CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: widad11

jirannnnnnnn

ixaraalya replied at 17-1-2017 12:34 PM
nk suruh ko bertabah selama mana nk bertabah.. stress weii

but u have to.. selagi budak2 ni x b ...

yup tu la.. i keep igtkan ank2 je la.. lain org lain didikan.. i know wat the bes 4 my children kan.. mybe jiran tu rse die da didik betul n try ajar aku, hahahaha... pendapat msg2 ler.. yg penting bile aku ajar ank2 aku, jgn jiran semak kate budak2 biase la.. bile aku ajar ank aku xboleh kua main tgh hari, jiran tu plak rase aku kongkong ank2 aku.. gilosss gini.. asal cuti je, aku stress.. patut cuti la org akan rase bes.. benci nye rase.. nak blakon, nak kate kat ank jiran jgn masuk umah.. adoiiiii...

Bagi budak tu makan ayam basi ... gerenti 2-3 hari tk datang ... kalau datang, bagi makan lagi ... sampai tk datang terus ...

kudajantan77 replied at 17-1-2017 02:45 PM
Bagi budak tu makan ayam basi ... gerenti 2-3 hari tk datang ... kalau datang, bagi makan lagi ... s ...

Kalau dia bawak twistes, cheezels nye sendirik...hang nak syorkan disemburkan makanan tuh dgn pesticide????

mannaakaatau replied at 17-1-2017 02:47 PM
Kalau dia bawak twistes, cheezels nye sendirik...hang nak syorkan disemburkan makanan tuh dgn pest ...

wow brilliant ... i should have thought about that ... u are awesome bro ...

kudajantan77 replied at 17-1-2017 02:49 PM
wow brilliant ... i should have thought about that ... u are awesome bro ...

Awesome has always been my middle name......

widad11 replied at 17-1-2017 10:12 AM
i bole  ikut care u part sabar if i xde baby.. but i ade baby  dear 4bulan.. baby nak tidur.. kala ...

Masalahnya kita tak boleh nak betulkan org.  Kita tak boleh bunuh anak org.  Just go with the flow dgn sabar, sabar dan sabar.  Sampai satu masa tu, semuanya akan stop.  You'll look back and smile.  Takpun geleng2 kepala sambil istighfar sbb dah sedar betapa kecilnya masalah uninvited little guest ni.  Or surprisingly, you'll find yourself feeling affectionate dgn budak tu.  

Find the joy in being stuck in a situation we don't like.  I was in your shoes.  I gave up telling them to keep silent and joined them playing hide and seek... with the baby in tow.  Dah kena kepit dgn ibu, baby senyap je la.  Time mkn, ajak mkn sama2.  Time solat, suruh dorang solat sama2.    Nak balik, minta budak2 tu bersalam dulu.  Ada mainan anak kita kat tgn dia, ckp kat dia, mainan tinggal ye.  Boleh main esok sama2.  Kalau mak dia tak boleh ajar respect barang org, kita ajarkan.  Tapi tu la, ajar mcm kita ajar anak kita.  Tegas tapi lembut dan penuh kasih-sayang.  Budak2 pandai.  Dia org pun tahu kalau org suka ke tak kat dia org.  Kalau kita tak suka, lagi dia saja nak usik.

Tak berbaloi nak gaduh suami-isteri sbb anak jiran kan?  Again, let it go.  Hadap je la.  Agak2 dah geram sgt tu, istighfarlah byk2.  Nak buat camno laei?  Sabarlah setinggi langit.

Follow Us
kalau sy sy xbalik rumah, bg je suami handle semue kalu dah suka menangkan jiran tu, patut suami bg kerjasama ni tak macam tt lak bersalah

widad11 replied at 10-1-2017 08:47 AM
hai semua....
nak tye pendapat korang ni.. 1st aku intro dulu, aku ade ank laki 3 org berumur 5thun ...

Yang TT tak reti marah budak tu apsal?

Akak kesah hapa anak orang. Kalau rasa nak sound akak sound je. Akak memang tak peramah pun dengan kanak2. Akak tak suka kanak2 kecuali anak akak sundri dan anak kawan2 akak. Kalau kanak2 itu tahap stranger namun baik dok dendiam akak ok. Tapi kalau kecik2 gaya serupa mat/minah rempit memang akak takkan kompromi.

widad11 replied at 17-1-2017 10:12 AM
i bole  ikut care u part sabar if i xde baby.. but i ade baby  dear 4bulan.. baby nak tidur.. kala ...

Akak cari gaduh je la dengan jiran tu. Or akak sundri cakap baik2 dengan budak itu umpama dia soram adult, bagitau apsal akak tak senang dengan dia. Jangan underestimate bebudak. Deyol lebih bijak dari apa yang kita fikir. Kot2 la kan bila dah ditreated like adult budak tu akan reti bahasa...

sakit hati pulak aku bace jiran ko tuh...
tp tu la ade forumer ckp, tt la yg kene didik anak tt dulu... mcm nye anak2 tt agak degil, xnk dgr ckp tt... sori maybe ade terlepas bace ke, seeloknya kunci aje pintu gate, grill.. suh aje main dlm umah... dah ptg, jam 5 cmtu br lepaskan main sama2... tegas la sikit...
cuba one day bila budak tu insist dtg umah nk main, tt buat2 nk kuar jalan2 dgn baby... tgglkn 2 anak lgi tu... mane dorg nak... ikut mama dia ke stay main dgn budak tu?
kalo budak tu mmg ganas, bwk sifat yg agak x baik... mmg seeloknya control abis2an...
cth mcm anak buah aku umo 5thn, dia dah terikut2 perangai kuat mengamuk, degil sepupu dia umo 9thn (belah abg ipar)... dah mcm x terkawal... bkn mcm dia dulu... aku tgk pon sakit hati

chazey replied at 17-1-2017 09:46 PM
Yang TT tak reti marah budak tu apsal?

