CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: selyusi

Aku yang tak reti buat keputusan

istikhorah ini terbaik
and kalau nak proceed - just niatkan taaruf tempoh ni  lillahi talla atas redha Allah , dan nyatakan apa yg you nak nyatakan if this goes well alhamdulillah , should this  be the other way around - well, kena redhalah .  whether you nak ask him to keep his options open ( kalau dia rasa  dah kenal and tak leh go on dengan you ) but you kena jaga ye ..jgn terlalu attach secara emosi , sebab waniattak perlu sentih fizikal tapi cukup sentuh emosi dia..ini yg susah..so STAY GROUNDED di bumi nyata  ye...sebab ni u need to be really close dengan ALLAH doa agar allah safe gurad you dari apa apa yg tak baik ..please...

kalau pihak anda dan dia setuju , okaylah kot.

ini normal, i think - dia bersikap tersu terang and tak apa asalkan tak buat yg out of professionalism.

minta guidance Allah...just ...u know masa masa begini u raptkan diri dengan Allah...

just istikhorah mohon masa

i wish you well..

niat dan syarat masa awal dan honesty pada saya satu prinsip yg amat penting,  bagi org yg ikhlas bertaaruf.

Edited by mbhcsf at 19-12-2016 09:51 AM
selyusi replied at 18-12-2016 11:07 PM
Aku pun ada jugak terfikir pasal ni sebab kawan aku suggest, tapi actually ada satu lagi benda.... ...

hmm....then you can use this opportunity to be a very mature adult...
but hmm.......ini depends on your personality kot , how much rapport you have with your senior male colleague dan siapa anda...u selesa ke tak berkomunikasi and  your personality ..so i tak leh nak kata apa apa, you know yourself better ...

dah biasa ke berkominkasi dengan org sebegini ..cumanya kalau u tengok dia matang dan open ...u can be a mature lady ...and approach the  subject tactfully...start by saying

well -  kalau dia open kan matang and intelligent tak ada masalah being open and sopan tanyakan berkaitan nilai, u may want to initiatethis aspect  when you are talking about  the values whch you  are important to u as  a person / makhluk allah ... a, b c and d ...and to you  mentaatai perkara yg basic dalam agama ini penting - be confident in stating your personal values yes..why not apa salahnyakan dan yes be confident ... then you may ask him what do u think about value system and how much does it mean  to u ...from there onwards you mula dengan get a clear accurate picture  then you decide ...tanya kawan yg seimbang akhirat dunia.. yg wise lah ...gitu. get to know and exploring held values, expectation and thinking ini penting ye sebab benda part of personality...ini tak leh tipu dari engaging conversation pun kita boleh seduikit sebanyak menilai ..yups

hmm...tapikan ...terpulang apada awak

because i knwo u are a smart lady  yg tahu mana nak letak batasan...

yups...

tak salah pundia confess...cumanya yg penting sekarang ialah you ..apa apa pun seek divine intervention

well ...i wish you well

all the best

tapi kalau i lah dia kaya ka, dia ada 78 phds ke, mata hijau ka merah ka if tak solat : pre creening no , peniou suka berhelah dari jawab straight answer  NO
yups ...itu akhlak

pliss cari bakal suami yg solat tt...kalau Allah pun dia tak hormat...pas kawen nanti ko rasa dia akan hormat ko ker...

selyusi replied at 18-12-2016 10:39 PM
Kadang2 (selalunyer lah) teringat jugak kat dia. hahahaha. Tapi...aku ni senang sangat jatuh cinta ...

Dia je yg available utk ko wpn tak menepati citarasa ko nak pun. Bgthu je no, esp officemate ni kalau nk saje2 kawan, masalah besar kemudian hari. Unless ko ready nk pindah office

Terus terang kata u anggap dia tak lebih dari kenalan senang. Kalau tak suka maknanya memang u tak suka, no such thing as beri chance tengok lama2 suka ke tak..memang u takkan suka jugak.

Wait for the right one, kalau lelaki tu jodoh kita automatic kita akan ada hati kat dia everything about him kita suka.. I waited for the right one & Alhamdulillah I got the best . Kalau u buat senyap je, nanti dia berharap & u pulak rasa tak selesa kerja situ asyik terfikir hal ni.

