CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: selyusi

Aku yang tak reti buat keputusan

chazey replied at 19-12-2016 05:11 PM
TT kata heol super duper senior. Sah2 kertu kan. Ingat orang yang dah kertu ni ada masa lagi ke na ...

I sokong 100% semua komen u dalam thread ni  

Memang solat tu tiang agama dan wajib sebagai orang islam, tapi sebagai manusia biasa mungkin that guy pernah melalui zaman jahiliyah.. mana tau lepas dia break dengan previous relationship dia berikrar nak berubah dan mencari someone yang boleh sama-sama ke jannah... so dia nampak tt...

Tak salah kalau tt bimbing dia walaupun dia lelaki patut jadi leader. Maybe dia kurang bab itu tapi dia bagus bab lain.. in a relationship patut ada give and take khen.. baca komen-komen tt ni rasa tt pun macam 'mau tapi malu'..

Fikir-fikirkan lah ye tt.. ramai makjan dengan andartu tengah usha lelaki sebegini

agama n perangai mmg 2 perkara yg berbeza. sedih himun dgr statemen
- walaupun tak sembahyang tapi dia baik.
- walaupun bertudung tapi jahat.

kedengaran macam...
- dia cuma pakai singlet n selipar je setiap kali meeting pejabat tapi dia baik.
- dia tak pernah ada saman trafik, tp tak sangka dia jahat.

sorry ye tt, himun lari tajuk sikit

himun_hino replied at 20-12-2016 11:22 PM
agama n perangai mmg 2 perkara yg berbeza. sedih himun dgr statemen
- walaupun tak sembahyang tapi ...

sapa la kita utk judge org

Macam2 alasan tt. Hati dah tak suka. Tak payah la paksa. Lelaki tu boleh move on dan cari orang lain.

kalau suka ckp je suka.. kalau x suka cakap terus taknak.bagus la lelaki tu dah buat jawapan sendiri. senang die pun malas nk tunggu2 lagi dah jawapan tt.. die dah tua tt malas die nak tunggu2 orang lama2..

bab solat ni aku tak tau nak komen macam mana tapi betul macam forumers lain cakap. 2 benda yg beza.. kalau tt kawan dengan dia boleh ajar die untuk solat kire bagus lah.. aku dulu pernah kawan dengan lelaki yang memang dah bertahun2 tak solat sampai baca apa pun dah lupa. aku suruh die beli buku sembahyang and belajar semula. lama2 die boleh solat dah macam biasa cuma ade la sikit2 belum hafal. pastu aku suruh die belajar mengaji plak. beli muqaddam sume. last2 aku dapat tau dia dah kawen dah anak nak masuk 3 dah.. hahahaha..

Follow Us
chazey replied at 19-12-2016 02:59 PM
Penting sangat ke solat? Ada orang aku kenal solat tak tinggal tapi perangai kimak nak mampus.  ...

Aiols terpaksa bersetuju kenyataan awal tu sis. Sy jumpa raammaaaiiii manusiaa solat tak tinggal tapi perangai ya robbi..mcm hantu. Pngalaman tggal sbumbung, berkawan dgn manusia sebumbung dgn spesis mcm ni buat sy jauh hati.     ya, tidak smua, ada jg yg tulus, cuma kdg2 sy pikir, why la kan org ckp solat adalah ukuran hubungan manusia dan Allah terjaga, maka hubungan dia dan sesama manusia jg terjaga.. mgkin. Mgkin...sy x bertuah jumpa org mcm tu lagi.

Klu aku jd kau tt, aku say yes je. Kenal x semestinya jadi kawin. X semestinya dia bakal jd suami ko. X suka nnti, putus. Satu ja aku nk pesan, jaga maruah diri.. klu dia ajak bercuti berdua mcm ex gf dia, ko nk kata apa? Klu aku, aku tak hingin la. Knpa? Ko pikir la sndiri..

mujer_in_espejo replied at 21-12-2016 08:33 PM
Aiols terpaksa bersetuju kenyataan awal tu sis. Sy jumpa raammaaaiiii manusiaa solat tak tinggal t ...

