CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: widad11

jirannnnnnnn

widad11 replied at 10-1-2017 05:05 PM
psg tembok tu mmg sedang di pikirkan... aku mmg mls lyn laki aku, tp bile die tengking aku depan a ...

da knp reply gtu? ahaks. tsedak sat. adoi. jgn sbb org luaq angpa btekak. jgn layan sgt amarah tu. nk marah, marah ke budak tu sorg ja. law laki ang marah2 pasai dok halang budak tu nk masok uma. lantak p. misi ang untuk mematahkan semangat budak mengsepahkan rumah ang tu harus d teroskan!

LostStar replied at 10-1-2017 05:12 PM
da knp reply gtu? ahaks. tsedak sat. adoi. jgn sbb org luaq angpa btekak. jgn layan sgt amarah tu. ...

geram sgt, hahaha.. smlm die kate budak lg, xyah marah.. kalo mak ayh dak tu plak, die kate jgn babitkan mak ayh dak tu.. ok, mrh diri sendri kot sebab vodo xdpt buat pape

widad11 replied at 10-1-2017 05:23 PM
geram sgt, hahaha.. smlm die kate budak lg, xyah marah.. kalo mak ayh dak tu plak, die kate jgn ba ...

Hang memang layak diletak bawak tapak kaki laki hang aja......bersediaLah menerima madu....

psg tembok tu mmg sedang di pikirkan... aku mmg mls lyn laki aku, tp bile die tengking aku depan a ...

kihkihkihkih
kalo aku pun mcm tu jugak aku balas

pernah aje aku buat ayat2 sarkastik mcm tu kat tok laki
sib baik dia jenis cepat insaf

penmerah replied at 10-1-2017 05:28 PM
kihkihkihkih
kalo aku pun mcm tu jugak aku balas

orang nak balas macam tuh...Anak dah berderet....hang??

Nanti dapat madu baru padan muka hang

widad11 replied at 10-1-2017 04:31 PM
da ckp da sume tu.. tu yg mak ayh die sentap.. xbule main, main ptg jeeeeee.. tp kdg terlepas gak  ...

Yang hang hawau lahabau nak mampos cakap ngan budak buat apa ler dol...

Follow Us
mannaakaatau replied at 10-1-2017 03:26 PM
hang Cuba share Mary morning glory cemana hang jaga gayah Anak buluh betong hang sorang tuh bling. ...

anak aku lain dari yg lainrare species

widad11 replied at 10-1-2017 05:23 PM
geram sgt, hahaha.. smlm die kate budak lg, xyah marah.. kalo mak ayh dak tu plak, die kate jgn ba ...

ish xkan tu pn nk ajaq. jgn la marah dpn2. marah blakang2 la. hihiii (marah budak tu diam2) kire mcm personal face two face jah.. haha ngajaq pulaaaa..

Rumah sebelah I jiran belum masuk lagi...  hopefully klu berjiran pun nnt Xde yg anak yg mcm jiran tt tu... mau kene cubit budak tu....

Ko pikir lg 5 thn, kot laki hang  pasang lain, jiran tu jugak yg hang cari nnt

X  rugi buat baik dgn bdk2... Sampai tua  ingat  kebaikan hang. Just b nice to budak tu n set rules.

sakit pulak hati baca

klu ioll yg kena, tak tau lah. bagi i, rumah mmg tempat yg sgt private. org boleh dtg bila ada kenduri atau open house je. sbb tu kebanyakan masa, i je yg akan ke rumah sedara2. tu pun gi tak lama sbb dorang pun ada privacy.

red_cattleya replied at 11-1-2017 01:02 AM
sakit pulak hati baca

klu ioll yg kena, tak tau lah. bagi i, rumah mmg tempat yg sgt privat ...