Last night, I rasa macam kena provoke. He said he's taking this silence as a big no and treat me as a colleague.Still I tak reply apa2. Today...I rasa he's not the same person anymore.Hm.

Follow Us
anish911 replied at 19-12-2016 12:49 AM
mybe dia nak settle down dgn org yg baik2 dn tinggalkan semua kejahilannya.. siapa tau? mybe dia nmp ...

I doubt it. Dia baru clash 2 bulan lepas, confess kat aku last month. Aku stalk ex-gf dia...macam orang baik2 jugak la. Pakai tudung, family ok. Tak hot pun. Lawa pun tak. Based on my findings, after I stalk kaw2.... around 4-5 years jugak diorang together and yang buat aku terfikir yang bukan2 diorang selalu melancong together tapi gf tak reveal pergi jalan2 dengan siapa tapi dari pic2 tu aku tau la siapa dengan siapa. So..nak settle down dengan orang baik2 tu aku doubt sikit sebab past relationship dengan ex gf nyer itu. Kenapa tak kahwin2 je. And aku rasa masa dia approach ex-gf dia tu, aku rasa time tu ex-gf dia baya2 aku sekarang ni. Tapi maybe lagi muda kot sebab time tu tengah study.

tt nak tp jual mahal, bila org ignore mula la menyesal

selyusi replied at 18-12-2016 10:34 PM
Lama jugak tak masuk Cari ni..busy la katakan huhu...Haha suka hati je cakap aku ni umur lanjut, a ...

Tak caya la aku ko muda belia baru abis SPM masa first time join CI.

Jiwa muda, usia tua kan? Tau. Kita semua begitew.

So,  dah buat keputusan?

Kalau aku jadi ko,  aku layan je. Ko nak jual mahal sampai bila? Bukannya mat rempit yang sukakan ko. Unless ko tak rasa heol physically attractive la...

Penting sangat ke solat? Ada orang aku kenal solat tak tinggal tapi perangai kimak nak mampus.

Aku lagi respek orang yang hanjeng bab agama seblom nikoh then after nikoh slow2 berubah atas keinginan sundri. Ramai kawan2 aku berjaya menjadi shuben dan bapa yang sangat bertanggungjawab after nikoh walau seblom tu perangai hansuang berpeleseran sana sini. Hati manusia ni ko tak tau gimana. Usah la judge orang tu tak baik, sosial,  watever bagai hanya kerana dia tak solat. Ingat je - every saint has a past and every sinner has a future.

selyusi replied at 19-12-2016 12:21 PM
Last night, I rasa macam kena provoke. He said he's taking this silence as a big no and treat me as  ...

Selamat berkenalan dengan lelaki. Si dia dah move on.  Uol?

Itulah akak kata awal2 tadi - nak,  cakap nak. Takyah jual mahal. See the end result -  you no like right?

chazey replied at 19-12-2016 03:18 PM
Selamat berkenalan dengan lelaki. Si dia dah move on.  Uol?

Itulah akak kata awal2 tadi - ...

dari apa yg tt crita, nmpknya this guy serius, kalau mamat tu smbil approach sambil flirting dgn org lain, mmg tak pyh ler tt accept, ni this guy suruh dia pk, bg masa.kalau tt nak semula, kena pndai2 approach dan perlu double effort sbb org da tawar hati.

sue_0684 replied at 19-12-2016 03:44 PM
dari apa yg tt crita, nmpknya this guy serius, kalau mamat tu smbil approach sambil flirting dgn o ...

TT kata heol super duper senior. Sah2 kertu kan. Ingat orang yang dah kertu ni ada masa lagi ke nak main2? Kalau dia cakap dia suka dan dia nak serius - dia maksudkan la tu. Yang ai tahu lelaki ini kuat main,  kuat berpeleseran camna pon,  akan sampai masa gak deyol bosan dan mahu settle down.

Lain la kalau budak umo 15 cakap gini - selayaknya dilesing saje.  

Patutnya kenal dulu, baru rijek. Ini,  blom kenal dah kata tamau. Dan2 pula terkesima lalu menyesal bila si dia tetiba berubah sikap buat bolayan kat ko.