Ai prefer manusia yang terang2 tunjuk jahat,  tapi dalam hatinya ada kebaikan,

Berbanding manusia yang acah2 baik,  tapi dalam hatinya tersembunyi kejahatan.

chazey replied at 19-12-2016 02:46 PM
Tak caya la aku ko muda belia baru abis SPM masa first time join CI.

Jiwa muda, usia tua  ...

Heol physically very very not attractive at all. Tapi heols walletly very very yummy mungkin .  Sejak kejadian tu, aku banyak tanya2 kawan lelaki. Diorang ckp yang penting jumpa mak bapak haha. Manusia boleh berubah. Tapi matpet tu takyah la. Gitula conclusion jwpn diorang. Aku pun terfikir jugak nak layan, tapi aku takut lak kalau terrrrrrsakitkan hati orang. Tapi aku ragu2 jugak ketulusan hati beliau. Adakah suci murni atau saja2 try?

limesherbet replied at 19-12-2016 09:33 AM
Terus terang kata u anggap dia tak lebih dari kenalan senang. Kalau tak suka maknanya memang u tak s ...

Sebab tu I kat tengah2. Bukannya I tak suka. Tapi ....

sue_0684 replied at 19-12-2016 05:15 PM
haa,betul.benda masih baru.org merajuk kena sabar pujuk,lagi2 mamat tu suka tt.

I tak sempat pujuk pun dia dah datang balik

munchkin replied at 20-12-2016 03:41 AM
Kalau dia penah holiday bersama then you are not comfortable and rasa boleh affect perhubungan di ma ...

Pagi tu je dia macam lain macam. Ada sorang staff ckp i takut dgn heols ke sebab dia notice i macam avoid him, heols laju je jwb "i don't think so" sambil jeling.
Setakat ni takde siapa menjawab soalan i, nak berkenalan tu ajak couple ke? I takut lak kalau jwb not ready apa, nak fokus kerja ke apa ke nanti dia jwb dia nak kenal je takde nak lebih2 pun

mbhcsf replied at 20-12-2016 03:54 AM
that is why dear girl u ni to be assertive and upfront i mean berterus terang je
if he is  mature ...

I tak ingat msg dia, tapi dia ada mention that he is not religious at all to help me making decision. Masa tu maybe dia geram kot lama sgt tunggu jawapan. Tapi I tak faham la dia ni. Dulu before dia confess ni la, dia pernah tanya I ni alim tak, freehair tak, blablabla...*checking background*. So, kalau dia tau dia tak religious kenapa still approach i? Ohh yea then baru i teringat gf dia pun sekilas pandang macam alim. I tak faham taste dia.

I don't want simply say no/yes camtu aje. And if i say no, I taknak guna keagamaan sebab i taktau in the future husband i ntah2 kerabat naza walaupun halal haram tu yang cross kat kepala ni. If i say yes, benarkah dia ikhlas? Still can't decide which one...

Actually dia still trying... and ajak i keluar, i already said yes and i plan to "menimbang" and tell him the answer masa tu la.
Thank you for this reminder "aim kita redha Allah ". I asyik fikir hati dan jodoh sampai lupa redha Allah.

Walaupun gap kitorang more than 10 years, tapi I tak rasa sangat. Taktau kenapa. Jodoh kot. hahahaha.

selyusi replied at 21-12-2016 11:54 PM
Pagi tu je dia macam lain macam. Ada sorang staff ckp i takut dgn heols ke sebab dia notice i maca ...

Kenapa you berbelah bagi? Takut say no sebab itu tempat kerja and jadi lain jika say no?  

nak kenal or keluar sama casually pun you takut ke. Bukan kena kawin pun. At least you dapat tahu perangai dia di luar. Betterlah tahu. Kalau tak suka at least you tahu. Kalau tak keluar maka tak tahu kot kot ada wow factor melepas nanti

chazey replied at 21-12-2016 10:27 PM
Ai prefer manusia yang terang2 tunjuk jahat,  tapi dalam hatinya ada kebaikan,

Berbanding manus ...

Chaz. Kat isu semasa ke hapa ada imam kena tangkap ngan ustazah. The wife kawan pada kawan i. Kesian sangat.