Akak kesah hapa anak orang. Kalau rasa nak sound akak s ...

hang Tak suka Anak...?? Soklan...Anak Anak hang sekarang Nee semua accidental child Kah???? Atau Anak laki hang hasil perkahwinan Dia Yang pertama...hang inheret jerk????hang Kawen laki orang eh????

Genkidesuka replied at 17-1-2017 06:36 PM
Masalahnya kita tak boleh nak betulkan org.  Kita tak boleh bunuh anak org.  Just go with the flow ...

You can  never be in TT's shoes...hang tai tai...sedangkan TT kena jadi lembu suami..kuar bekerja.....nak kena hadap semua Nee lagik....

Layeeennnn gendang.....layeeennnnn

mannaakaatau replied at 18-1-2017 12:49 PM
hang Tak suka Anak...?? Soklan...Anak Anak hang sekarang Nee semua accidental child Kah???? Atau A ...

Motif ko lembam semacam? Bila masa aku cakap aku tak suka anak?  

chazey replied at 18-1-2017 03:22 PM
Motif ko lembam semacam? Bila masa aku cakap aku tak suka anak?

hang buta Kah atau memang buat buat buta????

widad11 replied at 10-1-2017 03:31 PM
tu la tu.. aku nk tye , aku slh ke? aku ckp kat laki aku, ape slh aku.. aku ke p umah jiran kacau. ...

Akk pn ada anak dan akk pn sakit mata kalau ada budak yg xbehave..akk faham perasaan awak..

Klu bapak dia terasa time awak halau ank dia tu, spttnya dia tau la mmg slh depa laki bini sbb biarkan anak mai umh org time org penat2 bru blk kja..akai ada ka..akk pn stress bc luahan awak..bertabahlah..

Suami awk pn pttnya dia fhm keadaan awak dan rasionalnya aek mrh ank jiran tu, ni dia pn indenial, mcm tak nampak apa yg berlaku..  

Semoga kehidupan awk kembali tenang..sian awk..awk jgn rasa bersalah atau kusut2, akak2 kt sini paham tindakan awk tu, mmg ptt pn tindakan awk tu..

Edited by Genkidesuka at 18-1-2017 09:49 PM
mannaakaatau replied at 18-1-2017 12:51 PM
You can  never be in TT's shoes...hang tai tai...sedangkan TT kena jadi lembu suami..kuar bekerja. ...

Assalammu'alaikum Manak.

Ko ingat jd housewife duduk bersenang-lenang je ke kat rumah?  Mana ada mcm tu, Manak.  The first one to wake up and the last to go to bed.  Dari dapur sampai ke depan, dari undies sampai ke socks, dari grocery sampai ke sampah, muka ni la yg kena settlekan.  

Aku pun pernah experience mcm TT ni.  In fact, more than that.  Dgn anak(aku assume budak2 la) jiran buat hal letak paku bwh tayar, letak chewing gum bwh wiper.  Nak confront, takde bukti.  Kalau ada bukti pun, aku malas nak gaduh.  Buat tak tau udah le.  Doakan yg baik2 je utk org unreasonable mcm tu.  Alhamdulillah, aman-damai je sekarang.  Pokoknya saber, pak, saberrrrrr.

mannaakaatau replied at 18-1-2017 03:25 PM
hang buta Kah atau memang buat buat buta????

Bila masa aku cakap tak suka anak? Lembam perlu masuk kelas pendidikan khas blaja BM balik ka?  

Ambil all toys sorokkan. Ambil semua tab sorokkan.  

Ambil buku paksa depa baca. You supervise. Start with anak you. Kalau budak tu datang, kasi buku jugak. Suruh duduk and baca buku. Buatlah satu sudut letak kusyen selesa colorful. Tell them ini tempat yang depa boleh bersantai. Lock other doors. Sambil depa baca give them snack bila time makan. Kalau sapa misbehave kasi time out. Kalau anak jiran buat degil, cakap anak anak aunty kena duduk baca buku. If you want you can join. If tak mahu you can sit down quietly sini. If not kasi dia satu piece of coklat and ask him or her to go home if tak nak behave.

Children kena ada disiplin biarpun umur kecik. Kalau takde structure susah. Kalau anak you ada structure surely dia sendiri boleh tell off anak jiran instead you yg kena kasi tahu. Kami kecik kecik dulu boleh tahu apa yg boleh apa yg tak boleh. Seawal 4 tahun kot. Table manners dah diajar. Mak kasi mak tak kasi semua kami tahu. Kids nowadays maaflah i tengok takde structure. Sampai atas meja makan boleh pijak duduk bagai. So start. Start them young. Mungkin rumah budak tu tiada keseronokan. Thats why datang rumah you. Ingat. Your house your rules. So inilah masanya utk set rules and structure utk anak you. Jangan pukul. Kesian. Walau you penat, tapi keep on explain kepada mereka. Kenapa tidak boleh etc.

Kalau you nak buat. Kena serius follow thru. Then mungkin anak anak you fikir eh kalau dia ni ada kena baca buku kena buat homework tak leh main. Nanti anak you sendiri akan suruh kawan tu balik. Time budak tu takde you allowlah main or tengok tv sekejap. Selalunya bile dah kena paksa baca buku budak budak ni takmo datang dah. Tak tahulah kalau budak ni degil ke apa. Kalau dia ikut baca buku pun good juga. At least ada kawan anak nak study.