu aku nk kerja balik or blaja jahit/mekap...

Mungkin sebab hubungan dgn suami hambar.
Tak ada cinta tapi cuma tanggungjawab.
Tak ada kata-kata cinta, cakap biasa-biasa je.
Rutin yang sama saban masa.

Mungkin sebab hubungan dgn suami hambar.
Tak ada cinta tapi cuma tanggungjawab.
Tak ada kata-kata cinta, cakap biasa-biasa je.
Rutin yang sama saban masa.

nuraz.har replied at 26-10-2016 02:05 PM
Its just not about mengulit suami. memang byk benda lain blh dibuat tp sampai bila nak ignore kan. ...

emm...apa benda yg u cakap "sampai bila nak ignore"?
apakah yg nak di "ignore" kan itu?

nak cari punca sbb apa u bosan....

mokcikKSKB replied at 26-10-2016 02:32 PM
Tgk drama korea sambil ditenyeh kepala dik budak kecik...2.5yrs lg nk hntr dia kindie..masa tu aku ...

Siap kene tenyeh kepala ko, comei nye la anak2 ko busy life ko mokcik leh la ajar aku me jahit  

Hana replied at 26-10-2016 02:22 PM
aku dah rasa. tak best la jadi single. jalan2 sorang. mak ...

Kerlass ko kahwin untuk mengulit suami, sejuk hati suami ko   kahwin lambat kire bagus la dah puas enjoy sorang skang enjoy berdua plak ulit mengulit mayang diulit    

aku rasa kan, ko kena divert pemikiran ko ke arah lain. ko gi sambung belajar je la. buat part time. aku dulu pun kawen dekat 4 tahun, belum ada anak masa tu. kadang bila bergaduh tu aku menyampah betul. rasa macam nak hidup sensorang la apa la. nak nak pulak dah biasa duk sorang sebab laki selalu out station kan. tapi lepas tu aku pi sambung belajar, isi masa lapang. so takde nak fikir bosan tu sangat. pastu aku sign up gym membership. balik opis je hari hari lanyak badan kat gym. weekend pun bangun awal pagi aku pi gym dulu. balik jumpa laki, happy2. gaduh pun dah malas nak fikir sebab banyak benda lain nak fikir. hidup pun happy happy je lepas tu.

and satu benda ni jangan lupa weh. semayang.

me mmg suka jalan2, travel, tgk wayang, makan2.tapi husband me xsuka sangat. dia agak berkira bab tu ...

ooo..ni la sbb u rasa bosan yek..?
rasa suami xde initiative pun nak ajak u jalan2...

soalan pertama:
1. gaji suami u besar dari u ke..or gaji u lagi besar dr suami u..?

kalau gaji suami lagi kecik dr u...semua keperluan rumah tangga di tanggung...nafkah u dia bagi...n u tak kuar duit u satu sen pun..kereta rumah makan pakai semua dia sediakan...
dia sebenarnya bukan x suka gi jalan2 or outing dgn u..tapi sebenarnya dia mmg xde duit...nak cakap takde duit mungkin dia segan/malu. silap2 entah2 kat opis makan biskut kering je...x pun x makn langsung.

tapi klu suami u lagi besar dr u...and dia tanggung semua di atas..termasuk mak dia..and u satu sen pun x tolong dia..berkemungkinan jugak dia x cukup duit nak pi travel sana sini n outing dgn u...duit dia ngam2 je tuk tampung hidup you berdua sampai hujung bulan..

tapi...klu gaji suami u besar dr u..u all sama2 keluarkan duit dlm keperluan rumah tangga..dan di dapati suami x menyipan satu sen pun tuk masa depan u all berdua..n suami u sememang nya kedekut nak kuar kan duit...ni mmg stress...nak2 klu tuk family dia sanggup berabis...ni u kena diskuss dgn dia elok..

klu suami u gaji kecik..n u sama2 kuar duit untuk rumah tangga...and dia x de langsung menyimpan...yang ni pun u kena diskuss elok2 dgn dia..money maangement...

klu dah diskuss still x jalan, masuk telinga kanan keluar telinga kiri...u sila shopping online/mall..pi spa..yang x melibatkan suami u...

masa korang bercinta dulu2 sblm kawen....klu dating siapa yang selalu kuarkan duit..??

ni klu dr bercinta mmg sis yg selalu kuar duit...n kebnaykkannya sis yg bayar semua...mmg telah menjadi kesedapan untuk suami u taja semua...

dgn erti kata lain..suami u mmg x guna n kedekut dr bercinta lagi dah...

seri_mawr replied at 26-10-2016 03:40 PM
masa korang bercinta dulu2 sblm kawen....klu dating siapa yang selalu kuarkan duit..??

ni klu d ...

masa bercinta dulu memang dia yang keluarkan duit.makan kadang-kadang je me tolong bayar..lepas kahwin all our expenses kami sendiri-sendiri bayar.tapi nafkah every month mmg dia bagi.gaji we all lebih kurang je. me tak pernah ambil tahu berapa dia kasi every month pada parents dia..but memang ada kasi. mil pernah beritahu me as a wife sepatutnya perlu bantu suami..for me, me ada je bantu bila keluar me bayarkan, bila shopping me yang belanja.me tak sure me tak bantu dari segi apa lagi.

Hana replied at 26-10-2016 02:03 PM
ada RASA.
biasanya bila badan dah penat. mental dah penat tapi fizikal tetap kena bergerak.: ...

i sokong komen u, i pun kadang2 kalau nak keluar pikir anak dulu, kalau anak2 nak peksa
memang serba salah nak keluar sbb i kalau keluar memang angkut anak2 walaupun kadang2 diaorg lebih suka ditinggalkan.
anak2 i da besar, tp bg i pulak kalau i bawak kan boleh jugak bagi diaorg makan, ni i makan sedap2 anak2 bantai main je kat rumah.

then i tengok my kazen ade 2 pasangan adik beradik ni dua2 da lama kawen tapi masih belum dikurniakan cahaya mata lagi.
i tengok kat fb deols rajin la update keluar sana sini pi makan pi shopping. nampak la deols pandai luangkan masa bersama pasangan.
ni terbaru i dengar cerite depavali ni deols mcm nk pi langkawi 1 pamili bawak mak ayah semua dan adik beradik yg lain.