Tapi since si dia masih baru ja berkelakuan aneh sebegitu,  TT masih ada peluang tinggi untuk tekel beliau kembali. Kalau nak,  gi approach heol. Heol merajuk je tu,  nak kena pujuk nak tau respon TT gimana if heol buat tak peduli. Confirm jadi punya if TT ngorat heol. Orang kesepian ni,  senang nak dapat.

chazey replied at 19-12-2016 05:11 PM
TT kata heol super duper senior. Sah2 kertu kan. Ingat orang yang dah kertu ni ada masa lagi ke na ...

haa,betul.benda masih baru.org merajuk kena sabar pujuk,lagi2 mamat tu suka tt.

tt umur 22 ke

kalau tak semayang kaya macam tuan ihsan berbaloi

tapi kalau setakat kereta pun hutang x berbaloi
sila tinggalkan dia

moga2 mamat tu dikebas org baru TT tau erti penyesalan

apa kata TT kawan2 je dulu. try kenal mamat tu di luar waktu opis, tengok ok tak? tengok bole get along ke tak?

ni blum pape, TT dah mula meletak syarat mamat tu mcm calon suami TT. mmg ler mamat tu ada hati kt TT. dia nk approach TT lebih kenal lagi. bkn terus lamar TT nk ajak nikah.

Edited by munchkin at 20-12-2016 03:44 AM

Kalau dia penah holiday bersama then you are not comfortable and rasa boleh affect perhubungan di masa hadapan then just biarkan saja.

Kenapa you rasa half leg in half leg out? Sebab kerja or sebab you rasa dia ada sekelumit harapan utk menjadi jodoh you.

Solat tu biar dia sort out sendiri. Asal  dia baik peribadi dia baik and knows apa yg betul then he will do it 'naturally'. Tapi kalau you rasa ini top priority then dont worry too much just reply apa yg you rasa 'betul' buat you. Kalau rasa nak berdiplomatik utk menjaga hubungan kerja then katalah at this moment you ada responsibilty ke not ready ke hapa lah.

Bila you diam and bagi silent treatment i rasa lagilah awkward. Sebab tu dia '"lain macam"

selyusi replied at 19-12-2016 12:46 PM
I doubt it. Dia baru clash 2 bulan lepas, confess kat aku last month. Aku stalk ex-gf dia...macam  ...

that is why dear girl u ni to be assertive and upfront i mean berterus terang je
if he is  mature and smart - dia akan open dengan you punya response - dia pun taghu u menimbang

tak akan luak self estemmyou  if you being an adult , mature smart comunicative adult

sebab tu ia more to personality you?

i mean - dok pendam ditimpa perasaan ni  buang masa

get to know him - like - i know that blabla

i mean you are an adult ...an independent lady

u suka ? say so
u tak suka say so
u suka tapi u ada dount on his  solat ( which perfectly fine sebab taaruf dalam islam dedua kena jujur SAVE all the troubles later  seriously..) tapi sopanlah tanya be tactful and be assertive as in firm  and relax about your viewpoint

your personal values are important dan ini kena sort out bebetul time ni

tak ada apa apa lah awak...

kalau dia approach u atas dasar  peribadi then you be open , mature, grounded  and firmlah

there is nothing hard in syaing  yes about the conversation we had - well...the thing is i havea few doubts ( be honest but sopan jgn biadab dengan orang ...i know u are not ) - i hope you dont mind me saying...

cakap tersu terang jelah

i tatau kenaap kena takut dengan lelaki ?

u suka say so
u tak suka say so

sekali je
dia nak terima  ke tak  itu  bukan dalam scope kita dah.

sebab aim kita redha Allah dan aim kita jgn zalimi orang...

kalau dia open begitu i think it is okay ...

ada age gap yg luas ke?

kot  kot you segan tapi u know it depends jugak lah personality

hahahaha

depa depa ni yg kita nampak consukltants ni if you are at colleague - student level u know be honest and open je..and professional ..depa okay okay je
hahaha

selyusi replied at 18-12-2016 11:07 PM
Aku pun ada jugak terfikir pasal ni sebab kawan aku suggest, tapi actually ada satu lagi benda.... ...

doakan dia semoga dapat hidayah

Innrukia replied at 19-12-2016 01:09 PM
tt nak tp jual mahal, bila org ignore mula la menyesal

selalunya mmg mcm tu