CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: widad11

jirannnnnnnn

chazey replied at 18-1-2017 11:03 PM
Bila masa aku cakap tak suka anak? Lembam perlu masuk kelas pendidikan khas blaja BM balik ka?   ...

si birat calling others lembam????

Genkidesuka replied at 18-1-2017 09:48 PM
Assalammu'alaikum Manak.

Ko ingat jd housewife duduk bersenang-lenang je ke kat rumah?  Mana ad ...

Salam....

Hang kalau nak buih.....si rosbin, si bling bling boleh ler....ini manak ler......

Once upon a time not too Long ago...si mimic pernah sebut Dari dia duduk kat rumah ngadap Anak Anak......jadik surirumah, Yang boleh membuatnya mati kekejongan sebab boring...lebih baik kuar bekerja....

And you have the audacity utk sebut hang nee sibuk memanjang sebagai surirumah???

Harlowwwwwwwwwwwww

Who you want to bubble gum ah?????

Edited by MissVixen at 20-1-2017 03:13 PM

Stress baca masalah tt. Dulu nenek duduk sekali di rumah keluarga aku. Sepupu selalu la balik kampung dan tido rumah aku sebab nenek diorang ada sekali. Tapi perangai sekor2, conteng dinding, hempas2 pintu, lompat2 sampai koyak sofa, pecahkan pinggan mangkuk, main2 air, curi dan rosakan mainan aku...mak pak diorang buat bodoh. Takde marah langsung. 24 jam diorang buat kerja ni sebab diorang tido rumah aku. Bukan mak pak diorang nak nasihat jangan. Tahulah rumah adik beradik, tapi fikirlah juga harta benda orang. Nak sound kuat2 nanti terasa pula adik ipar dan emak kepada mak pak aku. Jadi aku buat muka garang. Ni diorang dah beso, diorang takut dengan aku. Biarlah. Ada aku kesah. Aku anak tuan rumah pun tak usik benda2 tu. Kalau aku p rumah diorang, aku jaga diri. Mak ayah aku akan cubit, dan tengking kalau aku buat perangai dekat rumah orang lain.

prettyuglybabe replied at 10-1-2017 09:54 AM
kepada tt...

sila keluar, lock pagar lock grill lock pintu..
tinggalkan anak ko dengan anak jiran tu suruh dia handle..
itu je cara nak ajar bagi laki ko faham kenapa ko tak suka..
ini mmg sesuai.. kalau takde jiran bermasalah tp somi jenis take wife for granted... nilaa cara nak bagi diorang faham

Mmg jahanam laa ada jiran gitu... Tapi kalau dah tak tahan sangat.. Apa kata ikut cara orang dewasa.. Bincang baik2 dengan mak pak budak tuh.. Mak budak tuh sembunyi2? Rumah sebelah ja kot kalau betul2 nak cari untuk settle baik2.. Pung pang pung pang kat sini pasal mak pak budak tuh gagal ajar anak apa ko dapat? Masalah ko settle ke? Patutnya ko dah besar dah kawin dan tau apa yang terbaik untuk anak ko tapi ko takda keberanian nak bincang elok2 ngan mak pak budak tuh?

Yelaaa apa lagi pilihan ko ada? Nak makan hati? Hari2 gaduh suami isteri sbb budak kecik? Lama2 ko yang sewel atau cerai dgn suami ko hanya disebabkan anak jiran yang buas masuk paper nanti tak pasal2 kena hencap di ci wakakaa.. Mmg mak pak budak tuh yang salah dah tau anak buas tapi masi nak bagi keluar.. Tapi ko pun 1 jugak tak bincang elok2 dgn mak pak budak tuh...

Mmg la mula2 jiran dari neraka tuh akan sentap.. Lelama faham la tuh.. Yala bukan ko tak nak kasi anak ko main dgn anak buas dorang pun kan.. Cuma kena ikut waktu2 tertentu.. Tapi laki ko mmg terlampau laa perasaan jiran dia mati2 nak jaga tapi perasaan bini dia tolak tepi.. Pastu mcm takda pulak usaha nak bincang elok2 dgn pak budak tuh.. Semoga masalah kamu cepat selesai dan hidup kembali normal..

Sorry akak baca sampai #100 aje. Hati x blh tahan.
Sbb kepantangan akak mmg kalau anak2 jiran keluar masuk rumah sesuka hati.

Tt kena tegas dgn anak. At the same time kena berterus terang dgn jiran tu. Balik kerja. Ada baby lg. nak masak lg.