Sekolah asas pun agama. Imam masjid pulak tu.

We never know. Sometimes benda yg kita suka bukanlah baik buat kita and benda yg kita tak suka benda tulah elok buat kita.

selyusi replied at 21-12-2016 11:27 PM
Heol physically very very not attractive at all. Tapi heols walletly very very yummy mungkin  ...

Uol,

Rupa tu tak guna lansung dalam menjamin kebahgiaan rumahtangga. Hensem or lawa cemana pon seseorang itew takde pekdahnya karna bukan boleh tadah free2 je pon muka tu untuk beli ikan sardin kat pasar - in the end perlu duit juga untuk beri kehidupan selesa pada uol.

Ai sajes uol kenal2 la dulu dengan heol. Ai don think heol mahu test power or what memandangkan heol dah menginjak usia atas 35. Lelaki ka pompuan ka yang bercinta di usia sebegini biasanya fikir bercinta untuk menikah aja - dah takda masa nak test power bagai. Pompuan ada biological clock, yang lelakinya pula ingat deyol tak jeles lihat rekan2 sebaya sudah berkeluarga,  beranak pinak sedangkan deyol masih solo? Gitulah pendapat ai sebab ai pon kertu dah so ai memahami pemikiran jiwa kertu batch 30 ke atas ini gimana.

Uol ambik mana2 saranan porumer yang positip. Ai lehat ramai yang beri pandangan positip di tered ini. Semoga ada yang boleh membawa manfaat pada uol.

Btw,

Dalam proses saling mengenali tu,  jangan lupa hint:

1. Uol pentingkan bakal suami punya ilmu agama yang cukup so uol mahu bakal suami yang menjaga hubungannya dengan Tuhan. Bab ni tegaskan bahwa uol takda kompromi. If heol tak mampu,  back off awal2.

2. Though uol muda dari heol,  uol tamau bercinta untuk main2. Uol mahu serius. If heol takat mahu isi masa lapang,  baiklah uol bercinta dengan forum Cari saja. Lagi menarik.  

3. If heol betul serius,  sila jumpa parents uol. Usia dah lanjut 30++ mahu bercinta berapa tahun lagi baru nak jumpa parents? Sila sadar diri bahwa jam di dinding terus berdetak aaaah and so does umur heol so sepatutnya heol sadar kalau dah tua itu, tak perlu tunggu lama2 untuk jumpa orang tua uol if heol ada niat untuk memperisterikan uol.

Akhir kata dari ai,  kalau dah jodoh tu tak ke mana. Jadi ka tak jadi ka dengan heol,  uol cherish ja pengalaman2 yang uol telah/bakal lalui bersama heol kay? Nothing in this life happens without a reason uol.

Edited by chazey at 22-12-2016 02:08 AM
munchkin replied at 22-12-2016 12:45 AM
Chaz. Kat isu semasa ke hapa ada imam kena tangkap ngan ustazah. The wife kawan pada kawan i. Ke ...

Itulah.

Sebagai contoh tambahan,

If weol lihat Mizz Nina itu dulu,  tak siapa sangka sheol boleh menjadi seperti sekarang.

Orang yang dah puas buat jahat ini biasanya kalau bertobat memang bertobat sehabis baik kaw2 habis perubahan.

So, jangan la pandang slack dengan orang yang kita rasa berdosa. Who knows pendosa ini hatinya lebih dekat dengan Tuhan kerana mereka sentiasa sedar akan kekhilafan diri,

berbanding mereka yang 24 jam rasa diri bagus jah hingga mewujudkan rasa sombong dan takabur dalam diri yang akhirnya membawa kepada sikap munafik.

selyusi replied at 21-12-2016 11:39 PM
I tak sempat pujuk pun dia dah datang balik

Si dia betul sukakan ko la tu.

Hati rasa berbunga,  kan?  

Edited by munchkin at 22-12-2016 04:48 AM
chazey replied at 22-12-2016 02:01 AM
Itulah.

Sebagai contoh tambahan,

Well said. we dont know the future. Only the One sahaja yg tahu.