Kedudukan serta hak JIRAN itu  diletakkan agak tinggi dalam agama...sampai Ada satu hadith( kalau Tak silap) antara lain Yang bermaksud...jika Kita tahu jiran sebelah rumah Kita sedang sakit, dan pada masa Yang sama Kita Ada urusan keluarga di tempat lain...maka sesungguhnya adalah menjadi tanggunjawab kita untuk mendahulukan menziarah jiran Kita Yang sakit terlebih dahulu......

nanti manak sambung lagik....

cmf_blingblings replied at 10-1-2017 07:22 PM
anak aku lain dari yg lainrare species

Indeed...Orang KELAINAN Upaya...(OKU)

mannaakaatau replied at 11-1-2017 05:42 AM
Kedudukan serta hak JIRAN itu  diletakkan agak tinggi dalam agama...sampai Ada satu hadith( kalau  ...

Jiran dia sakit ke manak..ko xpayah nknpetik hadoth sekerat2 lah manak oi

oh maiiii... serius sangat la pulakkk... pasal anak jiran you all boleh gaduh laki bini... you all kena duduk bincang elok2... pelik la pulak mr hubby TT ni....

theotherfriend replied at 10-1-2017 09:56 PM
Ko pikir lg 5 thn, kot laki hang  pasang lain, jiran tu jugak yg hang cari nnt

X  rugi buat baik ...

hahahaha..apesal orang melayu suka pikir - laki pasang lain, laki kawen lain
itu aje ke motif kejantanan lelaki melayu or lelaki melayu takde benda lain nak dipikir?

kalau sungguh laki pasang lain, buat apa cari jiran? nak bantu buat kenduri 7hari 7 mlm sambut madu kah?

mokcikKSKB replied at 11-1-2017 10:15 AM
Jiran dia sakit ke manak..ko xpayah nknpetik hadoth sekerat2 lah manak oi

layan le sgt si langau tu.

kepada TT, aku nak share sket pengalaman aku handle anak jiran jenis camni. fyi kisah ni berbeza tapi hampir sama tang peel anak jiran tu. beberapa tahun lepas aku hantar anak aku mengaji dan anak jiran aku pon turut join sama mengaji. anak2 aku ni both girl, yang jiran ni lelaki dan sangat lasak. mak bapak jenis tak tegur.

time mengaji aku memang hantar anak aku dan tengok sekejap, aku pratikan stiap kali mesti dia usik anak aku dan bila ustazah tegur pon dia siap buat tak tau pon dan jenis tak makan saman. ada satu hari tu dia lari2 dan usik anak aku, dan dalam masa yang sama dia main bola, sepak punya sepak terkena motor aku, masa tu aku memang duk je kat motor tgh tunggu anak aku habis mengaji, bila kena je motor aku dia pandang aku sambil ketawa bodo, aku pulak buat muka serius dan tak respon langsung kat lawak dia.

setiap kali dia buat hal depan2 aku pandang je dia tenung je dia, lama2 aku prasan macam dia tak brani dah. aku tak marah atau naik suara kat dia. skarang dah besar sket kalau nampak aku mesti dia senyum dan tunduk, skarang baru aku ngan budak tu.

to TT, budak2 memang tahap lasak peringkat camtu lah peeel dia dah besar sket tengok lah memang berubah nanti tu. yang slek nya betul lah jiran mu tu tak tegur anak dia just biarkan je. tu je masalahnya. apa pun tt kena bertegas tu jer. no is no.

Rate

1

Hana replied at 11-1-2017 11:30 AM
layan le sgt si langau tu.

Sorry aku mmg pantang jenis jantan guna hadith sekerat2 ni be it ostat atau manak lembu.

mannaakaatau replied at 11-1-2017 05:42 AM
Kedudukan serta hak JIRAN itu  diletakkan agak tinggi dalam agama...sampai Ada satu hadith( kalau  ...

selama neh jiran atau org dlm kawasan sakit haruslah dtg melawat manak  

alhamdulillah hubungan kitorang semua ok except for ada jiran yg kuat mabuk je.