Akak sgt tegas dgn anak2 dan anak2 jiran. Dari belum setahun dah dididik supaya x pergi main kat rumah org. Tambah lg masuk rumah org. Anak2 mmg ada schedule dan akak mmg tegas ikut schedule ni. Kalau ada anak jiran dtg panggil anak akak kat pagar, akak keluar dan ckp belum cukup time untuk main. Dan anak2 mmg main dlm pagar sahaja. Tp bkn dlm rumah. Kalau yg dah bersekolah, akak akan tanya dulu, dah siap homework tak? Dah solat Asar? Ibu buat apa kat rumah? Kenapa x tolong Ibu? Awak balik dulu. Dah pukul 6 baru dtg main dgn anak Chik **** ek. Kalau Mak bapak dia ada situ pun akak mmg tetap dgn ketepatan waktu bermain tu. Lg satu x blh main dlm rumah. Bila ada kenduri baru masuk rumah. Akak blh buat gitu sbb ada pangkin dan kerus rehat diluar. Nak main monopili @ bola sepak badminton semua, kat luar saja. Kalau akak buatkan air pun akak bawa ke luar. Kalau jiran2 dtg rumah oun mmg dok la kat love bench tu. X payah tengking2 sbb kita tengking pun hati sendiri yg sakit. So, first thing pi ckp kat mak budak tu. Then kita make sure didikan kita tu masuk ke dalam jiwa anak. Bab disiplin dr kecil ni mmg akak sgt2 sokong sbb akak pun buat begitu kat empat2 anak akak. Anak2 jiran pun akak brief dan selalu nasihatkan diaorg pasal adat berjiran ni tp dgn approach yg berlainan dr approach kat anak sendiri le. So, dr kawan anak yg umur 23 sampai la si bongsu umur 12 ni, semua kenal sgt pendirian kami sekeluarga. Kalau time nak kenduri pun akak akan pesan, nak ajak kawan boleh tp kalau main, wajib kemas semula mcm asal sbb ummi penat. Kawan tu kena ada rasa hormat kat kita dan sebaliknya. Kalau xde rasa hormat tu, mmg dia buat sepah dan terus balik gitu aje. Moga tt dpt selesaikan permasalahan ni dgn baik. Dgn suami x yah jadikan ini sbg punca pergaduhan. Pasal orang lain rumahtangga porak peranda, xde hasil.. So, be profesional. Good luck!

Follow Us
Satu akak nak pesan. Akak ni kira dah tua la juga sbb dah 44 tahun ni. Kita ni hidup dlm taman ni hidup berjiran. Jiran ni mcm saudara terdekat kita, selain keluarga sendiri. So kena jalin hubungan yg aman2 aje. Sapa sakit, meninggal , kita gi ziarah. Sapa buat kenduri, kita pi jenguk apa yg blh dibantu. X perlu buat mcm suami tt tu. X adil . Apapun xmo tengking2 atau jeling2 mcm jiran tt tu buat. Kita layan semua sama rata. Lama2 nnt dia yg termalu sendiri. Akak berani cakap sbb akak pun ada jiran sebegitu

widad11 replied at 12-1-2017 10:48 AM
boleh x jgn terlalu nak jage ati or concern dgn jiran baru ni??? treat same dgn jiran2 lain??? mcm s ...

eh dh kenapa laki ko nk kena pkir hati org lain plak nk balik kul brp pn..

sakit plak hati aku, mati la jadual n hal sndiri nk kena pk hati org..

x menahan lak aku nk mereply..hehe

updated: tq semua yg bagi nasihat n so on... now jiran aku mmg marah ank dia kalau nak dtg umah aku.. kdg terlepas gak ank die tu dtg umah aku.. pasal laki aku lak, die da ikut aku, die kunci gate.. mmg nmpak aku kera sumbang la.. tp aku dulik ape.. aku tegur2 gak dengan mak jiran tu even aku nmpak air muke die lain.. aku xdulik, aku bukan nak gaduh.. cume tlg hormat n respek hak aku ok!!    stil balas2 lauk, n aku xmkn pon lauk die tu, hehehehehe

ade gak ank aku  pon yg umo 3 thun terlepas kuo umah bile ank jiran ni merayu2 pgl depa.. mase tu laki aku xkunci pagar.. aku marah gile la.. psal keselamatan, gile ke aku pk die kunci, die xkunci, tgok2 ank aku terlepas tgh jalan .. memang kena r.. ritu terlepas aku bising2, n jiran ni ade depan umah.. aku cakap kat jiran.. ni la sebab sy kunci pagar, bhaye zaman skrg ni..ptg je boleh keluar.. baby nak tido la sy bule lari masak.. kang bising langsung xdapat buat ape.. hahahah aku harap jiran aku fhm....

the end....

updated: tq semua yg bagi nasihat n so on... now jiran aku mmg marah ank dia kalau nak dtg umah aku.. kdg terlepas gak ank die tu dtg umah aku.. pasal laki aku lak, die da ikut aku, die kunci gate.. mmg nmpak aku kera sumbang la.. tp aku dulik ape.. aku tegur2 gak dengan mak jiran tu even aku nmpak air muke die lain.. aku xdulik, aku bukan nak gaduh.. cume tlg hormat n respek hak aku ok!!    stil balas2 lauk, n aku xmkn pon lauk die tu, hehehehehe

ade gak ank aku  pon yg umo 3 thun terlepas kuo umah bile ank jiran ni merayu2 pgl depa.. mase tu laki aku xkunci pagar.. aku marah gile la.. psal keselamatan, gile ke aku pk die kunci, die xkunci, tgok2 ank aku terlepas tgh jalan .. memang kena r.. ritu terlepas aku bising2, n jiran ni ade depan umah.. aku cakap kat jiran.. ni la sebab sy kunci pagar, bhaye zaman skrg ni..ptg je boleh keluar.. baby nak tido la sy bule lari masak.. kang bising langsung xdapat buat ape.. hahahah aku harap jiran aku fhm....

the end....

widad11 replied at 2-2-2017 12:06 PM
updated: tq semua yg bagi nasihat n so on... now jiran aku mmg marah ank dia kalau nak dtg umah aku. ...

Ok @Sasha, Jalan Kan tugas.......

Susah klu ada jiran tak timbangrasa

Baca 2-3 perenggan je. Tak tahan bahasa SMS u taip ni. tapi nak komen juga, kenapa marah anak2? Kesian dorang.

Sedangkan salah anak jiran suka menyibuk rumah u. Marahlah dia anak2 u terpengaruh dgn anak jiran kan

widad11 replied at 2-2-2017 12:06 PM
updated: tq semua yg bagi nasihat n so on... now jiran aku mmg marah ank dia kalau nak dtg umah aku. ...

Bagus kau kak
tahniah!
moga hidup kau sekeluarga tambah bahagia

fromheaven replied at 3-2-2017 11:46 AM
Susah klu ada jiran tak timbangrasa

TUHAN sayang hang sebab itu DIA bagi hang ujian......

Paham Nee????

budak tu kau sumbat je dalam bonet kereta.. akak pernah buat anak jiran akak. terus senyap dia tak berani datang..

banyak bunyi kena ajar juga sekali sekala..

mrizumi replied at 10-1-2017 09:48 AM
Ye lah..paham keadaan kau..tp musykil jgk..mak dia serabut anak sndri main dlm rumah..dibiarkan pu ...

yang ni aku setuju. amalkan balik kunci n tutup pintu. da tngahari kan suh bdak2 duduk bilik blakang tido.

CiliPadiSedap replied at 13-2-2017 03:08 PM
budak tu kau sumbat je dalam bonet kereta.. akak pernah buat anak jiran akak. terus senyap dia tak b ...

nasib baik budak Tak mati...kalau tidak Dah Tak dapat hang berforum Hari nee...Cubaan membunuh...

Edited by mommymonster82 at 17-2-2017 01:10 AM

Salam tt..

Apa yg me nampk tt ni mcm kebanyakan parents lain.. depan org segan nk marah atau anak org segan nk marah baik marah anak sendiri...

Tt.. lepas ni marah n tegur je budak tu sama mcm tt tegur anak tt..niatkan anggap mcm anak sendiri.. tegur dengan tegas atau marah sama je mcm anak sendiri..
Betulkn niat..dan pastikn budak tu jelas ..tt cakap tt tak kisah dorg nak berkawan..buktikn dan laksanakn dgn kata2 dan perbuatan.. ckp dengan tegas bila budak tu kena balik..tegas bila dia biadap..tegas bila dia buat salah..marah sama je.. anggap mcm marah anak..ulang tu kt dia.sbb awak main dlm rumh aunty so awak samer mcm anak aunty.klu awak buat salah awak pon kena marah.. aunty marah semua..semua sama...so skrg ni masa untuk rehat..baby nk tido..klu awak xnak blik awak kena duk diam2 yg lain pon sama..mami xmain2 saper bising mami xnk belanja aiskrim..cthnyerla...ckp je rules awak n maje sure dia ikut.. ckp terus terang skrg ni stop xleh main..kena balik rehat..ptg nanti kita main lagi.. tegas je ckp.. tegur je dgn tegas marah je..tu dia melampau tu sbb mungkin u ckp lembut je yela nk marah anak org.. pada me marah jecsm mcm ank sendiri..kita ni org dewasa jgn dipermainkn dengan budak2.. yg me nmpk gitulh me ni ngan ank sedara pon marah samer je mcm marah ank..pedulila biras nk sentap pon..tp lepas tu dorg tgk kita baik ngan ank dorg ..dorg akn faham..kita marah mengur sbb syg..bukn benci.. so klu kita marah mknanya anknya buat salah.. yg xnak faham tu nk terus sentap lantak dia la.. dont worry niat kita Allah yg tahu... k gd luck...
P.s ..pasal hb u tu mmg melampau betul... nak jg hati org sampi lupa jg hti bini.. sabar je n tryla tegas ngan budak2 tu sama je semua u jgn beza2 walau ank org